Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
5. nov 2009

Aaadus - já bych se nenechala ani očkovat proti normální chřipce (chápu to u důchodců, které to fakt může lehce zabít), ale dělají z komára velblouda. Na klas. chřipku umře každý rok 3000 lidí, a u té prasečí taky není úmrtnost velká... kdyby to bylo jak s neštovicema nebo hepatitidou, ale člověk se naočkuje a tak chytne nějaké jiný zmutovaný kmen a očkování si může strčit za klobouk. 😝

blanka.k
5. nov 2009

Dnes jsem cestou od mudr. skočila do CaA, mají (aspo(n v brněnské) od 5. do 8.11. slevu 25% mimojiné i na veškeré kalhoty (i těhu). A koukla jsem i do mimi oblečků, a neodolala jsem, mají tam docela příznivé ceny 😉

zuzub
5. nov 2009

a čo pekné si kúpila blani? ja som včera bola v tescu a tiež som čoso kúpila v akcii 😵 mám v albume 😉

gaby21
5. nov 2009

Kocky, som si kukla aj ine tehulkovske temy, lebo mi to ockovanie stale vrta hlavou a aprilovky to dnes takisto rozoberali, niektorym tiez telefonovali a pytali si adresu obvodnych dr., takze zrejme to nebudu ziadne bludy 😒

blanka.k
5. nov 2009

Koupila jsem jednu mikinu za 90,-, 2 zelený bodýčka za 125,-obě, a po 75,- dvě béžový bodýčk s obrázkem bodýčka s louhým rukávem, vše vel. 62 až 74. 😉 V obou Teskách už nic dobrého nemají 😀 Už mám doma tabulu, kam si píšu výdaje (léky, poplatky u mudr., těhu kostemtiak, oblečení moje, mimča, chytré knihy, hračky, tad.,... ), tak tam asi přidám i kolonku původní cena zboží, by mě zajímalo, kolik to pak hodí ušetřených peněz 😀

blanka.k
5. nov 2009

Zuzu - ten světřík je super 🙂

zuzub
5. nov 2009

ja čo len viem, že pokiaľ bude vakcína proti tej prasacej chrípke, budú prednosne očkované tehotné ženy, zdravotnícky personál a ešte nejaké rizikové skupiny, tak či to nie je kvôli tomu, aby si spravili nejakú evidenciu....

aaadus
5. nov 2009

blanka: proti normální chřipce bych se taky nenechala očkovat. to očkování je pouze proti poslednímu kmenu co se u nás vyskytl, takže letos může být nějaký nový mutant a chřipka tě skolí stejně. v ca jsem taky byla včera a koupila jsem soupravičku do porodky, takovou teploučkou a ponožečky. těhu rifle jsem objednávala z netu a jsou super

aaadus
5. nov 2009

blanka: to se tam budu muset vydat znovu, takové super ceny. teda jestli to budou mít i tady u nás v Ostravě

zuzub
5. nov 2009

gaby:v aprilovkach jedna kočka písala, že jej doki povedal, že je to na statistiku tehotných kvoli očkovaniu, ja si fakt mylím, že to nemôže byť povinné.
blanka dik 😉 ty už máš riadnu zbierku oblečka 😀

zdenkapo
5. nov 2009

holky už mám nervy,zítra ráno jdu na tripply a pak min.týden čekat ☹

zítra se schválně zeptám porodní asistentky,zda má nějaké info o té chřipce- pořád nějaké problémy 😠

zuzub
5. nov 2009

toto so našla na nete
http://primar.sme.sk/c/5093273/who-odporucila-t...

a ešte jeden zaujmavý článok:
Švajčiarsky úrad pre liečivá Swissmedic nepovolil použitie vacíny Pandemrix proti prasacej chrípke u tehotných žien, detí a ml. do 18r. a starých ľudí- viď oficiálny dokument na stránke agentúry Swissmedic. Hlavným dôvodom je absencia vedeckých štúdií k tejto vakcíne u spomínaných tzv. rizikových skupín.
Je šokujúce, že podľa WHO sú ako rizikové skupiny označené práve tieto, hoci ďaleko najviac ľudí zomrelo na prasaciu chrípku vo veku 19-45 rokov !
Pozri link na oficiálny dokument na stránke agentúry Swissmedic:
http://www.swissmedic.ch/aktue...

aaadus
5. nov 2009

zdenka: a co se vůbec zjišťuje z tripplů? nějak jsem to nestudovala, protože mě asi nebudou dělat

mishutka
5. nov 2009

já jdu na tripply 18.11. mě se nikdo neptal jestli jo nebo ne ☹
trocha krve mě nezabije a jestli výjdou blbě tak jim to otřiskám o hlavu 😀

zuzub
5. nov 2009

tripply sú povinné vyšetrenie počas tehu 😉

aaadus
5. nov 2009

zuzub: já byla na odběr choriových klků a brali mi tam i krev, tak proto na ně možná nepůjdu 😉

zuzub
5. nov 2009

jááj tak potom možno nie

aaadus
5. nov 2009

ale jako klidně na ně půjdu. akorát pro sestřičky je horor mi vzít krev, nemám vůbec žádné žíly. ale už mám vypozorvané odkud se vždy krev podařila vzít, tak to hned sestřičce ukážu a kupodivu se vždy trefí 😀

babara
5. nov 2009

Bram, tak domluvino, az bude Xenus v pohode, tqak vyrazime do tech Cestlic? Jste porad u tchyne? My asi zitra zas pojedem na Chodov k ty nasi, vyprat a osprchovat, bo sme bez teply vody, stavim se v Krci na 2. screening, to jsou ty tripply zrejme.

lucik, odkud z Phy ses?

zdenkapo
5. nov 2009

aaadus,to samé bych řekla jako NT- Downův syndrom,roštěpy patra a páteře apod.

lucik...
5. nov 2009

babar nejsem přímo z prahy - ale kousilínek mám Prahu 5 - Zličín, Luka apod 😉

Co já vím tak mě doktorka řikala že NT je jen na downa a tripple testy na víc věcí (down, roštěp a nevím co ještě).. Já jdu 25.11.. Zatím na to odmítám myslet, ale budu věřit že dopadnou dobře

lucik...
6. nov 2009

Dobré ránko 🙂

Tak sem holky včera večer málem omdlela ☹ Asi únavou nebo nevim. Sem usínala už v 8 u televize, tak sem se pak šla vykoupat, umyla si hlavu a vyfénovala a šla připravovat snídani. Udělalo se mi taaaaak zle, že sem nevěděla jestli omdlim nebo se pozvracim.. Tak sem si lehla na zem a pak už to bylo dobrý 😔

zdenkapo
6. nov 2009

holky tak jsem přišla z těch tripple odběrů a na HIV a protilátky... šok,když sestra řekla,že tam má od dr.zprávu,že mi přepočetla termín porodu podle minulého utz-takže termín porodu,který mi dnes zapsala i do těhu průkazky je 24.4.2010-což je datum mých narozenin 😀 doufám,že si mě necháte,ať nemusím do dubnovek 😉

lucik...
6. nov 2009

zdeni jasně že si tě necháme 😀 To se ti to šouplo tak moc 😉 Já mám podle PM 10.5. a podle UTZ 8.5.

lucik...
6. nov 2009

ale to bude asi tím že sem měla cyklus pravidelnej jak hodinky

mishutka
6. nov 2009

Ahojky holky,
zdenka:tak to se ti pěkně šouplo 🙂 aspoň to budeš mít dřív zasebou 😉
Já mám zatím termín taky podle PM 5.5. a podle UTZ 6.5., ale moje mamka věří z nějakého důvodu, že to bude konec dubna 😅

aaadus
6. nov 2009

Ahoj holky,
zdenka: kdy budeš znát výsledky z těch tripplů?
Mě taky termín pořád posouvají. podle PM 5.5., podle UTZ 11.5. a podle UTZ ze screeningu 1.5. Mamka tipuje že to bude 2.5., já říkám 9.5. na Den matek 🙂

michalag
autor
6. nov 2009

Ahojte 🙂
zdenka, to sa ti pekne posunulo 🙂
Mne podla ms vychadza 30.4., podla Dr. 28.4. a podla sona 4.5., tak som zvedava co bude v 20tt ked budu robit dalsie sono 😅 , ale ja mam tusaka ze to bude koniec aprila

doli1
6. nov 2009

ahojky holky mě dnes neni vůbec dobře od žaludku.včera jsem byla u kámošky a asi jsem snědla něco špatného nebo nevim tak jsem na čaji a rohlíku.
zdenčo doufám že výsledky budou v poho a třeba fakt ten porod trefíš do termínu tedy do svích narozenin.to já bych musela rodit 20.4 to má manža narozky.
dobrý je že každý měsíc má někdo narozeniny až do srpna jediný květen byl volný a když se prcek narodí v květnu tak ani ten nebude 😅

lucik...
6. nov 2009

já v dubnu rodit nechci, u nás je snad celá rodina v dubnu 😀 A manžel má 8.4., tak to asi (snad) o měsíc dřív nedám 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre