Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

zzuzullka
15. mar 2010

mishas, presne.takýto názor mám teraz, no ale uvidím ako to bude po pôrode 🙂

ja si stále hovorím, že zbaliť tašku to bude hneď:že veď viem čo kde mám a tak, ale keď nad tým premášľam tak to nebude len tak, snáď to do 36tt stihnem 🙂

ale včera ma milo prekvapil mm: pekne ovláda čo je body, dupačky, vložky do podprsenky a podobné vecičky tak v prípade potreby by to snáď zvládol 😀

zzuzullka
15. mar 2010

babulky, otázka úplne od témy, ale prosím poraďte ak viete: čo je citát? viem, že je to presné napr. opísanie textu od slova do slova, ale neviem či to platí aj v prípade keď prepisujem z českej knihy do slovenčiny. ja myslím, že keď ten text preložím tak už to citát nie je...ale nikde to nemôžem nájsť na nete a potrebujem to do diplomky 😅

adelka89
15. mar 2010

Zdeni ja bych urcite nikam nechodila, poslala bych manzela jen kdyby bylo fakt neco nutne potreba, nerikam, ze si nevezmu jidlo ani piti a koupime ho tam. TO ne. Jen pro pripad ze zapomeneme neco doma 🙂

nikkka
15. mar 2010

a musis to prekladat? ved ked to das do uvodzoviek...

zzuzullka
15. mar 2010

nikka, to by som musela mať celú prácu v úvodzovkách, lebo som používala prevažne českú literatúru a prácu píšem v slovenčine

mishah
15. mar 2010

jo a klystýr🙂)to bylo snad to nejpříjemnější z celýho porodu 😀 😀 rozhodně to nebolí 😉
ad cola: taky nám ji doporučovali,ale asi se myslím malé množství 😎

mishah
15. mar 2010

zuzul:řekla bych, že to je doslovná citace - tu jsme museli psát kurzívou a dávat do uvozovek,ale to se může lišit fakultu od falukty

mishah
15. mar 2010

zuz:pak je ještě parafrázování(volná citace, která nemusí být v uvozovkách, jen dáváš odkazy)...ale ten citát -slovensky, to vypadá jako citace - česky🙂)

zzuzullka
15. mar 2010

ďakujem 🙂

zuzka81
15. mar 2010

zzuzull- citát je ked opíšeš všetko od slova do slova či je to v češtine alebo v slovenčine a maš to v uvodzovkach, ja som to tiež tak písala v diplomovke.

blanka.k
15. mar 2010

Adel - kde budeš nakonec rodit? V bohuniích je automat na kafe, čaj, čokoládu (bílá je mňam 😅 ) přímo u porodních sálů, ale za dveřema, kde čekají návštěvy. takže tatínek kdyžtak vyběhne. Jo a na jídlo a pití jsem se ptala při prohlídce sálů (M. se mi smál, že mám fakt dobrý otázky), prý klidně ať si sváču sebou vezmeme, že to nezakazují. 😉
Doli - klistýr je ok, hlavně prý ta teplá voda pomáhá roztahvat porodní cetsy a změkčovat hráz, takže je lepší než ten gel. Já klistýr absolvovala v nemocnici už min.10x 😅 🤐 a teda znám horší věci. 😅 😀
Ještě jsem chtěla na něco reagovat, ale jsem to úspěšně zapomněla, tak nic, jdu stáhnout fotky z výstavy orchideí, to mě tááááák jarně naladilo 😀

adelka89
15. mar 2010

blani jeste stale nejsem rozhodnuta na 100% ale asi v Bohunicich, v sobotu tam pujdeme

adelka89
15. mar 2010

holky tak vas musim zase opustit zaplatit povinne ruceni a 14:30 mam schuzku s tou pediatrickou tak jsem zvedava 🙂

zzuzullka
15. mar 2010

adelka, tak nech dobre vybavíš 🙂

adelka89
15. mar 2010

diky zuzi 🙂 snad si padnem do oka 😅

blanka.k
15. mar 2010

Jo a jak jsem jela na tu výstavu , tak po 5 min. v šalině se malej nějak rozhodl mi houpat po močáku, přiznám se, že jsem netušila, jestli jsem to udržela nebo ne, jen jsem silou vůle držela a psala M. smsku, že ať čeká v práci u dveří, že přiletím anutně potřebuju na WC, že na hlavá nedojedu (to byly pro mě nejbližší věř.WC) jednu cjhvíli mi dokonce přišlo jak kdyby mě praskla voda, no fakt takový divný pocit, tak jsem se modlila, ať pode mnou není loužička, šalina samo narvaná... Jsem vystupovala a paní nademnou pak na mě zakřičela: Mladá paní.... tak sjem se otočila, že jsem tam fakt zanechala loužičku, ale našsttsí jsem tam jen zapomněla šál 😅 Ale v tu chvíli jsem byla rudá až na prd.... No naštětsí trapas se nekonal, ale fakt jsem v tu chvíli mysella, že mě zachrání jen pemprsky 😀
Adel - hodně štěstí

zzuzullka
15. mar 2010

teda na obed som mala vepřo, knedlo, zelo, potom som si dala pár lyžičiek granka, teraz paprikové chipse a ja by som stále tak strašne jedla...už neviem čo si mám dať...to je strašné dnes...tušim si budem musieť ísť urobiť palacinky 😀

zzuzullka
15. mar 2010

blanka, asi kým porodíme ešte rozbalíme tie plienky pre bábo a budeme používať my 😀

aaadus
15. mar 2010

blanka 😀 😀 😀
zuzul já měla takovou žravku v pátek a je to něco šíleného jak do sebe dokážu nacpat páté přes deváté, se někdy až stydím jaké jsem prasátko 😀

blanka.k
15. mar 2010

Zuzul - já si asi za 2,3 týdny dám pod sebe do postele ten igelit do postýlky, mám 1 lepší a 1 záložní, tak ten, kdyby prsakl voda, ať nezničím tu drahou matraci 😅 A konečně si musím koupit aspoň slip.vložky 😅
Mám pocit, že na mě "leze" mykoza, tak jsem si chtěla koupit čípky a jediný mi doporučila pro těhule Gynopevaril, no ten moc nemusím, no snad to zabere, když to není moc rozjetý... Už mě ty mykozy štvou. 😀

zdenkapo
15. mar 2010

Blani
no tak to si umim představit,Amičku už mám dost dole a teda někdy mám taky co dělat,ještě všude jezdíme autem...

zzuzullka
15. mar 2010

zdeni, a to keď praskne voda tak ako veľmi z teba vytečie? akože fest všetko naraz alebo to bude len tak, že to tá slipovka zachytí 😅

zzuzullka
15. mar 2010

jaj kebyže tak vieme presne deň a hodinu kedy nás to chytí 😀

zuzka81
15. mar 2010

baby taka otazočka ako ste na tom s bradavkami? Mňa poslkedne dva dni dost bolia a su citlive a tiež mam pocit že občas su aj take vlhke akoby mi znich odtekalo niečo.

aaadus
15. mar 2010

blanka já mám mykozu teď a dr mi doporučila čípky Globulus Cum Natrio Tetraborico 0,5 CSC. Je to 10-ti denní léčb a musím říct, že mi to pomohla hned po prvním zavedení. A kdyby se mi to vrátilo, koupila jsem si Canesten 6. Obojí je vhodné pro těhule.
http://www.lekarnasuchdol.cz/shop.php?action=sh...
http://www.lekarnaparizska.cz/canesten-6-vagina...

xxx.klarka
15. mar 2010

zuzka, mě bradavky bolí v kuse už 4 měsíce ...

aaadus
15. mar 2010

zuzul plodovka ti může odtéct najednou nebo postupně. A těžko říct kolik jí bude. Někomu na to stačí vložka, z někoho vyteče rybník

zzuzullka
15. mar 2010

zuzka, mne zatiaľ nevyteká nič ale citlivé ich má už dlho takže si vôbec neviem predstaviť že by sa mi mal na ne niekto prisať 😅

zdenkapo
15. mar 2010

Blani,po porodu mám taky koupený ten obyč igelit na matraci pod sebe kvůli krvácení...

Zuzu
no to se ptáš té prav teda... já měla při TOmáškovi a i teď málo plodovky,takže není pravděpodobné,že by mi praskla voda... šla jsem rodit s kontrakcema,dirupci teprv dělali a skoro nic ze mne neteklo,ale třeba švagrové praskla doma voda v kuchyni a měli na dlažbě potok,takže je to zase individuální,ale pokud máš vody normálně,tak to slipovka nepobere určitě 😉

loučím se,jedem ke tchánovcům 😝

blanka.k
15. mar 2010

Adus - díky, ona donesla právě i Canesten, ten jsem chtěla, ale prý je to jen 1 čípek "500" a může se jen 4 týdny před porodem, že je hodně silný, že jinak mi má mudr. předepsat Candibene, ten je 6x "100" 😝
Zuzul - prý toho může být až litr, že ti ani nějaký ručník pod tebou nestačí...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre