Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

shaarka
22. okt 2009

gaby,
aj ty by si si mala k tomu, co pises, nieco zistit. 😉
USG vysetrenie NT je dobre nielen kvoli zisteniu pravdepodobnosti (rizika) Domwn. syndromu, ale napriklad aj vrodenych vyvojovych vad srdiecka, roznych prietrzi a pod.
ak sa zisti napriklad urcita vada srdiecka, da sa liecit este aj v tehotenstveiba medikamentozne!
pripadne ak sa zisti nieco neliecitelne, lekar s tym rata, porodnik s tym rata a preto sa porod naplanuje, prip. sa rodika transportuje tam, kde jej cerstvo narodenemu babatku poskytnu nalezitu starostlivost, alebo specializivanu operaciu.

co sa tyka odberu plodovej vody, je to na zvazeni kazdej z nas. tebe sa nestalo nic, inej sa nieco stalo, statistiky su na prd, pretoze sanca je tu 1:1... to je moj nazor. a kazdy pripad treba posudzovat individualne.

gaby21
22. okt 2009

shaarka, kedze mi uz v minulosti vysli vysoke hodnoty NT a nasledne som absolvovala biopsiu choria, na zaklade toho vykonane UPT (trizomia trinasteho chromozomu), ver mi ze mam o tom zistene viac nez dost, lenze co som tym chcela naznacit je ze, odber moze uplne vylucit geneticke vady a napr. vtedy sa doktori mozu zamerat na ine vady ako, srdecne atd. a postupovat v lieceni na zaklade zistenej diagnozy.

shaarka
22. okt 2009

no ok, tak asi som to zle pochopila... ??
pretoze to, co si ty teraz "naznacila" si napisala az teraz, nie predtym 😀 ale ok, nebudeme sa natahovat.

a co sa tyka uplneho vylucenia, alebo nazoru hraniciaceho s istotou, ze dieta bude/nebude postihnute, ani toto zial 100% nevychadza - teda v niektorych pripadov NASTASTIE 🙂

gaby21
22. okt 2009

Shaari, nakoniec vsetky dufame, ze vsetky tie vysetrenia su iba formalita a vlastne su zbytocne, vsetky chceme
zdrave babatka a ja dufam, ze ani jedna z nas nebude musiet riesit vysoke hodnoty NT, odber plodovky, alebo nedajboze nieco horsie. Takze sa tesme z toho ze sme tehotne a uzivajme tieto krasne chvile, no a este vam prajem aby vam tie vysetrenia ktore onedlho absolvujeme (ja 27.10.) dopadli na jednotku!
Hawk 😉

m.c.
22. okt 2009

Souhlas s posledním příspěvkem gaby, já jdu na NT zítra, doufám že bude všechno OK...

shaarka
22. okt 2009

jafneee 😀
tak vam drzim palce 😵 ja idem po dnesnom neuspechu az 28.10.

terkajesterka
22. okt 2009

holky, dobrý večer 😉 nestíhám dočítat, jen tu předešlou stránku 😀 no a příběhy z MHD mi nedovolily nevzpomenout na to, kdy mě v 10.měsíci těhotenství zvedala naštvaná důchodkyně ze sedačky v tramvaji (taková ta první dvě místa hned za řidičem - pro invalidy), ačkoli jí přes uličku pouštěli sednout hned dva mladíci najednou. Ona prostě trvala na tom, že mladá paní 🙂 si zvedne zadek a břicho a pustí jí. Naštěstí se mě zastala naproti sedící důchodkyně a rázně řekla, že mladá paní jí pouštět nebude, protože je těhotná. A tom musím říct, že to opravdu 2 týdny po termínu nešlo přehlídnout.
Jsem zvědavá, čeho se dočkám tentokrát, ale vzhledem k tomu, že zatím cestuju MHD s kočárkem, tak sedání si nehrozí.

monika.c
22. okt 2009

taka aj ja idem zajtra na NT a dufam,ze vsetko dobre dopadne.inak,keby mi povedali,ze mam ist na odber plodovej vody,isla by som,predsa uz nie som najmladsia a tiez neviem,ci by som si trufla vychovavat postihnute dieta.viem,niektore poviete,my prijmeme ci uz zdrave alebo chore dieta,ale to nie je len o tom.ja mam tetu,ktora sa cely zivot stara o dieta s downovym syndromom a vselico si preskakala.to "dieta"ma teraz 49 rokov.no dost uz bolo na tuto temu.inak este k tym vysetreniam ,ja teraz mozem porovnavat nase a angl.zdrav.nase je lepsie v tom,ze ked prides na zaciatku tehotenstva ,urobia ti vys. t.j ultrazvuk,odber krvi,kdez to tu,v uk si ta nikto do 12 tyzdna nevsimne,co mi vadi ,ale co uz,s tym nic nenarobim.NT vys.mi bolo ponuknute a ja som s nim suhlasila,keby nie,tak ma tam neobj.,krv mi este nebrali,aj ked ziadanku mam uz vypisanu a zajtra si to mam doriesit v nemocnici,takze uvidime.ja len dufam,ze take nieco,ako vo francuzsku tu nie je,pretoze ja ratam,ze budem rodit v nasej nemocnici v meste a pravdaze by som chcela prirodzenym sposobom,ale to je vsetko este daleko. 🙂 no nejako som sa rozpisala,tak prepacte 😲

terkajesterka
22. okt 2009

tak já zjišťuju, ze se v těch vyšetřeních vůbec neorientuju. Já si prostě nechám nabrat krev 😀 a pak ani nevím, na co přesně to bylo. Ach jo, tak snad bude všechno v pořádku.
Moniko.c, mám kamarádku v uk a ta si naopak jejich zdravotnictví hrozně chválila, rodila nakonec do vody, což byl prý velký zážitek 😉 . No, já jsem ale ráda, že jsem v Čechách a že je tu ta prenatální péče taková, to klidně obětuju porod do vody za to, aby mě pořádně vyšetřili před porodem. Stejně když jsem rodila, tak ve vzduchu pořád visela hrozba císaře, protože Jiřík byl dost velikej a nedařilo se mi to tak rychle, ale nakonec jsme to zvládli. A přiznám se, že za takových okolností jsem neměla myšlenky na nějaký přirozený nebo alternativní porod, naopak jsem byla ráda, že by mě jen převezli přes chodbu a bylo by o nás dobře postaráno. Ne každý to ale cítí takhle a proto pak probíhají ty věčné diskuze, který přístup je "lepší" 😀 😀 😀

lucik...
23. okt 2009

Dobré páteční ránko 🙂
Všem co jdou dneksa na NT držím palečky 😉

bramburka
23. okt 2009

čau, jsem tu nebyla maa azase hapruje, zkusime dnes odebrat moč a poženu ji k Dr.

z.lienka
23. okt 2009

ahojte tehule
Beriete niektorá vitamíny Calibrum Baby plan? Kedy sa prechádza na Calibrum mami? V ktorom týždni oficiálne končí 1. trimester? ďakujem

lucik...
23. okt 2009

z.lienka, já beru calibrum baby plan a kdy se přechází na mami nevim.. I.trimestr končí 13+2tt

z.lienka
23. okt 2009

No píšu tam, že Baby plan sú len na prvý trimester. A neviem či mám kúpiť ešte tieto alebo Calibrum mami?
Som z toho 😝

houbik
23. okt 2009

Ahoj holky a vy myslite, ze to vadi, kdyz se to bere treba i na zacatku 2. trimestru? me se totiz nechce vyhazovat ty zbyly vitaminy, tak jsem si rikala, ze je doberu, dokud nedojdou...

z.lienka
23. okt 2009

Ahoj houb.... Myslím, že to nevadí, veď je to len vitamínový doplnok. Ale chcela som sa aj ja uistiť. Mne práve došli "baby plan" a neviem či mám kúpiť ešte také isté a dobrať ich v druhom trimestri alebo kúpiť "mami" a brať ich skôr ako začne druhý???? ☹

hepinka
23. okt 2009

caute baby, ja som tu len na skok, lebo dnes cestujem takze sa ponahlam okolo obeda z prace. Ja k tym vitaminom - fuuj, ani si nemozem spomenut na Calibrum tak mi z neho bolo zle,ze dovidenia - odkedy som ho vysadila pohoda, tak ja neviem co potom skusim, zatial beriem len Femibion 800 (kys. listova). Tak sa majte, vopred krasny a pokojny vikend vsetkym!

babara
23. okt 2009

holciny, klidne doberte ty 1trimestrove, tam bude asi mirnejsi davka nekterych vitaminu, at nejste previtaminovane 😉

bram, kdo marodi mala nebo mama?

newyorkgirl
23. okt 2009

ahojte majovky, moc vas nestiham, sme akisi rozlietani, Nikolka nema moc dobre nalady, kedze uz poobede nespava a este chodim aj do skoly a moj muz stale v robote takze o zabavu postarane, dnes idem konecne prvykrat na vysetrenie teda asi mi len pohmataju brucho, odvazia a mozno krv vezmu, minuly tyzden sme mali utrazvuk tak babenko si krasne spinkalo a potom sme ho zobudili 😀

s tymi vitaminmi to nemusite prehanat, ja tiez este doberiem calibrum babyplan ale nedavam si ho uplne kazdy den, pokial mate vyvazenu stravu tak to ani netreba naozaj rodia sa z toho potom akurat zbytocne velke deti 😅 ja jem vela ovocia zeleniny, mliecne vyrobky a ako to poznam budem sa dopovat asi zelezom lebo mavam anemiu 😖

shaarka
23. okt 2009

ja neberiem nic, len listovku.
pardon, v tomto chripkovom obdobi som si davala este aj cecko a magne B6 lebo ho mam doma. 😀

z.lienka
23. okt 2009

tak ja si dám asi nejaké dva týždne pauzu s vitamínmi a potom začnem rovno s "mami". Okrem toho beriem Acidofolan (kyselina listová + železo). Nechcem mať veeeľmi veľké dieťa. Malý mal 3520g a bola to slušná zaberačka. 😅

michalag
autor
23. okt 2009

Ahojte kocky 🙂
v poslednom case vam zanedbavam, ale maly je chory a doma bude este dalsi tyzden, kedze mu to teraz nepreslo ☹ ... vcera uz mohol ist do skolky, ale nesiel lebo v stredu v noci mu vystupila teplota na 38,3´C a stazoval sa ze ho boli hrdielko, tak sme vcera naklusali k Dr. a dala nam ATB a aj pre mna, kedze mam opat poriadne cervene hrdlo a zacinam kaslat, asi som to chytila od drobca, ale uz mam normalne strach brat liekky 🙄 ... poviem vam ze aj som rada ze je maly so mnou doma, ale aj som unavena a niekedy uz aj podrazdena a protivna ... tatino je do vecera v robote a zajtra ide este aj k svokrovcom stahovat, takze zase budeme sami 😒 ☹

mishutka
23. okt 2009

ahooooj holky 😀

Já beru Gravital, ale už mám zbytek a pak přejdu na něco jinýho.
Koupila jsem si ho před otěhotněním pak jsem se na něj vykašlalla a brala list. a teď ho dobírám 😉

Já si myslím, že je jedno jaký berete doplňek stravy a jestli je to 1.trim. nebo 2.,3., 😉

michalag
autor
23. okt 2009

ja som zacala brat Femibion DHA

mishutka
23. okt 2009

Michalag:můžeš mi k tomu Femibionu něco napsat?
kdy ho užívat jak dlouho atd.??? 😉

zuzub
23. okt 2009

ahojte 🙂 môžem sa spýtať koľko u vás v ČR stojí femibion?

mishutka
23. okt 2009

Teď jsem se dívala femibion 400 30+30tb. 489+-

zuzub
23. okt 2009

hmm tak to u nás je drahší cca okolo 20-25€ to je vyše 600Sk aj ked prerátam cez kurz tak u vás vyjde nacnejšie...ale inak je to aj tak veľa za vitamíny,ale vraj je zas dobrý ja si ho asi tiež kúpim, teraz mám ešte na pár dní femibion 800

mishutka
23. okt 2009

mě ještě pojišťovna přispěje 300,- tak právě uvažuju, že se mi to vyplatí 😀

houbik
23. okt 2009

ja ted beru taky femibion a az ho doberu, tak navazu zbytkem calibrum babyplan, nebudu si kupovat nic pro dalsi trimestr...doktorka mi stejne rikala, ze mam vitaminy brat do 16tt a pak uz ne, aby nebylo velky mimi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre