Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

pralinka25
10. feb 2010

ahojte 🙂
tak nase mimi je pocas kontroly vzdy dolu hlavou uz od zaciatku. asi bude z neho netopier 😀
ale myslim ze sa to priebezne meni lebo obcas ho citim aj po bokoch z oboch stram naraz.

antynka1
10. feb 2010

Matpaj - já mám tu Microfleese (je dražší) - asi bude teplejší..... Ta s bavlnou je podle mě letní, nebo na teplejší jaro.

aaadus
10. feb 2010

matpaj já jsem ji kupovala na www.babymax.cz a mám tuto:
http://www.babymax.cz/emitex-jarni-letni-stahov...

matpaj
10. feb 2010

tak potom je to tato?
tuto mysli aj yanika.....

http://www.bambini.sk/sk/product/918/emitex-zav...

no, tato je este drahsia...... ☹

kajamatus
10. feb 2010

babara,ja by som chcela rodit prirodzene, ale.............. u mna bude asi znova cisarak, lebo ja uz mam 2x reznu ranu v podrusku a aj primarka na hematologii kde teraz opat chodim mi doporucila cisarsky, no este konecne rozhodnutie nepadlo.

antynka1
10. feb 2010

Matpaj - bohužel nemám proovnání, která jak vypadá, fakt jsem vybírala jen dle katalogu EMITEXU, takže předpokládám, že ta dražší je teplejší. Takže je to na tobě, které dáš přednost....

matpaj
10. feb 2010

no fajn, objednam tu drahsiu.....este idem zistovat kde je u nas najlacnejsia..... 🙂

xxx.klarka
10. feb 2010

Ahojky holky,

tak jsem byla na sociálce a paní říkala, že po narození malé můžu nastoupit na RD a po šestinedělí si zažádá přítel v práci o PPM, musí mít písemnou dohodu mezi mnou a jím že s tím souhlasím a pak je na zaměstnavateli jestli bude stačit jeden den nebo měsíc. Pak určí volbu a převede to na mě.

Jináč moje dnešní váha je o 1kg méně než v pondělní poradně. Nechápu. 😀

mishutka
10. feb 2010

klarka:to se chodí hned po porodě na RD?Ty vůbec nemáš MD?

babara
10. feb 2010

kajamatus, aha, ja jsem si neuvedomila 😔 a mas tedy 2 jizvy, nebo te rezali v te same?

Klari, nezapomente na matrice sepsat ten papir o jmene jestli nejste svoji, jestli se ma jmenovat po tatkovi, jetsli jstetak jeste neudelali.

lucik...
10. feb 2010

Ahoj holky 😉

xxx.klarka
10. feb 2010

mishu, né já ne MD nemám nárok. 😉

babara, vím vím, musíme tam skočit. 🙂 Asi už co nejdříve, aby to pak nebylo na poslední chvíli, i když mám ještě 3 měsíce. 🙂 Chci pak dokoupit i kalhotky, vložky a pýža do porodky, aby jsem měla vše doma.

antynka1
10. feb 2010

Máte už všechny domluvené pediatra?

mishutka
10. feb 2010

antyka:já ne,chystám se tam každým dnem 😉

bibi13
10. feb 2010

ani ja ešte nemám pediatra..a tiež sa tam chystám každým dnom.. asi si tam zavolam..

adelka89
10. feb 2010

anty my jeste ne 🙂 tadyse to domlouva az po narozeni miminka prijdes nahlasis a je to 🙂
Klarko promin, nejak nestiham docitat. Vy budete psat rodicak na pritele? To kvuli delce rodicaku nebo kvuli necemu jinemu?

antynka1
10. feb 2010

já se zatím rozhlížím a vybírám, kam zkusím zavolat, ale asi ještě tak měsíc počkám ať mě nemají za blázna, že volám brzy. Ale do porodu to musím mít vyřízené 🙂 Musím to vyplnit do papírů do porodnice.

kajamatus
10. feb 2010

babara snazili sa trafit v podrusku do jednej a myslim, ze sa im to aj podarilo, no museli mi este spravit reviziu ditiny brusnej koli podozreniu na vnutorne krvacanie a ta jazva vedie pozdlz pupka kolmo na tu jazvu v podbrusku. takze uvidime co bude

xxx.klarka
10. feb 2010

adelka, kvůli délce. Protože já nemám nárok na určení verze, tak po 6nedělí zažádá přítel o PPM a změní RD na 3letou, a pak převede na mě a vrátí se do práce.

anty, taky ještě nemám domluveného pediatra.

adelka89
10. feb 2010

a jak dlouho bude pritel doma?

xxx.klarka
10. feb 2010

adelka, záleží jak se domluvé v práci, buď jeden den nebo jeden měsíc.

mishah
10. feb 2010

Ahoj holky, koukám,kolik jste toho zas nakecaly 😉 Nestíhám dočítat..
.
Co se týká otočení mimča hlavičkou dolů-myslím,že je na to dost času, mi se Lukášek otočil až ve 36.týdnu a ani jsem to nepoznala,jen dr na kontrole týden před tím říkal,že se asi otočí,že je už trochu našikmo 😀
Ale ani tak to nepomohlo a narodil se císařem..-druhé bych určitě raději normálně, uvidí se ale až koncem těhu,podle okolností a taky jak bude porod případně postupovat... 😒

V pátek jde na OGTT jsem tu snad poslední, vy už jste všechny úspěšně absolvovaly,já z toho mám trochu hrůzu,protože nás tam má být skoro 30 těhulí 😅 to nevím,jak to chtějí zvládat a asi nebude ani kam si sednout ☹

antynka1
10. feb 2010

Misah - já jdu na OGTT až příští týden, takže nejsi poslední 🙂

mishutka
10. feb 2010

U nás zas sněží, já už mám te zimy plnou prdel 😠
Začínám se těžce nudit a nic se mi nechce 😢

zdenkapo
10. feb 2010

Ahojky

otočení mimča
na to je ještě sousta času- většinou se to po 34.týdnu nemění,ale klidně se otočí i těsně před porodem,proto je součástí příjmu v porodce utz

Adelka
to jako fakt? u nás chtějí nahlásit už v porodnici pediatra,protože mu musejí zaslat dokumentaci k miminku a píšou to do očkováku a musí ho přebrat do péče hned po propuštění- naše přijela k nám domu hned druhý den po propuštění

Emitexka
mám letní verzi na stáhnutí kolem hlavy růžovou za 399,-Kč 😀 z obchůdku na MMB

Klarko
bohatě postačí 1 den,ale záleží,jak má chápavého zaměstnavatele

Mishah
nevim už jestli si to byla,jak si psala,že jsi měla na malého čaj od hipp tento http://www.maminsen.cz/caj-hipp-baby-fenykl-p-4... byla si s nim spokojená, mě se líbí,že je instantní ale bez cukru

antynka1
10. feb 2010

Já jsem se včera bavila s jednou maminou a říkala mi, že je dobré i při plném kojení dávat fenyklový čajíček miminku. Teď se tady zrovna o tom bavíte, budete ho dávat hned od jednoho týdne spolu s kojením?

xxx.klarka
10. feb 2010

zdenka, vím že stačí jeden den, záleží jak k tomu přistoupí zaměstnavatel no ... musím se s ním domluvit, ať to řekne že by jsme to chtěli tak udělat a zda bude stačit ten jeden den nebo bude zaměstnavatel chtít at je doma třeba měsíc.

anty, já ho budu dávat podle toho jak bude venku. Když bude hodně teplo, tak ho budu dávat hnedka.

zdenkapo
10. feb 2010

Anty
pokud plně kojíš,tak rozhodně není třeba žádné jiné tekutiny ani v létě... jen pokud máš fakt pocit,že to mičmu nestačí,tak ho dát můžeš mezi kojením,ale TOmáška jsem plně kojila do 4 měsíců a nedávala nic jiného- a to se narodil 6.6.... samozřejmě je dobré mít čajík doma připravený... ostatní se dá dokoupit hned- já musela dávat Nutrilon ze dne na den tak manža sjel do lékárny pro mléko a do obchodu pro Avent lahvičku a bylo...

antynka1
10. feb 2010

Zdenka - a jak poznám, že mu mlíčko stačí? To víš prvomamina, tak nevím jeslti to poznám 🙂

zdenkapo
10. feb 2010

Klarka
tak přeci ho nemůžou v práci nutit ať je na mateřské ne? Manža bude doma jeden den na MD,ale hned po porodu se mnou chce být doma aspoň týden,tak si asi vyřídí ošetřovačku,ať nemusí plýtvat dovču
a čajem bych mimčo zase zbytečně necpala ani v létě,pak ti nevypije tolik mléka,když kojíš

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre