Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

mishutka
10. feb 2010

zdenka:co je to ošetřovačka?

zzuzullka
10. feb 2010

ahojte babulky, dnes som spala až do 10:00 a potom išla variť obed... a keď som vyberala pekáč z rúry, tak som si skoro spálila pupok 😅 ... nie som zvyknutá nosiť pred sebou takú fotbalovú loptu 😀

zzuzullka
10. feb 2010

babulky, ako poznám, že nie je drobcovi príliš teplo alebo chladno? sa bojím, že nebudem vedieť ako ho mám obliekať 😅

yanika
10. feb 2010

matpaj: ked zistíš lepšiu cenu, tak daj vedieť, ja som si ju tiež ešte neobjednala, neviem sa rozhodnúť ktorú farbu 😉
aaadus: tak to budeš mať pekne zladené, super... ja už mám prebaľovací doma, ale s perinkami to asi nezladím...

Moja ségra aj všetci z okolia tvrdia, že pokiaľ mamina kojí a má mliečka dosť, tak netreba dávať žiadne čajíky ani vodu, vraj by mu to malo postačiť... uvidíme, tiež si nie som istá či rozoznám, že je smädný... 😅

mishah
10. feb 2010

Fenyklový čajík se spíš dává,když je potřeba,já ho dávala až ve 4.měsíci a jen asi dvakrát..Plně jsem kojila skoro 8 měsíců(na doporučení dr kvůli alergiím) a nedávali jsme čajíky,malý krásně přibíral a určitě mu mlíčko stačilo 😉 myslím,že i ve vedrech,jak psala zdenka. 😉 🙂

babara
10. feb 2010

700. stranka, fiiha 🙂

ja jsem taky jen kojila, max. v lete jsem zkusila strikackou ci lzickou trochu vody, kdyz jsem nechtela hned zas kojit, malej by byl totiz porad🙂

pralinka25
10. feb 2010

zdeni ja ten cajik co si davala link mam doma. kupila som ho v akcii pre istotu. tak uvidime kedy a ci ho vyuzijeme.budem ho davat podla potreby ale asi nie uplne hned. no uvidime ako nam to pojde s kojenim

xxx.klarka
10. feb 2010

zdenka, vím no, ale záleží zda mu to umožní jen na jeden den nebo na měsíc. Nevím no, uvidíme jak bude ochotný zaměstanavatel.

zdenkapo
10. feb 2010

Anty
to poznáš neboj... vždy to přední mlíčko z prsu je na žízeň a to zadní mléčko na hlad 😉 to pak uvidíš,zda budeš potřebovat kojit z obou prsů- vždy se začíná prsem u kterého si předtím skončila, nebo někdo prsy střídá- vždy jen jeden prs na jedno kojení

Mishu
je to přesně dávka nemocenského pojištění Ošetřování člena rodiny- může se vybrat na 9 dní- třeba si manža nechá vypsat od dr.,že pečuje o syna,když je nemocný a tak

Pralinka
no právě mi přijde super,že je instantní,tak ho nemusíš dávat do vroucí vody a chladit ho jak blbec- je hned hotový a je hlavně bez všech zbytečných přísad a cukru....

zdenkapo
10. feb 2010

kojení
holky máte typ,čim označit ramínko u podrsenky pro připomenutí,u kterého prsu jsem končila? Některé už to mají ve výbavě,ale já to nemám a měla jsem fakt někdy dost práce pži tom stereotypu si to uvědomit 😀

yanika
10. feb 2010

zdenka: moja kamoska si to normalne musela zapisovat, kedy z ktoreho prsnika a ako dlho... maly ju saje aj 30 krat za den, a to ma nieco vyse rocika, uz chuda nevie co s nim..

lucik...
10. feb 2010

zdeni tak si tam navaž nějakou barevnou nitku a vždycky jen převážeš 😉

zdenkapo
10. feb 2010

yanika
no právě to sami uvidíte,že se to fakt nedá někdy vzpomenout 😀 a ten klučík bude spíše už závisláček na prsu a ne na mlíčku,to není normální takto často a musí to být už obtěžující pro tu kámošku- mlíčko mu nestačí v roce to je jasné a není to pro něj už zdroj potravy,takže já ybch teda odstavila,nebo dávala jen před spanim...

Lucik
no ono když v ruce držíš mimčo a ještě na sebe něco vázat,to by nešlo,chtělo by to něco co se dá ovládat jen jednou rukou,nacvakávacího nabo tak něco 😒

matpaj
10. feb 2010

babky co poviete na tieto cumliky...... 🙂 nemate ich niektora?

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

a kupujete silikonove alebo kaucukove?....... 😒

matpaj
10. feb 2010

yanika o troska je lacnejsia v babetkovo.sk.....inak je to skoro rovnake..... 😒

ani ja neviem aku farbu.....ale asi zvolim tu bezovu-neutral, paci sa mi aj ruzova ale bojim sa aby nam este nenarastol pipik...... 😒

mishah
10. feb 2010

yanika:chudák kamarádka... 😒 bych asi přitvrdila...oni to nakonec docela rychle pochopí...a je dost velký na tak časté kojení 😅 to musí být hrozně vyčerpávající...

antynka1
10. feb 2010

Matpaj, já mám tyto silikonové:
http://www.zdravotnipotreby.cz/detske-a-kojici-...
To stejně ukáže čas jaké budou malé vyhovovat, jeslti silikonové nebo kaučuk, ale začnu s těmito 🙂

zzuzullka
10. feb 2010

zdenka a čo takto si "nabiť" na každé ramienko spodok cvoku-truku a mať len jeden vrch toho truku a ten len premiestňovať...dúfam, že som to napísala zrozumiteľne 😅

matpaj
10. feb 2010

jeeej, to je zlate....ze oznacit si ramienko na podprde....... 🙂

ja co si pamatam, Pajku som kojila kratko, lebo som musela do skoly, ale ta mi zakazdym vycicala oba prsniky do prazdna az mi vyseli........ 😀 tak ja som si nemusela nic znacit.....bodaj by takto pilo aj toto babatko.... 😒

nikkka
10. feb 2010

zuzulka dobry napad 🙂

matpaj
10. feb 2010

no anty......zasa super cena cumlikov......u nas tieto stoja raz tak...... ☹

nikkka
10. feb 2010

termin nastupu na MD vypocitava doktor? alebo v robote mi to vyrataju?

mishah
10. feb 2010

Já taky kolikrát kojila z obou... 😉
ad dudlíky:tak my máme taky ty avent,pak jsme ještě hromadu různých dostali a malý nechtěl dudlíček žádný 😀 😎 Doufám, že druhé to využije víc...

matpaj
10. feb 2010

babky a planujete niektora kupova zvlhcovace vzduchu?......myslim ze je to dobra vec.....moja Pajka je alergicka-astmaticka tak to poznam........a hlavne v byte....

matpaj
10. feb 2010

nikkka, vraj termin dava lekar......ale mne ho uz vypocitali aj v robote ked mam pevny termin porodu.....

zzuzullka
10. feb 2010

a čoto rozpoznanie kedy je bábätku horúco a kedy zima...ako to zistím 😅

janulka04
10. feb 2010

ahoj, baby..tak zaujimava debata...ja neviem....pri alych som nepotrebovala, cecali obe, kazda z jedneho...a po 4.mesiaci, ked Linda odmietala po mojej hospitalizacii som kojila Lauru do 3 rokov a stihala vycicat vsetko 😵 ..ale celkom ma zaujalo, oznacovanie...som zvedava, na co pridete...necham si poradit rada tiez 😕

babara
10. feb 2010

zuzu, docela dobry napad, asi poverim tchyni, ta rada prisiva druky 🙂
ja s tim mela taky problem, sem si frajerka nic nepsala, pak jsem pouzivala jen jednu vlozku do podprdy, ale stejne ji zapomnela premenit. Potom jsem vzdycky osahavala prsa, ktere je asi plnejsi 😀

antynka1
10. feb 2010

Matpaj - no a vidíš, zrovna nedávno jsem tu probíraly, že na internetu byl článek o tom, jak jsou v zahraničí všechny věci na mimi levnější a bylo tam zmiňovnaé i Slovensko..... Ale jak vidím, tak u vás je to ještě horší jak u nás...

nikkka
10. feb 2010

a ked kojim z jedneho prsa a druheho nie, nie je tam aj rozdiel vo velkosti? ked je prazdnejsie je aj mensie,
tak teoreticky by to bolo vidiet.. 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre