Májovky 2006. Nájdu sa tu nejaké?

davidko
20. sep 2006

Ahojte 😉 nájdu sa tu maminky s detičkami narodené v máji 🙂

mirko06
25. máj 2007

hm, tak toho tepla si v Grecku uzijete az, az...
ale ked pojdete autom, tak to bude celkom v pohode, lebo zastanete kedy budte chciet, aj pobehat si deturence budu moct a ked pojdete v noci..
my sme rozmyslali o mori, ale sa mi to zda dost take, no niest plienky, jeho stravu a tak, este vydrzime rok. 🙂
no sestrine deti maju 11, 6 a 4 roky, tak to bude neco 😲

maca793
26. máj 2007

baby ako vám závidím, že idete s deckami na dovolenku ku moru. ja možno tak za 100rokov, pokým si niečo našetrím.
a čo máte nové? aké pokroky robíte?

mirko06
26. máj 2007

maca793: my k moru nejdeme, tak nebud smutna, nie si sama 🙂
co sa tyka pokrokov, tak my uz behame slho, uz vieme aj cuvat, dnes prvy krat maly pil z hrnceka, najskor som ho muslea prezliect, co bol mokry, ale vecer uz v pohode pil 🙂
vie uz aj cuvat, sam si najde cumlik a da si ho do ust, pekne si vezme aj hrasok medzi dva prsty (aj vsetky smeti z koberca, nemusim vysavat 🙂 ) , a hlavne, vie ako ma nahnevat 😉 v tom robi najvacsie a najrychlejsie pokroky 😀
a vy ako?

maca793
26. máj 2007

s tými smeťami je to tak isto. aj tá najmenšia omrvinka skončí v ústočkách. dnes bola malá na balkoniku zobrala si metlu a pozametala ho.
s pohárika pijeme od 5-6mesiaca, teraz cez jupík fľašu.
ešte stále si ju nechce držať je nejako lenivá. 😵
hnevať ani nie, ale pokúša sa manipulovať so mňou. keď trošku spadne na zadok akože plače a dožaduje sa ťuťumuťu. ale ja akoby nič. hnevať sa nehnevá. neviem, či mám také dobré dieťa ale mne sa zdá úplne bezproblémová. teraz si pekne haja od siedmej sem-tam sa prehodí z boka na druhý bok odfukuje si hravo.
ozik našla si novú závavku, vankúšik valček. musela som jej ho kúpiť ani von sa s ním nepohne. a zaspinká hneď, keď ho má pri sebe. 😉

mirko06
28. máj 2007

maca793: tak vidim, ze vy ste uz pokrocili v piti z poharika 🙂 nam uz to ide celkom dobre, akurat tiez si ho nechce drzat sam.
asi su ti nasi mali v takom veku, ze skusaju, pokade mozu... vcera sme boli pri vode, vsetky deti sedeli pekne na deke a hrali sa s hrackami, len my nie, lebo sme objavili vela, vela vody a este k tomu skalky na brehu, takze cely cas sme sa s muzom striedali a behali za nim. aj sme mu napustili bazenik, ze tam sa vydrzi hra, ale kdeze. ostatne bolo zaujimavejsie 🙂 no co uz, som rada, ze je taky aky je, len ho teraz musim naucit, ze nechod tam a pod sem. totiz skusa, kto z koho ale ja som poriadne tvrdohlava, nejaku disciplinu uz predsa musi mat, no nie? 🙂

kangaroo
29. máj 2007

ahojky, no a moja malá je taký malý provokatér, ja povysávam a ona sa plazí za mnou, vynúra nejakú omrvinku a víťazoslávne ju zdvihne a uškrna sa a rehlí, je to potvorka..., ked ju hreším, kýve ručičkou so vztýčeným ukazovakom a rehoce sa,ked je ospalá, lezie po posteli, nájde plienku a tváričkou sa zaborí do vankúša - červeného srdca, je to zlaté - to si vymyslela sama,no a páči sa jej chodiť na nočník a vzdy tam niečo urobí, ale nechce sa jej samej chodiť, za ruku chodí ako raketa ale ked ju pustím začne sa smiať a ohýbať do všetkých strán - ja to volám štýl matrix 😀

mirko06
29. máj 2007

no vidím, že nám naši drobci v tomto veku pripravia ešte horúce chvíľky 🙂
musí to byť strašne ťažke, objavovať všetko to nové a lákavé...
s tým spaním to máme podobné, malý má taký svoj (teda môj) vankúšik a si ho vezme a položí si naň hlavičku a robí hajáááá. alebo keď nemá svoj, je dobrý hocijaký iný, ako v nedeľu jedna pani mala na deke svoj malý vankúšik, tak si ľahol naň 🙂 dôležité je vynájsť sa, no nie?

kangaroo
30. máj 2007

no to sa im darí 🙂 , ale sú zlaté tie nase deculá,také malé prpotivé, ešte neodvrávajú... normálne si to užívam 😎

maca793
1. jún 2007

ľudia moja malá so mňou cvičí najnovšie pri obliekaní. keď ju obliekam, tak si v kľude ľahne a rehoce sa. strašne sa jej to páči. a zistila som, že ju nemôžem hanbiť, lebo hneď príde ku mne a omoce sa okolo nohy a pýta si božtek. je taká rozkošná. 😨

maca793
2. jún 2007

baby to bol deň. síce som ho strávila v nákupnom centre aj s deťmi, kde boli rôzne súťaže pri MDD.
zato moja najmenšia sa dnes krásne vyfarbila. asi je to vekom, ale dnes poroznášala po byte hádam všetko, čo uvidela. tak som len za ňou chodila a zbierala.
dnes spapkala celú palacinku, pekne si ju držkala a hryzkala si ju. dúfam, že nebude taká šibalská. už teraz si pomaly nemôžem doma ani sama oddýchnuť, pretože hneď je u mňa a stále si vyžaduje svoju pozornosť.
naučila sa hovoriť nové slovo buvať, pekne sa vie odraziť na odrážadle, čo som prekvapená a krásne sa vie zahrať aj s kočíkom pre bábiky pekne si do kočíka dá bábiku, zakryje ju a póhojdá a aj jej zaspieva. naučila sa kolo kolo mlynské a tak sa vždy, keď ju to napadne točí dookola. je to sranda. 😀

mirko06
3. jún 2007

my sme tiež boli na mdd v ružinove na štrkovci, malému som kúpila balón a takú vrtuľku, tak mal veľkú zábavu z toho 🙂 a ešte tam bol kopec detí a ruch, tak bol vo svojom živle...
odrážadlo nás ešte len čaká u našich, som zvedavá, či mu to pôjde.
maca793: vy ste šikulky, keď už malá fičí na odrážadle 🙂

jeane1
3. jún 2007

ahojte,tak mi už máme po petkinej oslave 😵 miesto toho aby sa požabkala v tortičke tak si džabla do nej a rovno na nás 😀 celých nas ožabkala ako sa patrí,na odrážadle fichčíme aj mi ale len dozadu 😀

kangaroo
3. jún 2007

jeane1:gratulujem Petinke k prvému rôčiku 😉

mirko06
4. jún 2007

jeane1: všetko najlepšie k 1. rôčku 😀

jeane1
8. jún 2007

dík baby dík,začali sme chodiť na záhradu a poviem vám malá sa tak bojí trávičky že ked sadne do nej tak sa bojí postaviť,lebo nechce dat dole ručky 😀 a sa oprieť o trávičku a tvári sa akoby kusala 😀 a voda to je naše potešnie misky s vodou a sa pekne vyhrá 🙂

mirko06
8. jún 2007

jej, tak my chodime k znamym na zahradku a tam maju krasny travnik, malemu sa to strasne paci, tak ho nechavam chodit boseho 🙂 ale ked pustia zavlazovanie, tak koniec, stale je vo vode, nemozu ani polievat travnik 😀

jeane1
8. jún 2007

ved ja tiež nechápem že na nožky jej to nevadí ale ked sa má dotknuť tak váha ako nato 😀

mirko06
8. jún 2007

maly tam ma akurat problem, lebo maju vysoky chodnik, ze ako z neho dole na to zelene cudo, ale pomoze si. aj z postele uz zlezie sam, da sa na brusko a nohami dole. su tie nase deti vynaliezave, len skoda, ze na blbosti 🙂

kangaroo
8. jún 2007

no a my máme doma velkú motoristku, ked ju chcem zobrať od volantu,tak reve tak,akoby sme ju týrali,a ked kosíme trávnik, tak musím poslusne pochodovať vedla kosačky a ona si hovie na koši,a to by ste mali vidieť čo robí, ked sa kôš zaplní a on musí ísť na chvílu dole 😠 , ale chodiť sa jej samej potvorke nechce, už sa osmeluje ale nebehá

mirko06
8. jún 2007

kangaroo: no musite jej kupit nejake auto 🙂
moj muz, ked bol maly, tak si v hrackarstve sadol na trojkolku a nezliezol z nej, kym mu ju nekupili... preto s nim nechodim na ziadne autosalony, co keby si sadol do nejakeho fara 😀 😀 😀
a ked maly bude po nom, mame sa naco tesit...

kangaroo
9. jún 2007

mirko06:no to neni zlé, len na ten autosalon chod, zober aj svokrovcov a možmo mu zas niečo kúpia 😀 , no my máme vozový park celkom slušný po synovi 😵 ......naštastie,dnes sme boli v na Polane a je tam fajn, akurát sa musíme poobzerat po nejakom turistickom nosiči, lebo tá šatka na rebríku nebola ktoviečo, hlavne ked sa malá metala 😒

maca793
9. jún 2007

baby koľko máte zúbkov? my zatiaľ 8 ☹

mirko06
11. jún 2007

kangaroo: ja som na polane niekedy robila na recepcii, je tam krasne, chystame sa tam cez leto 🙂
a ten nosic budeme potrebovat tiez, lebo maly to nezvladne, myslim nejake tury, len je to vsetko neuveritelne drahe. ☹

maca793: aj my mame 8 zubkov a intenzivne ich pouzivame 😀

gaja
11. jún 2007

my len 6 ☹

mirko06
11. jún 2007

gaja: dodatočne gratulujeme k prvému rôčiku 😀
jééj, vy ste už riadny plavci 🙂

gaja
11. jún 2007

ďakujeme... ved aj my dodatočne gratulujeme všetkým májovčatám k rôčku... 😀
Mirko sa kedy narodiL?

mirko06
12. jún 2007

mirko je od 2 dni starsi ako vy, 20.5 😉

kangaroo
12. jún 2007

tiež gratulujem,
zubov máme tiež 8, stále rastú
mirko06: celkom za slušnú cenu majú nosič v metre, bola by sranda, keby sme sa tam stretli, inak ja milujem Roháče,..........a vlastne všetky nase hory

mirko06
13. jún 2007

kangaroo: ja som zatazena na tatry, svagrovci byvaju v poprade, takze o ubytko mame postarane, stale ked sme tam, tak sa niekde motame po tatrach. a teraz budeme mat taku oslavu, moja aktivna babka bude mat 80 rokov a miluje tatry, takze absolvujeme nejaku turu a asi prespime na teryho chate, chce to tak, preto potrebujeme nosic, maly nema sancu to zvladnut 🙂
len sa smejem, ze budme mozno niest aj mojho muza aj maleho 😀
a v rohacoch som nikde nebola, mam co dohanat 😉

kangaroo
19. jún 2007

mirko06:tatry sú fakt úchvatné,no to aby ste friško niečo kúpili, lebo teryho chata - fú to je ozaj aktívna babička, keby sme bývali v čechách tam majú aj požičovnu nosičov, to u nás asi nehrozí, inak aj v giga sporte som objavila super nosič, 4800,- , ale je tam aj pršiplásť, ak niečo súce nájdeš budem rada za tip, mať tak nejakú rodinu v tatrách.......ach........som tam stále 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre