Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

aaadus
26. feb 2010

bara na tašku do porodky a praní věcí se chystám příští týden. Budu sama doma tak se tím aspoň zabavím

bara.c
26. feb 2010

xxxklarka tak dortíček, ten se určitě povede - uvidíš. 😉 My se máme fajn. Dnes nám paní doktorka řekla, že test na cukrovku je negativní. Po druhé hodině hodnoty trošku vyšší ale v normálu. Nebudeme muset na diaporadnu do Motola. Jsem moc šťastná a hned koupila dva dortíky na oslavu. 🙂 🙂 😀 Těhulíme se pěkně. Maličká se má k světu. Hezky kope i taťka už si to užívá. Na KO jdeme až 12.3. už se moc těším. 🙂 🙂

xxx.klarka
26. feb 2010

bara, tal to gratuluji🙂 Já jdu na test cukrovky teprve ve čtvrtek. Tak jsem na to zěvdavá jak dopadnu. Zatím si užívám sladkého každý den kdyby náhodou😀 Snad jo, když oni si furt vybírají takové složité dorty 😕 Do poradny jdu 8.3. tak se taky těším. Jinak já mám už vypráno a vyžehlíno.

bara.c
26. feb 2010

aadus tak to jo. Holky kolem mě už balí, jsou od cca 28-33tt. Zatím si pořád říkám, že je ještě čas, ale nějak rychle to utíká. 😀 😀

xxxklarko já bych upekla krtečkův dort. 😉 Neznám nikoho, kdo by ho neměl rád a je to celkem rychlý. Jak si přežila testík, mně bylo docela dost špatně. V den testu odpo. jsme spapaly dva větrníky. Kdyby něco, aby byla zásoba. 😉 Ty jsi šikulka. 😵 Já si říkám, že jsem doma a není počasí.... a pořád to oddaluji. Ale budu muset. Minule paní doktorka nedělala ultrazvuk, takže jsem maličkou neviděla a moc se mi po tom stýská. Už se nemůžu dočkat, až se uvidíme. 🙂

xxx.klarka
26. feb 2010

bara, neenee to by neprošlo. Ona si vybrala v časopise takový včelí ul, tak budu dělat ten. Slíbila jsem ho, tak ho musím udělat. 🙂 Já jdu na test až ve čtvrtek. Já jsem ráda že to mám vyprané a vyžehlené. Teď jsem líná jak pra** . A furt čekáme kdy stáhnout tu exekuci, aby se udělal přepis bytu, a mohlo se začít něco dělat. Pak budu ještě ráda, že to mám hotové. 🙂 Dneska se mi o maličké zdálo. Mě naštěstí dělá UTZ doktorka pokaždé, kontroluje srdíčko, takže malou vidím pokaždé.

bara.c
26. feb 2010

xxxklarka ty jsi teda hodná tete. Já bych se jim na včelí úl asi vyprdla. Ty jsi cukrářka, nebo tak něco. ? Aha já myslela, že jsi byla tenhle čtvrtek -atěhotenská demence útočí, už si ani nepamatuji, co čtu. 🙂 🙂 😒 Já jsem taky lenouš, ale musím to zvládnout. V plánu to je kolem půlky března. Nashromáždili jsme toho nějak hodně - oblečky, pleny, čepičky, ponožtičky, pytle na spaní.... jenom si to představím a už se mi do toho nechce. Ono jak asi padne ten 30tt, tak je lepší mít co nejvíc hotovo. Kamarádka je 33tt a chudinka je utahaná, unavená až až.

zzuzullka
26. feb 2010

ahojte babulky 🙂

ja sa teda priznám že bradavky si netrénujem vôbec-som strááááááášne leniva a vôbec sa mi nechce, ani brucho si poctivo nenatieram, možno preto že ešte sa mi neobjavili žiadne strie tak sa mi do toho nechce tak len občas natriem 😅

môj gyndr je taký mladý cca do 35 rokov ale vyzerá na oveľa menej a u neho to mám tak, že prídem k nemu a popýta sa ma či som v poriadku a tak, potom idem do kabínky kde sa od pása dole úplne vyzlečiem a nahá prejdem na kozu, vyhrniem tričko až po prsia a hotovo...už som si na to zvykla a vôbec mi to nevadí 😀 keď som k nemu nastúpila tak som mávala stále kvasinky tak som tam bola aj kýždý mesiac a nejako som si na to navykla. a keď mi robí preventívku tak sa potom späť oblečiem a ešte sa vyzlečiem od pása hore a skontroluje mi prsia, lebo ja si ich vôbec nekontrolujem 😅

nikkka
26. feb 2010

no tak nie som jedina co tam byvam skoro naha...iba od prs hore oblecena.. 🙂 tak uz mi to nebude blbe..a este jedna blba otazka k tomu: bosa alebo obuta alebo v ponozkach?? toto od prvej navstevy gynekologa riesim...

nikkka
26. feb 2010

vcera ked som kracala z prace na parkovisko, tak ma normalne brucho bolelo pri tom, citila som ake ho mam napate..moze to byt ze som si po dlhej dobe obula topanky na podpatku? najlepsie mi je ked sedim alebo lezim..vtedy mam brucho uvolnene..

zzuzullka
26. feb 2010

nika nad tym som sa vzdy strasne trapila, a chodila som v ponozkach, ale gyndr mi povedal, že sa nemusím vyzúvať, tak teraz v zime chodím ako kovboj- od pása dole nahá, ale mám také ponožkové nadkolienky a obuté rozopnuté čižmy 😀 ale inak on má v kabínke aj jedny také lekárske papuče, ale vždy si nechávam svoje topánky

zzuzullka
26. feb 2010

nika a nemôžeš mať to brucho tvrdé z toho ako je drobec natlačený? ja mám tiež občas brucho tvrdé, ale nie je to tvrdnutie ale vždy len keď sa drobec príliš natlačí na jednu stranu

medan29
26. feb 2010

Tak u nás je to tak že se jde do kabinky kde si obleču sukni a pak až doktor zavolá tak k němu, jinak měla jsem takového staršího pána, byl super ale nedělá těhotné tak co jsme těhotná chodím k jeho koleg. takovej mladíček a vždy jsem dost nervozní

aaadus
26. feb 2010

ponožky u gyne - to jsem taky vždycky řešila a raději si je vyslíkla ať to nevypadá blbě, ale teď už nééé bo bych si je pak neobula bez funění 😀

nikkka
26. feb 2010

mne brucho netvrdne, mavam tvrde len chvilku ale to bude tym ze drobec je tam natlaceny, to som uz zistila, dokonca ked si chytam to tvdre miesto ako keby som ho tam citila...
ale pri chodzi a ked dlho stojim ma to normalne aj boli..ale nie uplne vzdy..asi je to normalne, ale vcera som teda pri tej chodzi citila dost to brucho..asi to uz ine ani nebude..

zzuzullka
26. feb 2010

nika aj mňa to občas pekne bolí že sa ani vystrieť nemôžem keď chodím keď je tam nejako fakt blbo natlačený, si pekne vymýšlajú už teraz tie naše detúrence 🙂

adus, ja inak nosím kotníkové ponožky takže tie v teniskách nie su ani vidieť a teraz v čížmách tie nadkolienky, ale nie také aké nosí moja babka, ale také pekné moderné, takže tie si nechávam 🙂 a v lete chodím v šlapkách bez ponožiek 🙂

nikkka
26. feb 2010

uz vas holil manzel? mna bude musiet tento krat uz asi on oholit, nemozem ist taka neoholena v pondelok doktorovi..
a musim si kupit spongiu na sprchovanie taku na nejakej rucke, lebo uz si s tazkostou chodidla umyjem..vcera som tak pri tom fucala..

medan29
26. feb 2010

nikkka:mě už nějakou dobu ano a dost ho to baví 😀

aaadus
26. feb 2010

nikka mě ještě nééé, ale už ho na to připravuju. V neděli se snad ještě oholím sama, ale pak už bude muset nastoupit on protože ty polohy, které u toho holení musím vytvořit 😀 A už si na to beru i zrcátko 😀

michalag
autor
26. feb 2010

Ahoooojteeeee,

po dlhsom case, ale teraz nejako nestiham este nas cakaju nejake vybavovacky ale ked to uz bude za nami tak sa budem ovela viac tesit 🙂

Ako sa mate? popravde ste toho popisali tolko ze to neprecitam ani za 100 rokov 😅 😝 😀

zzuzullka
26. feb 2010

michalag to vieš, sa snažíme vytvoriť román 🙂

nika, ešte ma neholil, ale minule keď som sa holila, tak to robila už viac menej po pamäti, a aj som sa pri tom porezala, tak už to asi prenechám jemu 🙂 ale nohy si zatiaľ ešte umyjem docela v pohode aj si ich zvládnem oholiť v sprche, len tam dole si proste už cez ten pupok nevidím 😅 🤐

xxx.klarka
26. feb 2010

bara, v klidu, taky to na mě pusobí 😅 No jo hodná a blbá😀 Minulý rok jsem jí dělala taky, a její segře jsem dělala v listopadu panenku dort, taky pocuc😀

nikka, ponožky neřeším. Nesundavám je😀 a drahý mě už holil Xkrát. Musím přiznat že od 4 měsíce nejsem schopná. Ve sprše oholím od oka co jde a zbytek je na drahým.

zzuzullka
26. feb 2010

baby, teraz ma nevysmejte ale včera som tak premášlala, je to síce totálna kravina: že v podstate vôbec nevieme kedy budeme rodiť a ako to urobiť aby som nemala mastné a neoholené nohy. tak neviem či si cca od toho 36tt nebudem dávať holiť nohy voskom u kozmetičky, lebo žiletkou to je rýchlo zarastené a tie vlasy-no asi budem doma stále umývať aby keby náhodou...neboli mastné 😅

nikkka
26. feb 2010

zuzlka ja nad tym tiez rozmyslam...ze asi kazdy den budem v pohotovosti..

matpaj
26. feb 2010

uf, ja som bola na nakupy.....som zdrhla z prace.... 😀

holenie....mna by mm neoholil.....a pre mna je to teraz uz fakt makacka... 😝 ale musim, co uz..... 😅

babky, viem, ze to tu uz bolo, ale nemohla by tu niektora z vas zavesit taky rozumny zoznam co do porodky pre seba, kolko coho a co obliekate babu ked pojdete z nemocn......ja som mala Pajku v novembri a fakt neviem ako to babo obliect v maji, co mu staci?......dakujem vopred.... 🙂

matpaj
26. feb 2010

zuzul, to ti ked budes rodit bude uplne jedno ci mas alebo nemas mastne vlasy 😀 aj co si o tebe kto mysli 😀
aj tak po porode sa budes hned sprchovat a zena po porode nevyzera bohvieako..... 😀

ma napadlo.....dozivotne nezabudnem, ze ked som ja rodila, tak sa porod asistentky rozpravali co budu na obed varit.....viete ako som zurila?..... 😠 ja som nemohla vydrzat od bolesti a oni sa rehotali a bavili o beznych veciach...... 😠

nikkka
26. feb 2010

matpaj ja mam toto, ale co obliec babatku tam nie je:
2.Veci do pôrodnice:

Hygienické potreby klasika

1 ks. Kalciová masť na popraskané bradavky alebo iná masť na bradavky (nemusíš kupovať hneď, stačí doniesť do pôrodnice, keď budeš potrebovať. Myslím, že existuje aj taká, ktorú si pred kojením nemusíš umývať

1 balík Tampóny jednorázové do podprsenky (hocijaký druh, len nech sú buničinové, keď je jedna strana igelit, tak nebudú také priedušné- JOHNSON´S® Baby prsné vložky - jediné s lepiacim prúžkom

3 balíky Hygienické vložky (obyčajné buničinové!, najlepšie bez tej lepiacej časti – dajú sa kúpiť v lekárni

3 ks. Sieťkované gaťky po operácii (v lekárni budú vedieť. Existujú jednorázové alebo prateľné. Počet som uviedla pri prateľných. V pohode prepeprieš na izbe a za pol hodiny sú suché. Po pôrode ti doktor zakáže nosiť gaťky resp. to veľmi neradi vidia a ty musíš mať vložku. Tieto gaťky sú odsúhlasené aj pôrodníkmi a rana po zašívaní ti nezačne mokvať. Fakt veľmi dobrá vec!

2 prebaľovacie podložky po operácii pod teba(len ak chceš, zo začiatku totiž často zašpiníš plachtu a takto nemusíš otravovať stále sestričky, aby ti prezliekli posteľné prádlo

1 ks. Repíková tinktúra (to len pre lepšie hojenie rany, samozrejme to je na tebe

Oblečko pre teba:

3 ks. Nočná košela (je lepšia ako pyžamo, teda ak sa nechceš každe ráno na vizite vyzliekať...no nechám to na teba, vpredu rozopínacia, aby si mohla v pohode kojiť

Ponožky

Žapky (tak volám šľapky do sprchy. Tie si zober bezpodmienečne

Župan

Podprsenka na kojenie

Veci pre dieťatko

Čiapočka (keď ideš bábätko ukázať, je tam strašný prievan

Rukavicky

Dudlík (ak chceš, ako som písala

1 balík vlhčené obrúsky

Hračka (to len tak pre efekt, my sme mali mini macka)

Oblečenie pre dieťatko a ostatné veci ti dajú

Keď budete z pôrodnice odchádzať tak ti manžel prinesie veci pre dieťatko. Pre pokoj v rodine vrelo odporúčam nachystať si kôpku dopredu aj s návodom pre ocina. Oni totiž nevedia ani čo je to body a už vôbec nie kde to je.

Doklady:

Občiansky preukaz

Zdravotnú kartičku

Tehotenskú knižku

matpaj
26. feb 2010

inak, zacinam verit, ze budeme mat dievcatko.....videla som sa v Tescu v zrkadle a vyzeram fakt hrozne.... ☹

som bleda, mam vyrazky, kruhy pod ocami, 13kil navyse, ten novy strih sa mi akosi zdeformoval.... 😒
chudak moj mm 😀 😀

nikkka
26. feb 2010

matpaj v tescu a podobnych obchodoch sa nepozeraj do zrkadla, tam je to otrasne..ja som tam vzdy hrozna (co si myslim, ze nie som v skutocnosti.. 🙂 )

matpaj
26. feb 2010

dakujem nikkka, mam uz vlastne vsetko, len zupan nie......
iba ja som na miesto repikovej tinktury kupila chlorophyl......

michalag
autor
26. feb 2010

zzuzul, myslim si ze ked to na teba pride budes mysliet ako na posledne ci mas alebo nemas umyte vlasy ci oholene nohy 😉 😀

ja som akurat minule rozmyslala ako sa oholit, kedze mam strach dat drahemu do ruk ziletku, tak neviem ako to poriesim, bud sa odvazim alebo sa budem trapit sama 😅 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre