Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Májové bábätka 2013

bubinko83
3. sep 2012

Ahojte su tu už mamičky z takymto terminom?

andrejecka
7. sep 2012

ahojte kočky, tak ja som si včera robila testík a vyšlo mi že som, k dr ešte nejdem, lebo si mám na druhý týždeň volať za cyto výsledky tak až potom sa objednám, dúfam že sa nás tu nazbiera veľa a budeme sa deliť o zážitky, patrím aj do témy júnovky 2011, tam je nás asi 25 čo si už dva roky denne píšeme a musím vám povedať že tam mám vela kamošiek s ktorými si rada popíšem, je to pre mňa taký relax pri kávičke, držím nám všetkým palce, aby všetko bolo tak ako má 🙂

zuzigirl
7. sep 2012

ahojte 🙂 pridaaaaaaaaaaaaaaaavam sa k vaaaaaaaaaaaaaaaam! sice mi chyba este potvrdenie od doktorky, ale test vcera ukazal 2 ciarky 🙂 🙂

dulkagabulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rimon
7. sep 2012

gratulujem Vam vsetkym k nadhernym // 😉

@diane87 je to moje prve tehu, ale kvoli zdravotnym problemom je dr. velmi opatrny, takze ho hned nasadil ako tehu potvrdila krv.. a akonahle som mu povedala, ze mavam krce ako pri menstruacii minimalne raz za den, tak mi dokonca zvysil davku v 5tt.. inak menstruaciu som mala vzdy velmi bolestivu, neviem, ci to nejako suvisi.. tak sa na stredu aj tesim, aj bojim, ci bude vsetko ok

dulkagabulka
7. sep 2012

baby, som mama troch detí, certifikovaná dula , certifikovaná poradkyna pri dojčení a predsedníčka OZ , ktoré ma za cieľ humanizáciu porodníctva na Slovensku...nastávajúcim mamičkám i mamičkám tu ochotne poskytujem v diskusiach svoje skusenosti a rady..
mrzí ma, že moje príspevky označujete, že odbačam od temy- lebo neodbačam..

diane87
7. sep 2012

@dulkagabulka ziadna z nas urcite neoznacila ze odbocujete od temy....to admin...ten maze co len chce 😠 My vsetky budeme vdacne za akukolvek odbornu radu 🙂

bubinko83
autor
7. sep 2012

@rimon ano dnes som bola na sono a srdiečko krasne bilo aj som to videla aj počula 🙂 Krasny pocit fakt.

Mna brucho nepobolieva iba citim taky tlak stale a furt mi je zle žaludok mam jak na vode ale aspom negrckam 😒 Snad to zvladneme baby nejako ,mame pred sebou dlhu cestu 😀

dulkagabulka
7. sep 2012

na tie nevolnosti je vhodne jest menšie porcie 5x denne a vypit najmenej 2 l čistej vody
voda organizmus prečisti a budete sa citit omnoho lepšie

bubinko83
autor
7. sep 2012

@dulkagabulka dakujem ale nepomaha a aj pri prvom tehu som si to "poctivo " vytrpela potom v druhom trimestri to trošku ustalo ale do konca tehu mi bolo všelijak. 🙂 Ale vydržime hlavne aby všetko dobre dopadlo a nerodila som skor ako pri prvom 😒

dulkagabulka
7. sep 2012

@bubinko83 a naozaj si pila najemnej 2 litre čistej vody? odmerala i si? 😀

kvetka58
7. sep 2012

ahojte májovky, sa chcem pridať k vám..... v útorok sa mi na teste ukázali dve slabe čiarky a dnes boli už o poznanie silnejšie 😵 dr. som zatiaľ nevolala, možno sa objednám na budúci týždeň

rimon
7. sep 2012

@dulkagabulka ahoj, mila dula.. co to som si uz pocitala o Vasej uzasnej snahe vratit mamicke a jej porodu dostojnost.. mate uz aj nejake skusenosti s piestanskou porodnicou? ak vsetko pojde ako ma, budem rodit tam.. dostatocne zazitky mam z jedneho gyn. oddelenia v tt, aby som si bola vedoma toho, ze budem musiet s nasimi zdravotnikmi trosku bojovat, aby som nebola len kus materialu na stole 😠

dulkagabulka
7. sep 2012

@rimon mam skusenosti s TT porodnicou a s Antolskou v BA.... s PN nemam skusenosti žiadne
myslim,ze prirodzeny porod zatial v žiadnej Sk porocnici nezažijeme, ale trošku sa lady lamu..a ide to k lepšiemu..

dulkagabulka
7. sep 2012

@rimon
viem, ze @bubulka722 rodila v PN tak, ako chcela...bubulka, podeliš sa s babami o svoj pribeh?

bubinko83
autor
9. sep 2012

baby ako sa mate? byva vam zle? Mne je hrozne stale na grc ale nevraciam,len ma napina.Nič mi nechuti ,všetko smrdi už aby som toto mala za sebou,lebo je to dost naročne. A niekedy pride na mna hrozna unava že by som zaspala aj postojačky 😀

zuzigirl
9. sep 2012

@bubinko83 chuda :( ja sa citim, akoby som ani v tom nebola... Vo stvrtok letime na dovcu, dufam, ze ma to tam nechti 😳 😕 dufam, ze ti bude coskoro lepsie ;)

mykaellle
9. sep 2012

Ahojte kočky, pripájam sa k Vám, som 5tt, po 3 rokoch snaenia sa nám to podarilo 😉
@bubinko83 tiež sa cítim rovnako, spím ako novorodenec 😉

kvetka58
9. sep 2012

ahojte kočky, ja sa zatial cítim normlane, žiadne príznaky ale to isto preto, že ešte je to moc skoro, uvidíme ako bude o mesiac 😕

zuzigirl
9. sep 2012

@mykaellle po 3 rokoch... Konecne ste sa dockali 🙂 blahozelam 🙂
@kvetka58 ja stale myslim na to, ze to takto "normalne" aj zostane ;)

rimon
9. sep 2012

@bubinko83 okrem roznych chuti a nechuti, je moj zaludok kludny.. od babiek po mamu mali vsetky tehu bez obvyklych tehu tazkosti, takze asi mozem dakovat genom.. na unavu som si uz zvykla, ale tie caste navstevy wc mi lezu na nervy 😀

boli sme dnes na prechadzke po kopcoch, lesoch a lukach a ide mi hlavu roztrhnut, a to som sa snazila neustale mat flasu v rukach alebo zut ovocie.. neviem, co urobit nabuduce, aby ma nezacala boliet.. inak to bola prijemne stravena nedela - az na to teplo 🙂

diane87
9. sep 2012

@bubinko83 ahoj. presne aj mne je takto, a sme v rovnakom tyzdni ;) snad to prejde....

alerka
9. sep 2012

ahojte uz od zaciatku viem ze som tehotna, tak som cakala na niekoho odvaznejsieho co zalozi temu ;) cakame 5-6.maja 2013

alerka
9. sep 2012

@bubinko83 ano ani varit nemozem! len pit ovocne stavy este som sa tak hrozne necitila. aj v noci mi je zle.

lenkacka
9. sep 2012

Ahojte kočky!!! Aj ja sa k Vám s veľkou radosťou pridávam.Ja som si // vytúžené čiaročky našla už pred 5 dňami-od včera mi mešká mrcha.Čiaročky na testíku silnejú-takže sa vytešujeme.Dnes som 4tt a k doktorke sa ešte nechystám-asi tak o 2 týždne.Tak sa strašne tešíme,ale aj sa bojíme,aby bolo bábo tam kde má byť atď....,ale to asi každá z nás má obavy.Ináč ja som vedela už 2 dni po ovulke,že som asi tehu,lebo som bola strašne nafúknutá a mala som biely výtok,aký som mala aj pri dcérke a na 12DPO sa mi to potvrdilo,ešte nech to potvrdí doktorka a možem sa ozaj vytešovať. Tak super,že tu niekto založil túto tému a budeme sa mocť spolu vytešovať.Takže ahojteeeeee májové mamičky 😉

lenkacka
9. sep 2012

@zuzigirl tak to blahoželám,že po 3 rokoch sa to konečne podarilo. 😉

lenkacka
9. sep 2012

Ináč naša dcérka sa nám podarila hneď na prvú šupu a to v Škótsku,kde sme s manželom pracovali a už sme išli domov,tak sme to skúsili a vyšlo to-o to väčšie bolo naše prekvapenie.Vtedy sme stavali náš domček-už sme ho zariaďovali a do 21tt bolo všetko super-no potom som mávala strašné tlaky v podbrušku a tvrdnutie bruška a tak som skončila na 3 týždne v nemocnici a poležala som si tam s nohami vo zvýšenej polohe.Po príchode domov sa vobec nič nezmenilo a až do konca tehu som len ležala-proste som pre bolesti nemohla ani chodiť.Ani na poschodie som nemohla ísť,tak som ležala a aj spávala v obývačke na rozloženom gauči.O domácnosť a varenie sa starala moja mamka-takže ja som si takto užívala náš domček.Malá bola aj zle otočená a pri predoperačných testoch mi zase zistili zväčšenú pečeň a obličku a tak som skončila v nemocke ,ale o 10 dní sa mi narodila v termíne krásna dcérka.Takže takéto O NIČOM som mala prvé tehu a veľmi sa bojím,aby sa mi to nezopakovalo aj teraz.To by som už ležať nemohla,lebo mám ešte malú dcérku - 29. mesačnú. ☹ Takže keď pojdem k doktorke ,určite sa s ňou o tom porozprávam.A ináč teraz sme sa snažilkovali od mája a ja som od začiatku strašne chcela májové dieťatko a pán Boh mi ho dopral a mali sme aj krásny darček k nášmu 5 .ročnému výročiu našej svadby a 12 rokov ako sme spolu 😉 . Toľko náš príbeh.Ináč ja som Lenka,ale to je asi aj z mojho nicku jasnééé 😀 .

zuzigirl
9. sep 2012

@lenkacka to nie ja som cakala na 2 // 3 roky, ale @mykaellle 🙂 nam sa to podarilo po 5 mesiacoch... Nesledovali sme nic, len sme si uzivali 🙂

lenkacka
9. sep 2012

@zuzigirl prepáč-samozrejme,že aj jej to malo byť určené 😅 . No ja som po 2 mesiach keď sa nedarilo merala BT a robila som si zo začiatku aj ovu testy,ale ja mám "pekné" ovu bolesti,takže na 100% viem kedy ide byť.Som v súkromnej skupine s názvom snažilkami 2012 maminkami 2013 a je nás tam dosť báb a spolu sa podporujeme a "pomáhame si". Je super,že sa tu možeš s niekým poradiť atď..

mykaellle
10. sep 2012

Tak čo, tehuľky, grckáme? 😉 Ja dnes ráno strašne, už ste boli u doktora? Ja chcem ísť až koncom týždňa 😉

inviav
10. sep 2012

Ahojte, pridávam sa aj ja k vám. Už 3 testíky som si našla pozitívne. Podľa poslednej MS som na začiatku 6tt a lekárovi som objednaná na konci týždňa. Dúfam, že bude všetko ok a môžem to oznámiť rodine. Príznaky nemám skoro žiadne až na občasné pichnutie v podbrušku a vééééľkú únavu a ešte som stále smädná. Držím Vám všetkým palce, nech tie nevoľnosti rýchlo ustanú a hlavne nech máme zdravé detičky. 🙂 🙂 🙂