Májovky 2006. Nájdu sa tu nejaké?

davidko
20. sep 2006

Ahojte 😉 nájdu sa tu maminky s detičkami narodené v máji 🙂

kangaroo
25. apr 2008

jaja, aspon niekto to čítal 😉 , chcela som vediet vas názor na ten článok... ja mlieku a vápniku z mlieka neverím, aj v časopise Dieta som čítala článok od detskej lekárky /meno si nepamatám/ že mlieko zabranuje vstrebávaniu vápnika a ze z mliečnych výrobkov sa vápnik ovela tazsie získava ako z rastlinných zdrojov, moje deti mlieko momentálne vôbec nepijú a ja sama sa mu vyhýbam, lebo ked si nečo mliečne dám, cítim ako to zahlienuje, takze sa tomu musím vyhýbať..... zhoršuje mi to alergiu...

maca793
26. apr 2008

kangaroo
vápnik v dnešnom mlieku z obchodu? to je smiešne, ja tiež neverím, že je tam. možno len nejaký zlomok. ja vôbec nejedávam mliečne výrobky, lebo mi vôbec nechutia a tu som, vápnika mám dostatok. deti síce pijú mlieko na litre denne, ale jedia aj strašne veľa jogurtov, aj 3 každá denne, takže príjem vápnika majú dostatočný. malej dávam ete do 2 rokov D vitamín.

evka39
27. apr 2008

No,konečne som si prečítala ten článok o mlieku a mám poviem pravdu zmiešané pocity....Som matka,ktorá sa velmi bojí aby nespravila niekde v stravovaní chybu,aby som neublížila malej....Po prečítaní som aj rada,že Emík mi také mlieko velmi nechce ak vypije,tak za malý hrnček denne ale miluje jogurtíky....moja pediatrička mi povedala,že sa nemám vobec trápit tým,že mi nechce mlieko ak papá jogurtíky...tak sa nestresujem a nedávam jej ho nasilu ak chce vypýta si sama.Len moja svokra je hotová z toho,že nepije mlieko 😝 A ten vigantol ja sa priznám,že ho Emke už nedávam asi aj 3-4 mesiace.Ide mat teraz dva roky.Vy ostatné dávate???

kangaroo
27. apr 2008

ja vigantol nedávam, nejak vnútorne som o nom nebola nikdy presvedčená, ved kojím, tak načo taká chémia... a inak teraz som čítala náhodou aj o tom vigantole,tak si to kuknite http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

evka39
28. apr 2008

kangaro,ešte kojíš???ja som odstavila vo februari horko ťažko.chceš ešte dlho kojiť???

jaja25
29. apr 2008

Neviem sa vyjadriť k Vigantolu z tejto stránky. Ja som ho dávala deťom do roka. Skúsim si nájsť informácie najnovšie. Ked sa niečo dozviem, dám vedieť 😉

mirko06
29. apr 2008

ahojte, pozerám po dlhšej dobe, ste sa rozpísali 😉
my sme zase po maródke, najskôr mojej, to som chodila ambulantne na infúzie, lebo som odmietla ležať v nemocnici, potom ochorel muž a teraz aj malý.
našťastie má už po angíne, mal ju prvý krát, dúfam, že nadlho aj posledný 😒
zúbky si malý umýva sám, ráno aj večer, keď vidí nás, hneď beží pre pastu a kefku a ešte aj vyplúva do umývadla ako my... strašne všetko opakuje, musíme si dávať pozor, čo urobíme a už asi aj povieme 🙂 🙂 🙂
teraz má malý obdobie, keď zistil, že keď si prisunie svoju malú stoličku, všelikde už dočiahne, tak teraz stojí aj dve hodiny pri umývadle, alebo dreze a akože umýva riad. zlatý, žeby mu to vydržalo 😉
a čo vyvádzajú vaše ratolesti?

evka39
29. apr 2008

Ahojte,jaaaaaaaaaaj mirko,to poznám pri varení mi Emka vždy asistuje len ssa postavím k linke a už trepčí velkú stoličku a pomáha..Najradšej sa tiež mága v drese...ja už vigantol nedávam ale to som asi písala už neviem,proste ho už nedávam a mala som trošku výčitky ale teraz už nemám 😉 teraz ked je von pekne,tak ju nejdeme dostat dnu,aj by spávala na dvore 😀

kangaroo
29. apr 2008

este kojím a dokedy, este neviem 😉 , neprekáža mi to a malej to je len na úzitok....
fú mirko, tak to ste mali riadnu kovbojku, tak sa skoro vyliečte 😉

jaja25
30. apr 2008

Kangaroo. Ani Adamkovi nedávaš mlieko, ani mliečne výrobky? Bavili sme sa s kolegyňami, že v ovocí a zelenine síce vápnik je, ale musela by si ich zjesť na kilá, aby si mala dobrú zásobu. A čo vajíčka, ani tie nejete?

maca793
30. apr 2008

no tak to je sila, ten článok je ufff 😝
ahojte, ako inak sa máte? ja som z malej hotová, je strašne nezbedná, ale zato zlatá.
začína sa prejavovať ako rozmaznaný jedináčik 😀
to čo robí ona, nerobili ani dvojičky. 😉
všade jej je. aj tam, kde by nemala byť.

maca793
1. máj 2008

ahojte, tak mi o týždeň oslavujeme, ideme robiť tortu, lebo keď som pozerala ceny, koľko torta stojí , tak ma išlo vyrútiť. chcela som veľké srdiečko, potiahnuté ružovým marcipánom a mini bielymi ružičkami, dookola by boli perličky, tak 1,8kg torta by stála 650,.sk. tak som sa rozhodla, že si ideme spraviť domácu, máme už zopár vyskúšaných receptov a aj plniek, tak nás to bude stáť ani nie 100,-. tak sa držte, za týždeň sem nakuknem.
a kto by mal v priebehu budúceho týždňa narodeniny, tak prajem všetko naj, naj, naj 😉

evka39
1. máj 2008

ahojte,maca dakujeme ,Emík má narodky teraz v nedelu 😀 takže oslavujemeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

kangaroo
2. máj 2008

jaja, jasné ze uz jedol aj jogurty aj vajká, tie aj lúbi, ale vyberám mu čo mliečne mu, teda im, dám. bez bryndzákov by sme neprezili.... 😉
no tak my sme oslavovali aj dnes aj zajtra, vonku grilovačka a robila som moju prvú tortu v zivote, cesto bolo ako na dobošove rezy a obalila som to marcipánom, ešte dnes som pre ten marcipán letela do nr,do jednej predajne cukrárenských výrobkov/kilečko marcipánu za nejakých 175 sk/ lebo my máme radi taký dobrý zuvkací, plnka sa mi moc nepodarila ☹ ale na prvý krát.... aspon sa todalo zjesť................a mimochodom boli tam aj vajká a maslo a celý litrisko mlieka 😝 . ešte včera sme boli zhánat darček a malá to vyriešila sama, náhodou zbadala v jednom darčekovom obchode takú kačku tašku na kolieskach a dnes bola taká zlatá, ked sme jej ju dali, pritúlila si ju a blazene az s milostným výrazom na tvári zahlásila: moja kačka 🙂
inak tiez gratulujem všetkým oslávencom 😉 😉

evka39
2. máj 2008

kangaroo,kedy presne máte narodky,dnes???

maca793
3. máj 2008

kangaroo
Všetko najlepšie 🙂 🙂 🙂 🙂
Nás to čaká o týždeň, už teraz má strach, aby som všetko stihla pripraviť. Našťastie malá bude celý týždeň u našich, takže si aspoň trošku oddýchnem. 😉

evka39
4. máj 2008

asi dodatočne ,kangaroo všetko naj...My sme sa narodili presne pred dvama rokmi a som taká z too....fňuk ,citlivka citlivá.Oslava dopadla fajn a tých darčekov,juj,ja som sa vytešovala viac aso ako malá 😀

Bambulky,ak zabudnem niekomu,tak prajem všetkým oslávencom krásne narodeninky a všetko naj naj,
maminky ale je ten MÁJ krásny mesiac,že????

kangaroo
4. máj 2008

evka, všetko naj, fnukajko 🙂 , my sme mali narodky včera, a oslavovali sme to v pia aj včera, lebo to tak vyšlo, slávili sme aj narodky mojej maminy, to ze je malá narodená v máji nie je náhoda, ja som si to tak plánovala, že chcem mat májovčiatko, že to bude také slnečné, usmievavé, radostné dietatko.... ale akosi som pozabudla na fakt že to bude aj býk tvrdohlavý 😠 😀

mirko06
5. máj 2008

všetkým májovkám, pri ktorých sme to nestihli, dodatočne všetko naj, naj....!!!!!!!!!!! 🙂

sranda
5. máj 2008

mirko, ďakujem, Petra mala v sobotu 2 roky, aj sme presne vtedy oslavovali. Sme si brúsili zúbky na ohňostroj májový v meste, len poslední hostia odišli o 11.

evka39
5. máj 2008

malej Peťuške dodatočne všetko najlepšie k narodeninkám 🙂 🙂 🙂

maca793
6. máj 2008

takže sa nám to kráti, sestra ide upiecť kokosovú tortu, dá tam cukrových šaškov, potom dám do albumu nové fotky, tak si to ak budete chcieť pozrite, ako ináč sa máte? ja som prišla pre malú lebo mi strašne chýba doma, takže ju beriem domov ale v piatok bude znova prázdninovať u starkej a potom v sobotu bude veľká oslava. tak sa zatiaľ majte

martina2007
9. máj 2008

Ahojte,

Evka -hlavne Emka prajeme vsetko najlepsie k narodeninkam

a tiez vsetkym majovkam vsetko najlepsie,my mame teraz v sobotu..
Chudacik nas maly si vcera rozbil bradu,tak som z toho smutna,ze pred narodkami sa dokalici ☹

maca793
10. máj 2008

čavte, my sme práve dooslavovali, bolo super, fotky pridám asi večer bolo fajn, malá dostala kočík, 2 bábiky a kocky.

evka39
10. máj 2008

ahojte babulky,macík dodatočne všetko najlepšie malej slečne.

mati ,vy to máte asi presne dnes,že?tak tiež všeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeetko najlepšie...a ako sa cítiš??už sa ti to kráti??a ako malý reaguje na bruško???

martina2007
12. máj 2008

Maci,

tiez prajem vsetko najlepsie malej Karolinke.

Evka,no maly je celkom fajn,niekedy mi dava na brusko pusinky-je to take mile 😉

No uz sa mi to krati-ale uz by som to chcela mat za sebou.

otrivinkajanka
16. máj 2008

ahojte baby pridam sa ku vam aj my sme maj 2006,,,,,

kangaroo
16. máj 2008

ahoj a vitaj 😉

otrivinkajanka
16. máj 2008

dakujem a co uz ste mali nejake stretnutie?a co deticky vas posluchaju?

maca793
17. máj 2008

ahoj otrivinkajanka
máš strašne bláznivý nick 😀
deti poslúchajú ako tak neviem ako u iných ale moja je strašne živá, vo štvrtok prevrátila celú ordináciu u imunologičky, a tá sa už nevedela dočkať, kedy z tade vypadneme 😀
a čo tvoja? tiež je taký šiator? malá má pekné meno, ako moja staršia 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre