Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

zuzka81
25. mar 2010

Ahojte, akurat som vás stihla dočítať, dost ste toho popísali...zajtra ideme do poradne tak som zvedava ako dopadneme čo mi povie dr na tie opuchnute nohy, ☹ .
Dnes sa tu písalo niečo o baby vakoch, tak tie čo si ich chystate kupiť davam vaám do pozornosti tento link:
http://www.najmama.sk/clanok/224663/nebezpecne-...

movin
25. mar 2010

chcem sa opytat, aj vy mate napate brusko? kazdym dnom je vacsie a je take napate, beriem aj mg+b6, ale nepomaha, a je take tazke, najlepsie je ked lezim, co robite proti tomu, ak mate take podobne problemy? to budem mat uz az do konca alebo sa to zlepsi?

greeri
25. mar 2010

zuzka, no to poteší taká správa, ak má niekto takýto babyvak už kúpený 😠
movin, bohužiaľ neporadím, lebo takéto problémy nemám 😉

nikkka
25. mar 2010

chcem pridat fotky bruska a nejako sa mi zaskol internet a ked uz sa rozbehol tak sa mi vybila baterka na fotaku 😠

nikkka
25. mar 2010

ozaj a kolko vlastne budeme dostavat matersku teraz toho pol roka? kolko percent je to z platu? a je tam aj nejaky strop? v tomto vobec nemam prehlad..

zuzka81
25. mar 2010

nikka mne hovorili že je to 55% z vymeriavacieho základu.

nikkka
25. mar 2010

hmm to by sa dalo, ale podla mna je tam nejaky strop...

zuzka81
25. mar 2010

tak to určite, ale prekvapena nebudem určite že by to bolo dako moooooc 😀

zuzka81
25. mar 2010

nikka našla som príklad, hadam ti pomôže.

Výška materského sa určí podľa denného vymeriavacieho základu. Ak mate mesačný plat 21 000 Sk a mesiac má 30 dní, ptom je Váš denný vymeriavací základ 21 000:30 =700 Sk.

55% z Vášho vymeriavacieho denného základu je 0,55x700 = 385 Sk.

nikkka
25. mar 2010

no lepsie to bude ako tych 250 mesacne po tom pol roku...

nikkka
25. mar 2010

tak som konecne pridala aktualnu fotku bruska a este aj kolisku.. 🙂

greeri
25. mar 2010

nika a v tej kolíske si ty? 😵 😨
ešte k tej výške materského, maximálny vymeriavací základ, ktorý môže byť použitý je 1084,55 EUR (tak ak ste zarábali viac, berie sa vám maximálne táto suma pre výpočet)
55 percent z toho je cca 596,5 EUR - toť max výška materskej v SR 😎

antynka1
25. mar 2010

Ahoj,
tak jsem se vás pokusila dočíst - to je tedy záhul 🙂

zuzka81
25. mar 2010

gree- o takejto výplate by sa mi mohlo len snívať 🙂

antynka1
25. mar 2010

Dneska se mi nic nechce, měla jsem náročný den, tak teď už jenom ležím, funím a odpočívám 🙂

antynka1
25. mar 2010

Jo jinak jak jsem včera byla na tom kurzu, tak tam byli dvě holky, co chtějí rodit doma... To mají můj obdiv, já bych do toho nešla..... Zbláznila bych se strachy....

kely
25. mar 2010

Simi w., Greeri fakt, já ted volala ještě jedné kamarádce, která to měla stejně jak my, a opravdu proplatily ji celých 20 dní dovolené. Mě to taky překvapilo. A tady sousedce 25 dní, ono záleží kolik Vám zaměstnavatel dává dovolené. Ono se to vlatně bere jako by jste byly v práci. Tak si na to myslete, kdyby náhodou účetní zapoměli, a jak Vám bude končit mateřská tak si napište žádost o proplacení dovolené. Každa kačka doma dobrá 😉 V některých firmách to dělají automaticky, vím že u nás se musím trošku připomenout. 🙂

Moc děkuji za poslané HOMEOPATIKA k porodu 😵

antynka1
25. mar 2010

Určitě je nárok na celou dovču - pokud dlouho nemarodíte - celoroční dovču právě čerpám 🙂

vanillasky
25. mar 2010

🙂

nikkka
25. mar 2010

greeri ano v tej koliske som ja..

nikkka
25. mar 2010

ja si chcem poziadat o preplatenie tej dovolenky, dufam, ze nebudu namietat a keby aj namietali, maju smolu zo zakona mam na to narok..

miladkad
25. mar 2010

nikkka len si to daj vyplatiť po časti, lebo potom Ti nevznikne nárok na zvýšený rodičovský príspevok - vraj to už je príjem za mesiac - aspoň na toto ma upozorňovali na ÚPSaR, keď som si bola podať žiadosť o zvýšený RP a ani som nevedela, že mi z materskej vyplynula aj dovolenka - zatiaľ som si ju nedala preplatiť kvôli tomu zvýšenému RP, alebo si to ešte zisti, ako je to berú u Vás

bibi13
25. mar 2010

yanika, chcela som robiť ešte do konca mesiaca, ale fakt to už nezvladam.. tak som pripravila dnes pre moje babule bufetík, aby nenadavali, že som sa na nich vyprdla, pekne sa rozlučim a potom už len oddych..

zuzka81, ja som dnes tiež hovorila lekarovi za tie opuchnuté nohy a on mi povedal, že pokial mám tlak v norme a moč bez bielkovin, tak je to ok a mám mať len vyložené nohy..

miladkad, viem že pár dní si môžeš preplatiť z dovolenky ale nesmie to byť celý mesiac. .sakra, ja si teraz presne nepamätám, koľko dní sa môže preplatiť.. kurna, ale som blbá..

inak mne dnes prišiel list so socialky, že mi potvrdzuju materskuuuu.. juchuuuu..xixix

greeri
25. mar 2010

bibi, veď do konca mesiaca, to bolo už len pár dní, si nemusíš robiť také výčitky, si myslím 😎
a babenky s tou dovolenkou, ja viem, že mám nárok, aj to viem, že mi po MD nemôže pokrývať celý mesiac kvôli tomu RD, ale kely písala, že aj pri druhom dieťatku, keď prechádzate z RD opäť na MD, to bola pre mňa novinka 😅
nika, tak to potom bude mať bábo dedičstvo po maminke 😵
zuzka, takú výplatu mám aj ja iba vo sne 😀 😀 ale hlavne, že sme zdraví a chutí nám jesť 😀 😀

kely
25. mar 2010

Holky chtěla jsem Vás poprosit nemáte někdo nějakej tip nebo radu co koupit za sadu deky a polštářku do kočárku, jestli teda něco kupujete. Já to poprvé neměla, a ted mi přijde že je toho všeho nějak víc, tak se právě rozmýšlím jestli něco koupit.

greeri
25. mar 2010

kely, nedávno to tu niekto riešil (nechcem halušky vypisovať, že kto, lebo si to dobre nepamätám), ale tuším to nakoniec bola kúpa z pampyshopu, tak skús mrknúť tam 😉

kely
25. mar 2010

díky moc kouknu 😵

bramburka
25. mar 2010

tak odsavacka je super, zkusila jsem a kolostrum teklo prudem, je super. Uz se tesim 🙂

bibi13
25. mar 2010

ja ešte kolostrum nemam... ☹ dufam, že to nič neznamená..

yanika
25. mar 2010

Ja si nevycerpanu dovolenku (ostalo mi 8 dni) vycerpam medzi materskou a rodicovskou dovolenkou.. Ale este si overim, aby tam nebol nejaky problem neskor napr. pri zapocitani rokov..
bibi: to vobec nevadi, hlavne ze budeme mat mliecko ked sa drobcekovia narodia🙂 nestresuj sa...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre