Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

mayocka
17. sep 2009

babeny vy necitite take nejake natahovanie koze?mne to male uz asi rastie abo co...taha ma koza po bokoch a tak cudne to picha...uz som si aj objednala nejake tie tehu rifle nemohla som vydrzat 😅 a kedze ajtak nemam cas tak ajtak by to islo iba cez net pretoze inak nemam kedy behat po obchodoch...objednala som si aj cumliky a teplomer-cumlik 😎 viem ze sa to moze zarieknut ale tak predsa sa to moze aj v osmom mesiaci prihodit teda nejake nestastie...

zuza25
17. sep 2009

Holky ahoj! Tak jsem dala malou spát, dneska celé dopoledne řádila.Už jsem se těšila až bude po obědě a půjde si lehnout. Venku prší, tak jsme tam toho moc nenachodily.Jinak já jsem vitamíny nebrala ani v prvním těhu a nebudu je brát ani nyní. Doktor mně je sice napsal, ale já jsem se snažila jíst hodně ovoce a zeleniny. Můžu potvrdit, že po vitamínech jsou větší děti. Pár mých kamarádek to tak mělo. Děti až 4 kga měly co dělat, aby je porodily a lékaři také říkali, že to částečně může být ovlivněno vitamíny. Snažím se jíst hodně salát. Ten ledový můžu jíst i samotný - kyselina listová ta je důležité - jedině tu jsem brala, ale jen pár tabletek, pak jsem se dopovala přírodně. Můžu říci, že malá má také ráda ovoce a zeleninu.Nevím zda jsem to ovlivnila já, jak jsem ji hodně jedla, ale jsem ráda, že to jí, díky tomu měla pouze dvakrát rýmu, jinak zatím nebyla nemocná. A to se snažím, aby chodila hodně ven, hodně mezi děti, aby prostě měla trochu nachystanou imunitu, než půjde do školky. Jinak s tím špiněním je to asi normální. Já jsme v prvním těhu také špinila. Hned jsem letěla k doktorovi, ten mně vyšetřil, řekl, že vše je o.k. a že pokud to nebude zesilovat tak to samo vymizí a také ser tak asi za 3 dny stalo. Mně zatím špatně není. Je fakt, že na těhotenství zatím moc nemyslím. Přece jenom je to ještě začátek, k tomu malá Zůza, která má 12 kg se chce stále nosit. Nechci se natěšit, aby se něco nepřihodilo. Zatím to ví pouze manžel a moje setra - ta je gynokolog porodník, tak v tomhle směru mám zase výhodu, že s ní můžu vše konzultovat. Ostatním to oznámíme až po výsledcích genetických testů. Pamatuji si, jak jsme se Zůzou trnula hrůzou. U nás to třem holkám vyšlo špatně s podezřením na genetické vady - jedna pak šla na odběr plodové vody, který to vyvrátil. Počkám a uvidíme. A jak vy? Jak to zvládáte holky, které máte už jedno dítě?

andelka
17. sep 2009

aktaka: ehm, v 5tt mi taky bylo výborně 😅 hlavně aby to dlouho vydrželo.
terka: Gratuluju k dobré zprávě 😵
may: a mažeš? třeba to pomůže. a jestli mažeš a stejně se ti kůže napíná, tak to tak asi má být a v těhu kalhotech ti bude dobře. 🙂

aktaka
17. sep 2009

andel, já si právě nedělám iluze, že to už nepřijde 😅

dezyre
17. sep 2009

Holky.. mě kupodivu dnes taky nic není.. až se skoro bojím 😅 vůbec mi není špatně od žaludku.. hlad nemám.. nic..

aktaka
17. sep 2009

Dez, to je ale asi normální, že jsou lepší a horší dny. mě třeba někdy skoro nebolí prsa a jindy fest

dezyre
17. sep 2009

Tak prsa jsou to jediný, co mě bolí snad od prvního týdne 😀 někdy míň, a někdy fakt brutálně.. někdy ve čtvrtým týdnu jsem ani nemohla dát ruce nahoru jak to bolelo ;)

aktaka
17. sep 2009

mě bolí už od transferu, ale to umělé, to se vůbec nedá srovnávat, to má v sobě člověk akorát hormonový koktejl 😀

andelka
17. sep 2009

aktaka: Děláš dobře. můžeš být jedině příjemně překvapená 😉

bramburka
17. sep 2009

jako 5-6 litru tekutin? to se musi, ja ani 2litry nenatlacim!

zuza25
17. sep 2009

Holky mně taky pěkně bolí prsa.

aktaka
17. sep 2009

Brambur, to se musí akorát po umělém, buď v klidu
i když, ani ne dva litry není rozhodně moc, to bych se asi snažila pít víc 😅

bramburka
17. sep 2009

mě prsa trochu pnou...

Dezyre, uplne takhle jsem se citila pri prvnim tehu, bylo mi malinko soufl a boleli prsa a asi tak 9tt me vsechno preslo a nic, mela jsem pakstrasny strach, kdyz mi nic neni, jestli ej vse OK. Ale nema cenu se tim stresovat, bud bude nebo nebude, dopredu to neres. Jak rika MM, res problemy az nastanou.

Ted mi neni vubec nic, jen rano se mi mota hlava, ale to je absencí kofeinu...

jinak mala samo prestava po obede spat, tak s ní bojuju, aby jeste spinkala, ach jo!

zlababa07
17. sep 2009

Ahoj holky, jsem tu.

Dezyre, abych ti odpověděla, krev na HCG mi nebral, protože jsem šla porpvé až v 7.tt a už byly oba prckové krásně vidět i se srdíčkama. Na odběry jdu za 3 týdny a prý toho bude habaděj 😒
Jinak ale cítím, že hormon rapidně stoupá, do včerejška jsem měla jen lehoučké ranní nevolnosti ale dneksa je mi blbě už od rána a fest 😝 😝 😝

ivanka612
17. sep 2009

Ahojte tak vy ste tu toho uz dnes popisali.
dezyre: neboj aj ja som mala tento problem po vnutromaternicovom sone tak som bola vyplasena a doktorka ma uistila,ze je to normalne,lebo je to vnutri rozdrazdene.
No mne zacina byt dost zle ale rano som si dala pohar coly a ta mi fakt pomohla a aj doktorka povedala,ze colu mozem,ze mi urobi dobre a hlavne aj na tlak,lebo uz tak ho mam nizky a teraz sa mi este viac znizuje a kavu nemozem robi mi zle.
Co sa tyka tych vitaminov tak tiez mam kys,listovu a ku tomu mi doktorka odporucila babylane ale to beriem uz dost dlho tak to je pre mna normalne...
Mam pocit,ze celkovo tento rok je akysi plodny,vsetci znami bud cakaju babo alebo nedavno porodili tak asi sa dari...
No nic idem jest lebo asi uz odpadnem od hladu

aktaka
17. sep 2009

tak jsem právě zjistila, že mi asi přestalo dělat dobře kafe, pěkně mě z něj teď natáhlo 🙄

andelka
17. sep 2009

No, u mě je to zajímavé. Jíst můžu, ale menší porce než dřív (ze snídaně jsem si oddělila i na svačinu, prostě jsem to nesnědla). Na oběd jsem měla mít sekanou s bramborem, ale vidím to akorát na ten brambor 😅

ivanka: Já jsem takový pocit měla loni na podzim, kdy 4 známí skoro ve stejnou dobu oznámili že čekají potomka. Takže letos na jaře to byl úplný baby boom u nás. Ale kde bych se nadála, že to za rok budu sama říkat taky 😀

mayocka
17. sep 2009

aktaka ahoj aj mne prestala chutit kava asi vtedy kedy tebe a je to fajn aspon sa nemusis obavat co je zle co zjes pretoze ti to telo same odmietne takze asi aj podla toho sa zistuje co skodi telu 😉 je to len dobre ze ti kava nechuti teraz sa ti bude chciet viacej spat a nebudes sa moct sustredit ale to ja este stale a uz mam 9tt tak s kavou ci bez nej furt sa tu bude chciet spat a kava naviac skodi malemu

andelka nesranduj uz tehu nohavice?uff tak to je skoro nie? 🙂 ale tak bola by som rada keby uz bolo brusko vonku 🙂 no nejdem predbiehat 🙂 😅

aktaka
17. sep 2009

Mayocka, mně to netrápí, že mi nechutná, jen se mi po něm nemuselo udělat až tak blbě 😀
spát bych spala už teď pořád. to mi začalo ještě před tím než jsem našla //. já chodím pravidelně po obědě spát aspoň na hodinu, ale v osm večer už zívám u tv 😅

holky a kdo chodíte do práce a kdo jste na PN?

babara
17. sep 2009

Ahoj holciny,
mne dnesk a bylo celkem obstojne, slaba nevolnost, ale na zvraceni to nevypada. Dostala jsem uz tehu prukazku a sponzorske darecky, vetsinou jen nejake kupony na slevu, ale taky kosmetiku.
Tak litat pry muzu, ve ctvrtek jedem do USA, vracime se az 10.10., to budu asi 12.tyden a pujdu na genetiku a UZ. Jen aby dopadly dobre dnesni odbery krve, ale snad ano.

JInak si musim postezovat na ty smejdy americky. Mame malyho oba v pase, ale to nestaci, Hynecek musi mit vlastni pas, nebo vlastni vizum, tak jsem stresovali, nakonec stihnem to vizum, ale stoji to skoro 3000, pas nestihame tak o 1-2 dny, ten by byl levnejsi. Ale hlavne mne by ani nenapadlo, ze male dite potrebuje vizum nebo svuj pas! A to jako bude mit to vizum na 10 let s fotkou z roka a pul? To su zvedava..
Takze, ja myslela, ze deti do 2 let cestuji zdarma, ale letenka nas stala skoro 7000, stejne jako 12lete deti 😨 Je to sila... No hlavne teda, aby nas jeste nevratili z imigracniho, ze jo 😝

pralinka25
17. sep 2009

ahojte.
Mozem sa k vam pridat?
Vcera som bola u lekara a potvrdil zacinajuce tehotenstvo. Mala by som byt v nejakom 3-4 tyzdni realnom od ovulky. Od poslednej MS sa mi to neda vypocitat lebo som mala dlhocizny cyklus 😅
Takze termin by mi vychadzal zhruba na nejakeho 18 maja 🙂
za 2 tyzdne mam ist na kontrolu na sono a krv. Budu to nekonecne 2 tyzdne 😅
Snazili sme sa o miminko 10 mesiacov s tym ze som mala anovulacne cykly kvoli PCO. Tak sme strasne stastny ze sa to podarilo ale ja sa zaroven aj strasne bojim aby sa nic nepokazilo. Stale si opakujem se nesmiem panikarit ale ked to je tazke.

vacsina z vas tu pise ze vam je zle. Mne nieje nic okrem obcasnych bolesti podbruska a strasnej bolesti prs 😝
inak by som jedla ako po nebohom. Zjedla by som aj klince 😅

olga77
17. sep 2009

Kočky ja vam tak závidím,že ste doma a môžete si hocikedy oddýchnuť alebo sa len tak zvaliť na gauč..Ja som v práci strašná nuda vonku leje 🙂 a ja musím dávať pozor aby som si nevypichla oko ceruzkou čo mi furt hlava padá 😀 😀 .....

Mayočka ja už som si tehu nohavice kúpila nebolo na výber 🙂 pred tehu som nosila 25 - 26 veľ. a teraz som dosť nabrala a je mi dobrá 29 len tá na mne smiešne vyzerala a bola mi dlhá tak som si kúpila tehu a vôbec to nikto nevidí ked mam volnejšie tričko a ja sa cítim super.... 🙂 😀

už som sa aj dr. pýtala že či nie som moc pribratá a on vravel že pri druhom baby ide bruško skôr hore tak to neriešim aj tak to už na mne hrozne vidno 🙂 teda aspon ten kto ma pozná a vobec mi to neva

mayocka
17. sep 2009

vau Oli tak to ti zavidim aj ja sa tesim ked podrastieme uz to bude doveryhodnejsie aj sa pochvalit a tak 🙂

aktaka ja chodim do prace...tiez zavidim PN-kam a maminkam co su este na materskej ale tak peniazky nam treba musim malemu nieco aj dopriat predsa a aj sebe pre krasny pohlad na malinke 😅 az na ten spanok to neberiem tragicky...

olga77
17. sep 2009

Babuly ktoré meno sa vam viacej páči Laura alebo Simona?

dezyre
17. sep 2009

Oli mě se líbí víc Simonka 😉

bondy1
17. sep 2009

aktaka, mayocka aj ja som ešte v práci - zároveň dokončujem prácu do školy, takže pracujem aj doma - zajtra ma čaká zubár, nič moc, celkom sa teším na víkend,
Pralinka ahoj, vitaj medzi tehuľkami
Oli - mne Simonka 🙂 poznám jednu veľmi milú Simonku, tak asi preto 🙂

bondy1
17. sep 2009

inak ani ja nemám okrem pŕs a sem pichnutia v brušku a častejšie toaletné vizity iné príznaky, čakám kedy to príde

mayocka
17. sep 2009

Oli aj mne viacej inklinuje Simonka ajked ich nepoznam velmi mile ako by mali byt ale tak meno je fajn 🙂
bondy drzim prst zajtra prezijes 🙂 aspon sa ulejes z prace, tiez sa na vikend tesim ajked nuda ale aspon lenosenie pohodicka 🙂

bondy1
17. sep 2009

andelka - aj u nas bol minulý rok baby boom - takmer všetci kamaráti čakali bábetka, s MM sme spolu vyše 15 rokov - jasne že padla otázka, kedy my - za posledné dva roky som dosť pribrala (asi aj z hormónov a štitky, ale určite nielen z toho) takže kto ma dlhšie nevidel - hneď sa pýtal na babetko - nebolo to ľahké - tak som šťastná že sa podarilo, 🙂

andelka
17. sep 2009

mayocka: aha, tak jsem to asi zle pochopila, jak jsi psala, že už sis objednala rifle. To asi jen tak dopředu, že?

pralinka: Gratuluju 😵 Já jdu taky za 14 dní. Neboj, rychle to uteče.

Já hlasuju pro Simonku, jednu malinkou znám a je to moc pěkné 🙂

Jinak já jsem doma (resp. na ÚP) a dálkově chodím do školy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre