Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

houbik
21. jan 2010

holky, tak to ja pocitam s tim, ze jeste ten den to pujde zapit s kamosema a ani mu to nezakazuju, myslim, ze na tom neni nic spatneho...aspon v mem okoli se to tak proste dela 😉 stejne my budem chtit odpocivat a pres noc tam se mnou nebude...navic manzel je trenovanej 😀

mishutka
21. jan 2010

My máme známého v Praze a ten se neozve jak je rok dlouhý,on se tam odstěhoval protože u nás je to díra a my jsme póvl 😕 ale když byla manželka v porodnici na císař tak byl sám doma(v Praze nikoho nemají)tak volal mojemu,jak je mu smutno a že nemá s kým to zapít 😠

zdenkapo
21. jan 2010

Adus
ten kolotoč bude asi na natahování

Michalag
ten prsťáček jsem na Tomáška používala,koupili jsme ho v lékárně a čistili hned první zoubky

Doli,Vladka
mrkněte do alba,tak mám koupené ponožtičky pro Aničku z Kik a jsou perfektní,že mají ten vršek měkký a široký- nikde neškrtí

Monitor dechu
vim,co jsem si užila za nervy při Tomáškovi a lituju,že jsem to nekoupila už tenkrát,mohla jsem mít spoustu klidných nocí,takže neváhám a manžel to po pár argumentech taky pochopil,natož,když někdy nebývá v noci nebo celý týden doma.... budu ho používat i přes den- v ložnici jednu desku a v obýváku druhou a jen si přenesu ten panel,takže paráda a může v klidu třeba vařit a nelítat furt k postýlce,navíc se dvěma dětma....

Zapíjení
tak můj manže je nekuřák,abstinent,takže to vyřešil elegantně- Tomáška prostě nezapili,ale v restauraci zajedli 😀

Rodičák
to bude šílené papírování,navíc,když musí po šestineděli nejprv manža na 1 den na mateřskou,pak on požádat o rodičák,zvolit rychlost čerpání a pak to teprv převede na mě,takže budem jakoby měsíc bez rodičáku,ale může se žádat 3 měsíce zpětně,takže to doplatěj.... snad to tak v dubnu půjde ještě...

mishutka
21. jan 2010

Ví už někdo jak to vypadá s tou mateřskou?Furt o tom mluví, ale nevím jestli a kdy se to bude príojednávat 😖

aaadus
21. jan 2010

zapíjení jsme ještě neřešili. je mi jasné, že se manžel s mým taťkou ožerou jak prasata, ale ať se ožerou tak, aby za mnou byl manžel schopný do porodnice docházet. předevčírem jsem byla u manžela v práci, tak se mě chlapi ptali kdy mám termín a prý že si manžel bude muset koupit aspoň 200l vína aby toho syna bych schopný zapít 😀

mishutka
21. jan 2010

My už řešili i jestli je lepší paragraf nebo dovolená???

aaadus
21. jan 2010

a krom toho že se ožere tak se i přehulí doutníků jak ho tak znám 😀
mishu manža tvrdí, že kvůli volbám tu mateřskou paroubek vydupe vyšší

xxx.klarka
21. jan 2010

U nás se zapíjení řeší už od té doby co jsem otěhotnila😀 tady u nás na vesnici to je vždy slavnost jak ...... 😀 přítel si bude půjčovat vojenský stan od uřadu kdyby bylo hnusně, ten je už zajetej až až😀 .... a pak se nakoupí sudy piva a bude.

Zdenka, my to chceme taky udělat s tím rodičákem, a to se smí až po šestinedělí?? Mě paní na sociálce řekla, že po narození dítěte to jde udělat.

aaadus
21. jan 2010

teď mi volal manžel a byl jak milijus 😅

zdenkapo
21. jan 2010

Mishutka
a na koho by si bral manža ten paragraf? mi to tak můžem udělat jako na syna ošetřovačku 9 dní,ale když budeš v nemocnici,tak to nepůjde...

Klarko
to nejde,na mateřskou může otec nastoupit až po 6 týdnech věku dítěte,takže tak.... budem muset vydržet,protože já si po porodu žádat nechci,aby mi rovnou nešoupli na 4 roky...

mishutka
21. jan 2010

aaadu:něco bude 😀
Já se musím loučit jdu nakoupit zásoby 😉

xxx.klarka
21. jan 2010

zdenka, aha, tak to se budu muset znova na sociálce zeptat, paní mi to řekla takto ... 😠

mishutka
21. jan 2010

zdenka:na porod je paragraf, a na to když půjdem k doktorovi nebo něco.Ještě měl být ten týden pro tatínky 🙂

zdenkapo
21. jan 2010

Klarko nejde to,načti třeba tady http://www.miminko.estranky.cz/stranka/materska... ,nevim,teda co ti ta paní říkala, ale otec může na mateřskou od 7.týdne dítěte, vyplatí se to třeba na víken,aby ho měl placený 😉

zdenkapo
21. jan 2010

Mishu
no tak ale ten paragraf platí jen na to,že tě může odvést do porodnice a ne,že bude doma delší dobu a týden pro tatínky- o tom nic nevím... samozřejmě,když poveze manžel manželku nebo své dítě máš propustku z práce a nárok na proplacení doby,jako by byl sám u lékaře a paragraf si může vzít na tebe jako manželku,pokud ti vypíše tvoje dr. že jsi v neschopnosti a to samé platí na dítě paragraf,jedině,když ti potvrí dr.že jsi nemocná,jinak mu OČR nedaj,když ty jsi na mateřské,či rodičovské

xxx.klarka
21. jan 2010

zdenka, uvidím co mi pak řekne paní na sociálce. Je mid ivné že mi řekla, že stačí když po narození dítěte může nastoupit otec na 1den na PPM a pak určit 3-letou variantu a pak se vrátit do práce a převést to na mě, když tady to píšou jinak. Až tam půjdu v dubnu, tak se znova poptám ať vím co a jak.

zdenkapo
21. jan 2010

Klarko,je to tak jak říkám já,je to tak prostě v zákoně,tak se paní spletla,nejde to dřív jak po šestineděli,ale ty si můžeš po porodu zažádat o rodičák,pak po šestinedělí ho na sebe zrušíš,pak nastoupí manža na 1 den na mateřskou a následující den si požádá na ÚP-SSP o rodičák on,měsíc ho bude pobírat a pak převede na tebe,akorát ten měsíc máš blbé,že si budeš na pojištovně své zaplatit zdravotní pojištění, sociální se neplatí.

nikkka
21. jan 2010

Ahojte..

kocik uz mam doma jupiiii 🙂 🙂 🙂 len ja som este v praci... ☹

aaadus
21. jan 2010

nikka mně taky dnes volali že si pro něho můžeme přijet 😵

zzuzullka
21. jan 2010

jej ako vám závidím, aj ja už chcem mať kočík doma

nikkka
21. jan 2010

uz sa tesim domov, hned sa vrhnem na ten obrovsky balik a zacnem skladat.. 🙂

bramburka
21. jan 2010

Ähoj holky, koukam, co probirate.

zdeni, presne takto to udelala moje kamaradka, ale oni prej ten paragraf upravili tak, že manžel nemuze nastoupit na materskou ted uz vubec, jen na rodicak, tzn. po těch 28 tynech, aby to prave lidi takhle neobchazeli. Ja le nevim. Toto jsem slysela ze plati od letoska. Ta kamaradka navic mela problem, ze v praci nebyly schopni vypočítat výměr MD na manžela, jak to nebylo pred tím obvykle, ale nakonec s pomocí jié jejich osobní účetní se podařilo. A to bys řekla velká firma - metrostav. Myslim na www.odina.cz byl ted o tom clanek, ze to zrusili, ze mateřská dovolená je nyní jen promatky nebo otce, jimž manželka zemře po porodu dítěte. adši si to ověřte.

Naštěstí mám volbu, takže to budou 3 roky, jen jsem zvedava, kolik mi mrchy vyměří.

Monitor dechu chci taky. Musim se ale zeptat, kde si ho pujcit, premyslim, ze si ho jenv porodici pujcim. Myslim, že to stojí asi 100 kč na mesíc, a je to garantovany, kdyz koupim novy za 2000, tak ho stejně za víc jak 1000 neprdám a jetý se mi kupovat moc nechce nevim.

Zapíjení, no Jirka zapíjel, nijak nadšená jsem z toho nebyla, ale naše parta je rozrostlá, zapíjely i holky a potom ony to tak nějak malinko zkontrolujou, aby se to nezvhlo, např. naloží opilé do taxíku. No akoat na to padne tretia porodného.

nikkka
21. jan 2010

vcera som bola v nasom trnavskom tescu, tam maju vsetky najmensie vecicky vypredane...a ja na buduci tyzden v robote dostanem tesco poukazky, som si myslela, ze tam vsetko potrebne nakupim, ale tam do detske oddelenie je uplne vypredane..

zzuzullka
21. jan 2010

nikkka, možno dostanú nový tovar

bramburka
21. jan 2010

uz vim, kde je myslim zakopán ten pes, je to v tom, že otec muze nastoupit na materskou, ale nesmi si vydelavat penize, muez az pri rodicaku, takze by opravdu msel zustat doma a nechodit do prace. Kdyby sel jen na 1 den na MD, dostl by vymereno jen na tento 1 den nebo co. Radsi na to koukněte.

doli1
21. jan 2010

nám to ted bude zjištovat tchýně jak to je stou mateřskou.u nás je ještě problém jak je to u živnostníku.stou prací by podle mě neměl byt problém při mateřské si můžeš přivydělat kolik chceš a vždy je matka braná jako chuůva co se stará o dítě ikdyž je manža je MD.no musim nám to pozjištovat ona je účetní tak má kontakty na soc. co a jak.

doli1
21. jan 2010

lucík tak to naštve to budeš letět dom strašně natěšená 😀

antynka1
21. jan 2010

Ahojky holky,
tak už jsem doma od nové MUDr. - byla velice milá a všechno mi vysvětlovala a sestřička taky. A hlavně poslouchaly co jim říkám!!!!!! No prostě první dojem super 🙂 Víte co byl největší prča? Venku je fakt dneska pěkná kosa a já než jsem k tý doktorce došla, tak mi zmrzla moč!!!! Doktorka se sestrou na to koukaly, že prý to v životě neviděli - no samozřejmě když to změřily tak v tom byla na jeden křížek bílkovina - no prostě tím zmrznutím to asi vyskočilo 🙂 JInak zítra nakonec nejdu na ten velký ultravzuk na Bulovku, ale v úterý do Gennetu - prostě jsem se jim tam vnutila, hurá 🙂 Sice si tam posedím, no ale to už vydržím. A už jsem dostala taky tu žádanku na ten sladký blivajz - prý si mám sebou vzít 0,5-1,5 hořkého čaje do kterého vymačkám 1-2 citrony a oni mi to do toho namíchají - pak se to prý dá vypít - kdyby mi to míchaly oni, tak je to prý hnus na zvracení 🙂 Jinak jsem slyšela srdíčko - poprvé v životě - u mé bývalé doktorky jsem slyšela jen šumění ☹ Takže to byla krása 🙂
No jinak s tím zapíjením - můj manža nesnáší tvrdý, takže do sebe hodí pár piv, maximálně víno a bude zapito 🙂

mishah
21. jan 2010

Holky, my jdem na chvilku ven, dneska teda počasí nic moc,ale je třeba...Jinak mi teda kamarádka-OSVČ říkala,že od loňska už to s tou mateřskou na otce přepisovat nejde,že prý to byla nějaká díra v zákoně.Musela jít na 4 roky..ale vím to jen od ní.Jinak existuje poradna na netu např. www.mamaaja.cz, kam jsem si i já psala ohledně RD a následné PN a moc dobře mi poradily... 😉 jo a ještě je poradna na www.aperio.cz. jsou tam už i zodpovězené dotazy.

antynka1
21. jan 2010

Jo a ještě k té cukrovce, doktroka mi říkala, že ten blivajz co se pije - že je to vlastně 75 g cukru!!!!!! NO fuj!!!!!!!!!!!!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre