Májovky 2006. Nájdu sa tu nejaké?

davidko
20. sep 2006

Ahojte 😉 nájdu sa tu maminky s detičkami narodené v máji 🙂

evka39
3. jún 2008

ahojte babule tak ja som len prednedávnom písala ,že malá sa s nočníkom nekamaráti a buuuuuuuuum..ked je doma,tak pekne cika a kaka do záchodu alebo do nočníka...z ničoho nič sama od seba začala raz sa jej podarilo vychválila som ju do nebies a od vtedy pekne..len beha holá ked má len gatky,tak ich ociká lebo ona nepovie,že sa jej chce proste ide sama a nevie si ich stiahnut..aj von si pekne čupne nožky rozkročí no teším sa ako malá...a ked sa vykaka,tak 10min.pozeráme do nočníka na hovienko 😀 ake kráááááásne vykakala 😀 😀 tak pekný dník

otrivinkajanka
4. jún 2008

mne simca vzdy oznami ked ide na nocnik a ked sa vykaka uteka mi povedat mama aa to je hovienko maca teraz je najlepsie obdobie ne naucenie sa chodit do nocnika vonku je teplo nechaj ju vyzlecenu aj mne simca vsetko ocurala ale ked som jej povedala,ze to sa nesmie ze na to ma nocnik aj som jej nazorne ukazala ako sa cika tak zacala chodit nanho sama ale kazde dietatko je ine ja by som uz prijala keby rozpravala je velmi sikovna vsetkemu rozumie ale malo rozprava som zvedava kedy zacne prajem vam slnieckovy dnik 😎

plasta
5. jún 2008

ahojte baby.... tak moja mala uz cika do nocnika asi tak od Velkej noci, po tom, ako zazila velky sok, ked videla svoju, vtedy osem mesacnu sesternicu ako sedi na nocniku a cika.... nieco sa zlomilo a zacala s radostou pouzivat nocnik....
a ako tak citam, tak aj ja trpezlivo cakam, kedy zacne poriadne rozpravat... rozprava malo, vsetkemu rozumie... ale tie slova, ktore uz povie, zacina pekne spajat do viet... den, co den sa vytesujem....
tak prajem pekne dni olne slniecka 🙂

maca793
7. jún 2008

plasta
to je super, konečne aj moja si to začína uvedomovať, že existuje nočník a plienka je veľká kaka. 😉

jaja25
7. jún 2008

No tak my sme tu asi najlenivejší.... no čo už, chlapi.... Filip mi skoro každý den ociká v obyvacke podlahu, co nevystihnem, ze uz chce cikat. Vobec sa nepyta. Vcera sa mu podarilo vykakat, a vsetci sme nadskakovali od radosti. Dnes ma uz poriadne nahneval, ked som sa ho tretí krát pytala ci chce ist cikat- povedal nie a do desiatich sekúnd sa pocikal.... ☹

evka39
7. jún 2008

tak mi sme dnes mali gril party na zahrade a 2krát sa pocikala...ale chápem,lebo bola prvýkrát bez plienky ked sa niečo dialo u nás a ona vtedy nestíha ani jesť ani piť nieto ešte sledovať,či jej treba cikať ked sme prišli dnu,tak sa pekne pýtala...ja sa z toho tak vytešujem ako malá...ešte pred mesiacom to vyzeralo tak beznádejne a zrazu.... 😀

maca793
7. jún 2008

🙂
ja som bola tiež na záhrade, ale pleli sme a tak neviem, čo robila malá celý deň. bola u starkej. ale vraj bola strašne planá. ☹
v poslednom čase si s ňou neviem dať rady, strašne sa durdí, hádže na zem, kričí ☹

jaja25
8. jún 2008

Maca, ako keby si opisovala nášho Filipa. Dnes bol výnimočne strašný v kostole. Ležal na zemi, potom liezol po všetkých bočných oltároch. Potom si povedal že už by bolo načase ist domov, tak sa rozbehol von do dažda. Ja som bola mokrá ako myš- a bolo to nie z toho dažda....

evka39
8. jún 2008

tak nie som asúpon sama čo má čerta 😀 .moja Ema zunuje aj desiatich boli sme dnes u našich a chudáci tak nám kývali ked sme išli preč 😀 😀 dom hore nahami a stále v pohybe..nemá čas sa ani vody napiť 😝

plasta
9. jún 2008

tak ako vidim, tie majove deti su asi vsetky take poplasene.... aj moja mala robi v poslednej dobe same hovadiny... si postavi hlavu a nie a nie sa potom pohnut z miesta.... a ked sa jej nieco nepaci, tak si cupne a zacne plakat, pripadne krici, ze tak ne...
ale dnes je akosi vynimocne dobra, vratili sme sa z prechadzky, vlastne z cezpolneho behu v jej ponimani, a bez reptania sa sama napapala a potom si popytala kakako a isla spat... no, neviem, co sa to robi 😲

otrivinkajanka
10. jún 2008

no caute deti v ich veku uz zacinaju byt take ja som to videla u kamaratky ta ma teraz 3 rocnu aj moja simca je pojasena a roztopasna a uz sa vie aj urazit a kricat na mna sice jej nerozumiem co ale je to zabavne ked si zalozi rucicky a nahnevane odide prec alebo sa so mnou hada ked sa jej pytam ako sa vola to povie titti lebo susedkyna mala sa vola kitty a ona ju vola titti a bude sa so mnou hadat,ze aj ona sa tak vola je zabavne vidiet dieta v ich veku ako postupuje s ucenim sa vcera som ju ucila kakavko a hovorila tatao vsade dava t-cko aj sandalky su tantatky a nas psik nelyna je nenina a bekyna je bety alebo beby je to zabava

maca793
14. jún 2008

ahojte ako si žijete? my celkom dobre, len to počasie, síce svieti slniečko ale fúka silný vietor.
cez týždeň sme mali pevno, našťastie výtery z piatka dopadli dobre a nemáme žiadneho bacila.

otrivinkajanka
16. jún 2008

maca no super hlavne nech su nase deticky zdrave to pociasie by sa mohlo uz umudrit v nedelu sa chystame do bojnic tak dufam,ze bude pekne

evka39
20. jún 2008

ahojte,aj my sa chystáme do Bojníc,len ešte neviem kedy pojdeme.potom napíš ako ste to zvládli a ako sa simonke páčilo???maca to je dobre,tieto bacily vedia narobit šarapatu...Ja som týžden bez svokry/išla na dovolenku/jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj,taký je tu klud 😀 😀 😀 ale už v nedelu sa má vrátiť.. 😒 😀 tak sa majte majovky moje,zdá sa ,že počasie sa už zlepšilo,tak si užívajte slniečko 😎

maca793
22. jún 2008

ahojte, som len na skok tak zdravím tu je krásne teplo.neviem či nepôjdem na pláž s deťmi. tak za týždeň sa určite ozvem, malovala som byt takže som si len prišla pre deti pa

plasta
22. jún 2008

caute baby... my sme sa dnes vybrali na turu... viete jak bolo fajne.... povozili sme sa pozemnou lanovkou a potom dole pesi, popri vodopadoch... paradicka... mala to hrdinsky zvladla... trosku kracala, trosku ju dede ponosil na koniku, trosku ja... pobezkala, vodicku chutnala a tak.... teraz sa dve hodinky vyspala a netvari sa, ze sme vobec niekde boli... ma este stale energie... a vecer zasa ide Let`s dance, tak sa tesim ako budeme poletovat po izbe....
tak zatial pa

otrivinkajanka
24. jún 2008

ahojte baby evka bolo uplne perfektne aj pocasie nam vyslo simonka bola uplne hotova!ani odtial nechcela odist revala ako diva oplieskali sme tam plno penazi,ale som spokojna a hlavne,ze aj simca bola

maca793
28. jún 2008

ahojte, kde ste? ako trávite víkend? malá teraz spí, máva v poslednom čase spánkový deficit a tak býva zlá. ale zato je zlatá, len na tie plienky. ☹
večer ideme do Kauflandu po lacnejšiu zeleninu, ak budú mať.

kangaroo
2. júl 2008

ahoj všetci, boli sme na dovči v Parge, bolo tam strašne teplo ale krásne, domáca sa rozplývala nad Sofiou, pretože má grécke meno, kakať sa vypýta no ciká ako chce, pri mori sa vycikala a potom si šla robiť bidet do mora 😀 bola to sranda, vela rozpráva, opisuje situáciu, vedie rozhovor, oddôvodnuje ... len sa divíme, Adamko tiež skoro rozprával, ale nie takto múdro, asi je to tým, že tú múdrosť má v mene 😝, som rada že sme doma a nie je tu taký hic a hlavne žiadne komáre....

maca793
5. júl 2008

ako vidím, tak len tu píšem ja ☹ ale to neva 😀
po dlhšej dobe sme chorí, máme soplíky, ale je to podstatne lepšie ako keď sme mali nosnú mandľu.
našťastie malá sa teraz hrá, a tak môžem kukať na vás čo porábate. malej som objednala zopár vecí na jeseň z bazárov, za lacný peniaz. a teraz dúfam, že prídu. 😀

plasta
6. júl 2008

no maca... tak sa pridam... my sme tiez boli chorí... malu chcela chytit angina, ale sme to skoro podchytili, tak sme obisli bez ATB, len sirupčeky a kvapky 😉 ... a dnes ideme poobede na konicky a koncert tam bude, tak sa mala vytesuje... sa pojde povozit a potancuje trosku, aspon bude vecer lahsie ju ulozit do postele

maca793
8. júl 2008

to je fajn, našťastie soplíky prešli za deň, sirupy sme nemuseli dávať, už ich za 2 roky pojedla toľko, čo ani ja nie za 29,5 roka.
teraz krásne spinká a ako vidím, nejak sa to tu nehýbe ale to neva.
malá je v poslednej dobe strašne "zlá". na všetko má výhovorky bije dvojičky, rozkrikuje sa ta het. hádže hračky po byte, no proste pohroma. neviem po kom to zdedila 😀 😀 😀 ,
žeby niečo odkukala po dvojičkách? 😉

plasta
9. júl 2008

no hej.... aj ja som rada, ze uz je zdrava, este sem-tam pokasliava, ale inak je to dobre...
a tiez ma take obdobie, na vsetko odpoveda nie... si predstav, vcera mi zakazala ist s nou vonku, chcela som ist s nou a babkou do obchodu, taky cirkus urobila, ze som sa prezliekla a isla len s babkou a dedkom... tak mi prislo luto....
no, v nedelu som sa tak tesila na tie koniky a malej "stari rodicia" mi to tak pokazili... nededo sa tvaril jak pan zemegule a nebabka sa predvadzala jak herecka s druhou vnuckou... vecer mi tak do placu z toho bolo... ako sa k nej mozu tak chovat, ze ignoruju mna je v pohode, ale preco to robia tomu deculku, ved mala za chyby svojich rodicov nemoze....

maca793
12. júl 2008

zlá správa, bola som dnes na pohotovosti, máme veľkú a silnú angínu, o takmer 2 mesiacoch, konečne sme kakali do nočníka, a teraz čakám na to, kedy dám lieky a idem spať. neviem či nechám malú u mamy a ja si trošku oddýchnem alebo ju zoberiem domov ☹
našťastie horúčky nemá ale berieme antibiotiká ☹

plasta
14. júl 2008

joj, tak to mi je luto... si to viem predstavit... ja som nemohla ist ani na krok, ked bola mala chora a to je zvyknuta na babkovcov, kedze u nich byvame... tak sa liecte a drzim palce nech co najskor zaberu ATB

maca793
14. júl 2008

ahojte, našťastie ANB začali zaberať, síce sme mali po 2 dni teploty, ale zdá sa, že to už prešlo. aj papať nám začína chutiť, takže ešte 2 dni budem u našich a pôjdem domov, doma je len doma už sa teším.

plasta
15. júl 2008

no hej... moja mala nechcela vobec jest, len kakavko pit a z toho sa moc sice nenapapkala, ale aspon nieco...
no tak sa drzte

maca793
15. júl 2008

mne ani kakavko už nechce ☹ ale zato zje denne 5 jogurtov a syrov to ani nehovorím 😉
teploty už nemáme, zajtra vlastne dnes idem domov, už sa normálne teším tak zatiaľ sa majte pa dievky a držte sa

plasta
16. júl 2008

no, vidis.... ale z toho sa aspon ako tak napapka... zato moja mala nemoze syr ani vidiet... a este zemiaky, tak neviem, co to bude, ked pojde do skolky...
ti verim, ze sa tesis, ved doma je len doma

evka39
16. júl 2008

jej baby,dávno om nepísala,ale ked ja nestíham pri tej mojej princeznej...
maca,dúfam,že maličk je už fit...ak nie,tak skoré uzdravenie...
v Bojniciach bolo fantasticky,Emka sa vytešila a aj ja ako malá 😀 ....aj pár foto som dala do albumu tak ak chete,tak kuk.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre