Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

lienka1076__2
24. jan 2010

Ahojky dnes je riadna kosa. Ani nos nevystrčím vonku 🙂 .
Ako ste sa tu včera bavili, tak aj mne posledný týždeň riadne narástlo brucho. V stredu idem kdoktorke, som zvedavá, čo mi zas povie. A to idem aj na cukor ☹ .
Včera som si chcela ostrihať nechty na nohách a fučala som ako lokomotíva 🙂 . Manžel sa skoro udusil smiechom. No už sa teším, kedy bude malinká vonku a zas sa budem dobre cítiť. Kto to ešte vydrží tie 3 mesiace? 😒 A k tomu je malá každý deň viac aktívnejšia 🙂

medan29
24. jan 2010

Tak já jsme taky zvědavá na středu, taky jdu na kontrolu a doktor mi má říci výsledky na tu cukrovku a pak ještě nějaké testy na protilátky, tak snad to bude ok

lucik...
24. jan 2010

Ahojky 🙂

My tu máme jen -5 🙂

Mě posledni dobou taky strašně roste břicho, až se včera tchýně divila 😀 Neviděla mě tak týden (a předtím sem měla mikinu tak to nebylo tak vidět) ale včera přišlo a měla sem uplé břicho tak říkala "tyy jo, nevyrostlo ti nějak břicho, to neni snad ani možný" 😀 😀 Už mi ale vadí jak to všichni komentujou 😠 😀 😀

lienka1076__2
24. jan 2010

Lucik aj mne a hlavne, keď mi začne nejaká ženská hovoriť, že ona v tehotenstve moc nepribrala a nemala ani riadne brucho. To milujem 😠
A manžel nie že by ma podporovala aby som menej jedla, ale stále mi kupuje všeliaké blbosti a keď to nechcem poviem že by som si niečo dala, tak mi hneď pre to beží. To ma rozčuluje. 😒

lucik...
24. jan 2010

lienka no přesně 😀 Nevim co čekali, že budem rodit s plochym břichem 😀 Včera ještě tchýně provokovala.. V tv byla nějaká reklama na mussli že za 14dní se po tom zhubne 😀 Tak sem řikaal že to po porodu budu jíst a za 14 sem hubená 😀 A ona "no neboj, to zhubneš, až nebudeš celý noci spát" a strašně se tomu smála.. Nechápu co si jako myslí, že nevíme že se moc nevyspíme? To víme, připomínat nám to nemusí 😠 😠

doli1
24. jan 2010

holky prošla jsem porodnici.cz a urologický čaj se může pit.dokonce ho doporučují lepší než antibiotika.
Dobrý den, urologický čaj je zrovna považován na "neškodný", takže to buďte bez obav.

m.c.
24. jan 2010

mně taky nějak náhle porostlo břicho, taky mi to včera tchýně říkala 😀.

Peťula má rýmu, včera jsem byly na bazeně, no snad nebude nemocná a zůstane to jenom u rýmy... U nás je taky hrozná kosa, ráno bylo -15.

doli1
24. jan 2010

mně přijde že kolem svátku mi rychle narostlo a ted zas stojí a vůbec neroste asi zas nárazově vyroste.
m.c tak y mám šimka nachlazenýho.trochu rýma ale kašle hodně 😒 snad to nic víc nebude

doli1
24. jan 2010

To, že muži mohou odejít jen na rodičovskou dovolenou (po 22. týdnu věku dítěte), je už dávno minulostí. V současnosti totiž mohou pobírat i mateřské dávky. Tato možnost se týká všech otců, přičemž rodiče nemusí být manželé. Tatínek dítěte se dohodne s matkou, že nastoupí na „mateřskou“ a bude mu náležet dávka. To platí až od 7. týdne věku dítěte, jelikož šestinedělí je určeno pro péči matky. Mezi rodiči musí vzniknout písemná dohoda ohledně péče o dítě. Dohoda se odevzdá zaměstnavateli nebo správě sociálního zabezpečení (v závislosti na faktu, zda jsou zaměstnanci nebo OSVČ). Ani otec není nijak ušetřen od splnění podmínek pro vyplácení mateřské. Výpočet mateřské probíhá stejně jako u žen, ale přirozeně se počítá z mužova platu.

blanka.k
24. jan 2010

Ahoj holky,
je mi dnes zle, jak už dlouho ne. ach jo. Nos mám totálně rozedřený, furt mi z něj teče a ty sliznice (nos,krk,i horní patro a mandle),mám takový nateklý a totálně mě to celé hrozně štípe a to je fakt děs. Naštěstí na WC sice běhám furt, ale taky dost piju,ale nebolí mě močák, tak snad to bude ok, pro jistotu si dám ještě ty Megabrusinky, urol.čaj bohuželpo ruce nemám. Akorát mě furt bolí hlava a občas mám zimnici, a točí s emi hlava, ale horečku nemám, tak nevím, jestlisi nevzít Paralen,aby s emi ulevilo .... a taky co na ten nos a krk, aby se to zklidnilo. Kdybyste měli nějakou babsou radu, tak sem s ní. 😉

pugie
24. jan 2010

Ahojte holky, teda počasí je i na západě hnusný, fouká mrazivej vítr a všude máme ledovku 😖 Břicho už mám taky pěkný, pořád mi v něm kručí hlady, tak se každou chvíli musim něčim cpát, se ani nedivim, že roste takovým fofrem 😀 zítra jdu na kontrolu, snad bude všechno ok.. v pátek pak mám jít na 3D ultrazvuk..
Blani, dělám si zázvorovou limonádu - kousek čerstvýho zázvoru nakrájenýho na kolečka chvíli povařit ve vodě, pak do toho vymačkat pár pomerančů a dosladit medem, pít nejlíp teplý, ale můžeš i za studena.. má se to pít preventivně, ale jinak by to aspoň mělo zmírnit nachlazení.
Známá dneska porodila chlapečka, měl 4kila, závidim, že už to má za sebou 😉

blanka.k
24. jan 2010

tady je taky námraza nechutná, děkuji za tip - nemám domaani zázvor,ani pomeranč, natož med 😀 Alejinak to zní dobře,mňam 😅 Známe taky závidím porod, 4kg ale moc ne 😅 Tak zítra držím palce nakontrole...
Zkusila jsem vykloktat slanou vodou, joooo, tobylo něco na ty nateklý dutiny a krk, to pálilo jak čert 😝 tak aspoň vím, kudy cesta nevede 😅

doli1
24. jan 2010

blani pokud máš doma houby tak znich udělaj odvar a namoč kaapesník a dej si ho na krk to mě hodně pomáhá.smrdí to ale pomáha a pěkně hřeje nebo cibuli s cukrem ale to několik hodin trvá než to pustí štávu a do nosu vincentku.

blanka.k
24. jan 2010

Doli - díky, ale z toho taky doma nemám nic. 😅 Do nosu mám spraz s mořskou vodou a to se s tím nedá,jak postříkám ty slizinice , tak to pálí jak ďas. leda, že bych udělala odvar z houbiček z konzervy 😀 😀 No uvidíme, zítra kdyžtak zajdu do lékárny 😀 Tak všem krásný zbytek víkendu. 😉

lienka1076__2
24. jan 2010

Akurát som sa riadne najedla a malej sa to vôbec nepáči. To zas bude kilečko naviac ☹ . Ale čo keď som stále hladná. 😖
Neviete ako to je, keď chcete ísť rodiť do pôrodnice do iného mesta? Musí sa tam chodiť mesiac pred pôrodom, že? na monitor, alebo na poradňu? to som sa zabudla opýtať, keď som tam bola.

zdenkapo
24. jan 2010

Klarka
mám mnohem větší břicho než poprvé,při Tomáškovi jsme měla pidi břicho a teď si to asi vynahrazuju,taky to je druhé těhu a holčička,tak asi to je taky tim...

Lienka
záleží jak kde,to si musíš zjistit,třeba tady v okolí jedna porodnice nechce přespolní plánovaně,ale někde ano a tam záleží na konkrétních pravidlech.... moje gyndr. si loni koupila CTG,takže ani do porodky nebudu chodit předem jako u TOmáška- jen kolem 34tt sepsat porodopis-to chtěj.... ale stejnak se nemůžeš spolehnout kde budeš rodit, můžeš být mimo město,nebo budou malovat atd. švagrová taky neplánovaně rodila jinde- malovali 😉

zuzub
24. jan 2010

ahojte májovky 🙂
lienka, ked chceš ísť rodiť do iného mesta mala by si tam cca 1mesiac pred pôrodom chodiť na monitor

zuzub
24. jan 2010

blanka aj prej do nosa STERIMAR je veľmo dobrá vec tak vyskúšaj mne zaberá ked mi tečie z nosa 😉

aaadus
24. jan 2010

Ahoj holky,
hlásím se z naší vísky a máme tady -20,5, trošku zimečka. ráno když jsem jela na cvičení tak jsem auto musela hooooodně přemlouvat, aby mi nastartovalo. ještě že to neviděl a hlavně neslyšel manžel, jinak by mě přizabil 😅
plavání a cvičení dneska super, učili jsme se pořádně dýchat a příště nás PA bude zkoušet jestli to nešidíme 😅
a v globusu jsme koupili plenky, vlhčené ubrousky, světlo do pokojíčku a jeden overálek 😵

mishutka
24. jan 2010

Ahojky, tak mě nějaké kila nahoře nerozhází 😎
Včera jsem si na véču udělala s chutí chleba s hořčicí a na to volské oko 😉 Já už to neměla roky 😝

aaadus
24. jan 2010

mishu to neznám takovou kombinaci. manžel zase miluju topinky s volím okem. já se teď láduju rohlíkama s vysočinou. a v globusu jsem si dala jahody se šlehačkou, mňam. tak co, už vymalováno?

doli1
24. jan 2010

ahojky táta měl sváteček tak mu babička udělala domácí ořechovou střechu no to je pochoutka 😀
já mám celkově řáda topinky třeba jen se sýrem

aaadus
24. jan 2010

topiny se sýrem a kečupem, ty si taky někdy dělám. a ještě lepší je kuřecí směs na topinky a pak to ještě posypat strouhaným sýrem

mishutka
24. jan 2010

aadus.kdybych nebyla těhu tak bych si dala tatarák 😉
Jo, už máme vymalováno, zítra si jedu vybrat koberec a v útery ho manžel položí a budem kompletovat pokojík 😝

aaadus
24. jan 2010

já jsem taky chtěla nový koberec, nakonec v pokojíku necháme ten původní

doli1
24. jan 2010

jo holky ted jsem si vzpomněla dnes se mi zdál sen jak jsme rodili.nějaký dr řekla když máme stejný termíny tak bude rodit společně.všem dali čichnout rajského plynu a během chvíle dítě vytáhli ven šlo to jako po másle a víte kdo nás rodil dr haus 😀 nic blišího raději popisovat nebudu ale jedné se narodil krásný chlapeček pěkný macek s plno černýma vláskama.
nějak ta hlava začíná myslet na porod 😖

mishutka
24. jan 2010

aaadus:my měli v plánu tam dát koberec z obyváku, ale ten je počůrany od psa a i kdyby se vyčistil stejně mám strach, že bude smrdět 😅 Tak radší nový ať má prcek všechno svoje 😉

doli1
24. jan 2010

holky zítra se konečně chystám k zubařce asi tam umřu už ted je mi stoho špatně ☹

lucik...
24. jan 2010

Tak u nás v dětském to zatím vypadá jak na staveništi 😀 😀 😀 A koberec tam určo budem kupovat, ale nevim jaký 😉 A lustr máme vybraný taky z globusu, s medvídkem Pů 😀 😀

aaadus
25. jan 2010

v tom pokojíčku je koberec, úplně nový, jen jsem tam chtěla jiný. ale nakonec ho tam teda necháme. sice se mi tak úplně nelíbí jako ten co jsem měla vybraný, ale zase mi nebude líto až ho to naše dítko zničí 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre