Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

bibi13
9. mar 2010

yanika mooooooooooc dakujem..🙂))
si ma potešila..

pandrholka
9. mar 2010

ahojte...ja by som ku KP chcela len dodať, že máme známu,ktorej gynekologička poradila aby si na spodnú časť bruška svietila po tme baterkou a malinký sa jej skutočne otočil a to už sa báli, že sa to nezmení....

doli1
9. mar 2010

dnes je tu nějaký klid 😀

andelka
9. mar 2010

zdenka: Lehátko už je doma, zatím na skříni v igelitu. Je moc krásné 😵 kočárek zatím nevím. Uvažuju o klasickém Firkonu, objednali by mi ho tady v obchodě kousek od baráku, nemusela bych nikoho otravovat s odvozem do Polska a případnými reklamacemi. Ale ještě nejsem rozhodnutá. Dneska manžel přišel s tím, že mu kolega nabízel kočárek, ale když jsem se ho ptala jaký, tak mi odpověděl "No jejich" a já na to " to je mi jasné že jejich, ale jaký typ, jakou značku" a on" jo to nevim, to jsem se neptal" No tak nezabila bys ty chlapy? 😀

klarka: Já taky o CS nemám nikde zmínku a pánev mi taky neměřili. 😕

babara
9. mar 2010

andelka 😀

dneska je to tu spolek KP 🙂 me doktor rekl cvicit, az se pretoci tak prestat, ale ja to nepoznam ani nahodou. Jen jsem tipovala, ze je hlavou v bouli pod srdcem jako Hynecek a je to pravda. Myslim, ze se mi mozna jeden den presunul uplne jinak, ale asi je zas zpet. Uvidime. Mam pry dost plodovky, maly je hubeny, tak jeste cas je. Hynecek byl v 36tt uz taky hlavou dolu.
No ja jsem to poprvy byla byvala chtela zkusit prirozene, ac teda moje mama tak rodila a nic moc 😔 v Krci nechavaj trochu volbu na rodicce. Ted by mi ale na vyber po predchozim cisari asi nikdo nedal.

babykuky
9. mar 2010

ahojte chcem sa opýtať koľko asi vážia vaše bábätká...nám dnes doktorka povedala, že náš malý má už 2,5 kg. Fúha tak sa mu teda darí....

babara
9. mar 2010

Tak to opravdu je cvalik, to je snad nejvic tady. Ale spolehat se na to neda, neboj 😉
My jsme hubeni, dlouzi, v 31+5 1550g.

lucik...
9. mar 2010

baby já jsem 31+1 a máme 1900g... Uff tak nejsme největší 😀

babykuky
10. mar 2010

má byť po kom taký veľký 🙂 ja mám 180 cm a mm má 187 cm a obaja športovci. Doktorka mi povedala, že to ale na mne nevidno, si ma obzerala 🙂 ...my sme presne 32.

bramburka
10. mar 2010

ja jsem byla podle MS 29+3 a meli jsme 1650g, to nam furt rikaji, jak jsme velky a koukam uplne normalni. Myslim, ze v dnesni dobe jsou velke proste vsechny deti. a to jsem nesnedla jediny vitamin. Holky kdo jite vitaminy, tak ted uz vysazujte, nebo ty deti narostou.

babara
10. mar 2010

ja sem je prave nasadila, chtela jsem je nechat az na kojeni, ale kdyz jsme mali a jeste hrozi stejne cisar, tak co 🙂

zdenkapo
10. mar 2010

Ahojky

Babykuky
Anička měla odhadem v 32tt 1800g

Andelka
to jsem ráda,že se ti lehátko líbí a kočárek teda doporučuju ten "náš",ale tak pojud Firkon splňuje taky to všechno 😉

KP
ono ale pokud by se rodilo přirozeně a nešlo by to a mimi bylo hodně dole,tak už císaře neudělají,stejně jako,když je dole hlavičkou-tak jsme to měli mi a nám pomohli kleště,ale u KP to nejde,takže je to větší riziko

luciik
10. mar 2010

Já byla na uzt ve 30+4tt a měli jsme 1450 g. A prý odpovídáme 🙂

yanika
10. mar 2010

bre ranko,
babykuky: tak to bude chlapček ako sa patri 😀
Ten nas suhajko mal v 29+6 1470g +/- 215g 😉 takze taka normalna vaha, za co som vdacna, lebo ma od zaciatku strasili ze rastie rychlo...

Vo stvrtok mam stretko s lekarom - nakoniec ma rodina donutila si ho dohodnut - tak som zvedava, ale urcite to bude lepsi pocit, vidiet v den D a hodinu H nejaku znamu tvar medzi svojimi stehnami😅

nikkka
10. mar 2010

Dobre ranko...
yanika som zvedava ako sa dohodnes s doktorom..

mne kamoska hovorila ako sa dohadovala s tym jej(uz mala tyzden do terminu), rano sa ho isla opytat, ze kedy to spravia, on jej povedal, ze v ten den ma sluzbu nech pride vecer do porodnice, dal jej vyvolavacku vecer a bolo...no teda takto by som to nechcela...ved to malinke ani len nenaznacovalo ze uz chce ist von a oni ho nasilu vybrali...co kvoli peniazom doktor nespravi..

yanika
10. mar 2010

Nikka: tak takto si to nepredstavujem ani ja 😠
Vsak uvidim, a asertivna som ja dost, ak sa mi nebude pozdavat co navrhne, tak muto dam najavo 😉
Nebudem predsa dietatku robit soky kvoli doktorovi...

babara
10. mar 2010

jako ja nechapu za co jineho ho jako platit, nez ze se on prizpusobi vam, ne? To ze dela praci kdy ma, je normalni,za prachy navic by mel snad udelat neco navic ne? Fakt sileny toto 😠

matpaj
10. mar 2010

Ahojte 🙂

Ja mam dnes dovolenku 😀
Tak vegetim....idem nieco troska upratat, pozehlit a lenosit.Aj vam odfotim konecne nove ulovky.....

Inak babky, beriete do porodnice ake plienky? u nas v nemocnici, vraj ked si zoberiete najdrahsie pampersky, tak ich to babo aj tak nema.....vraj to miesaju, tak rozmyslam, ze vezmem uplne obycajne a doma si necham lepsie......

nikkka
10. mar 2010

naucili sme si tych doktorov na peniaze...

nikkka
10. mar 2010

matpaj zavidim ti dovolenku..

doli1
10. mar 2010

ahojky
matpaj u nás jaké plíny si vezmeš takové bude mít tvoje mimi a látkové jsou plně kdyspozici ty jejich.
holky včera jsem brouzdala po netu a narazila jsem na diskuzi.vy si na slovensku nemůžete vybrat polohu v jaké chcete rodit?jde u vás jedině klasika?

yanika
10. mar 2010

nikka: neviem to posudit, nemam skusensoti, v zivote som nedava uplatok a ani to neviem, to bude musiet poriesit mm.. Nasa FN si ale normalne uctuje 5000 za to, tak uvidim, ako sa my dvaja dohodneme, ci to bude vlastne oficialne ci ako..

babara: tiez mam tu predstavu, ze doktor pride v ktorukolvek hodinu za mnou, dokonca krstna (je to jej znamy) vravela, ze vela jej kamaratiek ked isli do porodnice, tak isli cestou pre neho domov - lebo este nemal auto haha... vsak vas budem informovat 😉

nikkka
10. mar 2010

doli tak to neviem..musim pozriet stranky mojej porodnice..som ani nevedela ze si mozem vybrat polohu pri rodeni..

bramburka
10. mar 2010

no v krči jsi mela svoji prebalovaci pult, dovnitr dali 15 plinek, byli to huggies, staci ti na 3 dny, zbytek musi dovezt manzel, daji ti tam i oblecky. Kdyz das svoje oblecky, tak se jim to nelibilo, protoze ti mimi berou na ruzna vysetrenia uz ho treba rovnou prevleknou a prebali a pak je problem, ze to hodi do obecneho kose na pradlo, takze jestli nejake oblecky, tak takove, co treba se vam nebude zelet, ze se nevrátí. me dali samý přiblblý oblečení, ty zavinovací košilky, ja to neumela, sjem z toho byla vedle...

pralinka25
10. mar 2010

dobre ranko. ja som sa tiez stretla s pripadmi kedy mali baby zaplateneho lekara a ten ich odrodil vtedy kedy mu to vyhovovalo a bud cisarom alebo vyvolavackou. a preto som prestala rozmyslat nad objednanim doktora. usetrim 7000.

poloha sa da vybrat asi len v par porodnicach. v tych klasickych sa neda. skratka klasika 🙄

pralinka25
10. mar 2010

nikka ked budes rodit v tt tak na vyber polohy mozes zabudnut. hovorila nam to na tej exkurzii

nikkka
10. mar 2010

no v podstate ani neviem v akej poloho by som chcela rodit, asi mi to bude v tej chvili jedno...a ano budem rodit v tt...

pralinka25
10. mar 2010

😀 tak aspon nad tym nemusis premyslat. supnu ta na kreslo ani sa nenazdas a je. u nas to skratka nejde

matpaj
10. mar 2010

doli, u nas sa da vybrat poloha iba v niektorych nemocniciach, vsade to neakceptuju......

ani ja si nejdem objednavat lekara, mam vlastnu skusenost, pri prvom porode som mala a nestihol prist.... 😀

nikka, kolko este pracujes? ja nastupujem na MD 10. aprila, ale mam vela dovolenky, tak robim uz len 6dni....

pralinka25
10. mar 2010

tak pozeram ze som tu asi jedna z mala co ma maleho permanentne dolu hlavou. a odhadom mame tych 1556 gramov v 30tt. tak snad obrici nebudeme 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre