Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

zdenkapo
11. mar 2010

Anty
tak to máš ty obyč avent,ale to je jedno,kroužek to má taky a nám to šlo v pohodě ta beruška- má to takový klip jakoby karabinky co se dává přes sebe ten úchyt... vyvlíkneš to,nasadíš na ten kroužek a zase zavře přes sebe

antynka1
11. mar 2010

Zdeni - tak to mi právě nešlo - zacvaknout to po nasazení na ten úchyt - no budeme ještě zkoušet...

yanika
11. mar 2010

aaadus: nas preporodny kurz tiez vedie PA, ale presne vie, co sa u nas v nemocnici da a co nie, ziadne alternativne sposoby veru neprejdu🙂)) ani oleje, ani specialne polohy, takmer nic... a co sa tyka toho oxytocinu, tak nam napichnu zilu hned, aby v pripade ze bude treba nieco podat, pichli to rovno do zily.. a oxytocin daju kazdej zene ked uz ma zacat tlacit... takze moc si nevyberiem🙂
matpaj: podlozku urcite tvrdu.. a urcite do takej vysky, aby si sa nemusela zohynat - kazda mamina trpi hlavne na chrbat... to mam odpozorovane, takze ergonomia nadovsetko 😉
klarka: je to super pocit ze? 🙂 mne moj maly stale vystrkuje ritku, tak si predstavujem ako ho ponej hladkam naozaj.. je to krasne 😅

xxx.klarka
11. mar 2010

yanika, takto jsem ji ještě necítila jako dneska. Ani se mi skoro neboulí, snad je jednou. Proto to je o to krásnější 😵

adelka89
11. mar 2010

ahoj holky, tak jsem doma z poradny, vsechno je OK cipek opet na nule 😅 tak fakt nevim kdy budeme rodit 🙂
Luky je stale hlavickou dolu, tak jsem moc rada, ze i kdyz sebou neustale tak mrska neotaci se 🙂
Videla jsem ho na utz a je moc krasny, ja se na nej uz taaaak tesim 🙂

antynka1
11. mar 2010

Adelka - tak to je super 🙂 A ještě Lukáška hezky nech v bříšku 🙂

adelka89
11. mar 2010

anty jojo Lukasek ceka az bude velku 15st. 🙂

adelka89
11. mar 2010

holky jakou mate vysku fundu? Mne doktorka napsala 30cm

antynka1
11. mar 2010

Adelko - tak to aby se vubec dočkal a nebyla zima až do léta 😠

xxx.klarka
11. mar 2010

adelka, to je super 🙂 Já se vždy těším na UTZ kdy maličkou uvidím 🙂 😵 Výšku čeho? To nevím ani co je, natož jakou výšku mám. 😅

antynka1
11. mar 2010

Adelka - nevim jestli je to ono, ale já tam mám: cervikometrie 41,7 m (asi to metry nebudou 😀) - a je to údaj z 26+6

antynka1
11. mar 2010

Jo ale v kolonce výšak fundu mám 146.......

adelka89
11. mar 2010

je to vyska delohy, vetsinou by mela odpovidat tt tzn mela bych mit 34cm a mam jen 30cm - snad nemam malo plodovky (cele tehu jsem mela trochu min...¨

zdenkapo
11. mar 2010

Adelka
já měla teď naposled 31cm
a blížící porod čípek vůbec nensvědčuje- já měla furt nula a týden před termínem mi začli i s tou nulou kontrakce a než jsem dojela do porodky už jsem měla 2,takže na to se nespoléhej... musíme ty naše mimča začít lákat od toho začátku dubna 😉

Anty
tak to nevim,mě to šlo normálně a ty kroužky budou mít u Aventu všechny stejné 😨

nikkka
11. mar 2010

adelka ja som mala 24 v 28tt

simi.w
11. mar 2010

adelka, vyska fundu by měla být podobná týdnu těhotenství, já mám 30

xxx.klarka
11. mar 2010

adelka, tak v této kolonce nemám nic zapsané, ani mi nikdy neměřila. To samé jako tabulka na cervix atd ... 😕

antynka1
11. mar 2010

A co tedy může znamenat to 146? To bude něco jiného. Ta výška fundu je tedy ta cervikometrie?

babara
11. mar 2010

vyska fundu by mela tusim +- odpovidat tt
anty, to nevim co je za cisla, ale cervikometrie by mela souvisest s cipkem...

Sem odpovidala Zdence a simi a nejak se to neodeslalo, tak jen:
spravny termin mam 25.4., to jen konik mi vyhodil jiny termin, protoze jsem mela dlouhej posledni cyklus, ale dle prvnich UZ termin sedel, tak asi dalsi cyklus uz by byl kratsi ;)
simi, jj oba si oblibili mistecko vlevo vedle pupiku a tam se mi porad vrtaj ven 😀

antynka1
11. mar 2010

No dle toho čísla, to bude asi něco jiného - no nic - prostě vůbec nevím co mi tam píšou 🙂

yanika
11. mar 2010

adelka: myslis gravidometriu? ja som mala v 31tt - vysku 34 - cele tehu to mam o 2-3 cm viac..
Idem ku tomu mojmu porodnikovi, vecer napisem dojmy...

adelka89
11. mar 2010

diky Zdeni za povzbuzeni 🙂
Zdeni ty mas min plodovky, ze? A jaka to muze mit rizika?

zdenkapo
11. mar 2010

Babara
tak to už chápu... tak jsme s Adelkou první kandidátky,ale kdo ví....

Adelka
no já mám právě málo plodovky

adelka89
11. mar 2010

anty cervikometrie je merini delky cipku

adelka89
11. mar 2010

Zdeni abysme taky nakonec netrcely do kvetna 😀

antynka1
11. mar 2010

Tak už je mi to jasný - takže čípek bude něco okolo 4 cm, tedy ten můj v tom termínu 🙂

adelka89
11. mar 2010

anty jj, to je idealni delka cipku 🙂

antynka1
11. mar 2010

No ale výška fundu 146 je divná 🙂 Tedy asi není divná - doktorka mi nic neříkala, ale je to asi jiné označení 🙂 No a pak se v tom vyznejte 🙂

nikkka
11. mar 2010

antyka a mas v knizke aj taky graf? lebo mne to zapisuje sestricka do grafu...doktor mi to meria s krajcirskym metrom...

lucik...
11. mar 2010

klari mě taky nikdy nic neměřila v průkazce nic nemám, tak jsme dvě.. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre