Májovky 2006. Nájdu sa tu nejaké?

davidko
20. sep 2006

Ahojte 😉 nájdu sa tu maminky s detičkami narodené v máji 🙂

maca793
20. okt 2007

tak ako čítam, aj vaši sú strašne neposední. 😀
neviem, kde na to berú. ja len večer čakám, kedy ľahnem lepšie povedané odpadnem do postele a trošku sa vyspím. 😝
aj vy sa stále v noci odkopávate? ja som to už prestala riešiť. malej dávam namiesto pyžamka pančušky,na to tenšie nohavice od pyžama,tielko, body a nejaké to tričko. už ma to nebaví stále každú chvíľu v noci komtrolovať a zakrývať 😀
jaj boli sme na očkovaní proti chrípke, je to zadara. malé deti očkujú2x v priebehu mesiaca. takže ideme za 3 týždne znova. dúfam, že to malej pomôže a nebude tak často chorá. 😲

maruschka
23. okt 2007

našej malej očkovanie pomohlo.A ja malú tiež nekontrolujem-už,vzdala som sa.Máme aj vak na spanie,ale malá ho neznáša,tak jej dávam teplé overaly-ešte pri prvej sme ich nakúpili v rodičovskom ošiali v Tescu a teraz sa nám parádne zišli. 🙂 ešteže som všetky vecičky odkladala,i keď sme druhé už nechceli a neplánovali 😀 😀 😀

jaja25
23. okt 2007

Maruschk. Všetko najlepšie oslávenkyni. Ako ste oslavovali? Alebo ešte len budete???? 😉

maruschka
24. okt 2007

jaja ďakujeme.Inak naša maličká volá tú staršiu Jaja,takže ako tvoj nick.Inak oslava bola-poriadne sme to roztočili,bolo kopec darčekov,gratulácie aj v škôlke a ešte dneska jej prišli pohľadnice a gratulácie u prababky a pradedka.Takže sa to vlečie už od soboty.Vtedy sme gratulovali my rodičia,v nedeľu starí rodičia ujo,teta,v pondelok školáci-mali predstavenie,v utorok jej spievali a gratulovali škôlkári a už dva dni mamičky z koníka-vždy jej to musím prečítať a veľmi sa tomu teší,že ju toľko ľudí pozná 😀 😀 😀

maruschka
26. okt 2007

májovečky,čo nového?naša malá začína po mne opakovať slová.to som rada,lebo rozpráva ako malý číňan,ale teraz je to už lepšie.Takže dúfam,že čoskoro bude vedieť pekne rozprávať.Ale ešte predtým si ju chcem nahrať,aby som jej pustila raz to,ako zlatunko rozprávala.Možno sa na to nasmeje ako my,keď ju teraz počúvame. 😀 😀 by som vám ju dopriala aspoň chvíľu počúvať.no sranda 😀

maca793
26. okt 2007

ahoj
tak ja mám veselo celý týždeň deti sú choré teraz dostala horúčky aj malá. rozprávame ta-het, vieme si otvoriť už dvere kľučkou,je to sranda.
strašne je neposedná. v nedeľu sme boli na pohotovosti, rozbila si hlavu o radiátor, našťastie nezašívali, ĺen prelepili. aj tak jej tam ostane jazva.
lieta po celom byte a ja s ňou. mám strach, aby si viac neublížila.

maca793
27. okt 2007

ahojte nejak sa nehlásite, čo máte nové?
ja som bola na pohotovosti s malou, celú noc som nespala, mala vysoké horúčky 😢
som z toho na nervy ako vždy, keď mi deti ochorejú 😢
najhoršie na tom je, že berieme znova antibiotiká, elbo máme ako vždy zapálené priedušky ☹
a to sme mali ísť v stredu na muno testy a sono 😢
takže z toho nič nebude

jaja25
27. okt 2007

Maca. Hádam nebudete mat jazvu. Nas Matus Filipovi zavalil dve rany kovovou hadicou od vysávača a tiez sme boli na chirurgii a tiez to len lepili a uz mu to vobec nie je vidiet. A Matus ked mal rok, tak padol na hranu stolíka pod televízorom a tiez mu to nesili a nic tam nemá... 🙂
Maruschka. To ste mali skoro ako malú svadbu tie narodeniny... 😀

maca793
27. okt 2007

to dúfam, síce si to všetko odlepila už v utorok tak neviem, dnes som jej dala dole náplasť, lebo jej to mokvalo.

jaja25
27. okt 2007

Nic si z toho nerob. Nás Filip to mal dole z oka uz ked sme vystupovali z auta po návrate z chirurgie. Tak som mu to len prelepila rýchloobvezom.

maca793
27. okt 2007

už sa teším, kedy to všetko prestane, to snorenie, objavovanie nových zákutí...
chcem trošku kľud 😝

maruschka
29. okt 2007

ahojte.maca to snorenie a objavovanie neprestane asi nikdy.Naša 5 ročná slečna vyvádza ešte stále ako nenormálna a robí také vecičky,z ktorých som na mozog. 😀 🙄 my sme si tiež už pobehali chirurgie v okoli-TN,NM.Liezla na televízor a spadol jej na nožičky-ešteže to bola 33cm uhlopriečka,lebo si neviem predstaviť,čo by bolo,keby jej padol tento obrovský.Také úrazy ako rozbité a rozťaté rany si ošetrujeme doma,lebo dnes sa tuším už ani nezašíva,už sa dávajú tie rýchle stehy s náplasťami-doma to voláme včeličky.Ešteže máme aj ja aj muž zdravotnú,lebo by sme každú chvíľu museli byť u doktora,čo máme také živé decká 😖 😀

maca793
1. nov 2007

ahoj to snorenie je neúnosné 😝
stále niečo teraz sme boli u doktorky na ušnom a má zapálené obe ušká takže čitíme aj jej ich prepichovali takže sme znova chorý, 😢

maruschka
2. nov 2007

maca,naša mala zapálené uško min. rok v zime.Jajjajjaj..Hrozné.Stále vracala a doktorka na pohotovosti mi dala papier,že keby nám vracala aj v noci,tak ju majú hneď hospitalizovať na detské do nemocnice,že už nemusíme nikade behať.Ja som išla odtiaľ v mrákotách,si to vieš predstaviť.Maličké bábätko a mala také problémy a to všetko zo zapáleného ucha. 😔 Dúfam,že tento rok chorá nebude.Teraz chudiatko nemôže spávať,lebo neznáša teplo z kúrenia a celú noc plače.Asi znova začneme kúriť v krbe,to je také príjemnejšie teplo a nad ráno keď vyhasne,tak je už tak okolo 21 C v byte a je fajn.Keď otvorím okono na mikroventiláciu,tak až vtedy zaspinká.Takže sa nevyspí ani ona,ani ja. ☹ 😖

maca793
3. nov 2007

to je super, ja nekúrim vôbec cez deň, len v noci v izbe, kde spíme. s uškami dúfam, že to bude fajn, v pondelok ideme na kontrolu. včera som nestíhala, lebo som presedela celé dopoludnie u doktorky.

maruschka
6. nov 2007

Heuréééééka!!!!Vyšli nám dve stoličky.Úspech roka.Konečne nebude bezzubá 😀 😀 ale si toho chudiatko asi vytrpela,lebo zaspala,až keď sme jej dali Panadol.Moja maličká.Keby aj mne chceli ísť nové zuby 😀 😀 😀 ale už len štátne ma čakajú za pár rokov 😅 😕 😕

mirko06
6. nov 2007

ahojte majovky 🙂
tak po mesiaci u nasich sa zase hlasime, citam, citam ake pokroky vsetci robite 😉
my uz mame okrem styroch vsetky zubky a patricne ich vyuzivame nielen na papanie, ale aj na otvaranie tub s kremom a zubnou pastou 😲
teraz malemu zacalo obdobie, ze vsetko opakuje, tak sa smejem, ze si kupim nocnik a budem na nom sediet, tak ked bude opakovat, nauci sa nan chodit 😀 😀 😀
a vcera sa nam podarili tri zabery na pedaloch trojkolky, ale vacsinou len chodi noahmi po zemi a tak sa pohyna. ale mame za nim co utekat, ide mu to strasne rychlo, az prilis na nas vkus 🙂 stary, zlaty kocik ☹

maca793
10. nov 2007

mirko06
ahoj tak ťa znova vítam.
dnes ani neviem čo malá robila, ja som pracovala celý deň mimo domu.
aj moja už "chocí" na bicykel, síce nedočiahne na pedáliky, ale ide jej to. skúšali sme to cez leto, bola z toho hotová strašne sa jej to páčilo.
na rok už dočiahne a bude sa môcť bicyklovať sama. mne chodí na odrážadle od 10 mesiacov, a teraz chodí na ňom ako realy. strašne sa jej ôáči, keď môže budchnúť do nábytku. 🙄

mirko06
11. nov 2007

maca793: veru, tie odrazadla, najvacsia radost je buchat s nimi do steny a nabytku, prip. prebehnut rodicom cez nohy 🙂 a su na nich tie deti strsne rychle, ono sa to nezda.
dnes u nas husto snezilo, ale taky mokry sneh, maly bol hotovy, vzali sme ho von a nevedel co to je take mokre a studene. a hlavne bol hotovy z overalu, lebo sa mu v nom zle hybalo ☹ ale inak sa vytesil, hlavne ked sa uz sneh topil a mohol sa clapkat vo vode 😲

nebrasca14
13. nov 2007

zdravim vas dievcata mozem sa ku Vam pridat??Tiez mam doma majovku 🙂

mirko06
13. nov 2007

ahoj nebrasca, jasne, ze mozes 🙂 napis nieco viac, pochval sa, kedze nemas album, musis nam napisat, co a ako 😉

nebrasca14
14. nov 2007

rada vam odpoviem len sa pytajte co chcete vediet 🙂

mirko06
15. nov 2007

nebrasca14: tak pytat sa nebudeme, napis len tak o deturencoch, kolko maju rokov, ako ta zlostia, co robievate a tak... 😀 aby rec nestala

nebrasca14
15. nov 2007

tak zacnem najstasou. Vo februari bude mat 18 rokov. Studuje na sukromnej skole cestony ruch druha dcera konci zakladnu skolu takze bude mat tiez vo februari 15 rokov a chce ist na gymnazium a ked sa podari potom na vysoku veterinu. A maky Sebastian tak ten rad spi celu noc acez den tak potiahne aj 4 hodiny, mame vonku uz aj vsetky ocne zubky a velmi rad sasmeje. No a ci hnevaju? Tak v norme ved aj to musi byt. No nie? 🙂

nebrasca14
15. nov 2007

no a venujeme sa psikom mame doma boxerov, civavky (16) kokerspaniela, mopsa takze je co robit a chodime po vystavach, takze sa nenudime

mirko06
16. nov 2007

tak pozerám, o zábavu máš postarané 😀

maca793
20. nov 2007

tak čo máte nové? my sme boli zase chorí , bľaboceme ostošesť, hneváme a hádžeme sa o zem, keď niečo nedostaneme.

maca793
21. nov 2007

baby dáko spíte, alebo nemáte čas? ☹

kangaroo
21. nov 2007

uf, som sa normálne zlakla že májovky 06 zmizli, my sme v poho, lezú nám očné zuby, všade vylieza a padá ako mačka so 7 životmi,čo neutečie ochutná, naposledy rozžula malému gumu a ako správna májovka nemá rada studený sneh 🙄 , tak to sa teším na zimu, bo ja lyzovačku milujem, jej sa síce tiez pácilo, ked som ju vozila na lyžiach, tak som zvedavá čo z toho bude.no vyzerá to tak že ona tento rok na lyže sama nepôjde...malého sme dali na lyže ked mal 11 mesiacov, čo už. A vy ako? lyžovať ste neboli?

mirko06
23. nov 2007

nas po dlhej dobe trapia sopliky, ale nic hrozne. klop, klop...
najnovsie sa maly naucil hovorit "áááúúú", tak auka na vsetko 🙂 inak blaboce, laloce, nezatvoria sa mu tie male ustocka, vraj najkrajsi vek u malych deti. suhlas! 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre