Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

aaadus
24. feb 2010

yanika já to mám více méně teorie, akorát na 2. a 3. lekce nám bude PA ukazovat ulevovací polohy u porodu a poslední lekce je jak manipulovat s miminkem. A cvičení během těhu se jen a a jen doporučuje, měl by potom být lehčí a méně bolestivý porod.

jemrykka
24. feb 2010

yanika, jeej už budeš doma, ja ešte mesiac, celý marec som v práci....od apríla idemna MD

xxx.klarka
24. feb 2010

janulka, ty jsi mi udělala takovou chut s nutelou, dala bych si tu arašídovou, mnam. Zítra si jí budu muset koupit😀

janulka04
24. feb 2010

baby, ze kratkdoba pamat....co sa mi teraz stalo..
urobila som si toasty, nachystala tanier a isla som odniest ozehlene pradlo, vratim sa, pripravujem toasty, potom som umyla riad a ze idem ich spapat a na stole boli tie druhe toasty na taniery 😀

hlavne, ze to neboli...
klarka, mnaaam, arasidova.... 😝

zzuzullka
24. feb 2010

jani, tak budeš mať aj na večeru 😀

xxx.klarka
24. feb 2010

janulka, tu bych byla schopná sníst na posezení 😀

jemrykka
24. feb 2010

môj šéf už dva týždne chudne, stále papá surovú zeleninu, tie chlebíčky ražné a musli tyčinky a teraz kolegynka prišla z kuchynky a hovorí, že ho tam načapala s nutelou!!!! 😀 😀 😀

janulka04
24. feb 2010

zuzi, ale ten moment prekvapenia...normalne mi to chvilku trvalo...ze akoze, kde je realita? co sa deje? 😅 😀

yanika
24. feb 2010

janulka: dobreeeeeee 😀 😀 😀 tak budes mat viac...
jemrykka: origos idem na MD 9.3. ale mam dost dovolenky, tak si to este vycerpam dovtedy. A doktorka ma vypisala uz 8 tyzdnov pred TP (normalne sa chodi 6 pred porodom),ale to kvoli tomu, ze dochadzam a v podstate som v praci 10 hodin aj s cestou, takze nic moc..
Ja uz by som tu nevydrzala, hlavne to sedenie a stres no fuj..

yanika
24. feb 2010

aaadus: verim tomu 😉 A ta pani vcera dokonca tvrdila (uvidime ked porodime), ze zeny ktore chodia na tuto pripravu pred porodom vraj rodia o 2-3 hodiny kratsie.. tak za to to stoji 😉

jemrykka
24. feb 2010

yanika, aha tak to hej, to ti nezávidím to cestovanie, ja to mám 5 minút autom a aj peši sa dá za 15-20 minút len som lenivá v tej zime a ked sa šmýkalo tak som nechela riskovať..ale teraz ked bude krajšie by som mala aspon pár krát ísť peši aj ja mám sedavé zamestanie čo mi pôrod neulahčí :(

nikkka
24. feb 2010

jaaj cvicenie..veru mala by som nieco zacat robit, aspon na prechadzky chodit aj to vraj pomaha k lepsiemu porodu..

zzuzullka
24. feb 2010

ja premýšľam, že by som začala trošku na orbitreku, len tak pár minút denne aby som sa veľmi neunavila, pred tehu som na ňom cvičila, a aj keď mám za sebou potrat, tak toto tehotenstvo vyzerá byť úplne v poriadku-len na začiatku som mala hemtóm ktorý sa ale vstrebal- tak myslím, že mi to nijako neublíži. čo si myslíte vy?

nikkka
24. feb 2010

ja som zase rozmyslala nad stacionarom co mame doma, ze by som tiez par minut na nom "jazdila"

blanka.k
24. feb 2010

Ahoj holky, hlíásím, že v Brně je nějak divně, měla jsem jít k sestře, vylezla jsem 13% stoupání do asi 400m kopce, nahoře málem zkolabovala, ale šla dál, pak potkala sousedku, zakecala se, a najendou tma před očima,....tak jsme se obrátily a šly domů 😅 Prý je nějaká blbá smog.situace, blééé, fakt hnus, a přitom je tam tak krásně za oknem 🤐

mishutka
24. feb 2010

tak nám tu mateřskou schválili, ještě senát 😀

blanka.k
24. feb 2010

Janulka - mě se líbí ten modrý 😉 , ale zas aby si všichni nemysleli, že vozíš kluka, to by asi mátlo, ale líbí se mi víc. Nebo ten zelený, to je taky krásná barvička.
Adel . to je dobře, že už je ti líp. Tak hlavně to moc dne nepřeháněj.
Na kurz jdu tuto nebo příští sobotu, ale je to jen něco přes hodinu, a je v tom prohlídka porodnice, a pak co a jak si sebou připravit, co nabízejí. takže žádné cvičení, dýchání, stejně si budu při porodu dýchat jak mi to bude vyhovovat 😝 A pak ještě jeden kurz, jak kdyby rošíření toho prvního, trocha teorie o poordu, ale tak jen tak hodina.... 😉
Mishut - super. Já to pustila ráno, abych vidšla dole na těch krátkých zprávách, jak skončil hookej a zrovna bylo jednání sněmovny, no to poslouchat chvilku, to bylo něco... 😝

nikkka
24. feb 2010

tak si predstavte objednala som si cez internet autosedacku presne ku kociku a oni mi odpisali, ze nevedia ci mi ju dodaju, lebo este nikdy samostatne autosedacku nedodavali, maju presny pocet ku kocikom..ale ze isiel ten dotycny do polska tak mozno ju tam kupi...tak nechapem na co to ponukaju na predaj.. 😠

xxx.klarka
24. feb 2010

nikka, tak to je na nervy, proč to nabízejí, když pak napíšou toto 🤐

Teď jsem snědla 2 briožky a asi půjdu zadělat na koláče a upeču. 🙂 Už jsem našla i recept na loupáky, tak je pak taky budu muset zkusit. 🙂

blanka.k
24. feb 2010

Nikka - to jsou sprominutím pitomci, přece vždyť jsou i rodiny, ,které sedačku vůbec nepotřebují, když nemají auto, co to je za logiku? 😅 Já včera taky objednávala tohle a taky mi večer paní psala, že co mají na skladě, je prasklé, že se omlouvá, že by poslala jinou barvu, já zas měla v té barvě naobjednávaný zbytek, tak naštěstí prý za týden bude zboží, že to snad klapne vše hezky v jedné barvě 🙂
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... 😉

adelka89
24. feb 2010

blani ty chodis na ty kurzy do porodky do Bohunic? Ja jse si rikala, ze bysme s manzou zasli taky nektery vikend treba az koncem brezna zacatkem dubna jen na tu prohlidku porodnice a at vim do ceho jdeme, trosku poznam prostredi a personal...

blanka.k
24. feb 2010

Adel - jojo, tam. 😉 na ten první se objednávat nemusí, tak ho chceme teď absolvovat, raději dřív než pozděj, pak jsou ještě 2,který bych taky ráda stihla,a ty bývají třeba jen 1x do měsíce a musí se na ně objednávat...

nikkka
24. feb 2010

tak ja dufam ze mi ju dodaju a ked nie tak budem nutena objednat taku istu sedacku o 30€ drahsiu z inej stranky..a tam ma budu mat za blbca lebo tam som ju uz objednala a potom zrusila, lebo som nasla lacnejsiu..

lucik...
24. feb 2010

Ahoj holky,

ten hokej je bída, to vám povim 😀 A s finskem to projedem, takže pojedou hoši domůůůů 😀

Já chodím cvičit jednou týdně a jednou týdně plavat.. Ale min.obden chodím s pejskem na procházku min. na půl hodky - hodku, tak snad mi to taky ulehčí porod 😀

A dneska jedu na předporodní besedu s PA, další týden je druhá hodina a pak jedem s manžou 15.3. na prohlídku do porodky 😉

lucik...
24. feb 2010

http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku...

tak uvidíme jestli to nakonec projde, každopádně už to má být až od července a ne od května 😠 Ale píšou tam že pokud to projde tak to doplatí zpětně od ledna všem, tak aspoň něco 😀

blanka.k
24. feb 2010

Prezident to prý podepíše, dřív se tak vyjadřoval, a pokud náhodou by se senát a prezident nějak cukali, tak je sněmovna pak přehlasuje, takže doufám, že si toho jsou všichni vědomí a nebudou to protahovat 😉 I9 kdyby to bylo od červenece, tak každý měsíc dobrý 😉

lucik...
24. feb 2010

blani jo to jo, ale v tom článku píšou právě že tam je i novela podle které by to doplatili zpětně od ledna všem 😵 😵 😵

blanka.k
24. feb 2010

To mi mluví z duše:

Pamatujte .... vrstva prachu na nabytku chrani drevo ktere je pod ni.

'Dum se stava domovem az kdyz muzete napsat 'Miluji te!' prstem na nabytek.' 😀

xxx.klarka
24. feb 2010

Blani, i já to tak někdy cítím. 😀 Poslední dobou mi dělá problém utřít prach jak jsem líná, natož vysát. 😀

lucik...
24. feb 2010

blani dost dobrý... My máme černý nábytek a krb.. Takže prach na konferenčním stolku utírám i několikrát denně 😖 A polička co je vedle krbu je teda šílenost.. to vám povim..

Jinak sem teď zjistila, že už mi přišla nemocenská za leden, tak mam radost a svitla ve mě naděje že mi bude chodit včas 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre