Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

matpaj
3. feb 2010

ahojtééé.......... 🙂

zasa kila......ja mam dnes tie nove nohavice, boze nic ma netlaci..... 🙂

klarka aj ja chcem epino, len musim este zistit co na to porodnici v cadcanskej nemocnici, ci to budu akceptovat....vraj niektori lekari urobia nastrich hned a nezaujima ich nejake epino.....uvidime 🙂

a ja priberam do kazdej paradne tie 3-4 kila, mija lekarka chyta amoky, zalezi od dr. niektorym to nevadi ini sa vadia......

aj ja som dnes zle spala, normalne sa v noci zobudim a sla by som nieco robit.....som vyspata..... 😒

a k menam.......ja chcem od zaciatku alzbetku, ale nikto jej nesmie hovorit betka!!!proste ALZBETKA 🙂

matpaj
3. feb 2010

boze sorry za chyby...nastrih.... 😀

matpaj
3. feb 2010

babky, ako objednavate hniezdo do postielky? je ich viacero rozmerov, ja este nemam postielku a chcem objednat supravu do postielky, mam pockat? 🙂

xxx.klarka
3. feb 2010

matpaj, já právě nevím zda něco bude říkat, docela se toho děsím .... mě nikdy nic říct zatím nemohla, skoro nic jsem nepřibrala, až teď to jde rapidně nahoru. Ale chci tomu trošku zabránit, chtěla bych cvičit každý den na míči doma, ale jsem lemra líná se k tomu dokopat 😠 😠
já právě taky nevím jak to tady je s nástřihem a nevím jak to zjistit.

xxx.klarka
3. feb 2010

Postýlky jsou vesměs stejné, záleží jaký máš nebo jaký budeš kupovat rozměr peřinky a polštářku(i když ten ze začátku nedáváš).
SNad jsem dobře pochopila co myslíš hniezdem. 😀

vladkaz1
3. feb 2010

Dobre ranko kocky Alzbetka je pekne meno ,aj Olivia to som chcela ale u nas nepreslo ze je to starodavne babka bola Olinka , mne sa paci aj Ola ,take spanielske 😀 A moj si spravil zomna srandu Ola Ola vola na vola 😀 ale sak ,tomu sa nevyhneme ze nasim detom budu komolit mena ..
Ani ja nechcem aby malemu hovorili Olino ,Oliver a hotovo
Michlag drzkam palce na poradni .
Klarka nestresuj ,v poho kasli na doki ,hlavne ze sa dobre citis ,mozes byt aj zavodnena 😉

aaadus
3. feb 2010

matpaj a proč by si jim měla v porodnici říkat, že jsi cvičila s EPI-NO? jim to myslím bude ukradené. a to hniezdo myslíš povlečení nebo deku? mně slíbila deku mamka, že mi ji nechá ušít, ale pořád se k tomu neměla, tak jsem objednala povlečení, nadiktovala jí rozměr a podle toho nechala ušít deky, protože jinak bych se toho nedočkala

matpaj
3. feb 2010

aaadus, rozpravala som sa o epine s mm sesternicou, studuje medicinu a hovorila ze pri jej praxi niektori lekari vobec neakceptuju epino, urobia nastrih preventivne skor a necakaju a vraj ani nevedia co to epino je!!! tak mi poradila aby som si to radsej skor zistila aby to nebolo zbytocne, prip. nasla lekara, ktory epino pozna a zajednala k porodu jeho...... 🙂

babky a HNIEZDO, ja neviem ako sa to povie cesky........to je ta "ochrana zvnutra postielky aby sa babo nebuchlo do tych tyci......niekde uvadzaju viac velkosti....je medzi postielkami taky velky rozdiel v rozmeroch? 🙂

xxx.klarka
3. feb 2010

matpaj, takže po česku MANTINEL. Tak to si myslím, že můžeš normálně koupit, všechny děstké postýlky jsou 60 na šířku, takže by Ti to mělo pasovat. Já to taky kupovala ještě než jsme kupovali postýlku.

vladkaz1
3. feb 2010

matpaj ja mam po malej taky uzsi asi 30 cat cm ,ale chcem tento raz po celokm si posit ,nem nejako nestiham a som leniva na vsetko som si vsimla...

xxx.klarka
3. feb 2010

matpaj, tak jsem koukala na stránky 2 nemocnic co mám nejblíže, a ani v jedné není možnost zvolení nástřihu hráze :-/ ted záleží jestli to provádí automaticky, nabo jen při nutnosti.

vladkaz1
3. feb 2010

🙂 jaj kocky vcera som videla v tescu take krasne gate malicke na leto pre chlapceka ,len uz nekupujem nic .. ale fakt tam mali bohovske veci 🙂
A dostala som 3 baliky od tato klasika biele plienky tak sa tesim 🙂

vladkaz1
3. feb 2010

Klarka ,ale lepsie nastrihnut nez jak mna nechali roztrhnut a este ma potom samozrejme nastrihla 😔

arcik
3. feb 2010

Ahoj holky,
jdu vás pozdravit,zase marodíme a to opět i já,.zase kašel a rýma...se z toho picnu jsem vís nemocná než těhotná...

koukám že tu řešíte kilíčka...Klárko v klidu,,,,já jsem během 14 dní nabrala 7 kilo vody a zadržovala jsem jí..mudra mě poslala na riziko a dobrý....

4 kila jsou v pohodě...vem si že to máš kilo za tejden a to je pohoda...

matpaj
3. feb 2010

aha....takze mi bude pasovat....uz sa na tu supravu pozeram kazdy den a stale vaham ale asi ju objednam a basta!.....ked ja som v tomto strasne nerozhodna....vzdy si myslim ze najdem lepsie tak cakam....

a este sa stale bojim kupovat ruzove.....co ak nam narastie pipik?

aj vcera sme boli u vas- v cechach na nakup a mali tam take krasne oblecka, ale bojim sa kupovat..... 🙂

arcik
3. feb 2010

Klárko toho nástřihu ani hojení se neboj nic to neni věř mi.,...oproti tomu že budeš mít drobce v náručí neni nic tak strašný ani nástřih hráze...lepší nástřich než se roztrhat to je 1000x horší...

xxx.klarka
3. feb 2010

vladka, vím, ale zase aby nestříhali hnedka když by to nebyla potřeba třeba po tom cvičení víš.

arcik, tak to mě mrzí, se brzo uzdravte🙂 mě taky zase přepadla rýma a né a né se jí zbavit. 😠

arcik
3. feb 2010

kristova noho....nástřich=nástřih 😅

xxx.klarka
3. feb 2010

matpaj, taky jsem se bála kupovat růžové, ale už mám i růřové fotoalbum. Tak s emodlím, aby to byla fakt ta holčička. 🙂 Jsem říkala že holt při nejhorším to všechno prodám.
a jaká souprava se Ti líbí? 🙂 ukááž

arcik, no jo, porodu samotného se nebojím tak jako toho nástřiihu, nevím proč. 😒

vladkaz1
3. feb 2010

ja som toska skeptik na to cvicenie ... okolnosti moznu byt uplne ine a neviem ...,,radsej k tomu Epinu ci ako sa to pise nic nepoviem .. mozno je to dobra vec neviem ..
Arcik to ma mrzi my to iste ☹

arcik
3. feb 2010

Klári neni se čeho bát v tom všem ti stejně bude jedno jestli tě šmiknou nebo né,já nakonec po 23 hodinách děkovala Bohu že nástřih hráze existuje,....

arcik
3. feb 2010

Vladka to je hnus co??mě už začíná slušně hrabat....je to furt dokola...

xxx.klarka
3. feb 2010

arcik, no jo, určitě záleží na tom jak se vše vyvíjí 🙂

zdenkapo
3. feb 2010

Dobré dopoledne

tak já má bráchu o 6 let mladšího a spíš jsem byla jak jeho chůva,než ségra,až teď v dospělosti,ale stejnak jsme každý jinde,proto taky jsem chtěla děti dříve po sobě...

Terka
připravujem Tomáška,že bude mít sestřičku a říká jí už jménem, ptá se co dělá Anička a co koupíme pro Aničku a vždy,když mi přijde balík s věcma pro ní,tak to přebírá a chodí poslouchat bříško a dává pusinky,no těší se,ale hlavně doufám,že taková bude pak i realita

Babara
no u nás v okolí tu odsávačku mají u sebe většina maminek- ono nejde o soplík,ale když se venku spustí rýma,nebo někdě zakucká to mlíko a má to v dutinách- to asi kapesník nepomůže, mi ji teda při TOmáškovi moc nevyužili,ale nikdy nevíš...

Doli
Elišku jste zavrhli úplně?

Matpaj
mantinel mám v obou postýlkách- do L,takže rozměr je to do půl postýlky,jen tam kde je zeď,jinak ne,aby mimčo vidělo ven z postýlky...
¨¨

EPI-NO
kupovat nebudu,myslim,že jsou to vyhozené peníze

vladkaz1
3. feb 2010

Arcit tak tak vcera po 4 roch dnoch som sa musela ist prejst ,lebo mi drbkalo doma aj malej uz...
Predstav si a lepsie sa mi dychalo vonku ,ja mam uz len sople a zavalene hrdlo ,tazsko sa mi dycha... a ty?

arcik
3. feb 2010

a co to znamená Klárko??že se nemusíš ničeho bát 😉 v danym okamžikuti to stejně bude fuk

arcik
3. feb 2010

Vladka já mam rýmu a kašel jenže na průduškách ani plicích namám žádnej nález a hrozně těžko se mi dýchá z hluboka..venku se mi dejchá na chuja....takže mam doporučení na plicní a musim si nechat vyšetřit dýchací trubice,jelikož teda nevim jak bych udejchala porod...

zdenkapo
3. feb 2010

KLarka
tak nástřih je to nejméně bolestivé z porodu,ani to neucítíš,já mělo to štěstí,že jsme mohla hned druhý den v pohodě sedět, a to jsem byla šitá ve 3 vrstvách

xxx.klarka
3. feb 2010

arcik, jasně, už jsem v klidu🙂 pro zatím 😀

Holky, se už těším na pondělí do poradny ... až zase uvidím toho drobečka co v sobě nosím 🙂 Čím déle to je od poslední návštěvy, tím více se těším na tu další 😀

vladkaz1
3. feb 2010

Arcik ,no pekne tak to nic moc do boha ,na plucne chod ,nezanedbaj to prosim ..... 😉
Ja som taka posrata s tej choroby ,ci nemam nejaku prasaciu chripku alebo co ... 😀
Klarka neboj moja pekna ,dobre to bude 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre