Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

mayocka
7. mar 2010

baby uz sa niektora balite do porodnice? 😝 ja neviem co ak to na mna pride skor...uz by som sa asi mala zacat nie?

doli1
7. mar 2010

ahojky já ještě nebalim ale na začátku dubna bych to chtěla nachystat.v březnu chystám postýlku,autosedačku a vypáno už mám jinak zatim nic ještě spousty věcí nemám ani koupených
😨

lucik...
7. mar 2010

já ještě nebalím, zabalím na začátku dubna.. Do konce příštího týdne doděláme pokojík tak se pak vrhnu na praní a žehlení.. nakoupeno máme až na drobnosti vše, takže do konce března vše vyperu, na začátku dubna zabalím a bude 😵

zdenkapo
7. mar 2010

já jdu akorát teĎ zapakovat tašku do porodnice,už jsem si věci nachystala na zem a budu ze seznamu co mám odškrtávat,abych na něco nezapomněla... teĎ už člověk neví,kdy to přijde a nerada bych pak zmatkovala a něco zapomněla... nehledě,že mi na poradně 16.3. může říct,že jdu hned na vyvolání

postýlky budu chystat v týdnu,ale vše nechám přikryté v obalu na matraci a jen dá manža prostěradla,chrániče,límce a hračky až budu v porodce, vyprané věci co jsem měla mám vyprané i vyžehlené uklizené v poličkách-ještě něco kupovat budu na cestu z porodky, sedačka,lehátko,kočárek už mám vyprané a sestavené dneska,takže já finišuju...

lucik...
7. mar 2010

zdeni máš také jako první termín a hrozí ti to už dřív, tak to je dobře že budeš mít nachystáno 😉 Jinak Tomáškovi vše nej k svátečku 😵 😵 😵

zuzka81
7. mar 2010

ahojte, chcem sa spýtať keď sa tu už píše o balení tašiek do porodky, kolko pyžam alebo košiel si berete, viem že niektore nemocnice ani nepovoluju mat vlastne, ak ano aký typ si beriete?

xxx.klarka
7. mar 2010

ahojky,

U nás krásně od rána sluníčko, tak jsme si dali krásnou procházku s přítelem. Ale musím říct, že jsem se pěkně zadýchala a spotila. Jsem hycovala jak prase 😀 Drahý se mi směje😀

Už se nemůžu dočkat zítřka, až uvidím tu naší berušku na UTZ 🙂

Jinak jsme se bavili s drahým a usoudili, že i kdyby ten převod se udělal tento měsíc, tak že se to do porodu neztihne. Tak asi začátkem dubna udělám tady postýlku a bude. Pak ještě chci vyprat župan a pomalu si dám věci do porodnice na stranu, aby jsem byla klidná. Musíme ještě někdy zaject k mému tátovi, aby jsme dovezli autosedačku a já ji mohla vyprat. Pak do ní budu muset připravit věci pro malou až pojedeme z porodky, aby drahý věděl co mi přivést. A taky si musím od mojí máti půjčit cestovku, my máme samé malé. 😅

lucik...
7. mar 2010

zuzi já si neberu žádnou, tam kde budu rodit mají dost erárních a můžeš je měnit každý den tak pro mě je zbytečně ničit vlastní.
Zdeni ty máš seznam co všechno sebou? Můžeš mi ho prosím poslat?

zuzka81
7. mar 2010

lucik s tými erarnými mam zle skusdenosti, pri prvom som sa po nich dostala neaku alergiu a taktiež boli tvrde ako by som si obliekala karton, taktiež personal bol skupy aby mi nam ich menili po každom zašpinení tak som bola rada že som mala aj svoje.

lucik...
7. mar 2010

zuzi asi záleží na každé porodnici. Co já vím od holek které rodili tam kde budu rodit já, tak byli max. spokojeny a radili mi že si své brát nemám 😉

lucik...
7. mar 2010

klari tady taky sviti sluníčko, ale je zima ☹ 😵 Já půjdu na procházku s pejsem za chvilku 😵 😵

xxx.klarka
7. mar 2010

lucik, já nevím ani kolik tu je stupnů ... ale mě bylo teplo měla jsem mikynu a rozeplou bundu a hicovala nebo hycovala ( ani nevím 😀) jsem 😀

antynka1
7. mar 2010

Ahoj,
holky nemáte nějaký tip v Praze na kamenou prodejnu těhu módy? Potřebuji nějakou halenku na promoci a přes e-shop bez vyzkoušení si to netroufám koupit........... Vím jen o Tveretu, ale ten je hodně drahý....

lucik...
7. mar 2010

anty to nevím, já kupovala všechno přes net nebo sem dostala 😒

xxx.klarka
7. mar 2010

Holky potřebuju nějákou zaručenou zadu co mě prožene na záchod 😀 aby jsem zítra neměla tolik na váze 😀 ........ poslední dobou chodím málo, né že bych měla zácpu, ale prostě se mi nechce. 🙂

antynka1
7. mar 2010

Lucik - já se právě přes et bojím bojednat, aby mi to sedělo.....
Klárko - zkus meruňky nebo nějaký jiný kompot.

mishah
7. mar 2010

Ahojky, krásnou neděli 🙂
koukám,že už se tady balí do porodnice 😉 Já si taky říkám, že budu muset pomalu chystat, tento týden jsme podnikli mega nákup v DM drogerii, takže doufám,že skoro vše máme nakoupeno 🙂 Hlavně jsem využila všechny ty jejich slevové kuponky na 25%, což se u balení plínek docela vyplatilo, koupila jsem jak ty pampersky bílé, tak i ty happy s průřezem na pupík - a uvnitř mi přijdou dost podobné,jen zvenčí jsou ty happy trochu tvrdší a jsou o něco širší (což je ale zas možná lepší na kyčle)
Holky, nemáte někdo tip na ten seznam, co přesně do porodnice?

xxx.klarka
7. mar 2010

anty, děkuju, zkusím, teď jsem si dala jogurt, pak dám teda kompot ještě a snad to zabere 🙂

mishah, tak to je fajn. Já se konečně taky do toho dm zaregistrovala, ale přes net a ještě se neozvali, tak nevím co to☹

Já dostala myslím od kamarádky nebo od některé z vás tady(ani nevím) tento seznam,tak se koukněte a kdyžtak mi napiště zda mi tam něco chybí 🙂 budete moc hodné🙂

CO DO PORODNICE:
DOKLADY:
těhotenská průkazka
občanka
průkaz pojišťovny
oddací list (stačí kopie)
u nesezdaných - rodný list a dohoda o příjmení miminka (dají na matrice)

MAMINKA OBLEČENÍ:
3 noční košile
ponožky
přezůvky
župan
kalhotky (ty síťované)
2 kojící podprsenky
2 ručníky

MAMINKA KOSMETIKA:
porodnické vložky 3 balení
papírové kuchyňské utěrky - na utírání spodku po sprše,je to lepší,aspoň nemusíš furt prát ručníky od krve
zubní kartáček+pasta
šampon,mýdlo,sprchový gel,krém, deodorant,hřeben
toaletní papír
papírové kapesníčky
vložky do podprsenky
bepanthen mast na bradavky

MAMINKA OSTATNÍ:
nabíječka na mobil
foťák+náhradní baterky
tužka+papír na poznámky
kniha na čtení
tašku na špinavé prádlo
k porodu - neperlivá voda, hroznový cukr

MIMINKO:
plenky
vlhčené ubrousky
kdo chce může i kosmetiku a oblečení

doli1
7. mar 2010

xxx klarka zavařeniny ty určitě pomohou hlavně švestky a merunky,kafé pomahá a jogurty
já rodila v nemocničnim andílku a potom už mi další nedali tak jsem spotřebovala dvě svoje.
dáte mi někdo sem odkaz jak vypadá obal od těch plinek s výřezem na pupík.děkuji

xxx.klarka
7. mar 2010

doli, děkuju, švestky ani meruňky bohužel nemám, mám tu jahody, mandarinky a broskve, tak snad to pomůže. Dám si je navečer po večeři a pak bude půst 😀

Holky a myslíte že mi do porodky stačí jedny ty pampers new baby 2-5kg nebo jak to je a na doma pak už budu moc dávat ty 3-6kg. Nechci zbytečně kupovat moc těch maličkých. ??

zuzka81
7. mar 2010

klarka- rano ešte nalačno skus vlažnu vodu tak 2-3 dcl

xxx.klarka
7. mar 2010

zuzka, ráno to asi neztíhám se vyprázdnit, jelikož do poradny jsem objednaná už na 8. 🙂 ale děkuju za radu.

doli1
7. mar 2010

spotřeba plinek je 1-2 plíny na 3 h i v noci tak si spočitej.ja si myslim že jeden dva balíky určo vypotřebuji než přejdu na dvojky.

mishah
7. mar 2010

Klarko: díky 🙂 já bych ještě potřebovala co do tašky k porodu a co do tašky do porodnice 😀
Dneska jsem nějaká přejetá, mimís v noci vydatně cvičil, tak jsem se nic moc nevyspala 😨 holt už trénujem, až bude venku 😀

mishah
7. mar 2010

těch jedniček mám víc- oni ty happy jsou jen po cca 42 kusech, to jsem počítala, že když beru 8 na den (tak nějak to vycházelo u malého, tak za 5 dní je to pryč 😅
je fakt, že moc nepočítám s obříkem, tak abych nebyla překvapená 😅 😀
Dr mi bude dělat odhad váhy atd až na přísštím UTz kolem 20.3. a mmch. u Lukyho se trefili docela přesně, vždycky je to + - půl kila, tak jsem zvědavá 🙂
Kolik mají vaše miminka?

xxx.klarka
7. mar 2010

doli, já právě nevím, zase se mi pak narodí obřík a ty pleny mi budou k ničemu, myslela jsem, že bych si ty jedničky vzala akorát do nemocnice a pak přešla na dvojky??

mishah, tak to nevím, já to dělit nijak nebudu, protože není jistý že by semnou šel k porodu, takže si budu brát vše najednou.

zdenkapo
7. mar 2010

....... 🙂 tak mám tašku zbalenou...............

Klarka
co blázníš s váhou? kolik nabereš,tolik nabereš a po porodu shodíš... vůbec si s tim nedělej hlavu a bašti,při kojení se dobrot nenabažíš,tak si teĎ užívej a nestresuj se zbytečně....

Doli
tak já mám vzorek té plenky co chceš v Prenatal boxu a nijak mě teda na pohled nenadchla,,,, na pohmat mi teda přijde taková tvrdší než třeba pampers nebo huggies a ten výkroj mi taky za to nestojí,myslela jsem,že to bude bůhví jak vykrojené a připadá mi to stejnak na to mimčo mělké,že bych to musela ještě víc ohnout,takže já do nic asi nepůjdu...Tomáškovi jsem tu chvíli Pampersky ohýbala a bylo to v pohodě...

Lucik
děkujeme za přání, však to oba moji kluci dnes oslaví trochu-nepřeháníme to,jako třeba narozky
no,právě,že mě to už ua chvíli hrozí,tak jsem zvědavá,kdy to přijde... seznam tedasepíšu-snad na nic nezapomenu

zdenkapo
7. mar 2010

Klarko
těch plenek vel.1 bych teda koupila víc... mám ty zatim bílé Pampers,tam je jich 78 ks a určitě teda ještě koupíme... TOmášek byl třeba od narození hubeňour a dvojky jsme dávali za dýl,protože by mu protékaly kolem nožiček...

xxx.klarka
7. mar 2010

zdenka, neblázním, jen bych se potřebovala pořádně vy...... aby jsem neměla od minulé zase 5 kg nahoře. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre