Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

babara
10. feb 2010

Dobre ranko,

kajamatus, miladka, chcete ted rodit normalne nebo byste radeji znova cisare?

aaadus
10. feb 2010

medan já než se na Slezskou dostanu tak porodím 😀

medan29
10. feb 2010

aaadus:tak mě tam odveze manža v so, jediné co mi tam chybí je WC, hihihhh

aaadus
10. feb 2010

medan já bych se odvezla i sama, ale kvůli tomu blbému parkování se mi tam nechce 😅

medan29
10. feb 2010

aaadus:jo s tím má manža vždy nervy, a kdybych mu neřekla tak to většinou i projede a ani neví kde to je

miladkad
10. feb 2010

ahojte,
babara, sama neviem, akým spôsobom by som teraz radšej rodila... asi prirodzene, pokiaľ to pôjde. i keď som čítala tú diskusiu, čo si minule tu spomínala. a Ty ako?

yanika
10. feb 2010

Dobre ranko,
ja tu zavinovacku riesim uz skoro mesiac, u nas vychadza cca 27€ co je velky rozdiel oproti CR. Pri objednavani si treba davat pozor, aby to bola zavinka "Emitex Zavinovačka MICRO-CHINIELLE extra".
Nakoniec ju asi objednam z www.bambini.sk a maju tam aj krasne obliecky do postielky s mantinelom.

Aaadus: odkial sisi Ty objednavala to povlecenie?
Baby ktore byvate vo velkych mestach mate obrovsku vyhodu, v obchodikoch v mensich mestach je ten tovar fakt obmedzeny:( moja mama sa mi smeje, ze take ako chcem ani nekupim (rozhodla som sa vsetko ladit do zeleno-hneda, ale je to asi utopia... )

simi.w
10. feb 2010

Dobré ráno 😉

aaadus
10. feb 2010

yanika povlečení mám odtud tady to, ale s mantinele. A ten samý vzor bude i na přebalovací podložce a zavinovačce 😵
http://www.mamitati.cz/index.php?men0=163&men1=...

arcik
10. feb 2010

bré ránko holky...

že se ještě vrátim k těm polohám,můj malej je na nohách už 21 týdne a nehne se,furt mi šlape po močáku 😀 asi je mu tak dobře,si sedí na vejcích jak král 😀 😀

aaadus
10. feb 2010

arcik no co kdyby mu je někdo chtěl ukrást 😀

babara
10. feb 2010

arcik, jak rikal muj manza u prvniho, prece neni blbej aby byl nekolik mesiu hlavou dolu, ne? Se otoci az bude nacase 😉 😀

arcik
10. feb 2010

aadus asi tak,je to prostě chlap ne??sranda musí bejt

Babar po pravdě řečeno měl manža recht jen si nedokážu představit že by se měl otáčet někdy na konci 😕

arcik
10. feb 2010

babar a otočil se?

mishutka
10. feb 2010

Ahojky, tak u našeho prcka kdo ví jak si lebedí 😉
Já spíš cítim pohyb z prava dolů pod pupek 😅

arcik
10. feb 2010

Mishut tak to těžko říct ale asi dobře když ti drka nic neřekla 😉

babara
10. feb 2010

jo, az na kontrole v 36tt mi v porodce rekli ze uz je spravne, mozna uz o tyden driv, ja to nepoznala.

Ja citim pohyby vzdy na pravo i na levo naraz, tak sikmo, myslim, ze neni urcite hlavou dolu jeste.

mishutka
10. feb 2010

arcik:já byla naposledy na UTZ na 3D začátkem ledna a na další klasickýUTZ mám jít 25.2. 😒

simi.w
10. feb 2010

Jak poznáte, jak prcek leží, podle pohybů? Jsem se ptala doktora, jakou má polohu, tak říkal, že do 36. týdne se to mění a nic mi neřekl............... 😕

miladkad
10. feb 2010

Matej si sedel na vajkách od 26. týždňa a už sa neotočil do konca pôrodu - asi mu tak bolo dobre. 😀

bibi13
10. feb 2010

dobré ranko.. no ja mám pocit, že môj drobec ma kope aj nohami aj rukami.. lebo citim buchance sučasne na jednom a opačnom mieste.. 😒

antynka1
10. feb 2010

Krásné ránko,
já taky cítím kopance všude, ale spíše dolu, takže je asi prďolka neotočená - myslím ale, že má ještě dost času 🙂

nikkka
10. feb 2010

ahojte,

tak ja mam v knizke zapisanu polohu KP...uz dve poradne sa to nezmenilo a podla kopancov sa to stale nemeni...najskor som tomu an inerozumela co to je KP, ale teraz sa zacinam bat, ze to bude cisarskym..to moc nechcem...snad sa krpec este otoci..

antynka1
10. feb 2010

A kdy se tedy mimi má otočit?

antynka1
10. feb 2010

Tak už jsem něco našla:
Plod během těhotenství plave v plodové vodě a mění často pozici. Plod postupně roste a plodové vody (realně od 38. týdne) ubývá, takže nakonec zaujme fixní polohu (v rozmezí od 32. do 34. týdne, existují i výjimky). Porod koncem pánevním je stav, kdy plod "sedí" v břiše, tudíž při porodu vyjde (nebo by vyšel) ven nejdříve zadeček (90%) nebo nožičky (10%) a pak vše ostatní.

Takže je ještě čas a teď ať si plave kde chce 🙂

simi.w
10. feb 2010

Tak u minulého těhu jsem měla malou taky koncem pánevním už asi od 20. týdne, pak se otočila hlavičkou dolů, a od 26. týdne zase KP, takže mi dr. říkala, že jestli se neotočí, v 38. týdnu půjdu na císař. Nakonec se otočila, ani jsem nevěděla kdy.....

arcik
10. feb 2010

no holky to jsou ale prekérky...

nikka KP je konec pánevní tzn.plod si sedí na zadku 😉

a jsem z toho jelen kámošce se otočil malej den před plánovaným císařem,frajer

matpaj
10. feb 2010

ahojte...... 😉

dnes mam konecne dovolenku, tak lebedim doma....ale uz ma rano otravovali z prace, tak som vypla telefon.... 🙂

anty, tak ktoru tu zavinku mam objednat?s bavlnou alebo mikrofleece?vy mate ktore?dakujem 😉

arcik
10. feb 2010

simi no vidiš moudré to děvče malá....

u mě malá lehla hlavou dolu ve 25 tt a zůstala tak....

a u mojí mamky když čekala ségru to bylo že v 7 měsíci se jí malá otáčela ze zadku na hlavu a máma myslela že chcípne bolestí a že snad už rodí 😀

matpaj
10. feb 2010

aaadus nedas tip kde si kupovala emitexku ty?...... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre