Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

lucik...
6. mar 2010

mishu poslíčky jsou bolesti jako při MS, akorát silnější... - u mě jsou teda slabší, protože při MS jsem umírala bolestí, tak tohle je zatím pohoda 😀

antynka1
6. mar 2010

Krásné ráno,
tak hlásím, že u nás taky přes noc napadal ten bílý hnus je ho docela hromada.
Michalag, krásný věcičky - ty první tři položky mám doma úplně stejné - akorát mám jinou barvu obalu na cumlík 🙂
Dneska už snad konečně půjdeme koupit nábytek, aby se to už někam hnulo... Akorát pořád ješt nevím, jestli do toho pokojíčku kam objednáme nábytek ještě nenastoupí na pár dní dělníci...... Je tam nějaký problém s izolací - tak to prý snad budou dělat zvenku - rozeberou střechu.....
No jinak nevím, co ta moje prďolka dneska ráno vyváděla ale šíleně mě kopala na obou bocích najednou - tak jenom doufám, že jí nenapadlo se otočit zpátky prdelkou dolu.....

mishutka
6. mar 2010

Já u MS taky dost trpěla, ale na poslíčky to nevypadá, však mám čas 😀
V pondělí se jdeme i podívat do porodky konečně 😅

U nás se už dneska dělá na mezipatře komora na bordel a kola, doteďka jsme měli na balkoně kola, ytong a futra 😅

bibi13
6. mar 2010

ja som dala práve prať plienky.. no je ich dosť..
ja som taká krava.. chcela som dať prať ten potah z kresielka a ono sa mi to tam tak zamotalo do tej konštrukcie, že s tým neviem pohnuť.. čo teraaaaaaaaaaaaz.. mm sa mi bude zase smiať.. 😠

bibi13
6. mar 2010

babule, ked pojdem z porodky, ešte budem krvacať? mám si zobrať aj nejaké normalne vložky? aby som nešla domov s tou pamperskou.. 😀

janulka04
6. mar 2010

ahojte kocky...
bibi, podla mna minimalne spinit, teda ak by ti to rychlo preslo a zalezi, kolko budes v nemocke kvoli sebe aj babatku, zltacka a tak...radsej si zober. no z vlastnej skusenosti, always nechaj na neskor, ja som bola na ne po nastrihu este dho citliva, radsej si kup nejake, co niesu hore z plastu a s dierkami... 😅 neviem, ako to opisat, snad sa to da pochopit...
idem vas docitat....

zdenkapo
6. mar 2010

Ahojte

Bibi
určitě budeš krvácet..

poradna
teď jsem šla po 2 týdnech a na další za 10 dní,tak jsem zvědavá,snad už mě nepošle rodit... ale prý od 36tt to je už jedno kdy se narodí...

Michala
tak prsťášek na zoubky jsem používala na Tomáška je super a teď už ho mám doma taky,ale od Baby Ono- ten je i s praktickým pouzdrem na hyhienické skladování
Avent sensitiv dudlíky 2ks holčičí mám už taky doma a jsou ověřené,pouzdro mám taky oranžové po TOmáškovi,ale nepoužila jsem ho moc ,protože ty Avent dudlíky mají svoje kryty cumlíku

chci sehnat nějaký hezký růžový klip na dudlík,zatím se mi žádný nelíbil...

pojedem odpo na nákup tak mrknu do Kiku,zda mají něco nového 😉

bibi13
6. mar 2010

dakujem janulka.. a always nemaju dierky? máte nejaký tip na vložky? lebo ja používam len tampony.. 😒

janulka04
6. mar 2010

no ja neviem..to su take ako minilieviky, neviem to opisat...
ja nemam ziaden, lebo tu mame ine nez na SVK...ved pokukaj, ci mozno kocky budu vediet...

inac, jedna baba si tie Always dala po porode, aby jej vlozka nelietala a dotej dierky sa jej zachytli svik a nesiel von..

ja som si este pred tehu nakupila taky mega pak alwaysok a potom som ostala tehu, takze tak 😀 😝

budem musiet pokutrat po regaloch... 😕

xxx.klarka
6. mar 2010

Já se taky ve vložkách nevyznám, vůbec to nepoužívám, jen tampony. pro mě to bude utrpení .... snad nebudu krvácet moc dlouho.

Holky, nevím co to ta malá dělá, né že by kopala nebo tak ale vždy se mi odrazí asi o spodek ... a je to jakoby mi tam šimrala nebo co. Takové zvláštní.

janulka04
6. mar 2010

do kelu, mi neodoslalo mega prispevok, ma trafi...
bibi, praveze always to maju, na ne nas v porodnici upozornovali, ze radsej nie

ahoj, zdeni, mne sa paci tento, ale kedze je dreveny, pockame, az bude mala vacsia...ale da sa spravit s menom, mi to pride podarene a maju more dizajnov
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&it...

a tiez hladam nejaky lienkovy/beruskovy, kedze to je moja mania...lienky, 😉

janulka04
6. mar 2010

😉 ahoj, klarka
baby, ja som pred tehu s malymi tiez len na tamponoch fungovala, no odvtedy ich moje telo neprijme, vzdy mi po nich pride zle, toci sa mi hlava, je mi na tycku...a uz som skusala more druhov...ale za mladi som pouzivala tiez len tampony 😉
vlozky skuste obkukat...ono sa budete aj cistit, takze treba nejake, co nepretecu a zaroven, aby vas ten matros zvrchu nedrazdil 😉
ono sa budete aj tak "prebalovat" dost casto, kvoli tomu cisteniu...sorry za detaily 😔 , ale ak budete mat nastrih, aspon u mna to bolo dost citlive miesto na akykolvek material 😒

xxx.klarka
6. mar 2010

janul, ahoj, děkuju za informace. Nějáké jsem už pokoupila, a do porodky mám doma z lékárny, tak snad budou dobré. Silně doufám, že porod zvládnu bez nástřihu a nějákého poranění, jelikož chci investovat do epina a cvičit.

zdenkapo
6. mar 2010

holky
tak na vložky fakt bacha jak píše Janulka, já mám ze zkušenosti koupené 4 balíky porodnických vložek Sama z lékárny,pak koupím ještě pár obyč třeba na noc aby rychle neprosákly,třeba Moneta apod. prostě tlusté buničité a na ven koupím ty tenké lepší Always nebo Ria,bella perfekta,ale vždy vybírejte tu verzi sensitiv- mají povrch jakoby jemný,bez těch kanálků,je to popsané na obalu... potom se se samozžejmě vrátím k tamponům,jsou hygieničtější a zdravější...

Janulka
no,hezký klip to je,ale jak píšeš,na mimčo těžký a na Kč teda drahé- kolem 300Kč to teda na tu chvíli nedám...

Antikoncepce
furt přemýšlim jakou si nechám po šestinedělí dát... přemýšlela jsem o tom tělísku Mirena,ale dr. jí nechce dát,že nejdřív to obyč.tělísko aspoň na rok,aby viděla,jak se k tomu tělo staví a pak mo ho kdyžtak vymění za Mirenu- no to nechci abych rok trpěla silnou bolestivou menses, a dalšíma vedlejšíma účinkama....
Depo proveru nemůžu-po té jsem krvácela,kondomu nevěřim, tak jedině prášky jednohormonální,ale otázka,jestli je taky snesu,zda jsou na stejném principu jako depo provera a na ten podkožní implantát na 3 roky jsem četla nehezké recenze a takový prachy za to....

bibi13
6. mar 2010

takže nejaké sensitiv.. ok, tak budem musieť niečo kupiť.. lebo na to som absolutne zabudla.. do porodky mám, ale z porodky ee..a ako dlho sa asi hojí ta rana??

zdenkapo
6. mar 2010

Bibi
jj aby měla hladký jemný povrch,žádné ty s kanálkama a drážkama umělýma...
to je u každé jiné,záleží jak dobře si zašitá,já na o třeba mohla druhý den sedět a jiné mamči ještě 3 2 týdny nemohou... taky nenos kalhotky a oblečení u umělých vláken,jen bavlnu,nebo funkční vlákna,aby k tomu prostě šel co nejvíc vzduch a častěji sprchovat a mydlit- já mám Gyntimu,ta má kys. mléčnou a další hojivé látky.. nebát se toho... je to nepříjemné,ale brzo se to zahojí,pak je taky ze začátku i sex třeba bolestivější a nepříjemný,každá mamina to vnímá jinak...
už máš zbalenou tašku?

dezyre
6. mar 2010

Ahoj holky..
Dlouho jsem tu zas nebyla, tak ani nevím jestli si na mě ještě pamatujete 😉 Poslední dobou jsem toho měla doma dost a hlavně jsem chystala celou výbavu - prala, žehlila, ale naštěstí už mám převážnou většinu hotovou. Jen nějaký ty drobnosti, co ještě teď dostáváme pro malýho nemám vypraných. A dělali jsme s manželem pokojík ... Takže můžu říct, že už jsem víceméně připravená a nachystaná 😀
Teda kromě té tašky zabalené.. zabrzdila jsem se u toho, že jsem si všechny věci nachystala do pokojíku na zem, k tomu cestovní tašku a ještě to tam nenaházela 😀
Holky chtěla jsem se Vás ale zeptat, už vám vážili kolem toho 30 tt miminko? .. Nám vyšla docela veliká váha. Doktor povídal, že malej váží asi tak 2 kg a že odpovídá (v tom 30 tt) asi 33tt ..tak nevím co si o tom mám myslet. Trochu se bojím, že se nám maličkej narodí obrovskej.. Jde mi o to, aby se hlavně narodil zdravej..

aaadus
6. mar 2010

dezy ahoj, jsem si říkala, kde se touláš. Já jsem byla na poradně minulý týden v 30tt a malý vážil 1900g, takže taky cvalík. Ale není to 100% a budu věřit, že se do 3500g vlezem 😅

dezyre
6. mar 2010

aaady.. mě hlavně skoro měsíc nejel internet na noťasu 😖 No já jsem taky doufala, že by se mohl malej narodit do 4 kg.. ale nevím nevím.. 😅

dezyre
6. mar 2010

Já se teda hlavně utěšuju tím, že můj manžel byl prý velký miminko, narodil se dlouhej, ale vážil jen 3 kg. A jelikož při tom vážení mimča se berou míry hlavičky, ručičky, bříška a nožičky, tak doufám, že nejsme tak těžcí, ale jen prostě delší ... 😉

xxx.klarka
6. mar 2010

dezyre, to je fajn, že máš vše nachystané 🙂

já jdu do poradny v ponděůí,tak snad mi řekne dr váhu a tak 🙂 jinak ji sama řeknu at ji změří 🙂už aby bylo to ponděli.

aaadus
6. mar 2010

dezy mě dr určuje váhu že změří obvod hlavičky a trupu a z toho jí to nějak výjde. Teda aspoň co jsem vypozorovala na UTZ. Manžel byl velké mimčo (4,5kg) a já docela taky (3,6kg). A měřila ti dr pánev? Mě ji teď měřila a prý hravě porodím 4kg mimčo 😅

dezyre
6. mar 2010

Kláry, no popravdě mě spadl kámen ze srdce, když vím, že skoro vše už mám... nebo spíš takový ty nejnutnější věci pro začátek. Je mě jasný, že se asi nikdy nevyhmátne všechno, takže budeme určitě dokupovat i po porodu. Holky a kupovali jste některá monitor dechu? .. My jsme minulej týden jeden vyaukrovali. Já teda jsem ráda, budu určitě klidnější. Ale bohužel někdo má třeba takovej názor, že je to zbytečnost.
Nám teda doktor neřekl kolik měříme, jen kolik vážíme. A to jsem se ho na to specielně ptala jak je malej dlouhej. A on povídá, že délku mě nepoví, jen tu váhu..

dezyre
6. mar 2010

Tak mě doktor měřil jednou pánev na poradně, ale zapomněl to zapsat a teď mu mám připomenout jak tam půjdu, že mě musí změřit a zapíšeme to. Ale snad budu široká dost... popravdě se mi rozjely boky snad o přes 10 cm 😔 😔 😅 😅 Doufám, že se mi to po porodu stáhne..

pugie
6. mar 2010

Ahojte, po delší době posílám pozdrav ze západu 😵 od půlnoci nám napadlo skoro 15cm, sněží dál a fouká takovej vítr, že i ptáci stáli před chvílí ve vzduchu a nemohli letět dál 😵 😝 😵 počasí akorát tak na depku...
Byli jsme ve čtvrtek pro kočárek, bydlí zatim u našich 🙂 Jeli jsme pro něj skoro dvě hoďky cesty, měli jsme tam objednaných víc věcí, po telefonu mi řekli, že je tam všechno už k vyzvednutí a jak jsme tam přijeli, tak zjistili, že chybí autosedačka, třikrát hledali na skladě, výrobce už ji prej i odesílal, ale nikde ji nenašli, takže musíme jet znovu, až ji teda dohledají, máme na to letos nějaký štěstí 😨 hodila jsem pár nových fotek výbavy do alba, konečně 😉 😵

dezyre
6. mar 2010

Právěže tam ten doktor malýmu měřil obvod hlavičky, obvot bříška, a délku nožky .. a někde jsem četla, že se měří i ručička, ale to jsem nějak při tom UZ nezaznamenala..

xxx.klarka
6. mar 2010

dezyre, já monitor mám a jsem ráda 🙂 já už taky vše tak nějak mám, tak jsem ráda. zítra asi dám ještě vyprat župan do porodky, a pak si to do skříně nachystám 🙂 mě dr taky říká jen váhu, ale jak je u toho UTZ tabulka s váhou a tak, tak tam je i délka miminka.

Holky a v kolikátém tt se chystáte připravit postýlku??

dezyre
6. mar 2010

Jediný co jsem ještě nepořizovala, tak jsou chůvičky, protože stejně zezačátku budu mít malýho pořád na očích, tak mě to přišel zatím zbytečnej výdej.. Jo a kupovali jste sterilizátor na flaštičky? .. Pořád přemýšlím jestli je lepší do mikrovlnky nebo do elektriky.
Postýlku máme zatím složenou u mých rodičů, oni jsou pověrčivý, že postýlku a kočárek nemám mít doma.. Takže postýlka je u našich, ale ten kočárek máme doma 😀 😀 😀 tak nějak jsem se našim nepochlubila, že nám stojí v obýváku 😀 😀

xxx.klarka
6. mar 2010

dezrye, tak já kočárek mám u mýho táty, jelikož ho nemám kam u nás dát. 😀 Postýlku mám ve sklepě. Ale právě nevím kdy jí nachystat.

dezyre
6. mar 2010

Kláry, já si myslím, že je to celkem jedno, pokud máš místo, tak si ji nachystej klidně už teď 😝 😝 U nás to bude nejspíš tak, že zatímco budu v porodce, tak se postýlka převeze k nám domů a já ji povlíknu a nachystám až přijedeme z porodky 😅 I když už jsem měla minulý týden nutkání povléct peřiny do postýlky už teď, ale pak jsem naznala, že se na ně bude zbytečně prášit 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre