Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

zdenkapo
27. okt 2009

taky blahopřeju těm,co mají výsledky

já jdu 6.11.na Tripply a VÝSLEDKY JSOU DO TÝDNE

Bram- mě to v té porodnici právě taky pípalo samo-asi je tam nemají nejnovější,proto bych se asi obávala si ten monitor půjčit

docela jste mne s tím monitorem nahlodali,je fakt,jak píše Bram,že jsem pořád na malého civěla,ale vzhledem k tomu,že budu mít děti dvě,budu potřebovat se někdy prospat,tak uvidíme, asi nejznámější značky jsou Nanny a Babysance a koukala jsem,že stojí okolo 2000,-Kč,což není zase taková tragedie,když uvážím,že to můžu prodat,až to nebudu potřebovat...

holky a četla jsem o těch monitorech a bylo tam psáno-cituji:
Matrace z pevného materiálu, jako je pěnový polystyren, mohou způsobovat falešné alarmy.
Z ČEHO JSOU TY KLASICKÉ MATRACE DO POSTÝLKY TEDA?

zdenkapo
27. okt 2009

Doli,jaký jsi měla ten monitor,že se to dalo dát i do kočárku,myslela jsem,že to jde jen pod matraci?

zdenkapo
27. okt 2009

Doli,tak jsem našla Nanny BM02,že dá dát kamkoli i do kočárku,ale mohla bys mi to nějak upřesnit- to je to tak úzké,že se vejde do kočárku a pod co si to v tom kočárku dávala? Výrobce píše,že ta podložka má položit na rovný povrch a nesmí se ohýbat,tak si to v tom kočárku neumim představit 😒

doli1
27. okt 2009

já právě nanny neměla ten jsme kupovali až později do toho kočárku jsem měla tento http://www.rajmaminek.cz/akce/monitor-dechu-res... nanny mám nějaký starý ale přesně nevim jaký. zrovna ho mají pujčený ale už ho mám 4 roky a kámoška ho měla chvíli v kočárku a nespouštěl se ale měla ho puštěný jen když kočárek stál.ona měla korbička 85/35 roana a tam se ta nanny podložka vlezla

doli1
27. okt 2009

nejlepší je monitor vypujčit od nějaké kámošky.pokud je ta možnost.

mishutka
27. okt 2009

Dobře když to řve protože se dítě hýbe tak když nebude dýchat(hýbat)=tak to neřve a máme to na hovno????? 😅

doli1
27. okt 2009

ale to neni o pohybu dítěte ale o dýchání.do určitých měsíců to plní funkci dobře.potom jak se dítě v noci posune klidně i na druhou stranu postýlky či si v noci sedá je jasný že to nemůže monitor pobrat když tam neni.

mishutka
27. okt 2009

tak ho přikurtuju 😀 sranda!

zdenkapo
27. okt 2009

doli,taky by se mi to do kočárku vlést,ale dala si podložku a pak co,než si na to položila dítě?

tak výrobce píše,že když se dítě nehýbe a je moc lehké tak se ten alarm může taky spustit,takže děti do tak tří měsíců by tu podložku neměly mít pod matrací,ale na matraci a na tom něco(deka...) a na tom dítě

doli1
27. okt 2009

já myslim že měla na desce kočárku a na tom tu vycpávku co je pratelná ale jistá si tim nejsem.

blanka.k
27. okt 2009

Chtěla jsem se zeptat, jeslti nemáte některá podobný problém.... dnes jsem šla z NT+ do města (když už jsem byla ve městě, tak že si seženu ještě jednu těhu sukni a těhu punčochy),a po asi hodině na nohou mě tak strašně začal bolet jeden kyčel, jsem kulhala a fakt to byl děs. Trevalo to asi 2 hod., pak jsem v cetntru šla na WC a asi po 5 min. si uvědomila, že mě to přestalo bolet. Po asi dalších 500m to zas začalo (i torchu druhá strana), jak jsem doma tak ok, ale chůze i do mírného kopce fakt jsem myslela, že se počůrám 😅 Naopak z kopce či schodů ok, skor bez bolesti. Fakt nevím, z čeho to mám, prostě to z ničeho nic začalo a během 10 min. jsem kulhala, jak to bolelo 😅 I teď to cítím, ale ležím, tak je to ok, na WC dojdu 😅 Nevím,jeslti to může být, že mi prý (podle manži) teď během týdne dost vyrostlo bříško, ž eprý najednou to fakt poskočilo, že by to bolelo z roztahování nějakých těch vazů atd???? fakt už si přijdu jak invalida....když už je mi líp od žaludku, tak zas něco jiného 😅

bramburka
27. okt 2009

no nechci strasit, ale nekterym holkam se tak trochu roztahují stydke kosti, kor pokud jsou utlejsího těla...ale zda se mi to brzy jeste, ale me se to nedělo, ale kamaradka jeste nemohla chodit pul roku po porodu...

dezyre
27. okt 2009

Ahoj holky.. tak jsem se konečně dostala domů..
Blani.. gratuluju ;)
Já jsem dopadla tak, že jsme v pořádku.. vlastně mi dělaly stejný věci jak Bláni, srdíčko, tlukot, barvičky, plný močový měchýř miminův jsme viděli, ručičky, prstíky, nožičky a hlásím se taky k "šulďasům".. skoro na sto pro je to chlapeček.. No akorát mě zaráží ta velikost miminka.. my měříme bez nožiček 8 cm a s nožičkama 10,1... Holky.. asi budu mít velký miminko :(... ale hlavně, že je v pořádku...

blanka.k
27. okt 2009

Bram - no já mám v knize o těhu to krásnš popsáno, teď jsem na to koukla, akortá je to u posledního trimestru 😀 😀 😀 😀 Ale měla jsem dnes na nohách prvně letos jiný boty a lítala po obchodech, jinak chodím taky koaár kvkídku nakoupit (asi 500m) a k rybníku (taky cca 500m) krmit kačenky 😅
Dez - tak to gratuluji!!!! A u koho jsi byla? Mě ta mudr. nic o pohlaví neřekla, ale když jsem se jí zeptala...už nevím,jak pžřesně to řekla, ale fakt jak kdyby střílela od boku, okamžitě řekla : Mohl by to být kluk... 😅 tečka 😀 tak snadf jo, ale tak holčička v modrým nevypadá blbě jak kluk v růžovým 😀

dezyre
27. okt 2009

Blani já byla u nějakýho doktora a ptám se ho, jestli už jde poznat, jestli to bude holčička nebo chlapeček... tak najel UZ mezi nožky.. nějakej obrácenej pohled a byl tam... a povídá, tak je velká pravděpodobnost, téměř jistý, že to bude kluk...

blanka.k
27. okt 2009

tak to je super... 😉 tak to gratulace. Já si říkám, že ta mudr. kdyby tam něco neviděla, tak radši ni cneřekne, prý věštinou kluci jsou mnohem líp vidět (aby taky ne, že 🙂))) , a když tam nic nevidí, tak radši nic neříkají. No doufám, že za pár týdnů nedostanu jinou informaci 😅 Martin už jen básní o tom , jak Marcelek (musím ho nějak přeučit na nějaké normální jméno, aby se mu to ještě nezalíbilo 😅 ) s ním bude hrát takovou hru s modelama rytířů, která je jeho největším koníčkem, a jak budou chodit na pole za barák s modýlkama aut,... a vůbec neuvažuje o holce, prý kdyby nnáhodou, tak holka bude hrát taky 😅 Jsme čekali na UZ a jedné paní tam utekl sotva chodící klučík a Martin byl předkloněný a na mobilu pařil nějaký fotbal, a kluk k němu 2x utekl a"šel" po mobilu a paní: Nene, na to máš ještě chvíli čas.... 😀 Tak jsme si říkali, že dnešní děti u lega a panenek asi moc dlouho nevydrží, hlavně když uvidí počítače atd. u rodičů 😅

blanka.k
27. okt 2009

dobrou noc všem maminkám a bobečkům a zítra si užijte volna 😉

mayocka
28. okt 2009

ahojkajte dobre ranko pre mna uz pracovny den hodinu aj pol 😉
Tak dez gratulujem ku chlapcekovi,blani aj tebe k prehliadke,hadam aj mne povie toho 10.11.pohlavie a ked nie tak aj Vianoce su dobry datum na zistenie pohlavia 🙂 len ci to tak naozaj aj bude ja sa bojim ze budeme cakat chlapceka a narodi sa dievcatko bude to potom trosku komplikovane ked sa pripravim na chlapca a bude dievcatko ajked je to jedno co to bude ale poznam take pripady co ich domylili doktori 😅

blanka.k
28. okt 2009

May - no, taky se toho trochu bojím... Teď čekat do těch vánoc, až to pozná i moje gyn. na UZ 😅 ale říkám si, že holka v modrým není tak hrozná jak kluk v růžovým 😅 Holt béžová to jistí, to je uvinerzál... 😉 jsem si předělaa v pasu TP, ale tt mi vyšly stejně. Akortá nevím, jak je to s TP, když je rozdíl přesně týden. Jsem četla, že když je to míň než týden, počítá se to podle PM, když víc tak podle UZ... ale já mám přesně o 7 dní posun 😅 když bych byla na PN, tak mi bude jedno, kdy půjdu na MD, když buydu v práci, tak budu odpočítávat dny 😅

mayocka
28. okt 2009

blani: no ja asi pojdem na PN skor ako na MD aspon o nejaky ten mesiac urcite 😎 tak to az tak odpocitavat nebudem,a neviem kto z nas tu bude robit az do MD asi kazda pojde uz skor odpocivat 😀

blanka.k
28. okt 2009

Já si upřímně nedovedu představit, že bych teď šla do práce 😅 Si připadám jak válečný invalida 😀 😀 😀 No, jsem zvědavá, jak dlouho mi to vydrží 😅

zdenkapo
28. okt 2009

ty jo holky já zírám,to už vám řekli pohlaví miminka? už chci mít hlavně za sebou ty tripply a pak se dozvědět zda je to holka nebo kluk... utz mi bude dělat v 17tt a to mi asi neřekne,pak ve 20tt jdeme na velky utz do nemocnice a na srdíčko,tak tam už to snad odhalí...

zuzub
28. okt 2009

ahojte, ja som PN, ale niekedy by som celkom bola rada v práci.Pred Vianocami sa chcem dať vypísať mám ešte dovolenku, chcem si ju vyčerpať my si ju nemôžeme prenášať ani nám ju nepreplácajú tak nechcem,aby mi preadla... a cez Vianoce byť PN sa mi teda nechce 😒
ked som už pri tej dovolenke neviete aký je nárok na dovolenku v ten rok ked idete na MD?

blanka.k
28. okt 2009

Zdeni - řekli, protože tam mají kvalitnějjší UZ než u gyn. v ordinaci, ale taky budu klidnější až mi to potvrdí (tedy doufám) v tom cca 20tt u mojí gyn. 😅
Zuzub - tady je to tak, že prý máš nárok na celou dovču za rok 2010. Prý se pobírá mateřská (28t?), pak se vybere dovča a pak ten rod.příspěvek do 2-4 let dítěte.
Jnak včera byla příloha v MF Dnes ohledně mateřské a neshcopenky podle platu, jak to bude příští rok, no, moc mě teda nepotěšili, doufám, že to ještě nějak přehodnotí 😅 Ale co mě překvapilo, že když teď půjdu na 3 roky na MD a pak hned zas na MD na 3 roky, tak i ta drhá se mi bude vypočítávat podle současného zaměstnání. jsem si říkala, jeslti třeba člověk nebude mít nárok jen na 4 letou MD, že předtím byl na MD...

zdenkapo
28. okt 2009

tak holky,musí být odpracováno myslin nějak 60 dní,aby vznikl v tom roce nárok na dovču...takže máš smůlu... já při prvním rodila v červnu a byla předtim taky na neschopence,takže od začátku roku,kdy jsem nastupovala na MD jsem nic neodpracovala,takže nic,budeš mít nárok jen na proplacení do konce tohoto roku,za příští rok ne,pokud budeš až do MD na neschopence... tak to bylo v roce 2007,tak nevim,zda něco neměnili,ale pochybuju 😒

dezyre
28. okt 2009

Ahoj holky.. tak mě to teda skoro krásně vychází.. leden únor budu chodit do práce, od března do dubna si budu vybírat dovču.. a v květnu rodím.. to mě pěkně vychází, že ano?

blanka.k
28. okt 2009

Zdeni - aha... mě občas píše jedna známá pčes ICQ a furt nějak řeší tu PN, MD, atd. Já se přiznám, že moc netuším kolik co je, jen vím, že rodičák je nějakých 7000,- na ty 3 roky, a včera jsem koukala na tu mateřskou do tabulky. Ale kdo ví, jak to zase změní,já se v tom moc nevyznám 😅 S mnažeou nejsme typy, kteří čekají, že stát jim na vše přispěje, rádi máme vše pod kontrolou, takže vím, že nedostanu 2000, ale ani 20.000, ale jestli to bude 7000 nebo 8000 je mi "skoro" jedno. Jasně, že mě štve, že tu matřeskou tak zkrouhli, nejsme milionáři , ale o hladu kvůli šetření v rozpočtu nebudeme, v tom jsem zas měli jasno, když jsem se rozhodli dítě si pořídit, že na stát se radši nespoléhat nebudeme 😅 Ale rozčijule mě, jak furt politici slibují jak "navnadí" mladé, aby měli děti, jakzmění nedostatek školek.... a pak mají po volbách a hrábnou maminám na mateřskou 😝 Mám ale aspustu kamarádek, kterým prostě těch pár tisícovek bude chybět, to mě štve, mamina na mateřské si moc navíc nepřivydělá 😅 Ale zas když to srovnám se zahraničím, tak jsem ráda, i za to co dostáváme. Stejně jako za zdravotnictví, tomu se já rozhodně nevyplatím, ještě, že nebydlím v cizině, to by mě asi hladovění neminulo 😀

blanka.k
28. okt 2009

Dez - a co mateřská? Na tu musíš nastoupit 6-8 týdnů před porodem... takže někdy v březnu. Takže tu dovču si musíš vybrat předtím 😉 Teda doufám, že to je jediný, co si správně pamatuju 😀

lucik...
28. okt 2009

Ahoj holky 🙂
Popravdě řečeno se v tomhle absolutně neorientuju 🙂 Jen vím, že mi doktorka řekla, že 14.3. max.30.3. bych měla nastoupit na mateřskou a to je všechno 😀 Ale asi půjdu na PN už dřív, dojíždím docela daleko - hodinu denně a myslím že by mě to dojíždění s pupíkem zmohlo ☹

Jinak teď předěláváme koupelnu, a je to teda síla ☹ Takovej bordel.. Asi 5cm vrstva prachu po celym baraku.. uplne vsude... Z toho pak asi předčasně porodim až to budu uklízet 😀

dezyre
28. okt 2009

Blani, tak já jsem počítala tak měsíc před porodem mateřskou :D.. vůbec se v tom nevyznám.. takže dva měsíce před porodem je mateřská? .. No to si tu dovču asi nebudu moct vybrat? .. když bych chodila do práce jen v lednu.. a pak si chtěla v kupě vybrat celou novou dovču? ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre