Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

xxx.klarka
17. jan 2010

Tak naše nové přírůstky do výbavičky jsou v albíčku kdyby jste se chtěl někdo podívat 🙂

michal, to mě mrzí. Snad se z toho dostaneš brzo .... u mě už se to lepší, jitrocelový sirup a physiomer konečně zabírá 🙂

lucik...
17. jan 2010

Ahojky,

já jdu zítra taky na OGTT 🙂 Fuuuj.. Asi bych dnes neměla moc sladké že

mishutka
17. jan 2010

Ahojky,
přeju pevné žaludky 😀

lucik...
17. jan 2010

Tak tady je holky 🙂
Kvalita fotek nic moc, je to celé oranžové a takové divné - foceno asi o půlnoci 😀
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

michalag
autor
17. jan 2010

pozeram ze budeme mat zajtra rano vesele, tak budem na vas vsetky mysliet co idete na oGTT 😉

lucik, ja som si uz dalal moju drogu trosku cokolady a az do zajtra budem bez, ale aj tak mi velmi nechuti jest tak to nebude take strasne

bibi, stikutanie sa prejavuje takymi slabuckymi pravidelnymi akoby pohybmi 😉

mishutka
17. jan 2010

Holky, dneska na pivku na vás budu myslet 😀

vladkaz1
17. jan 2010

chorim maminkam prajem skore uzdravenie ,
nam odpadlo kupovanie kocika dostali sme od kamosky chicco kocik myslim, ze tak sa to pise a budem kupovat uz len na zimu sportak 🙂 tak sa tesim idem varit

kitty123
17. jan 2010

Ahojky,
taky mě zítra čeká test na cukrovku...bleee ☹ Jen mám problémy dnes nejíst sladký. Mám strašný chutě a už jsem snědla půlku čokolády. Prý se ale nemá nic hlavně od půlnoci, tak snad to bude OK, hlavně abych na ten test pak nemusela znova.

kitty123
17. jan 2010

Jinak se nám tady od noci sype sníh. Asi zase zapadáme, jako minulý týden. Jen mě štve, že z toho nejdou sněhuláci.

m.c.
17. jan 2010

já jdu na cukr ve středu, těším se stejně jak vy 😝 . Mně říkala sestra hlavně nejíst před spaním sladký a přijít nalačno, donýst moč (dala mi lahvičku) a do toho cukovýho sajrajtu si můžu vykapat půlku citronu, tak si ho mám taky vzít, jestli chci. Jiný instrukce jsem nedostala🙂.

Lucik, krásnj kočárek, chválím výběr🙂. Nám se ta hluboká korba taky trochu houpala a při chůzi cvakala, byla jsem s tím i v obchodě na reklamaci, prej se s tím ale nic nedá dělat☹. Spravila jsem to tak, že jsem tu zadní tyčku obalila molitanem, mrkni na fotky co mám v albu, radila jsem to i kámoškám https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... a ještě ta další fotka.
Pak to přestalo dělat i bez toho molitanu, asi si to "sedlo".

lucik...
17. jan 2010

m.c. děkuju, ukážu manželovi a ať se snaží 😀 My se tam byil ptát a paní říkala že to dělají no, protože je to zacvaklé jen na prostředu 😒
Jinak sem taky slyšela že se tam dá vymačkat citron a pak to není takový hnus, tak si ho schválně vezmu sebou, snad mi dovolí si ho tam dát... Nikdo mi nic neřekl.

kitty ono je nejhorší to sladký nejíst když víš že to nemůžeš viď 😀 😀 😀 Taky s tím mám trošku problém 😀 😀 😀

medan29
17. jan 2010

to mi říkejte, já dnes snědla půl bomboněry

lienka1076__2
17. jan 2010

Ahojky kočky som tu dávno nebola a ani som nemala moc náladu. Tento týždeň bol úplne naprd 😢
Dúfam, že sa všetko vyrieši a budem mať znova čas a náladu sem chodiť. Tak to ste sa riadne rozšupli s nákupmi. Ja ak mám pravdu povedať, tak okrem najakých 2 dek nemám ešte nič. Som myslela, že konečne začnem, ale prešla ma chuť nakupovať. ☹
Ako sa poznám, tak keď ma to chytí, tak všetko nakúpime s manželom za 2 dni a bude. Len aby už bolo všetko vyriešené 😢 😢

vladkaz1
17. jan 2010

Lucik kocik je nadherny ja som sa rozhodla ze kupujem len sportak Jane kedze sme dostali to chicco tak vo vanicke sa tam vyvozi a kupim len dobry sportak na zimu hlavne velky a s nafukovacimi kolesami ...
Lienka co sa deje ?
baby nestraste s tou cukrovkou bude vsetko v poho hlavne sa nenapchavajte pred tym sladkostami lebo to moze sposobit zle testy 😅 ze ...
No a vypit ten sladky sajrajt sa da ,neni to az take strasne ja idem 10 teho 🙂
ja uz konec,tu spanieslku deku asi objednam a uz okrem flasiek co mi kamoska kupi v UK mam vsetko veru poriesene este vymalovat detsku a na buduci mesiac kupit satnik na dalsi nam postel novu a som spokojna drzim hubu a krok jak sa vravi 😀

lucik...
17. jan 2010

vladko kup, ten sporták je super 🙂 Celý ten kočár je skvělý 😀

greeri
17. jan 2010

ahojte tehuľky, tak zasa po čase 🙂 všetkým čo zajtra idete na testy s "čarovným" nápojom 😀 držím palce, aby ste sa ne.... 🤐 určite potom dajte vedieť, ako ste to prežili
lienka, dúfam, že nech je to čo chce, že sa to čoskoro vyrieši a Tebe sa vráti radosť do všetkého čo súvisí s bábom 😉
lucik - blahoželám ku kočíku, to je úľava, že je už doma, že?
my výbavičku ešte nekupujem, zatiaľ som v štádiu zisťovania, čo naozaj budem potrebovať, aby som halušky nekupovala 😵 a asi skúsim urobiť tú štatistiku témy, čo ste kúpili a nepotrebovali aspoň trochu mozog precvičím 😎
a je jasné, že mne stále chutí najviac to, čo by som práve v tom čase nemala 😀 😀

lienka1076__2
17. jan 2010

No keď sme už konečne s manželom myslei, že je všetko ok a že prešli všetky problémy a budeme už len tešiť z našej maličkej princezny, tak ďalšia rana. Manžela v dôsledku krízy v marci prepustia z práce. Nevieme ako to bude ďalej, lebo len one je u nás zárobkovo činný. Takže som myslela, že ma asi porazí, keď mi to zavolal. Teraz je to dosť ťažké nájsť si prácu ale snáď niečo nájdeme. ☹
Už keď si človek myslí, že je konečne dobre, tak je všetko ešte horšie. Dosť ma to trápi a to nehovorím o manželovi. Tvári sa hrdinsky, ale viem že mi len nechce ukázať ako sa trápi, aby mi to neuškodilo.

kitty123
17. jan 2010

Fakt se může citron do toho hnusu? To mi nikdo neřekl, může to s ním být trochu lepší.

greeri
17. jan 2010

no lienka, to vážne nič moc ☹ ale do marca hádam sa čosi nájde, teda držím paľuchy, aby sa
ja keď príde niečo také ťažké si hovorím, ešte že sme všetci zdraví, ono sa to všetko nakoniec nejako utrasie 😉
a kitty, mne sestrička vravela, že si do toho môžem dať ten citrón

zdenkapo
17. jan 2010

oGTT-
tak holky hodně štěstí, ať vám to dobře dopadne... a citron do toho doporučuju- nám ho tam dokonce v laborce dokonce sama dali a musím říct,že to bylo mnohem stravitelnější,než v prvním těch bez něj- a moje rada- zhluboka nadechnout a vypít co nejvíc najednout,jinak to budete cucat po troškách a to hnus.... hlavně aŤ máte ránní moč s sebou a aspoň 2 časopisy nebo se ukoušete nudou

lienka
vim,o čem mluvíš, manže před 4 měsíci našel naštěstí práci,ale předtím byl 3 měsíce na ÚP a to ti povim,není to nic příjemného,když je zvyklý pořád a celý živout pracovat,tak ať brzy něco najde.... manža má smlouvu jen do konce února-tak oni to dělaj-ale prý za nim byl šéf,že by změnil smlouvu už tento týden co bude,tak jsem zvědavá,snad to dopadne vše dobře...

mumu12
17. jan 2010

lienka
neboj, nieco sa nájde. Manžel na jeseň menil robotu, čo v tejto dobe je risk, ale v pohode.Kto chce, robotu si najde 🙂

vibeke
17. jan 2010

baby ja idem na cukor za 2 tyzdne a kazali mi zjest pred tym dva biele rozky a tucnym syrom a zapit neslasenim bylinkovym cajom,, ze ta voda sa uz nepije,,, a ked bola moja mam naposledy, tak si mala vybrat z troch variant , tiez namiesto tej vody,,, lespie jak pit tu dobrotku ,, 🙂

greeri
17. jan 2010

vibeke, tak to máte nejaké novoty v tej Prievidzi 😀 mi tu ešte stále fičíme na sladkej žbrdne inovovanej citrónovou šťavou 😀 😀

zdenkapo
17. jan 2010

mumu tak to je s prominutím blbost co píšeš, nevim jak na Slovensku,ale teda v Čechách práce prostě není,všude na okolí i v celé republice se zavřeli velké továrny a prostě tisíce lidí s podobným zařazením najednou bez práce a jak asi mají hledat práci,když zaměstnavatelé neexistují? je to hodně i o štěstí... jakmile se objeví nějaký inzerát,tak je hned obsazený a firmy si můžou vybírat... můj brácha je absolvent po škole a práci prostě sehnat nemůže,všude chtějí praxi,kterou nezjíská,když ho nikde nevezmou,je to začarovaný kruh....

antynka1
17. jan 2010

Ahojky,
zdravím vás při nedělním večeru.
Lienka - budu držet moc a moc palečky, protože to opravdu v dnešní době není jednoduché. Samozřejmě záleží na oboru ve kterém manžel pracuje. Neznám situaci na Slovensku, jenom vím, že u nás to není nic moc. A vím o čem mluvím, pracuji v personální agentuře, takže mám informace přímo od zroje. Ale jedna dobrá zpráva - situace se začíná lehce zlepšovat - ale jak v kterém oboru.....
Holky, zítra na ten test na cukrovku držím palce, ať to zvládnete a hlavně ať máte dobré výsledky 🙂

greeri
17. jan 2010

takže tu je sľubovaná štatistika z témy: Ktorú vec ste kúpili a nevyužili? Do témy sa do dnešného dňa zapojilo cca 80 mamičiek a výsledky sú nasledovné:
zavinovačka / rýchlozavinovačka - 46% (niekedy bolo ťažko rozlíšiť, či myslia zavinovačku alebo rýchlozavinku)
separačné plienky - 10%
detská kozmetika - 31%
lehátko do vaničky - 38% (bolo spomínané aj umelé aj molitanové)
odsávačka mlieka - 30% (odporúčajú kúpiť až po pôrode, keď budete vedieť, že ju potrebujete)
malé topánočky do pol roka, capačky - 13%
cumlíky - 65%
odsávačka na soplíky klasická - 16% (jednoznačne preferovaná tá na vysávač)
vložky do podprsenky - 15%
baby vak / klokanka - 43%
prebaľovací pult / podložka - 20% (maminky si proste zvykli prebaľovať bábo inde)
spací vak - 25% (ale naopak veľa maminiek si ho chválilo)
postieľka - 15%
termoobal na fľaše - 10%
vankúš a paplónik do postieľky - 10%
ohrievač fliaš - 16%
vankúš na kojenie - 10% (zaujímavé ale je, že veľa maminiek ho využilo v tehotenstve ale pri kojení už im veľmi nesedel)
kefa / herebienok na vlásky - 11%
kojenecké fľašky - 79% (veľa prípadov bolo, že fľašky boli nakúpené vopred a nakoniec dieťatko kojili a po kojení prešlo na pohárik)
oblečenie na bábätká - 94% (takmer každá maminka ho spomenula, buď toho mali veľa a nestihli vynosiť, alebo to boli veci nenositeľné napr. šaty na ramienka pre 2 mesačné bábo, alebo boli nejako divne ušité tie veci, ale často sa spomínalo, že mali zbytočne veľa oblečka najmenšej veľkosti)
v tejto téme sa ďalej spomenuli, ale už nie často: sterilizátor, kúzelný hrnček od Avent, lehátka, zavinovačka do autosedačky, ohrádka, vanička, teplomer do vody, hracia deka, okrúhle nožničky na nechty, podbradníky...
Tak hádam to niekomu pomôže zorientovať sa, čo je dôležité mať nachystané vopred, a čo stačí, keď bude bábo na svete 😅 😀

antynka1
17. jan 2010

Ještě mi to nedá a musím doplnit předcházející příspěvek - možná se situace nezačiná zlepšovat, ale většina nadnárodních společností má nové budgety na další rok, takže nabírají nové zaměstnance, což ne konci roku příliš nečinily.

blanka.k
17. jan 2010

Ahojj holky,
Lienka -to mě mrzí, ale neboj, věř, že nějaká práce se najde, asi člověku nic jiného nezbyde než věřit. Třeba tady v Brně, když vidím, jak si v šalině holky kolem 20 stěžují, že nikde není práce, a že přece nepůjdou s maturitou prodávat do OC, chápu to jak píše Zdenka, pokud máš VŠ, a i kdybys chtěla na jiné pozice, tak psrostě jsi třeba pro ně moc "chytrý", v oboru nemáš praxi pro vyšší pozizi,...ale tak to asi není případ tvého muže, když už pracoval 😅 Al etaky se bojím, kdyby se něco po...,to v dnešní době asi každý, a my , těhule, obzvlášť, když z rod. rozpočtu spíš buydeme brát než přizpívat. 😅 můj manžel dával v kvěetnu výpověˇ, jelikož ho chtěli poslat zpět do Prahy (super, když jsme kvůli práci kupovali byt v Brně a stěhovali se z P 😅 ), a hodně času by trávil u nějakého klienta v Rumunsku... tak říkal, že mu jako právě na východě stačilo dojíždět 3 roky do Bratislavy 😀 a furt se tam prospouštělo, tak si našel práci v Brně, jefakt, že to byl hodně boj, nadával, že se mu líbí inzeráty co nabízí v Praze, ale nakonec našel a je tam bych řekla víc spojený, klidnější, firma stabilnější, netráví 4hod. denně na D2 v autě, tak se o něho nebojím....prostě třeba si najde ještě lepší práci a nakonec to bude jen k dobru. držím palce. 😉 A všem přeju ať se jim propouštění vyhýbá. 😉
Na GTT všem držím palce, čokoládu jste si klidně dens mohly dát, určo jsem to tu psala, mě bylo řečeno, že poku djsem h to denně zvyklá, tak ať si dám, jen 12hod. předem nejíst, nepít, jen vodu a léky 😉 Já jdu ve středu, tak jsem si dnes udělala ještě zásoby v tesku, alemoc jsem toho pro jistotou nkupovala 😀
Kitty - v Brně někde takydávají do toho citron, ale jak kde, zrovna tam kam jdu se prý pije 0,5l, jinde 0,3l, ale zas do toho dávají ten citorn, tak je to prý možná i lepší než menší množství bez 😉
Dnes jsme byli v obchodě s epoptat na náš kočárek, hned při koupneí jsme poslali na výměnu stříšku (yla vystavená a už od výrobce špinavá a jinou na skladě neměli), už je to asi 6 týdnů, tak reklamace jim dens došla, že stříška je nevyčistitelná, že z výroby objendávají novou, tak to bude trvat. A ptala jem se na orig.pláštěnnku, tak tam ji mají za levno " 1390,-", na naetu jsem viděla 1590,- 😅 Asi schovám pytel od stříšky a bude. Prý oproti jiným je víc silná, ale v DM prý mají nějaké univerzální na sporťál za 150,-, kdyby měl avydržet 10x, tak furt levnjší než ta originál... 😝 Jo a měli tam vystavenou ty lehačku Inglesina (nebbo jak se to píše), jak jsem včera dávala odkaz. Fakt super, manžel teda řekl "úlet" nebo něco podobného 😅 Al emoc se mi líbila, a když jsem koukala, jak má velké to místo pro mimčo, tak mě to nepřišlo menší než jiné, protože jsem měla strach, že píšou do 6 měsíců nebo 9kg,ale jiné jsou stejně velké (aspoň na délku), al etřeba Chicco je víc do šířky.A předtím jsem zašla na veletrh cestování, tak mám pár letáků hezký ch hotýlků, kde se dá být s kočárkem, většinou v měnších lázních na mOravě, jej už se těším na září, to bychhom rádi na týden vypadli. Chlapi mi moc rozumně neporadili, ale ženský hned pochopili co hledám (při pohledu na bříško 😀 ), tak hne dříkalai, jak je to s půjčením postýlky, nebo že si můžeme vybrat procedury, jak se nám bude hodit pčímo na místě, aby jeden hlídal mimčo a druhý šel třeba na masáž 😀 , nebo že mají teplý bazén, právě aby dětem a starším lidem nebylo zima... já chci už teplo, a malého u sebe 😀

blanka.k
17. jan 2010

Greeri - super 😉 Tak koj. flašku budu mít jednu na malé, jendo pro větší, tak to už nekupuju, dudlík koupím, abych měla 2 do půr roku, jeden mám od půl, takže to taky bude stačit, odsávačku na mlíko nekupuju...no a oblečení...to vím, dávno, že namám už kupovat 😀

antynka1
17. jan 2010

Greeri - jsi šikulka super, díky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre