Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

bramburka
7. sep 2009

Michala neboj, já měla minulé tehu taky srdíčko až v 8 tt 😉

andelka
7. sep 2009

gabap: Neboj, budem držet všechny palce co máme 😉

bramburka
7. sep 2009

holky, chtěla jsem se zeptat co si myslíte o aquaaerobiku v těhu, jsem volala na plavání v těhotenství, ale říkali, že mi nedoporučují pro první trimestr, to se jako nemám hýbat? něco dělat musím, takže asi nevím...

dezyre
7. sep 2009

Já to mám s pohybem naplánované tak, že po tom 12 týdnu se přihlásím na kurz jógy a pilates pro těhotné 😀 Chodila jsem na jógu normální a už mi docela chybí.. tak se těším jaká bude tato...

andelka
7. sep 2009

Já myslím, že aquaerobic je dost náročný, takže bych jim věřila a dala se na něco méně náročného, jóga a pilates pro těhotné můžou být super. Jógu jsem kdysi taky dělala (normální). Taky bych chtěla něco dělat, kromě plavání a procházek. Ale teprv budu zjišťovat, co se u nás dá dělat.

dezyre
7. sep 2009

Andi a odkud si?

doli1
7. sep 2009

jaký koliv aerobik bych nedoporučovala.co vim tak celkově cvičení pro těhu je nej až do 5 měsíce.mě by docela lákalo břišní tance pro těhu ale to bych musela jezdit do Brna a to se mi moc nechce.
za chvíli valim do školky jsem úplně nervozní jak to zvládl

andelka
7. sep 2009

dezyre: z Ostravy, je to v pasu 😉 Mám tucha že u nás na bazéně cosik pro těhotné je, tak uvidím. Jinak já jsem sportu nikdy moc nedala, tak to teď nebudu hrotit. ale hejbat se chci.

doli: První týden ve školce je někdy náročný, ale pak jsou děti moc šikovné. 🙂

bramburka
7. sep 2009

no ja po zkusenosti z minuleho těhu chci být víc připravená svalově na porod 😉 ufff

no ale mate pravdu, bduu chodit az v tom 2. trimestru, snad bude stacit, ze si pujdu jen tak zaplavat s malou 1x tydne a tak.

doli1
7. sep 2009

já doufám že ho tam změní ale moc v to nevěřim.dnes tam poprvé spí tak mám nervy.zítra už to bude zas v pohodě.
já bych chtěla chodit cvičit ale jen pokud to bdue v rozumnou dobu.pochybuji že mají někde cvičení dopolední odpoledne když neni hlídání tak nebude ani cvičení.
stačí že mi hlídají když musim do škole.

doli1
7. sep 2009

určitě bych chtěla navštívit nějaký předporodní kurz.to jsem minule pěkně podcenila.

wobludka
7. sep 2009

Já myslím, že kdo byl zvyklý se hýbat před těhotenstvím, tak může směle pokračovat, když zrovna nebude trénovat na olympiádu. A kdo nebyl, tak bych to nějak za každou cenu nehrotila, ať nemá tělo šoky 🙂
no já právě uvažuju, že na žádný předporodní kurz ani chodit nebudu 😕 si říkám, že bych to jako průměrně inteligentní středoškolák mohla zvládnout... doli, co Ti chybělo?

evpa
7. sep 2009

ahojte baby, mozem sa pridat? dufam ze sa mi ten tien na testikoch potvrdi.ak ano tak babo budem mat okolo 12.maja co by bolo fajn. sme sa snazili 3 mesiace a bolo by nase tretie. nakolko mam dvoch lumpov, dufam ze to bude dievka. i ked ti dvaja tiez mali byt baby 🙂 . no uvidime, len nech je a je zdrave.

gabap
7. sep 2009

holky jsem doma 🙂 nalez mnohem lepsi nez minuly tyden,jsem 5+6tt,uz byl videt mimisek,srdicko jeste ne,dostala jsem zase utrogestan a mam odpocivat,riziko tady porad je az do 13tt
jsem stastna 😵

brisilda
7. sep 2009

ahojte kocky a vytam nove tehulky 😉 ja som dns presedela v cakarni 6 hodin 😠 kym namna prisiel rad 😝 ale kaslat na to ked som videla ten zazrak na sone waaaw uzasne mame vacok o velkosti 13mm a v nom mrnuska 😉 som 5+3tt 😀 srdiecko este neni vidiet ved ani krpca 😉 iba taka mala spendlikova hlavicka namna mavala 😀 😀 😀 takze moje strasi teraz vystriedala radost a stastie 😉 o tyzden si idem po tehu knizku a foto drobceka hadam uz bude krasne velky 🙂 a budeme pocut srdiecko 😉
gaba super a tak si sa bala 😀 teraz uz treba byt optimista 😉 a zacat sa tesit 😉
inak moc mi nevystreili ani krv nevzali vraj az v 10tt 😒 no krize nebolia a stipanie ustupilo asi zabral ten caj 😉 a brusnicove tabletky 🙂 no pockam do buduceho tyzdna a ked sa mi to zopakuje tak davam vysetrovat moc na urologii lebo cosi mi v nom plava 😕 😀 😀 😀

zdenkapo
7. sep 2009

vítám nové těhule...
když jste mluvily o zaměstnání, tak já jsem úřednice státní správy,sociální pracovnice,ale na tom místě,kde jsme byla před prvním těhu mi po nástupu na mateřskou zkončila smlouvu na dobu určitou-zástup za jinou mateřskou a rodičovskou...
co se týče předporodních kurzů,tak pro druhorodičky je to zbytečné a prvorodičky -záleží jak kde,ale mě to nic moc nepřineslo... akorát jsem byla ráda,že jsem viděla porodní sál... hold,většina z nás tady ví,že realita je realita 😉

zdenkapo
7. sep 2009

tak to vám holky přeju,snad se taky dočkám-ještě týden do prohlídky ☹

brisilda
7. sep 2009

zdeni tak ty uz tam budes mat rovno aj srdiecko 😉
inak ja planujem ist na tie predporodne kurzi aj ked som uz rodila no pride mi to zase take nove 😀 tak preco si to nezopakovat 😉 😀 no uz teraz viem ze budem mat epidural 😀 😀 😀

evpa
7. sep 2009

ja som pri prvom nechodila na ziaden kurz, len som si bola pozriet porodnu salu. pri druhom som chodila na brusne tance pre tehosky. nemozem povedat ze by mi chybala nejaka priprava, podla mna my zeny to proste vieme. je to v nas a nepotrebujeme sa ucit rodit. pokial tam niekto ide aby dostal informacie o porode ako takom, o praktikach vo vybranej porodnici, budis, ale nemyslim si ze sa musime ucit ako dychat a tlacit.

evpa
7. sep 2009

a epidural to ano.
pri prvom som ho mala, pri druhom si mysleli ze nestihnu a tak som si to vychutnala 🙂

jagabinka
7. sep 2009

Ahojte, gratulujem vam vsetkym... a rada sa k vam pridam...Bris vidis, a tolko si sa bala 😎 . JA som este u dr. nebola. Pojdem az vo stvrtok a budem dufat, ze bude vsetko ako ma byt 😉 .
Co sa tyka veku (pisali ste nedavno)...ja budem mat v oktobri 30 😒 .
Inak ten kurz ani mne nic moc nedal...akurat som si tam poskakala na fitlopte... 😅 .
Ja som pred otehotnenim trosku behala. Minuly pondelok mi vysli 2// a prestala som. Tusila som, ze som tehotna, lebo som strasne pribrala - prsia, brucho a pozeram, ze aj zadok 😨 Ja to nechapem, pri malom som do 4. mesiaca nemala ani brusnu vypuklinku a teraz som ako v 5. mesiaci ☹ .
Zacala som teraz tak 15 minut bicyklovat na stacionari a posilnujem si nohy a zadok...vlastnou vahou...ved ju mam fajnu....som sa dnes zhrozila, ze 66kg...preboha 😨 , ved este nedavno som mala 63,5 😠 . No co, hadam sa to zastavi, aspon na chvilku 😵.

evpa
7. sep 2009

ja sa uz radsej nevazim, mne sa vaha drzala stale na 52 a teraz naposledy ze 56 a to som nebola tehotna. jezkove oci kolko budem mat v deviatom mesiaci.

jagabinka
7. sep 2009

ja som povodne vazila mojho maleho...ma 13-kil a stale chce "hopka" - je riadne tazky...myslite, ze by sa mi mohlo nieco stat v takomto rannom tehu, ked ho stale zdviham? Sem-tam citim podbrusko, ked ho beriem "hopka" 😒

brisilda
7. sep 2009

jagabinka no veru bala som sa ale zato o to vacsia radist je teraz 😀 a co sa tyka vahy? no nedavno som mala aj ja len 62 kg a teraz 73 😀 😀 😀 cas leti a s nim aj moje kila ☹ ale dala som si zavazok do 9 mesiaca mozem vazit maximalne 85 kg 😉 cize isti to zeleninka a ovocie ziadne tuky a sladkosti 😉 dufam ze ich mrnus nebude vyzadovat 🙂

evpa
7. sep 2009

trosku si davaj pozor, aby ta nahodou nekopol do bruska, ale to sa neda zrazu ho prestat nosit. ja som jergusa-prveho nosila az do konca tehotenstva a nestalo sa nic, to ale neznamena, ze je to bezbecne pre kazdu. pokial budes mat bezproblemove tehotenstvo, tak s opatrnostou to zvladnete.

brisilda
7. sep 2009

jagabinka tehotne mozu do 15 kg zataz takze neboj v pohode ja som este nevedela ze som tehu a sama som pretlacala tazku skrinu, velku rohovu sedacku a nic mi neni 😉 k tomu som si dala 2 salky urol. caju co sa nesmie takze je male uhniezdene poriadne 😉 keby nie uz davno je von ved len ta skrina ma min. 60 kg 😀

brisilda
7. sep 2009

ale to som nevedela ze om tehu ☹ inak by som tu skrinu nepresuvala 😉

jagabinka
7. sep 2009

pri Miskovi som aj ja presuvala skrine a to som bola uz aj vo 4. mesiaci, ibaze som nemyslela na to, co by sa mohlo stat...jednoducho som si uzivala tehu plnymi duskami 🙂 ...teraz sa vsak strasne bojim, ci je drobcek tam, kde ma byt...presne ako si sa Ty Bris bala ☹ ...ale hadam je...vo stvrtok napisem ako som dopadla 😉

brisilda
7. sep 2009

no veru bala somsa tu na MK je vela smutnych pripadov ale mala som pocit ze mrnus je tam kde ma byt kedze ja som bolest vajecnikov necitila iba maternicu 😉 no priznavam strach tam bol a velky ☹ jagabinka takze ak sa citis skvelo a mas pocit ze je to ok tak vtedy to bude ok 😉 neboj mrnusko bude v maternici tak ako ma byt

zuzkarisko
7. sep 2009

Ahojte 🙂 vsetkym vam gratulujem..Ja som v 7tt a je to nase 1. babatko. zatial tomu velmi neverim, lebo mi vobec nic nieje...okrem toho, ze mi narastli prsia...14.9.09 idem na ultrazvuk, kde by sme mali vidiet uz aj srdiecko...Neviete mi niektora poradit, kedy je vhodna doba oznamit tehotenstvo zamestnavatelovi?
Dakujem a drzim päste

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre