Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

lolita.9991
21. apr 2010

ahojte,
este par otazok ktora dsavacka na mliecko je dobra
a ktora masticka na zadocek je dobraa

sonita
21. apr 2010

miska-ja by som na ten vysavač nekupovala to furt musíš potom vyberať vysavač.JA SOM u malej mala taký čo na jednej strane dáš do nošteka a na druhej ti ťaháš či saješ ale neboj nejde ti to do úst a stojí to asi 1 euro lebo som to sestre kupovala nedavno v lekárni

babara
21. apr 2010

lolita, odsavacka je super Medela, ja mela Harmony, manualni, ale stacila, ja teda ani moc odsavat nepotrebovala, jen na prebytky , neslo mi zpocatku odstrikavat rukou,

anabella30
21. apr 2010

Ahojte poradíte mi prosím čo znamená vtehotenskej knižke CL 5 alebo CI 5 som v 40 tt tehotenstva, predtým mi lekárka písala Ci 4. Ďakujem

zdenkapo
21. apr 2010

Lolita
pokud bych kupovala odsávačku na mléko,tak Avent- mám od nich lahvičky,lžičky,dudlíky i šidítka a jsem spokojená...
na zadeček je nejúčinnější Rybilka,ze začátku ti bude třeba smrdět,ale teď mě to ani nepřijde,ale fak pomáhá a hlavně rychle.... na bradavky se mi osvědčil Bepanthen
nikdy se mi teda nestalo,aby mi soplíky vlítli až do vysavače,vždy se to drželo v té nádobce za nástavcem... a hadičkovou niiiikdy nevytáhneš všechno a hlavně ne tak rychle.... mrkni i na diskuze tady na koníkovi,zadej do vyhledavače Baby Vac a počti si,myslim,že tě to přesvědčí 😉

blanka.k
21. apr 2010

Anabel - není to CS5? 🤐

anabella30
21. apr 2010

Nie píše mi stále CI5 ale budem rada aj zato čo znamenáCS5

mili1pu
21. apr 2010

ahoj holky tak jdu zas na chvíli na pokec 😀 .
také jsem slyšela že ta odsávačka na vysavač je dobrá je právě rychlá a šetrná, on ji vlastně používá můj táta na segru o 23let mladší takže z chudáka táty bude rovnou i děda 😀 😀 .
nevíte jestli jsou někde ňáký ty stránky s těmi smskami pro oznámení narození mimi?já že bych se nechala inspirovat 😅

adelka89
21. apr 2010

dekuju maminky za info 🙂 doktorce jsem uz psala,tak uvidim co mi odepise 🙂
mame zase hlad, takze asi pujdeme papat 🙂

mili1pu
21. apr 2010

anabel to znamená velikost toho čípku,ten se pak roztáhne úplě na porod, a nebo se holky taky pletu a vysvětluji si to jinak? 😕 😅

anabella30
21. apr 2010

Aká musí byť hodnota CS ak už je to tesne pred pôrodom

doli1
21. apr 2010

napíšu svoje moudra s JIPKY co jsem byla poučena.
na zadeček bud nic nebo olejíček.bepanthen nebo další krémy spíše opruzeniny udělají protože pokoška nedýchá.tyto krémy opruzeninky léčí ale jako prevence je spíše vytvoří
odsávačka na vysavač super věc na rýmu zachránila dost dětí od bolení oušek a celkově nemoci dýchacích cest
hadičková musí byt stále po ruce protože když dítě vdechne zvratky nebo se dusí mlékem hned se musí odsát neni čas jít pro vysavač a taky je potřeba vysát vše z nosánku dokonce tak že se nemám leknout když druhý konec uvidim v krku což odsávačka na vysavač nedokáže.

blanka.k
21. apr 2010

CS...cervix score - "jak je na tom čípek", jak je dlouhý, jakou má konzistenci, prostě jestli se zkracuje, změkčuje před porodem...když je dlouhý a tvrdý atd. tak je CS0, před porodem se začíná právě zkracovat atd. a každé to má nějaké body, ty se pak sečtou a výsledkem je nějaké číslo. CS5 je úplně normálka ve 40tt 😉

vladkaz1
21. apr 2010

na vysavac najlepsia vec aku poznam ,s tou do ust nikdy nevytiahnes tahave sople .... neni sanca mala som aj taku a tuto si neviem vynachvalit na vysavc ,az na to ze je to u nas boj mala reve jak besna ,no hned sa jej po odsati ulavi ...
Krem na rit ja som pouzivala sebamet ,spokojnost velka sudokrem nam nezaberal a mne ta rybacia mat smrdi na totalku fuj 😀

majovky2010
21. apr 2010

anabella je to CI = 5, to znamena ze sa pomalicky blizite k porodu, ja si to pozriem vzdy v tehu knizke tabulke v pravo hore, napriklad ak ti napise do Tehu knizky CI - 0-0-0-0-0-1 = CI=1, ak napr. CI= 0-1-0-0-0-1 = CI=2, vzdy spocita hodnoty a podla toho vznikne to CI, teda ak som to pochopila spravne

mili1pu
21. apr 2010

jo to nevím,mě toho doktor taky moc neřekne já jen co slyším když to řiká sestři,já ho mám třeba skrácený a CS3 a někdo má tohle už v 33tt.

babara
21. apr 2010

to bude to same cervix score nebo index to je asi jedno, je to stav cipku, cim vyssi cislo, tim pripravenejsi k porodu, ale muze se to zmenit raz na raz a je to subjektivni ad doktor.

doli1
21. apr 2010

mili myslim že na rodině jsou ty sms

anabella30
21. apr 2010

Ďakujem za odpovede.

blanka.k
21. apr 2010

a co je teda to CI? Co je to za zkratku? Není to to stejné jako CS? cesrvix score alias. cervis index... teda to mě tak napadá , že je tak to písmenko I 😅

mili1pu
21. apr 2010

co nám pro malou chybí je právě ještě odsávačka takže na vysavač určitě,nevíte kolik tak stojí abych měla představu 🙂 ,a myslíte teda u tu ruční s těma dvěmi hadičkami nebo to už je zbytečné? 😕

babara
21. apr 2010

ja mam v prukajde, ze v 38tt uz muze byt i tech 8, ale asi je to hranicni norma, normalnejsi je spis min

blanka.k
21. apr 2010

Mili -stojí cca 300, já ji kupovala v Brně v lékárně za 280,- 😉
a tady ohledně těch oznámení narození 😉 https://www.modrykonik.sk/forum/tema/jak-oznami...

brisilda
21. apr 2010

jeeej doli blahozelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam dufam ze si namna este spominas na zaciatku tehotenstva sme spolu pismenkovali 😉 takze mate malu princeznicku 😉 prajem vsetko dobre a uzite si krasne chvile 😉

mili1pu
21. apr 2010

doli myslela jsem jako rozeslat rodině to že se narodila víš něco jako ahoj jmenuju se nicol narodila jsem se v tolik a tolik vážím.... atd. 🙂

arcik
21. apr 2010

hooolky mě všechno tak bolííí musim si tu postěžovat....od rána mam křeče v podbřišku,furt mi to tam tvrdne,malej se vrtí jak ventilátor..to je děs...neposedim,nepoležim....odstřelit mě

arcik
21. apr 2010

mili doli ti psala že ty sms najdeš na rodina.cz webu 😉

bramburka
21. apr 2010

tak my mame taky odsavacku hlenu na vysavač a je to to nejlepší, co existuje, dokonce Dr. z ORL tvrdí, že od té doby je asi o 50% méně případů zánětů středního ucha. Když dítě neumí smrkat, prostě přiložíš k nosánku, ani ne do nosanku a v sekundě je nudle pryč, nikdy to ničím tak účinně nevysaješ. Jen jednou jedinkrát jsme ztratili blbci ten koneček a byl z toho oboustranný zánět uší!!! jinak bysme na to trpěli do ted. Muj tata kdyz to videl, tak se zhrozil, ale Xenuška je ted ve fazi, kdy to vyžaduje (uleví se jí) a navic si to k nosu dava sama. Fakt to není nijak nebezbečné, doporučuji to koupit a pak si to zkuste sami na sobě, uvidíte, že vám to nos neutrhne, je to udělané to zužení tak, že to není žádný tlak, fakt. 😉

bramburka
21. apr 2010

jinak ja mam CS5... 😲 tak ani nevim, co to znamena, ale doufam, ze brzy porodím 😀

arcik
21. apr 2010

jinak se přidávám k vyznavačům odsávačky na vysavač..taky jsem na začátku nechápala jak to může někdo vrazit děcku do nosu ale babeny je to úžasná věc a když máme s malou rýmu tak i já si odsávám tímto je to úžasně úlevný 😉 a člověk nedá dítěti něco co sám neodzkouší

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre