Májovky 2006. Nájdu sa tu nejaké?

davidko
20. sep 2006

Ahojte 😉 nájdu sa tu maminky s detičkami narodené v máji 🙂

davidko
autor
28. okt 2006

ahoj mirko no mi papáme takto iba miesto obedíka a všetko mu varím doma ja nekupujem tie hotové ved to viem uvariť aj sama a v noci sa tiež ešte budí a raz sme sa skusili napapať aj večeru ale aj tak sa zobudila ako keby ani nejedla

mirko06
29. okt 2006

davidko: uz ma zjazdila aj moja mamina, ze preco mu vsetko kupujem, ked polievocku a zemiacik a mrkvicku mu mozem varit sama ☹ takze uz to varim aj ja, kupujem teda uz len tie instantne kase a skusam, co to s nim urobi. a s tym spinkanim, no co, keby prespali celu noc, ani nevieme, ze ich mame 🙂

davidko
autor
29. okt 2006

mirko ale mne prespí celú noc t.j. od 7,30 do 00,30 napaká sa a spí do 4,00 ale potom je každu polhodinku hore ☹ aj tvoj je taký ranostaj 😉 😀

kangaroo
29. okt 2006

ahojky májovky.No ako som sa dočítala je tu núdza o baby.Tak sa pridávame posilniť rady nežného májového pokolenia.Sofia sa narodila 3.mája.Zatial sa len plne kojíme a oddalujeme papkanie normálnej stravy,bo sme alergici.Máme 6,6 kg,sme veľký plavci a sme dobručký 😉 .už som myslela že májovky tu ani nebudú 🙂
Gratulujem Dadovi a Peťke k ich okrúhlej dnešnej päťke 🙂

davidko
autor
29. okt 2006

jéééj ahoj kangaroo, 🙂

dík za gratuláciu, tak už nie je sama baba medzi tolkými chlapákmi 😀

natak
30. okt 2006

ahooooojte maminky a deturence 😅
tak aj ja sa k vam pridavam, trochu polepsim skore v prospech chalanov. martinko sa narodil 27.maja, i ked povodne sme mali termin 1.6.
pytali ste sa nieco na zubky? nam odporucili Dologel, da sa kupit v lekarni, obsahuje harmancek, propolis a ukludnuje dasna pri prerezavani zubkov.

davidko
autor
1. nov 2006

vitaj natak medzi nami babami 😀

chcem sa o pýtať bola už vaša ratolesť choručká,myslím nejaké soplíky alebo teploty.Moja mala celú noc teplotu nie vysokú 37,8 ale ani nemám potuchy odkiaľ sa vzala doteraz nám nič nebolo.Tak či som sama alebo je to viróza z vonku 😉

kangaro a načo ste alergický? to vy ako rodičia a lebo iba malinká. 🙂

jaja25
1. nov 2006

Davidko. Teplota do 38 sa u detičiek nelieči a môže byť spôsobená aj zúbkami, aj keď ich ešte nevidno. Taktiež po očkovaní-každé dieťatko reaguje inak. Nič sa neboj. To pravdepodobne nebude nič vážne. 😉

mirko06
2. nov 2006

davidko: my chodime spinkat az okolo 22:00 hod. a vacsinou vydrzi maly spinkat do 6:00-7:00 alebo aj dlhsie. okolo druhej v noci ale niekedy spusti a vtedy ho nachovame, ale aj tak je hore o 6:00 🙂)) ale mavame aj zle noci, to je hore kazdu hodinu. zistila som vsak, ze ked mu dam na veceru len mliecko tak vydrzi spinkat celu noc a ked mu dam nieco ine, asi ho to tlaci v brusku a preto tak zle spinka.
ale maly ma asi radar, lebo v sobotu a nedelu, ked si manzel chce pospat, je hore o siestej rano a vykrikuje z postielky. vtedy ho vezmeme medzi seba a chvilku s nim debatime a potom este zvykne spinkat do takej pol osmej. a musime sa pochvalit, lebo pred dvoma dnami sme uz zacali "past konicky" a ked chcem varit, musim ho davat do ohradky, lebo sa hned preplazi, kde nema. zacal byt maniak na TV ovladace a sustave sacky. tak sa smejeme, ze mu ani nemusime kupovat hracky 🙂 , ked sa zabavi s takymi vecami.

kangaroo
2. nov 2006

ahoj davidko.dík za privítanie.ja mám akože pelovú astmu, inak alergiu na pliesne a ešte na niečo, na čo si už nespomínam 😎 a manžel je alergický na lepok.syn je zatial čo sa týka lepku ok a zatial nepozorujem alergiu na niečo iné a malej sa už v porodnici objavil exem a nemôžem jej umývať tvár vodou,bo má z toho cervené,pupáčikové,ako suchá pôda a zrohovatelá koža- líčka. uf, to je definícia 😀
máme jeden zub 😉 a dnes sme si dali 1x hrušku

davidko
autor
2. nov 2006

gratulujem k zubčeku mi ešte nemáme ani jeden, tak to máš dosť starostí s týmy alergiami ani si to neviem predstaviť neumývať v obyčajnej vode a dá sa to vyliečiť?

kangaroo
3. nov 2006

no či sa to dá liečiť?!? neriešim,nie je na to čas, dúfam že to prejde.No raz za týžden ju umyjem a aj ked sa ogrcká,má potom sice škaredé líčka,ale inak to nejde a je zaujímavé,že ked plávame v slanej vode na plávaní,tak to jej nevadí 😕 Inak budeme mať už aj druhý zub vonku 🙂 .

davidko
autor
4. nov 2006

páni, vy ste sa rozbehli s tými zúbkami 😀 mi sme bezvlasov a zubov 😢 ale zato sa už pretáčame z chrbátika na bruško a z bruška na chrbátik a už musíme dávať pozor lebo občas jej to ide aj dozadu 🙂 neviem prečo ved ťahať by sa mala do predu? ale neva

mirko06
4. nov 2006

davidko: neboj sa, nielen vy cuvate. aj maly nejde dopredu, ale dozadu 🙂)) a potom sa zlosti, lebo nevie chytit hracku, ktoru ma pred sebou.
inak kangaroo: klobuk dole, s tymi zubkami... my vyzerame, ze nieco bude, ale to moze trvat este nejaky cas. inak, ak by ste chceli vidiet aj nasa svadobny album, tu je adresa:http://www.mojasvadba.sk/album/album.php?vAlbumID=15045

kangaroo
4. nov 2006

mirko06: wau, ty musíš byť blázon do červenej,pozrela som si album....krásne....zaujímavé aj tá fotka ako sa drobec kúpe je božská.
no a tá naša chce silou mocou sedieť,ked leží na chrbte,dvíha hlavičku a ešte sa zapiera aj do lakťou,mať tak také svalnaté bruško ako ona 😀 ...

kangaroo
4. nov 2006

no malo tam byť lakťov xi xi

mirko06
4. nov 2006

kangaroo: z toho, ze mala chce sediet si nic nerob. mne doktorka povedala, ze mam maleho nechat a ked bude chrbtica dost silna, bude uz sedkat sam.
aj maly sa uz kadejako dviha, uz sa mu sem-tam podari aj lozit po styroch a ked cvicime, a dviham ho za rucky, aby sa posadil, tak sa mi stavia do noh. nie som z toho nadsena, lebo tie klbiky este nie su nato pripravene.
ja vobec by som chcela mat kondicku ako nase deticky 😉

kangaroo
4. nov 2006

mirko06wau.tak to ste malý artisti.super

mirko06
4. nov 2006

kangaroo: ci artisti to neviem, ale sama to uz asi vies, ze oci musis mat vsade. mam aj ohradku, ale tu vyuzivam co najmenej, ked dam malemu na zem tvrdu, teplu podlozku, robi velke pokroky.

kangaroo
6. nov 2006

mirko06: nie ste na tej fotke náhodou pri Brnčalke?no ja si myslím že Mirko je šikulko.Naša je proti nemu vegeťáčka.
inak viete že naše deti sú narodené v znamení psa,podla čínskeho horoskopu 😉

davidko
autor
7. nov 2006

mirko06, mala si úžasné šaty a boli peknučky na svadbe 🙂 ja červenú nemusím ale to odmala a synátor tiež len po červenej baží tak dufam že bude mať taku červenú nevestu 🙂
kangaro to máš dobre ked tvoja mala chce dvíhať hlavičku 🙂 nám sa totálne nechce dvíhať ešte aj hračky si radšej posunie nohou alebo sa otočí a doplazí sa k nej 🙂 ale už máme nejaké náznaky na štri už si začina dávať kolienka pod bruško tak uvidíme 😉 ale sa pritom vie aj nazlostiť 😀

natak
7. nov 2006

Fotky v albume su kraaaaaaaaasne.
Ako citam, vy mate teda riadne sikovne deticky. My sa este ani nepretacame, ked ho dame na brusko, tak dviha hlavicku krasne, ale co sa tyka pretacania, tak sa mu velmi do toho nechce. Nam DR. povedala, ze nic sa nedeje, ked sa este nepretaca. Ale uz by sa mohol, knedlik moj maly. Ale strasne rad sa stavia na nohy, co mu vsak nechcem dovolit, sem tam ho zoberiem, aby si poskackal, skace akokeby bol na trampoline, ale necham ho len chvilku .
Baby, vy uz prikrmujete? Martinko je este plne kojeny, rozhodujem sa kedy zacat, ci cakat do ukonceneho 6teho mesiaca, ci zacat aj skor? Neporadite?

davidko
autor
8. nov 2006

ajnatak vitaj,ja som syna začala dokrmovať až ked mal 8 mesiacov a to bol asi taký papkaáč ako tvoj len ležkal a neprevaloval sa ,ale pri dcerke už dokrmujem lebo je viac ja neviem asi hladná 😀 ale na váhe ani nebadať že je dokrmovaná a aj tak si po papkaní pýta moje mliečko 🙂 asi je nejaký hladoško 😀

mirko06
8. nov 2006

kangaroo: neviem, ktoru fotku z tatier myslis, ale sme pri bilikovej chate, na brncalke maly este nebol.dnes sme boli v poradni, vazime 8,3kg, ale po zubkoch ani stopy 🙂

davidko
autor
8. nov 2006

To je ale váha 😀 gratulujeme mi sa z váhou nechytáme a ani zuby nemáme 😀 😀

natak
8. nov 2006

No, Martinko zase nie je az taky papkac. Ani my sa s vahou nechytame, ked mal 5 mesiacov, vazili sme 6kg. Cize pribera tak pomenej, ale on je spokojny, tak sa nad tym nevzrusujem. Asi pockam do ukonceneho 6teho mesiaca, ved to mame uz za par.
A ani zubky nam zatial nejdu.
Problem mam s nim len v noci, strasne zle spavame uz vyse mesiaca, budime sa aj kazdu polhodinu, zakazdym si trochu cucne a spi dalej. Uz som z toho hotova. Vcera v noci k tomu pridal este aj to, ze bol hore od 3tej do 5tej. Neskutocne. Neviete mi poradit co s tym? Predtym sme cez noc spavali ukazkovo, budili sme sa 1 – 2x za noc. A teraz takto. No co uz. Musim asi vydrzat.

davidko
autor
8. nov 2006

ahoj natak, aj mi sme mali také obdobie 😒 mala som pocit že od 4 mi už vobec nespala až do rána, ale to ževraj asi zúbky takto zlostia no po dvoch týždnoch to prešlo.

natak
8. nov 2006

ahoj davidko, dufam, ze to obdobie uz coskoro skonci, lebo uz mam dost, v noci sa obcas pristihnem pri myslienke, ze odidem spat do druhej izby a maleho necham s manzelom, ale to by som asi nedokazala. 😎

kangaroo
8. nov 2006

mirko06:to je náhodička,aj my sme boli pri Bilíkovej chate v oktobri a potom sme šlapali dole studenovodskou dolinou až k hotelu.Kedy ste boli vy?myslím tú fotku čo más tu v pase.Slušná váha.My máme skromných 6,6 stále a lekár povedal že je to v poho.To si ho tak dobre vykojila? 🙂 no a nás pre zmenu zapeká,neviem či z hrušky,ktorú som jej začala dávať,či zo zubov,ale az z toho plakala,dievčatko moje ☹
natak:skús nezapáliť svetlo a nehovoriť naňho, aby si mu dala najavo že v noci sa spí a žiadne vzrúšo nebude 😉

maj06
8. nov 2006

ahojte májovky

aj nas drobcek horsie spi v noci, hoci nikdy neplace len sa zacne mrvit, musim ho nakojit a spi dalej, ani ocko neotvori.ale ja..vsak to poznate tie noci popretrhavane aj 10x.
nam sa akurat dnes zacal prerezavat naplno zubok.este ho nie je vidno ale uz ho citit.
Poradnu mame az 13.12. ale vazila som Samka doma prave dnes a ma priblizne 11,5 kg. uplne presne to nie je lebo sa na nu so svojimi 80cm velmi nemesti.
ani mi sa velmi nepretacame podarilo sa nam to asi dva tri krat, aj som sa ustrachane Dr.na to pytala ale ta sa len pousmiala a opytala sa ma ci sa cudujem pri tej vahe. ale zato beha uz v choditku jak mala sipka-v klude ho nechavam lebo pred mesiacom sme boli na kontrole s nozickami a povedali ze klbiky su v poriadku a nemusim uz balit nasiroko ani chodit na kontrolu. (pravda le ze som maleho balila asi len prve 3 tyzdne kym neudreli horucavy a potom som ho uy netrapila)
maly robi uz aj nesmele krociky ale samozrejme este s uplnou podporou drzanim

ale musim sa hrdo zdoverit ze je prave mesiac co Samko uz NEKAKA DO PLIENKY ALE LEN DO NOCNIKA..vie sa uz aj sam vypytat... 😀 😀 😀 😀

a co sa tyka prikrmovania sama pani Dr. mi povedala ze mu mam davat vsetko..zeleninku, ovocie, mäsko, kaše...aj ked samozrejme nadalej kojim vsak bambulko bezo mna nemoze existovat 😉 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre