Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

matpaj
4. mar 2010

no, ja prat este nemozem, cakam este na UVZ v 31. tyzdni na potvrdenie nezneho pohlavia.....nesmiem este odtrhavat stitky z oblecka, mam slubene, ze ak by nahodou, vymenia nam ruzovu za modru.... 🙂

adelka89
4. mar 2010

matpaj my jsme ani nejak moc nenakupovali, treba ja jsem jeste malemu nekoupila ani jednu hracku ☹ ale chci koupit tu spiralku na postylku jenze nechci aby se mi po porodu doma sesly dve 🙂
yani no mne prave prijde, ze ted se citim jeste lip nez ve 20tt sice jsem vic unavena, zadychana, boli me zada mam krece v nohou, otekaji mi ruce, ale porad si rikam, ze to neni dost velka dan za to malicke co se nam narodi 🙂 vis jak to myslim 🙂

xxx.klarka
4. mar 2010

adelka, mě taky boleli záda kvůli mým G 😀 ale teď to je jiná bolest, předtím mě to bralo do kříže a teď mě píchá z boku ... 😒 tak blbě, nejsem někdy schopná si ani semnou na záchod jak to bolí. 😠 přijdu si jak hypochondr 😀

dneska jsem nakoupila zeleninku, tak si s tatíkem uděláme k véče salát s kuřecím masem🙂 už se na něj těším🙂

zdenkapo
4. mar 2010

tlak na konečník s pícháním jsem měla tak před 3 týdny a trvaloobčasně tak dva dny,tak jsem se bála zda nebudu rodit,ale od té doby nic.....

Adus
ptala jsem jí za ty roky nekolikrát a je jak nová, zrcátko je ok,i to ostatní,,,, normálka do pračky na 30°C a na 400 otáček a paráda, budu tak prát i sedačku,lehátko a kočárek i hračky,dokonce i s hracím strojkem,po vyschnutí to zase hrálo- myslim,že to byla kostička od Taf TOys,takže žádný šunt....

Porod
jj, jak píše Doli,nic mi neříkali,najednou přiběh doktor a koukal na to CTG a povídá PA,že jsou ty ozvy dobré,tak proč ho volala- do té doby jsem nic nevěděla, furt jsem měla kapačku zapíchlou v ruce- štřídali ATB a oytocin,fakt paráda,bylo mi z toho zle,furt jsem zvracela,manža chudák na chodbě... doufám,že tentokrát bude porod fyziologický až do konce....

Maliník,hořčík,len
holky tak jak to budete brát- hořčík vysadíte už od 34tt? to už bych teda měla, snížila jsem už z 6tbl na 3 tbl denně a ode dneška jen 2blt...
maliník od 34tt nabo 36 tt?
a co to lněné semínko,to jsem někde četla,že taky připravuje na porod- berete někdo,nebo od jakého tt a jak se to bere?

yanika
4. mar 2010

matpaj: ja stale ficim na pudingoch🙂 vcera som to vylepsila - dukatove buchticky hihi.. no a kopec pomarancov... Tiez tomu verim, ze si telo vypyta co potrebuje..
Aaadus: nam napriklad PA na priprave povedala, ze deticky si casto daju pauzu v noci od 23.00-2.00, vraj sa im v tomto case nechce moc na svet, to bude jediny termin kedy pustim mm sa domkov vypsat 😉 ale inak sa tiez nedam odbit...

matpaj
4. mar 2010

adel, tak to je asi pazravost 😀 ale nie, preboha, bez cokolady ani krok......to je fakt namiesto Mg...tkz. ukludnovak.... 😉

adelka89
4. mar 2010

klarko 😀 to musi byt desne, segra ma taky velka prsa, ale teda ne G a vzdycky si to chtela se mnou vymenit (mela jsem stezi Bcka 😀) ale ted kupuju podprsenky s Dckovymi kosicky a pevne verim, ze na Ecka se nikdy nedostanu, uz ted si pripadam "divne". Vzdycky vecer se mi ta prsa uplne nalejou 😖

xxx.klarka
4. mar 2010

yanika, tak to nevím nevím, kamarádka porodila malého v 1:47 😀

xxx.klarka
4. mar 2010

adelka, už sem si zvykla, ale stejně je to hrozné 😀 kdybych měla prachy tak si je nechám normálně zmenšit 😀 nechápu ty krávky co si je nechávají zvětšit 😀 😠 🤐

adelka89
4. mar 2010

zdeni ja piju malinik uz ted lnene seminko mam koupene a to zacnu tak v 36tt mam homeopatika ty zacnu snad zitra. a Mangezko uz neberu, jen kdyz mi hodne tvrdne bricho nebo mam nejake bolesti.

adelka89
4. mar 2010

zdeni jj, to segra rika taky 😀

adelka89
4. mar 2010

demence 😀 klarko 🙂 ne Zdeni

matpaj
4. mar 2010

adel, ja tiez nemam hracky, ale spiralu mam 😀 tu krasnu od nattou.... 😀
iba moja Pajka kupila babatku nejake hrkalky, to som jej nemohla zakazat....ma ich stale pri sebe aj s nimi spi.....hovori, ze ich strazi....zlate 😅
chcem este nieco pekne na kocicek.....

a inak vcera som konecne z prace domov dotrepala ten vankus na kojenie, som rada ze som ho kupila, moc som vahala, ale je super, taky makkucky a super sa mi na nom spalo..... 😨

yanika
4. mar 2010

adelka: ako pise matpaj, cokolada je na upokojenie 😉 povoleny doping v tehotenstve hihi...

Ja tiez nemam nakupene uplne vsetko, ved sa nerealizoval este nikto z rodiny a verim ze to bude napor podla toho ako sa vsetci chystaju,a hracky tiez nemam ziadne, len kacicku do vane 😉

A na plienky uz mam kupon do DM -25% na cely nakup, tak si pisem zoznam..

xxx.klarka
4. mar 2010

adelka, mě to došlo 😀

adelka89
4. mar 2010

holky ja jdu fakt zehlit 😀 bych tu sedela i cely den 🙂

aaadus
4. mar 2010

zdenka Mg budu určitě vysazovat pokud chci porodit. Maliník od 34tt jedeně šálek denně, od 36tt 2 šálky denně a kolem TP si můžeš uvařit celou konvici a během dne pocucávat. Lněné semínko se baští od 34tt polévková lžíce, musíš to pořádně rozkousat nebo pokud na to máš žaludek povařit a ono se z toho udělá takový sliz. Já si to budu dávat do jogurtu. A pokud chceš Aničku popohnat, zkus ricinový koktejl - smíchat ricinový olej s džusem v poměru 1:1 a ještě do toho panáka něčeho ostřejšího (není nutné, záleží na tobě). Pokud jsou porodní cesty připravené, začne porod, když ne, maximálně tě to prožene. Koktejl můžeš zkusit vypít i v případě, že ti prdne voda a kontrakce nikde, takže si sebou do porodky přibalit ten olej a džus, alkohol neeee. Ricinový olej ti možná v lékárně neprodají, já ho budu kupovat od PA. Potom ještě můžeš zkusit kořeněný nápoj - jeden kus skořice, 10 hřebíčků, malý zázvor a to vše svařit v 1 litru vody a pak popíjet během celého dne po doušcícch. Nebo si dát do jídla hodně chilli, kardamonu nebo koriandru.

yanika
4. mar 2010

klarka: no vidis, a potom comu ma clovek verit 😉 Ale tiez si myslim, ze mm neda a ostane pekne sediet a cakat az kym nepride ten spravny cas😉
A prsia? podobne ako adel - ja max kosicek B, teraz si planujem kupit D, ukecala ma predavacka, ze musim ratat s tymi vlozkami do podprdy a ze po narodeni sa este zvacsi..
A operacie na zvacsenie prs tiez nechapem, upravit napr. po detickach ano, ale inak nie. ale je to velmi osobna a individualna vec...

zdenkapo
4. mar 2010

Adelko
tak to taky budu muset vysazovat MG a začít ten maliník a to semínko- dá se to koupit v hypermarketu,nebo ve zdavých potravinách- ty u nás máme taky

aaadus
4. mar 2010

Jo a ještě nám včera PA říkala, že je dobré si už nosit v kabelce vložku kdyby vám někde mimo domov prdla voda 😉

xxx.klarka
4. mar 2010

yanika, přesně. Můj drahý říkal, že semnou bude tak na hekárně a při všem, ale samotný porod asi nedá. Počká na chodbě prej 😀 U nás je dobré, že fakt nechají tatínky s tou maminou. Ale zase je blbé že hekárna i porodní sál jsou jen rozděleny plachtou .... že tam jsou 2 rodičky. Ale myslím že v tu chvili mi to bude asi i jedno.
Já vám tak závidím ty "malá" prsa. Taky bych minimálně 2-3 čísla dala dolu 😀 C by mi bohatě stačili 🙂

zdenkapo
4. mar 2010

Adus
no tak to abych se všim začala 😉

Yanika
pokud koupíš podrsenku na kojení v 8.měsíci,tak nekupuj větší,tak aby to na tobě vyselo,ty podprsenky jsou už na to vše uzpůsobené

yanika
4. mar 2010

Zdenka: to mas pravdu, prisla mi strasne velka, ale ta pani bola velmi presvedciva, tak si ju pojdem kupit inde... pozerala som zatial len taku bezsvovu a bez kostic.. Tak dam na Tvoju radu, uz si dnes musim ist kupit, lebo vsetko ma tlaci a chodit bez nie je nic pre mna 😉
Aadus: tak to aby sme zacali..
A co sa tyka tych cajov na kojenie, je vhodne zacat to pit uz teraz? Na niektorych je napisane vhodne pre tehotne a dojciace zeny...

aaadus
4. mar 2010

zdeni ten ricinový koktejl by se měl zkoušet až v den TP, ale můžeš zkusti dřív, maximálně si posedíš na záchodě 😅 A opakovat nejdříve za 2 dny. A ty lněné semínka jsem koupila v DM, měli by je mít i v Kauflandu

aaadus
4. mar 2010

yanika já začínám na konci března, ale maliník a lněné semínko už mám doma, ten ricinový olej a olej na masáž hráze si koupím u PA na poslední lekci kurzu

matpaj
4. mar 2010

fuuuuj aaadus, tak to su riadne jezibabske recepty.... 😀

yanika, ja som este nedostala od nikoho nic......mama mi nieco nakupila.....ani nic necakam.....svagrine mam na hovno..... 😖 tie mi zavidia aj krivy vlas na hlave.....a veci z cinaku nechcem....take vacsinou od nich dostavame....niekedy je mi to luto, ale co uz.. 😒

matpaj
4. mar 2010

😀 klarka, ja mam podprdu na dojcenie B85...... 😖 kludne mi jedno cislo posli.... 😀 😀

xxx.klarka
4. mar 2010

matpaj, veř že kdyby to šlo, tak klidně i 2 či více. 😀

matpaj
4. mar 2010

alebo keby to tak slo presunut z ritky na dudky..... 😒
mna minule mm chytil za zadok a povedal....draha, ty mas take krasne dva struciky.....tekvice...(aby ste rozumeli, malej ritke sa hovori dva struciky cesnaku.....) 😒

zdenkapo
4. mar 2010

Klarka
tak u nás je hekárna taky po 2 ale nerozdělujou to ničím,tak tatínky prostě nepustí a musím teda říct,že mi to jedno nebylo,bylo mi to hodně nepříjemné až nechutné.... já už měla bolesti jak prase a jentaktak jsem vydýchávala a paní teprv vyvolávyli porod,tak jsem si připadala jak někde na běžícím pásu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre