Májovky 2006. Nájdu sa tu nejaké?

davidko
20. sep 2006

Ahojte 😉 nájdu sa tu maminky s detičkami narodené v máji 🙂

maca793
5. apr 2008

evka39
malá si čistí sama zúbky aj 5-6x denne, kedy aj ja, vlastne ma do toho zatiahne.
takže operácia bola na nič, veľmi kašleme a máme sople ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
takže znova idem ku doktorke v pondelok, tak uvidím, čo nám povie

maca793
5. apr 2008

a to mi je ľúto, že máte pokazený zúbok nemám s tým nijaké skúsenosti
Simka má pokazenú stoličku ale tá je mliečna, a vraj ju aj bolieva niekedy, ale ku zubárovi nechcem ísť a nechcem vyhodiť zbytočne peniaze za vytrhnutie, lebo to stojí okolo 150,-sk u našej zubárky, to jej môžem vytrhnúť ten zúbok sama, mám v tom super skúsenosti 😝

evka39
5. apr 2008

Maca,som smutná s vami..To je hrozné ked je dietatko choré aj naša má teraz sople ak kašel,tiež uvidím či v pondelok pojdeme .Nasadila som jej sirup aj kvapky tak uvidím..Ale je hrozne podráždená až mám niekedy strach z tých jej nervičiek...aj Karolínka je nervózna ked je choručká???? 😉 Prajem skoré uzdravenie..Ku komu to chodíte???myslím dr.??

maca793
5. apr 2008

nervózna je strašne a je strašne umrnčaná, chodíme ku Dinajovej na Kyjevské. máme to blízko domu.
teraz má aj zvýšenú teplotu, takže doktorka to istí budem musieť ísť aj so Simonkou, lebo tá je tiež nejaká divná, stále ju bolí hlava, je nesvoja a začínajú sa jej púšťať sople.
aj ja prajem skoré uzdravenie

evka39
5. apr 2008

to toto sprosté počasko,,vela detí tu u nás je chorých...Začne to soplami a neskor...My aspon nemáme teploty...klop klop klop aby som neporiekla...tak sa liečte chorôbky

maca793
5. apr 2008

vraj nastupuje chrípka, pravda,je to aj s tohoto počasia. ale obdivuje ma najviac to, že som týždeň po operácii bola s ňou doma, a vyšla som len vo štvrtok na kontrolu. pravda, doma som vetrala celý deň, bolo príjemne a vyšli sme si aj na 10 minút von. takže neviem, čím to je.
aj na alergologii jej vyšli zlé testy, ideme užívať nejaké prasačie bielkoviny, 4 ampulky stoja 2500,-sk, našťastie budem doplácať okolo 150,-. dúfam, že jej pomôžu. aj ketof užívame na posilnenie imunity, a stále nič. len sa bojím, aby nebola alergická na roztoče, chlpy. to by bolo horšie. všetko by som musela vyhodiť. ☹

evka39
5. apr 2008

A čo konkrétne jej vyšlo zle na alergologii,či ešte nevieš???je mi to luto,ja sa tu stažujem na soplíky a vy máte ovela väčšie problémy s imunitou a tak ☹ Ono asi je fakt aj nniečo vo vzduchu,leboa ko som spomínala vela detí ale aj dospelákov je chorých...Blbé prechodné obdobie,keby už aspon bolo teplúčko

maca793
5. apr 2008

to teplúčko bude koncon týždňa, tak vravia. má znížené leukocity. tak mi doktorka vravela.

evka39
5. apr 2008

☹ ☹ ☹ ☹ ☹

maca793
5. apr 2008

to sa načakáme, dúfam, že sa Iľko nezmýli 😀

maca793
5. apr 2008

a Emka je kedy narodená, pozerám, že čoskoro budete mať narodeniny 😵

kangaroo
6. apr 2008

maca my sme boli na tom podobne, najskôr mu vybrali mandle a potom mu zistili zníženú imunitu a alergiu na prach, prášim jak divá a vela vecí sme vyhodili, berieme aerius na imunitu a probiotiká enterococus / vraj ak je črevo ok, tak sa živiny lepšie vstrebávajú aj organizmus je odolnejší/, ja som si povedala že budem robit všetko pre to aby som deckám nedávala antibio, a ked je zle tak odštavujem čiernu redkovku a tým ich liečim, trvá im to síce 2 týždne kým sa z toho dostanú, ale neberú atb 😉, prírodné atb je aj cesnak.....ak ho teda decká znesú, malý ho miluje a malej ho podrvený zmiešam do medu...........................k lekárovi pojdem len ked bude najhoršie 😠

maca793
6. apr 2008

moja má naj cibuľu, cesnak jej veľa nejde, ale veľa ho používam vo varení. za týždeň zjeme aj 2 hlávky.

evka39
6. apr 2008

maca Emík sa narodila 4:5..veru čoskoro oslavujeme dva rôčky..ako to ušlo...angarooo a malá dobre znáša medík akú dávaš s tým cesnakom ,.Ja som teraz Emke skúsila dat čajík osladený medom /prvýkrát/a nejak sa mi na líčkach vyhádzala mala také červené flaky tak si myslím,že to z toho medu lebo nič iné nové nepapala

jeane1
6. apr 2008

ahoj evka 🙂 ja som malej ešte ani nezačala umývať zúbky 😔 a syn ovi som začala až od 3 rokov umývať a su pekné biele 😵 podľa je to trochu aj genetické ak sa jej už kazia zubky teraz a zubára sa nemusíš báť tý detsky su ohromný 😉

kangaroo
8. apr 2008

evka aj moja malá sa často vyhodí na líčkach, ešte kojím a ja sa v medíkovaní moc neobmedzujem, tak možno aj preto, ale jej med normálne nedávam, ani citrusy, orechy, mliečne výrobky vobec a ani čokoládu, raz som jej dávala medík do čaju, ked bola chorá a skončilo to blatkom v hlave, bolo to nedávno, tak uz si dávam viac bacha, no ten cesnak by samotný nezjedla...
my malej tiez uz čistíme zúbky, síce len tolko kolko si dá, nechcela vôbec, ale manzel na nu nasiel trik, pýta sa jej Sofia kde treba umyt zúbky, ukáž.. ona ukáze prstíkom a my jej trosku pošuchlíme zubky a tak to pár krát zopakujeme 🙂
práve máme virozu, takú grckavú a hnačkovú, prvý krát v zivote oboch detí a ja si na také niečo nepamatam žeby som niekedy mala ☹ , bola som dat deti skontrolovat u lekára, lebo kašlali a asi sme si k tomu priniesli túto dobrotu 🙄 , ale vzhladom na to ze som sa bála, že sa malá otrávila hnojivom do trávnika, som teraz celkom rada, že je to tá viroza a nie otrava 😝

jaja25
9. apr 2008

Ahojte. Aj my sme chorí. Filipko si doniesol domov hnisavý zápal očiek a zdá sa,že asi dostaneme kiahne ☹ . Alebo že by to bola alergia? No uvidíme či bude bodiek viac....

jaja25
9. apr 2008

U nás je to s tým čistením zúbkou asi tak, že Filip zje všetku pastu a pýta dalšiu. Ani za svet nechce dovoliť, aby sme mu pomohli, alebo nebodaj chytili jeho kefku. No snád sa to naučí... 😅

maca793
12. apr 2008

jaja25
pošli mi sem tiež kiahne, lebo moje sú imúnne voči nim, aj keď bola v škôlke epidémia, tak ich neschytali 😉

maca793
12. apr 2008

kangaroo
ty ešte kojíš? aj ja by som chcela, a aj som chcela, ale nejak sa mliečko v 3 mesiaci od narodenia malej rozhodlo, že dosť ☹
aspoň ušetríš na mlieku 😵

maca793
12. apr 2008

a zabudla som, mali sme nakoniec angínu a boli sme na antibiotikách ☹
takže mandle to nezachránili ☹
a začíname byť strašne urážlivý, a panovačný, neviem, čo to došlo do malej, ale z ničoho nič zbije baby a nechce ich v poslednom čase ani vidieť a nedaj boh aby sa na ňu niekto pozrel tak ho pošle rovno preč

martina2007
15. apr 2008

Ahojte,

my sme boli tiez chori,maly mal teploty 2 dni ,uz je to ok,tak som rada.

Evi,ako ste dopadli zo zubkami,ja som tiez nasla malemu kazik na stolicke,tak tiez sa chystame k zubarovi,ale neviem ako to bude,ked maly neotvori pusu len tak.

jaja25
17. apr 2008

No tak sme tie kiahne zase nedostali. Ale tieklo Filipkovi z očí, o 3 dni už aj Matúškovi a teraz zalahol aj tatino. Takže lazaret..... ☹

evka39
20. apr 2008

ahojte po dlhšom čase sa hlásime.Boli sme chorí,celá rodina ale už je dúfam dobre...U zubára sme dopadli tak,že Emke zúbok zablombovali..Aj zubárka bola hotová z toho,ako Emka otvorila pusku a aj vŕtať si dala..Len sme našli ďalší tak aj ten treba spravit.Tento týžden sa teda znovu chystáme k zubárke.Dúfam,že aj teraz sa bude tak pekne držat.Mati,už ste boli s tým zúbkom???jaja ,zdraví už???Aj my sme ležali celá rodina,bolo to hrozné... 😖

martina2007
20. apr 2008

Ahojte,

Evka,este sme neboli,ale zrejme,co najskor ideme,len sa obavam,ze nebude drzat pusku a ze ani neotvori.
A co zubarka,nieco vam poradila?

kangaroo
20. apr 2008

ahojte, tak píšem ešte raz, prvý pokus mi zmazalo.... sme tu pekný lazaret, malá má stále rozladený žalúdok a z tej ryze máme už sikmé oči, skoro 😝 stále sa jej vracala hnačka a aj teraz len trpnem či jej nedám niečo čo jej uškodí...
dnes sme boli na bikoch, konečne sa otepluje... 🙂
evka,to ste frajeri s tým zúbkom
maca, ja som chcela obe deti silou mocou kojit a tiez som si uzila všetky laktačné krízy, u malej boli síce 100x lepšie a pohodovejšie..., ja mlieko nemusím, aj kvoli alergii,ale celkovo nedôverujej mlieku z iných cicavcov, nedávno som nadabila na jeden článok o mlieku, vela vecí, čo som tam čítala, som už počula, ale aj tak ma dosť prekvapil, mozno sa to niekomu zdá prehnané, no pre mna to bola posledná kvapka v pohári.... je dlhý, ale zaujímavý, kto chce, nech kuk 😝 http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...
a na tej stránke je aj zaujímavý článok o vigantole..

jaja25
21. apr 2008

Evi. No zdraví úplne nie sme. Len sa čudujem, že mňa to nechytilo. Ja som väčšinou najskôr chorá. Deti majú ešte soplíky, ale už je to omnoho lepšie. Tak dúfam, že nám to už chvílu vydrží.

evka39
22. apr 2008

mati,no poradila len to aby sme zúbky umývali.Aj som sa pýtala,či jej nemože chýbat nejaký vitamín ale len pokrútila hlavou...

evka39
23. apr 2008

jej,Mati a ako sa cítiš???Bábatko kopká???

jaja25
25. apr 2008

Kangaroo. S tým mliekom... Ja si myslím, že z niekadial musíme ten vápnik do seba dostať. Ked nie z mlieka, tak z nejakých mliečnych výrobkov... A náš Matúš žil do 2-och rokov len na mlieku... Kedze som ho kojila len 7 mesiacov, tak som mu dávala Nutrilon. Keby nepil mlieko, tak asi umrie ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre