Májovky 2006. Nájdu sa tu nejaké?

davidko
20. sep 2006

Ahojte 😉 nájdu sa tu maminky s detičkami narodené v máji 🙂

mirko06
20. jún 2007

kangaroo: v giga sporte je zatial najdrahsi, aky som videla. ale cez net z ciech sa daju objednat kvalitne aj s prsiplastom a za ovela menej penazi...

kangaroo
24. jún 2007

no to ja som videla v auparku aj za vyše 5000,- 😉 tak mi porad značku, či stránku kde to hladať.....prosím 😅

mirko06
25. jún 2007

kangaroo: poslem ti nejake stranky cez ip 🙂

maca793
27. jún 2007

ahojte baby, aj váš miláčik zametá s vami? moja je v tomto strašná. neviem z kade to má, ale začína si poriadne vyberať a preberať, čo bude jesť a s čím sa bude hrať. keď jej niečo zoberiem, tak sa strašne rozkričí a hnevá sa. 😉 už sa mi stalo, že sa na mňa zahnala rukou a udrela ma. a ja som jej to vrátila nazad, na čo sa mi začala strašne smiať.
a ten cumel!!!!
kď ho vidí, tak hneĎ šup do pusy a nechce ho pustiť. 😀
a ako ste na tom s nočníkom? trošku sme od neho upustili, ale stane sa,že sa pýtame. dúfam, že do konca roka by sme mali plienky zvládnuť.
😵

mirko06
27. jún 2007

ahoj maca, tak naše deti asi majú nejaké spoločné školenia 😀
akurát, že keď malému vezmem niečo z ruky, tak sa ešte ku všetkému hádže o zem... inak s cumlom je to to isté, keď ho nájde, hneď si dá do pusy.
keĎ ho nechám behať a potom ho chcem dať naspäť do kočíka, tak sa za nami všetci obzerajú, lebo si myslia, že ho deriem z kože...
po zadku tiež sem-tam dostane, ale myslím, že zatiaľ to nemá žiadny efekt.
no uvidíme, vraj to obdobie prejde.
tak som zvedavá 🙂

kangaroo
27. jún 2007

no fakt to je asi telepatia medzi nimi, aj naša začala byť v jedle vyberavá a asi som to s tým mojím chcením, aby už sama chodila prehnala, lebo sa toho nejak stále bojí,ale pomaly veeeelmi pomaly sa osmeluje, no ja som na dudel nejak pozabudla a malej ani nechýba, má palec, ale len ked je unavená a smädná a má plienku,tak ho používa 😝

mirko06
28. jún 2007

no s tym jedlom je to u nas tak, ze niezeby si vyberal, ale on nema cas jest, lebo stale musi nieco chytat, niekde chodit a tak. cize na obed to u nas vyzere tak, ze maly je v stolicke, nieco ma v ruke a ja sa snazim do neho nieco dostat. vacsinou zje len par lyziciek, ale niekedy zase vsetko, je to relativne. 🙂

maca793
29. jún 2007

to jedenie ma strašne hnevá. predtým jedla spokojne a teraz ju všetko zaujíma 😀 a vždy musí mať niečo v ruke. 😅 poriadne sa jememe vtedy, keď za ňou behám po byte a pchám jej do úst obed alebo niečo iné. polievku zje všetkú 😉v pokoji.
predtým zjedla bez problémov sama chlebík a teraz utekám za ňou a pchám jej ho do úst 😀 baby sa potom na mne smejú, lebo hocikde zakopnem 😢 o hračky alebo kočík s bábikou... ☹
a ako je to s mliečkom, malá mi nejako nechce papať mliečko UM ani obyčajné, nejako si odvykla. predtým ho pila aj 4-5x denne. myslíte si, že je to len dočasné?
namiesto toho jej dávam jogurty a tvarohy, syry... a hlavne D vitamín.

mirko06
29. jún 2007

maca, to je fakt s tym jedenim. ked oni na take blbosti nemaju cas 😉
a co sa tyka mliecka, tak malemu vzdy frcnem trosku granka potom ho vypije v pohode, ale som kludna, lebo papa aj jogurty a syry a tvaroh, to mu tu dennu davku vynahradi.
ty este malej davas vitamin D? ja som davala len do roka 😒

maca793
29. jún 2007

ešte stále, mne doktorka nič nevravela, že by som mala prestať dávať D. taj jej ho šupnem do pusy 2x týždenne. skúšala som granko a aj jahodové ale nič. len ju napína. skúšala som aj jupíkovú fľašku, ale nič.

kangaroo
30. jún 2007

no ja kojím tak sa nedostatku nejakých živín nebojím,ja som vit.D mala dávať malému do 2 rokov, tak neviem, radšej by som sa spýtala lekára/rky......
a inak ked ju krmim,tiež potrebuje niečo v ruke,stále sa vrtí, čo doteraz nebolo, ale ked mi dá rázne najavo,že už nechce, tak má smolu,žiadne opičky a podobné sa nekoná,aj ked zje niekedy ovela nemej ako jedáva

maca793
30. jún 2007

baby ako vám závidím, že kojíte ☹

maca793
30. jún 2007

baby to bola noc malá išla spať o 19,00, zaspala v pohode a potom sa zobudila o jednej v noci a buntošila do šiestej, tak som sa vôbec nevyspala- potom zaspala o 6,10 do 6,45. asi jej trošku preplo, nechápala som ju. pri duo sa mi to nestalo. 😉

jeane1
30. jún 2007

maca 793, to nočne vstavanie sme mali aj mi asi pred týždnom nakoniec sme zistili že nám idu dve stoličky naraz 😕 vitamín d už tiež nedávam a s jedením nemám starosti mi ju voláme naša kyselinka 😝 😀 spapká všetko čo vidí minule mi zjedla aj surovú cibulu 😖 páčilo sa jej ako jej chrumká pod zubkami 🙂 a stačí že vidi niekoho papať tak sa hned pridá k nemu a pýta si akoby nejedla poldna 😀 mi sme začali volajako hrozne pískať hlavne ked jej niečo nejde podľa jej predstáv 😉

jaja25
30. jún 2007

Náš malý začal okukávať staršieho a všetko zlé po ňom opakuje. Schováva sa do skrine, leží na zemi, točí sa pri jedení a pod. Ale má to aj pozitívne stránky- to opakovanie.
Chce cikať na nočníku 🙂 . Ale tak ako sa on rozčuluje, starší sa nerozčuloval. No uvidíme aký kvietok z neho bude. 😉

maca793
30. jún 2007

jaja25
to je super, že chce nočník 😀

mirko06
1. júl 2007

ja s nocnikom nemam ziadny uspech, vydrzi tam sediet asi tak 2 sekundy ☹

maca793
3. júl 2007

baby no nakoniec sa malá umúdrila a začala piť mliečko!!! 😀 😀 😀 😀
papá ako kyselina tiež, ale už ma nebaví za ňou behať. tak to vzdávam a sama si chodí pýtať odo mňa aj od druhých keď niečo hryzú, je to super, pretože má v puse mišung a tie ksichty!!! 😀
konečne sa začala pýtať aj keď len občas na nočník, vždy keď ho uvidí, tak cik a sadne si naň. 🙂
duá si z nej robia srandu, svičia ju sadni a vstaň. poslúchne ich na rozkaz 😀

mirko06
3. júl 2007

baby, tak ten nočník vám závidím, ja som zatiaľ bez šance ☹
snažím sa ho naň naučiť, ale bez výsledku. vôbec na ňom nevydrží sedieť, dám pred neho aj stolček s hračkami aj mobilom a ovládačom, ale nula bodov. asi budem musieť byť trpezlivá, veď raz.... alebo začne chodiť hneď na veľký záchod 🙂

kangaroo
4. júl 2007

mirko06:nič si z toho nerob, hlavne ho nenúť, nútením sa to len oddiali, nechaj to tak a raz si to vypýta sám,skrátka rob mrtveho chrobáka a hovor mu ze tam nemusí ísť,že ked bude chcieť tak môže 😉
od 1. júla konečne chodíme, a to som sa bála že prelomíme knižné hranice 15 mesiacov,sice pritom stále matrixuje/kýve sa/ ale už sa osmelila 😎

mirko06
4. júl 2007

no vidis, my behame od 9-ho mesiaca, ale nocnik nepozname 🙂
kazde babatko je ina individualita a kazde je sikovnejsie v niecom inom...
ja si z toho nocnika tazku hlavu nerobim, len moj muz je hotovy, lebo kolegyne v robote do neho hucia a potom pride strasne mudry 🙂
ani z flasky nechce zatial pit sam, to som mu dala aj drziacik aj taky sosacik, akurat sa vzdy cely obleje...

kangaroo
5. júl 2007

aj ked má taký nekvapkajúci sa obleje?tiež nám lezú stoličky ☹

grmitko
13. júl 2007

ahojte baby,
davno sme sa neozvali, tak piseme, co mame nove. Nasi drobci uz behaju, zacali dva tyzdne po narodkach, teraz su uz ako rakety 😎 🙂 . Stolicky uz mame vonku styri, flasku si uz davno drzime sami, lezu nam uz 4 mesiace ocne zuby a nevedia sa prerezat, na nocnik ich este ani neucim, myslim ze este maju chvilocku cas. Teraz v tych teplach papaju velmi malo, som rada, ze do nich nieco dostanem a uz sme vo faze, ked prikyvujeme,ked nieco chceme a krutime hlavou ked nechceme.
Tak asi tak. Krasny vecer vsetkym. 🙂

maca793
14. júl 2007

baby som hotová, krpec si robí čo chce a ja len lietam a lietam. už nevládzem, ste na tom podobne aj vy? 😀

jeane1
28. júl 2007

baby prázdninujeme ako sa patrí 😕 nikde nikoho už som myslela že nás vymazali,mi sme začali chodiť na nočníček sama si hop pekne prinesie hopka a vypišká alebo vy kaká som tak vytešená 😵 že už sa nám kráti plienkové obdobie lebo v tom sparne ma iba same potničky 😖 nadalej kojím aj ked by som už rada odstavila ale akosi sa nám to nedarí 😲 a už máme vonku aj dve zadne stoličky 😀

maca793
28. júl 2007

jeane1
gratulejem k nočníčku my sme zase chodili na kupko celý týždeň, malá sa vyšantila vo vodičke. mala aj svoj nafuk. bazénik. našťastie ju slniečko nespálilo, dávali sme si pozor. zúbky sa nám nejaké tlačia, ale neviem, aké sú to. niečo vidím pri dvojkách dolných. s nočníkom sme na tom zase nizerne. nechce ho ani vidieť. čo by som dala za tie dni, keď sa sama pýtala. 😢

jeane1
30. júl 2007

maca na kupko chodíme aj mi ale na začiatku sa mala veeelmi bála, tak nám iba vrieskala jak paviánik ale včera napodiv som ich nechala s tatikom a ani neviem kedy už sa sama pýtala do vody člapkať 😝 typická tatova dievka 🙂

maruschka
2. aug 2007

Ahojte všetky majovky 2006.Som tu nová, dnes som dostala informácie o tejto stránke a som veľmi rada, že sem píšem.Mám dve dcérky.Staršia má 4 roky a mladšia sa narodila 22.mája 2006.Takže sa sem-tam zapojim do vašej debaty.

maca793
3. aug 2007

ahoj maruschka vitaj budeme radi, ak niečo napíšeš o tvojom drobcovi ako sa mu darí, čo už vie, ako "poslúcha"... 😉

maruschka
3. aug 2007

Paráááááááda, máme vonku 6 zubov..aj to je pokrok.Dneska som musela zviazať všetky skrinky v kuchyni, lebo malá zistila, že olej a ocot sa vylieva,a že je to teda ohromná zábava.Okrem toho mám už otlčenú teflónovú formu a vytešujem sa z toho, že asi 10x denne skladám to isté prádlo, ktoré malá vyhadzuje z komody.Ale zajtra-chválabohu-nám prídu konečne vymerať vstavané skrine a vážne rozmýšľam,že si na ne dám urobiť aj visiaci zámok-kôli mojim dvom podareným dcérenkám, checheche..Óóózaj, a vedeli ste o tom, že plastové rohy z plávajúcej podlahy sa dajú spláchnuť v záchode??Hm, aj to sa týmto demolátorom už podarilo..Hurá..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre