Májovky 2006. Nájdu sa tu nejaké?

davidko
20. sep 2006

Ahojte 😉 nájdu sa tu maminky s detičkami narodené v máji 🙂

kangaroo
22. feb 2008

ahoj maca no to bude asi tým že sa tu otvorila dalšia tema majovčatá 😠 tak to asi tam viazne 😝
malá má panický strach z peny v kúpeli a už 2x som decká dostala s takej dobrej choroby/zelené soplíky-hromový kašel/ odštavenou čiernou redkou,decká sa už aj bijú, je to docela zlaté v takejto nevinnej forme....sa teším o pár rokov, to sa asi odstahujem a nechám to na manovi......a asi máme už aj dost plné ústa zubov ... 😵

evka39
27. feb 2008

Baby,čo driemete,nechce sa vám pokecať s maminkami rovnako starých čertíkov????Ja by som si rada vymenila skúsenosti s inými ale nič sa tu nedeje.Tak napr.aj vy máte doma takého neposedka ako ja???Nestíhame variť,upratať a ani ísť na VC...U nás je to tak.Niečo upracem a v drauhej izbe sa už rozhadzuje..Tak píšte ,..... 🙂

mirko06
28. feb 2008

evka39: ja myslím, že to poznáme všetky....
od nového roka pracujem a malý mirko je v súkromných jasličkách, takže mne sa "šichta" začína po siedmej večer, keď malý zaspinká. takže periem, varím, upratujem a žehlím a ráno pred šiestou je už šinter hore a hneď by papal.
vezmem ho na ruky, pekne ma znaviguje ku chladničke a vyberie si ham, potom si vezme podbradník, mištičku a lyžičku, posadí sa za svoj stolík a je to.
v jasličkách niekedy obeduje aj 3x, lebo veď dojížďák.... 😀

evka39
28. feb 2008

No tah my sme mali dnes veselo.Emka vobec nespala a bola celý den priam zúrivá...Teraz mi asistuje pri písaní a keď sa jej spýtam,či náhodou nejde buvať,tak ani počuť.Dúfam,že zajtra bude lepšie.Idú jej zadné stoličky ,tak možno preto tá nervozita.Ako sta na tom so zúbkami???Kolko máte a ako ste ich znášali???? Pekný večer maminky

mirko06
29. feb 2008

malý má už plnú pusu zubov, pozrieť mu ich nemám šancu, hlavné je, že si ich sám umýva.
má svoju kefku a pastu, ráno, keď sa napapá mi to donesie, aby som mu dala pastu, viac to síce požuje ako si tie zúbky umyje, ale hlavne, že chytí návyk... 😀
prvé dva zúbky prežíval ťažko, ale potom to už išlo ako po masle, keď mu išli stoličky, mal len trošku teplotu a zvláštne, vždy sa mu pustil soplík a mal na každom líčku po dve vyrážky. to som hneď vedela, že mu idú nejaké ďalšie zúbky. 🙂

evka39
29. feb 2008

No my zato sme si odtrpeli každý jeden zúbok.Emke najskôr navrie veľká hrča a kým sa zúbok prederie,tak je dosť uplakaná,ubolená.No naštastie,vysoké teploty mala "len" dva krát,ale nás potrápili.Nieje nič horšie ako dieta so 40 stup.teplotou,ktorá neklesá.Museli sme dávať aj zábal a to bolo strašné....Vždy jej pri zúbku ešte očervenie riťka a málo papá.Už sa teším,keď budú všetky von.....

kangaroo
29. feb 2008

wau evka, tak to vám s tými teplotam nezávidím
mirko: aký ste už veeelikký 🙂
malá sa posledný mesia v noci budí a bojí sa, potom vymýšla a nechce spať, tak s nou musíme v noci byť hore a niekedy to je na držkopád... som rada že mám už dve deti, aspon sa zahrajú 😎 , ale až taký bufet nemám, obliekať dva krát, niekedy aj zo srandy krmiť... ale dá sa

maca793
1. mar 2008

ahojte, no konečne. nám ešte chýbajú posledné zadné stoličky, ale rozprávame už všetko. tak je sranda. kutreme všade aj tam, kde sa nedá dostať. a pena v kúpeli? to je hrôza. radšej ju tam nedávam, aj keď dvojičky by sa radi čľapkali v nej.
a papanie? to nemá konca kraja. teraz v piatok ideme na výber nosných mandlí a vyberú nám aj stipulku z uška, takže sa len modlím, aby neostala chorá, keď sme sa držali celý február.

evka39
1. mar 2008

Bože,to je strašné počasko.Ani nos vystrčiť z okna...A Emka sa zjavne dnu už nudí.Len sa modlím,aby išla už hajať,čo je otázne,lebo niekedy cez den nespí vôbec.Práve som ju odstavila/dúfam/,tak má problém zaspať bez didika.Maca,kedy sa malá narodila?Vidím,že si Z B.B.Emka sa nar4.5. A pri kom si rodila?No nič ideme sa uspávať,lebo je už omrnčaná.Ani sa jej načudujem v tomto počasku...A MAca držím palec ,nech to dobre dopadne u DR.Ja si neviem predstaviť ísť s Emkou na taký zákrok.čo bola často chorá,alebo prečo to musíte absolvovať???Budete aj ležať v nemocnici???Milio otázok,čooooo???

maca793
1. mar 2008

ahoj my sme 9,5 a rodila som u Molitorisa, zhodou okolností to bol aj môj lekár a tiež mi rodil dvojičky,
ja som zvyknutá mať malú v nemocnici, presne pred rokom bola celý február v nemocnici, mala silný zápal stredného ucha, vraj sme prišli v poslednej minúte, bola by ohluchla. ☹
tak jej uško operovali a dávali jej stipulku.
teraz ideme na tie mandle preto, lebo bývame často chorý. aj 2x za mesiac, mávame stále soplíky, ktoré nám zatekajú na priedušky a stále berieme antibiotiká. len za minulý rok sme zobrali 20x antibiotiká. takže preto tie mandle. a vraj ich má strašne veľké.

maca793
1. mar 2008

a v nemocnici bude len dúfam jeden deň na noc od piatka do soboty, ak všetko dobre dopadne, tak v sobotu pôjde domov.
a ty si z kade? ja bývam na fončorde, prístup k netu mám len takto večer v piatok a v sobotu, cez týždeň vôbec.

evka39
1. mar 2008

No ,ja niesom priamo z mesta,som z dediny.Hrochoť -ak ti to niečo hovorí 😀 Tak vám držím palce,nech to dobre dopadne.Daj vedieť....Ináč,to je smutné,tak vela antibiotík,dúfam,že jej to pomôže.

maca793
1. mar 2008

to je, aj doktor na pohotovosti vravel, že sa diví, že mi dieťa ešte žije a to dobrala antibiotiká len pred týždňom, ale to bolo v januári, teraz sme celý február neboli chorí, a díky, potom dám určite vedieť, ak nezabudnem 😀

maca793
1. mar 2008

a to mi niečo aj hovorí, len neviem akým je to smerom 😀
ja dediny naokolo veľmi nepoznám, som typický mestský človek 😵

evka39
2. mar 2008

No,smer je to Horná,Dolná Mičiná atď.Taký zapadákov ,kde líšky dávajú dobrú noc 😀 No,obdivujem ta,mne ked je Emka trochu chorá,tak stres panika....Ved vieš,prvé dieta a keby mala byť tak často chorá,tak...Ale určite by som to musela zvládnuť,čo iné by mi ostávalo,keď sa jedná o dieta,matka spraví aj nemožné....Len mi teraz tie jej chorôbky pripadajú také mallicherné....A tak asi to malej pomôže a nebude tak často chorá.../myslím ten zákrok/ .Dúfajme.Pekný den aj ked tu je otrasné počko.Prší,sneží,fúka vietor,teraz je aj hmla.Nádhera

martina2007
2. mar 2008

Ahojte,

Evka39 my tiez mame doma neposedneho cerika a niekedy to je hrozne tiez nestihame varit,upratovat a ani robit s pc,vsetko chce co mi mame,vsetko opakuje.Problem mame aj so spanim,to chodieva vecer o 11h,aj pri nakupoch je to katastrofa -kinder vajicka a lentilky -to naberie do kosika a vajicka rozbaluje v obchodoch ak nema co chce tak je riadny poplach,to nezacne plakat,ale vrieskat-neviem ci sme ho velmi nerozmaznali.

evka39
2. mar 2008

Je,Mati,my tirž millujeme kinderká a lentilky a konzumujeme ich okamžite.Sranda je ,keď sa lentilky rozkotúlajú po celom obchode,že????Práve som si všimla,že čakáte bábo,blahoželám.Ja si teraz neviem predstavit mat druhé dieta a to sme pôvodne plánovali mat tiež nejak takto.Emka je za desiatich tak sme sa rozhodli počkať.Dúfam,že to neolutujem ,ale teraz sa na miminko necítim.Tak držím palce a myslím,že ste malého nerozmaznali.Aj naša je taká,alebo,žeby bola aj Eminka rozmaznaná:::??? 😀 😀 😀 Nech je ako chce,hlavne že sú zdraví a že máme veselo..

martina2007
2. mar 2008

Dakujem Evka,
my sme neplanovali,prislo to samo a aj napriek tomu,ze kojim,co tvrdia,ze to je tiez antikonc.Neviem predstavit ako to bude,dufam,ze to druhe bude kludnejsie.

martina2007
2. mar 2008

Evka - Emka je rozkosna na foto vidno ,ze je nezbedko 🙂

kangaroo
2. mar 2008

ahojte,
maca, ako ste dopadli, už ste boli na zákroku?
mata......tiež gratulujem
aj vám sa zdá že sú tie nase májovky, nejak mooc rozmaznané 😠

evka39
3. mar 2008

Mata,dík to je zatial len jedno foto,ktoré somstihla pricapiť do albumu.Iste chápeš prečo??..... 🙂 Dnes sme mohli íst konečne trochu von.Dva dni zatvorené dnu ,to je horor.Už bola na nevydržanie,nič ju už nebavilo..............A Aj mne dobrepadla prechádzka.Kangarooo tie naše májovky sú prípady,Tak mi vrieskala,keď som ju brala s hojdačky,no sranda.Nevedela pochopiť,že je ešte zima na sedenie na hojdačke.Sranda Mata ,že si otehotnela popri kojení,a odstaviť sa ešte nechystáš???My sme tak urobili pred týždnom a bolo to ťažké,.....

evka39
3. mar 2008

Mata,teraz som pozerala,že sme ni jediní,kto má len 1foto v albume,hihi 😀

martina2007
3. mar 2008

No my sme dnes hrali hry na pca na skype volame skype test,ale ideme na nakup tak to budu zase vajicka.
Tiez sme boli dva dni doma aj kvoli pocasiu,tak sa trochu prevetrame.

Ta foto je jedina co maly zapozoval,inokedy ked cvaknem tak uz je prec z obrazu,takze asi podobne ako u teba Evka 🙂

martina2007
3. mar 2008

Kangaroo dakujem

evka39
3. mar 2008

No čo Mata,aký bol nákup???Aj ste niečo nakúpili 😀 😀 Ja som si už trošku rozšírila album aspon o pár fotiek,kým malá cez den spala.Bože,tu u nás stále prší,dúfam,že zajtra bude fajn,lebo sa mi nechce čučať celý den zase dnu.Toto počko ma už vytáča...Aj Emka je asi z neho podráždená.......... 😖

evka39
4. mar 2008

Baby,ako ste na tom s plienkami.Viem,je tu vela popísané na túto tému,no mna zaujímajú detičkz v rovnakom veku.Emka sa so mno o nočníku či záchode ani nebaví."Cem penku" a hotovo.Ako je to u vás?????

martina2007
4. mar 2008

Ahojte,

Evka,nkup dopadol celkom fajn bolo len jedno vajicko aj to velkonocne,takze v pohode.

Malemu tiez davam este plienku a mam problem ho prebali ked je plienka dole,tak mi uteka,rano ho dam na nocnik aj 2-3 pocas dna,mala uz vie rozpravat,moj maly este nie nejak sa mu nechce asi su chlapci trochu pomalsi,ale vsetko chce svoj cas 🙂

evka39
4. mar 2008

No naša už rozpráva všetko,,,To je sranda.Celý den sa jej pusa nezatvorí neboj,ešte sa narozpráva až až

martina2007
5. mar 2008

Tak uz som aj ja pridala par fotiek 🙂

evka39
5. mar 2008

Mata,nemôžeš spávat 😀 Malý je "čačaný":ako by povedala Eminka. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre