Májovky 2006. Nájdu sa tu nejaké?

davidko
20. sep 2006

Ahojte 😉 nájdu sa tu maminky s detičkami narodené v máji 🙂

mirko06
30. dec 2006

a prosim ta, ked uz mas take skusenosti, nevies mi poradit nieco na laryngitidu, maleho strasne dusi taky hnusny, suchy kasel, mam calciovy sirup a cipky pre pripade, zeby a dusil, ale ten sirup mu nejako velmi nezabera, nemas nejaky domaci recept na ten kasel, nespinka kvoli tomu celu noc, stale sa nato budi ☹

maca793
30. dec 2006

recept nemám ale malá bola pred mesiacom kôli laryngitíde 5 dní v nemocnici, mala nejaký bacil RSV a intubovala2 týždne lieky proti epilepsii. doktor vravel, že jej to roztvorí cesty. už je dobre. kalcium je nanič, skús bromhexin alebo niečo medové(sirup-nenapadne ma názov), alebo ambrobene. ak mu to neprejde, treba ísť ku doktorke.

mirko06
30. dec 2006

u doktorky som bola, ta mi dala ten sirup, fenistilove kvapky a cipok, ale mam pocit, ze je to nanic. ten sirup, medovy myslis mucosolvan?
ale ja tak dik

maca793
30. dec 2006

ano super 🙂 ak mu to neprejde, tak si pýtaj papier na teraz mi vypadol názov ambulancie, kde takýto kašel a problémy s prieduškami liečia ☹ ☹ ☹ od doktorky

maca793
30. dec 2006

mojky už budem končiť lebo sa maličká nejak preberá a idem jej dať mlieko spí totiž od šiestej a naposledy jedla o 17.30. tak sa maj a uži si Silvestra. ja pôjdem s kamoškou do mesta a potom sa pôjdeme zabaviť do baru. potrebujem si trošku vypnúť nervy. ak budem u našich ešte v pondelok tak sa ti ozvem alebo mi napíš do internej pošty. budem čakať dobrú noc 🙂 😔 😔 😔

mirko06
30. dec 2006

dik za rady, aj ty pekne vypni a dobru zabavu. my sme mali ist s muzom do zvolena do divadelnej restiky, nasi mali varovat maleho, ale ked je taky chory a ja som prave dobrala antibiotika kvoli zapalu priedusiek, tak budeme doma, sami traja 🙂

maca793
30. dec 2006

ja pôjdem do ZV 20.januára, kedy máme stretko po 10 rokoch od skončenia školy. doma sa mi nechce kvasiť. papa užite si silvester 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
😀 😀 😀 😀 😀

davidko
autor
31. dec 2006

všetkým Májovkám želáme veselého silvestra a šťastný nový rok 😀 😀 😀 vela vela zdravíčka a trpezlivosti pri našich deťúrencoch 🙂

mirko06
2. jan 2007

dakujem pekne za prianie a samozrejme sa pripajam aj ja, hlavne nech nam ti nasi drobci robia len a len radost 🙂

davidko
autor
2. jan 2007

ahoj mirko06 už ste sa vyzdraveli 😉 aj mi sme boli doma tiež mali deti nejaké nachladenie ale chcalabohu nič vážne 🙂

mirko06
3. jan 2007

ahoj davidko, dik za opytanie, kalciovy sirpu zabral, este sem-tam zakasle, ale uz je to zase nas "stary" mirko 🙂

kangaroo
3. jan 2007

ahojky a tiež vám prajem všetko dobre v Novom roku.No tie choroby vám nezávidím.Mi zatial nič,len teraz jej trošku slzia a možno hnisajú očká,chytila to asi od malého,ktorý je nanič so zdravím asi 3 mesiace.Prekliata škôlka.No ja som malej dala len pár omrviniek z perníčku a tak sa vysypala na laktoch,že som hned hodila brzdu,čo sa týka stravovania a lepok som jej ešte nedala.Kojím ju a papá len na obed a večer,zemiaky,ryžu,mrkvu,jablko,kaleráb,pohánku,brokolicu,hrach,cibulu,prosná kaša.Z banánu sa vyhádze a citrusy ani neskúšam.Posiluje na štyroch a robí mostíky.Žiadna borka ale myslím že je to v pohode.
Musím sa vám pochváliť,dnes som si ušila taký špeciálny sál aby nám nefúkalo, ked sa budeme nosiť v šatke.Inak táto zima je na milú belu.

mirko06
4. jan 2007

ahoj kangaroo, ono drobci tie choroby zvladaju lepsie ako my, starostlive mamy 🙂
gratulujem k salu, daj foto do albumu, nech mozeme zavidiet. teda ja a sitie, no to nejde dohromady, len sa vyhovaram, ze nemam pedal k sijaciemu stroju 🙂
ja so stravou velmi neexperimentujem, uz viem, co maly moze a co nie, tak naco to pokusat.
akurat mam jeden problem, ze som mu musela zacat kupovat tie stavy jupik alebo hami, lebo caj mi vobec nevypije, uz uplne odmala ho vobec nechce pit... no co, ma fajnovu pusu 🙂

kangaroo
6. jan 2007

ahoj mirko: to s tým pedálom je dobré 😀 ,foto dám trošku neskôr ale dám vediet, to je ozaj fajnový s tými štavami, no ja dávam malej len mliečko 😝 nejak sa mi nechce jej dávať čaj alebo vodu,zatial jej stačí,môžno neskôr.S malým ideme vybrať nosnú mandlu v narkoze,zase budeme o pár litríkov lahší 😠, dúfam že mu to pomôže

mirko06
6. jan 2007

jej, tak drzim palce pri tych mandliach, je to neprijemne, ale snat v tej narkoze to bude dobre 🙂
s tym pitim je to tak, tiez sa mu snazim davat pit len mliecko, ale moj muz ho naucil, ze ked sa vnoci zobudi, tak pije tie stavy, lebo sa mu nechce vstavat, to ho naucil, ked som spavala vedla v izbe, lebo som bola na antibiotikach a kaslala som a tak, takze teraz mu uz vnoci robim iba mliecko a sem-tam cez den mu dam napit, zistila som, ze potom dobre a pravidelne kaka a hlavne sa uz neptrapi ako predtym🙂

davidko
autor
7. jan 2007

kangaroo držím palce pri vyberaní nosnej mandle ☹ nech ju to nebolí ked sa zobudí 🙂

grmitko
7. jan 2007

ahojte, moji drobci sa narodili 19.maja. Zeleninku papaju, ale s ovocim nam to velmi nejde. Tak papame iba zeleninovy obed a vecer kasu. Nerobim si z toho tazku hlavu, ved sa naucia aj ovocie. Hlavne, ze zeleninku mi papaju. Caj nepili vobec, ale teraz sa uz trosku naucili, tak si cez den daju aj trosku caju. Prve tri mesiace sme mali koliku, takze sme si uzili, stale len plac a krik a nechceli jest, ale zvladli sme to. Akurat som bola nahnevana na doktorku, lebo ked som chcela, aby nas poslala na vysetrenie, ci to je skutocne iba kolika, tak mi povedala, ze s jednym kolikovym dietatom je to co robit a ja ich mam dvoch, tak si to mam odtrpiet. 😠 😠 😠 a veru sme si to pretrpeli, vsetci styria.

mirko06
8. jan 2007

ahoj, vitaj v klube.
tak to ste skoro rovesnici s mojim malym, ten sa narodil 20.5 🙂
inak s tym ovocim mas pravdu, ja som skusala nastruhat jablkcis piskotkou a preplakal mi cely vecer ☹ tak mu davam len presnidavky, varim mu take masovo-zeleninove prikrmy a sem-tam na spestrenie kasu. cajik mu velmi nechuti, ale snazim sa, aby si zvykol, teraz pije tie jupiky, to mu chuti, len je to strasne drahe. tak uvidim, uz sa mu sem-tam podari vypit aj caj 🙂

mirko06
8. jan 2007

inak co sa tyka kolik, to je nestastie chlapcekov a pokial by to vo vasom pripade bolo nico vaznejsie, tak by vas doktorka urcite poslala na nejake vysetrenia. vacsinou byva podozrenie na neznasanlivost na lepok, ale to by museli grckat a mat hnacky po kazdom jedle a tak. aj nam to prestalo po 3 mesiacoch, aj kd koliku mal maly malokedy, hlavne odvtedy ako som mu kupila avent flase

kangaroo
8. jan 2007

grmitko: vitaj a gratulujem, zvládnuť dvoch drobcov,klobúk dolu a ešte s kolikou, nech sa darí
mirko06: alergia na lepok sa dá zistit az ked bábo lepok začne požívať 😉 a mimochodom v dnešnej dobe sa to prejavuje aj pomalým rastom dietata
mandle idú vyberať synovi a bojím sa tej narkozy ☹

davidko
autor
9. jan 2007

ahoj grmítko normálne ťa obdivujem s malinkými, moj ked mal kolilky tam som nevedela čo skor a teraz ked sa moja malá začala stavať na nožka tak rozmýšľam ktzoré budeš skôr chytať aby nespadlo, 😉 držím palčeky 😵

grmitko
9. jan 2007

koliky sme v zdravi prezili, ale poviem vam, ze ani neviem ako. A nasi ich mali stale. Od rana do vecera len preplakali, no bolo to tazke. Chvalabohu ze uz to mame za sebou. Na nozky sa mi stavaju aj tito moji dvaja, uz by najradsej chodili, je to zabava, neviem na ktoreho pozerat skor, ked sa mi rozlezu po posteli. A co bude ked este zacnu chodit 😲 😀

kangaroo
9. jan 2007

tu sú slúbené fotky toho šálu do bundy pre dvoch https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

mirko06
9. jan 2007

ty si ale sikulka.... ja som si predstavoval klasicky sal 😲 ,ale to vies, my co nemame pedal k stroju, tak co vieme o siti 🙂

davidko
autor
10. jan 2007

kangaroo to vyzerá šikovnééé, ani som ešte také niečo nevidela,ale to asi nosíš malú dosť v klokanke ked potrebujete taký šikovný šál 🙂 už ste boli vybrať mandle 😕 ako ste to prežili,mna by to určite viac bolelo ako to malé 😵

kangaroo
10. jan 2007

ahojte,nosím decká v šatke,teda malého už len tak zo srandy na pár minút,bo práve nedávno oslávil 4. narodky. Mandle ešte máme,zajtra bude po nich.No ja ked pozerám v čom všetkom sa dajú dnes deti nosiť a ešte to príslušenstvo............hmmmm.......padá mi sánka a oplatilo by sa mať pre tie vymoženosti viac detí 😵

mirko06
11. jan 2007

ahoj, ako to dopadlo s tymi mandlami? dufam, ze v pohode aj maly aj ty... 🙂

mirko06
11. jan 2007

my sme boli vcera v poradni a nasa doktorka mala minuly tyzden dovolenku, tak tam bolo narvano ako na mileticke 🙂 cakali sme 2 hodiny... parada
maly bol nastastie v pohode, akurat som ho musela nosit na rukach, lebo musel vsetko vidiet a tak. a vazi uz 8900g, takze ziadna sranda 🙂

kangaroo
11. jan 2007

wau, to si sa teda naposilnovala 🙂 , no a s mandlami sme dopadli tak,že ked už ho mal na stole tak zvážil že bude dobré zrerať aj z krčných mandlí a tak ho teraz bolí hrdlo,vyplúva hlieny a grckal a máme o radosť postarané,no hádam to za pár dní bude eňo ňuňo, bol tam s ním manžel a je super že tam nemusel ležať a môže byť doma
my máme skvelých necelých 7 kg, takže pohodička 😎

mirko06
12. jan 2007

ja si pamatam ako dieta, ked mi vyberali krcne mandle, mala som neajakych 5-6 rokov, ale to som lezala normalne v nemocnici. a vtedy nejake umrtvenie nebolo, len mi strekli taky spreja si pamatam, ze som si musela drzat pri ustach taku misku a tam mi tie vystiknute mandle potom dali. chvilku to boleleo, ale deti vraj bolest znasaju lepsie ako my dospeli, takze snad to maleho rychlo prejde, nech je rychlo v poriadku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre