Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

janulka04
18. feb 2010

zuzul, ja neviem, ako je to na SVK, tu v Nemecku uz nebalia...ale ja ich kaslem...ako podla mna u dievcat je to potrebne...ja balit budem
a co sa tyka polohovania, ja som tu polohu striedala po kazdom krmeni ina strana na spanie...
a co sa tyka kojenia...je to indivindi...ja som cez den kojila po 4,5 hod....v noci boli hore len o druhej a porom az o siedmej a cim boli starsie, tym dlhsie spali, takze aj kojenia bolo menej...
ja som neni zastanca, ze budit kazde tri hodiny na krmenie, podla mna hlupost nekonecna... 😠

antynka1
18. feb 2010

Začíná to na mě být nějaký složitý - pamatovat si z jakého prsu jsem kojila, jak prcek ležel, jak ho pak uložit, jak zabalit.... uf, je to nějaký složitý ☹

zzuzullka
18. feb 2010

takže v noci nemusím nasilu budiť bábo aby som ho nakojila? proste ho stačí kŕmiť len keď sa samo zobudí?

janulka04
18. feb 2010

yanika...ona bola expert, to ano...od pol roka si vedela rozopnut dole body a ked som isla pozriet, ze ako spia, Linda body okolo krku!!! 😲 a cely baldachyn padnuty, alebo domotany...to sa len tak nevidelo...ona bola ziva az velmi... 😀 😀
a co sa rad tyka, ja som si nechala poradit aj nove, aj stare a nakoniec si robim po svojom 😀 , nieco po novom, nieco po starom 😉

iwonka
18. feb 2010

ahojte...ako sa mate..chodim sem uz velmi malo akosi mi to casovo nevchadzalo..dufam ze vam mimi pekne rastu🙂)))))nemate tu problem niektora ako ja??vcera na 3d mi zistili vcestnu placentu a malo plodovej vody a doktor co mi robil 3d povedal ze by mi uz davno vsetko zakazal akludovy rezim aniintimny styk..ked som volala svojmu dr ten uplna ignoracia ze ako kedy nic..preto ze ci neviete nieco o tom blizsie???

zzuzullka
18. feb 2010

antynka, tiež začínaš mať trochu obavy či to všetko zvládneš? ja sa na malého strašne teším a veľmi sme ho chceli, ale chcela by som aby mu u mňa bolo dobre a aby som bola dobrá mama a zisťujem že je táááááááááááák strašne veľa vecí, ktoré vôbec neviem ako robiť s bábom ☹

janulka04
18. feb 2010

zuzul, tym, ze ho budes budit, len ho pokazis.... 😉
ako su aj deti, co odmietaju v noci spat vobec...moja kamoska ma syna a ten mal ako babo uplne pretoceny den a noc...a bola to sila...nebud ho..ono ta zobudi 😀 😀 😀
antyn, ja som si pri dvoch zaviedla zosit a kedze som aj musela vazit, kolko vypili...bola som jak sekretarka...same zaznamy 😀 😀 😀

blanka.k
18. feb 2010

Iwon - bohužel neporadím, ale určitě tu bude na MK nějaká diskuze, každopádně odpočíváním a abstinencí nic nezkazíš 😅
Zuzul - na mě to jde posledních pár dní, přijdu si sprominutím na hovnou jako hospodyně, uklízečka, atd. a natož se starat o někoho bezmocného, za pár dní mi nsakočí ten 30tt, a to už pak ty týdny poletí a nervy taky 😀

antynka1
18. feb 2010

Zuzulka - to jsi napsala úplně přesně.... Teším se, ale je tolik věci, nad kterými musím přemýšlet, o kterých jsem doposud netušila..... Taky mám pocit, že nevím jeslti to zvládnu........
Iwonka - tak to neporadím, zkus zatalčit na svého doktora ať ti řekne více.

janulka04
18. feb 2010

zuzul, ved do toho dojdete...ja sa tiez bojim...ono je to vzdy ine...
a strach z toho, ci budes dobra mam, len znaci, ze nou chces byt, podla mna dobre znamenie 😉
a zase by som nerobila z toho tazku hlavu, ze ci ho das dvakrat spat na jednu stranu...myslite, ze ja som neurobila niekedy nejaku chybu?
zvladneme to vsetky...

inac, pre mna bolo hrozne to nocne vstavanie, fakt stastie, ze male sa budili tak, ze najprv jedna a ked som ju prebalila a dokojila a dala spat, uz bola hore druha...ake boli zohrate...super 😉
len ony mali strasne take jemne place a mne sa aj v porodnici parkrat stalo, ze ma musela kocka vedla budit, ze male ti placu 😀 😀

zdenkapo
18. feb 2010

kojení
holky hlavně to nehroťte- žádné budění,žádná pravidelnost a stres- mimi si samo řekne že chce pít a jak dlouho chce pít,takže žádné kojit kdy chcete vy a jak dlouho chcete,ale jak chce prcek

a balit naširoko budu určitě kvůli kyčličkám... pak uvidíme dle kontroly po šestinedělí a po 3 měsících

janulka04
18. feb 2010

ivonka...a neni tu nejaka tema? fuha...to je ale zvlastny pristup..v kazdom pripade by som tlacila na lekara, ze chcem viac informacii

antynka1
18. feb 2010

Mě možná mate to, kolik se teď dá koupit různcýh věcí a já nevím co je opravdu potřeba a na čem jenom chtějí vylákat peníze - chci pro mimčo to nejlepší - ale přijde mi, že některé věci jsou zbytečné....
A hlavně co človek nebo i lékař tak to jiný názor, takže jak už tu bylo řečeno - stejně si to uděláme podle sebe - podle nejlepšího vědomí a svědomí.... No ale stejně z toho mám strach.
Jo Iwonka - ještě mě napadlo, zkus položit dotaz na www.porodnice.cz - tam odpovídají doktoři.

janulka04
18. feb 2010

zdeni, presne tak 😉
inac, ten nas organismus sa skor ci neskor prisposobi...mliecko nebude vystrelovat, ale bude akurat...
si pamatam tie hlasky, ze: Uz nech su hore, uz ma mlieko tlaci...a ony akoby to vycitili...za par minut vstavali...
proste tymova praca 😉

janulka04
18. feb 2010

antyn..a necitala si tu tu temu, na MK, ze ktore veci ste nevyuzili, ci tak nejak?

a malo tym byt timova 😉 😀

zzuzullka
18. feb 2010

ešteže máme túto tému, lebo inak by som nemala ani polku vecí z toho čo mám pre bábo a nič by som nevedela, a predsa naše mami nás síce vychovali dobre, ale už to je hodne dávno a praktiky ako sa starať o dieťa sa za tie roky veľmi zmenili a aj výbava: vtedy nemali žiadne rýchlozavinovačky, ani spacie pytle, a proste všetko bolo iné, takže ja osobne som vám všetkým strašne vďačná baby, že si tak navzájom pomáhame 🙂

iwonka
18. feb 2010

dakujem vam za radu ...je tu taka teme ale vsetko zvlast tema kde maju vcestnu placentu..ale ja mam aj tu placentu a este ktomu tu vodu take forum som tu nenasla...a ak vam robili 3d nebolelo vas potom brusko lebo mna dost dotlacil stou sondou a uz od vcera ma boli cely spodok bruska..co krok to bolest....

antynka1
18. feb 2010

Janulka - četla 🙂 Ale spíše je to o tom pocitu něco nezanedbat... No prostě jdu do neznáma.

yanika
18. feb 2010

Babenky, vsak mame predsa tu najdolezitejsiu vec - materinsky instinkt 😉 hadam sa prebudi s prvym vykrikom nasich deticiek..
Iwonka: kukni na tuto diskusiu: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
hadam bude vsetko v poriadku.. hlavne oddychuj..

antynka1
18. feb 2010

Yanika - na to také spoléhám 🙂 Nějak to zvládneme. Dřívě nebylo nic a také se to zvládlo 🙂

janulka04
18. feb 2010

zuzul, ved aj mne pomaha, ze zase prvorodicky podla mna trosku viac stresuju 😀 a nahanaju vselijake veci, o ktorych som ja nemala ani sajnu, takze je to fajn 😉
neboj, ak bude nieco chybat, dokupis neskor 😉

podla mna ani jedna z vas nemusi mat strach, ci nieco nezanedbala...
...ja ked som lezala s malymi a cakala, kym im klesnu hodnoty bilirubinu, dali mi naizbu jednu pani, ktora prosim pekne nevedela do 8.mesiaca, ze je tehotna!!!! na dvere mi capli cedulku, ze biohazardm aj jej na postel, aj malemu na vanicku...
dotycna osoba nebola cele tehu na vysetreni a pohyby si myslela, ze su travenie!!!!!
ked zistila, ze je tehu, chcela rodit doma!!! aby ju odrodila jej teta!!!!...akoze, ked mi to licila, ja som bola doslova zdesena a modlila som sa, nech uz idem domov!!!
A do nemocky dosla s jednou tesco igelitkou a v nej uterak a normylne tuhe mydlo...akoze dovi dopo...
a primar sa jej pyta, ze ci to dieta chce, ci sa on chce starat? a ona ze ano.
A on jej na to: Mila pani, ale starostlivost o dieta zacina uz v prenatalnom obdobi!!!

a to ani nemala ziadne veci, ani kocik nic, ani poistenie, takze vsetko musela zaplatit...no neviem, ako to dopadlo, nastastie som s nou bola na izbe len dva dni....

takze...podla mna je toto zanedbanie...nebj, anty...to tu podla mna nehrozi ani jednej 😀

yanika
18. feb 2010

Presne tak anty... A uz vobec nie internet a mamickovske diskusie 🙂
Ja sa tiez bojim roznych veci, hlavne toho aby som nechytila nejaku hroznu depku po porode .. ale treba mysliet pozitivne...

blanka.k
18. feb 2010

Yanika - instinkt se možná probudí,a le já ne 🤐 😀
Na témata ohledně nepotřebných věcí nekoukám, každá považuje za zbytečné něco jiného 😅

zdenkapo
18. feb 2010

Iwonka
taky mám málo plodovky a měla jsem i při Tomáškovi,ale musim se na to zeptat v pondělí v poradně...

zuzu
je fajn se s někym podělit o zkušenosti a počkej až budeš třeba za pár let diskutovat s prvomamčama,jak budeš už zkušená mamina a budeš radit ty 😉

yanika
18. feb 2010

Blani 😀 😀 😀
Tak to máš pravdu, podľa mňa si ani riadne nepospinkáme, takže budeme fungovať v stave stand-by 😉 aspoň prvé týždne/mesiace...

janulka04
18. feb 2010

juuuj, yanika...poporodne depky...ja som si poplakavala do vankusa a v sprche...uz neviem dovod, ale viem, ze to bolo silne emotivne obdobie 😔

iwonka
18. feb 2010

no nevadi uvidime ale mam teraz cakat az 3 tyzdne tak dufam ze bude vsetko v poriadku....len keby ma brusko nebilelo po vcerasku od toho 3d

zzuzullka
18. feb 2010

iwonka, mňa po 3D bolelo trochu brucho, ale myslím že len chvíľu

kajamatus
18. feb 2010

Iwonka vcestnu placentu som mala ja pri prvom o tom mozem popisat , ale s plodovkou som problem nemala.

lekar co ta vysetroval na 3D mal pravdu, uplny kludovy rezim, ziadny sex, pretoze mozes zacat krvacat a to bude na hospitalizaciu alebo ukoncenie tehotenstva cisarskym. My sme si polezali v nemocnici od 33t.t. a vydrzali sme to do 35+6t.t., kedy som zacala v noci krvacat a mala som stastie ze som bola v nemocke o 5min. som bola na sale a maly o 15 min. uz bol na svete, mala som uplnu narkozu.
Ak to tvoj lekar ignoruje, tak ho zmen!!!! mala by si byt na rizikovom a sledovana kazde 2 tyz. a ak by si zacala spinit behom do nemocky.

iwonka
18. feb 2010

kajamatus a dost ma popotlacal na 3d a dost ma boli brucho uz od vcera a ide mi ta bolest az na genitalie..neviem ci by som nemala stym ist k dr...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre