Májovky 2006. Nájdu sa tu nejaké?

davidko
20. sep 2006

Ahojte 😉 nájdu sa tu maminky s detičkami narodené v máji 🙂

titkovamiriam
28. jan 2007

no aj u nas to s tym jedenim zacina byt horor.volakedy to bolo marekovi suma-fuk co kto je ,no a teraz ked vidi niekoho nieco jest tak ham-ham.predvcerom ked sa najedol a robila som zvysku rodiny hranolky,marek nahodil ham-ham vyraz akokeby nejedol cely den,no nastastie to vyriesil kusok chleba.miminka maju rozum dobre prespekulovamy

mirko06
28. jan 2007

veru, ten rozumcek teda maju poriadny....
nas je strasny papkac, ma uz cez 9kg, az rozmyslam, ze ci to nie je vela. muz sa smeje, ze ma stehna ako anton tkac. to bol taky cyklista 🙂

grmitko
28. jan 2007

nasi drobci tiez ked nas vidia jest, tak prilezu k tanieru, nahodia vyraz "cely den som nic nejedol" a rukami sa nam snazia zobrat to, co papame 😵 . Rucickovy boli oni odmalinkata. A tiez som si vsimla, ze ked su so mnou a potom niekto pride, tak je vsetko ok, jasia sa, blaznia, smeju, a ked znova uvidia mna, tak spustia krik, akoby ich na noze brali. Ked su napriklad so svojou krstnou, tak sa rehocu, ja si odskocim umyt riad alebo na wc, vratim sa, zaregistruju ma a koniec sveta, ako keby som bola prec mesiac.
A tiez su strasne na reklamy, mobily a ovladace. To ich naucil tato. Dal im do ruky ovladac, aby sa zahrali a teraz ich musime schovavat, lebo akonahle ich uvidia, tak o preteky sa za nimi hrnu 😀 😎

kangaroo
28. jan 2007

ahoj ahoj,sme sa nejak rozpísali, asi je to s tými krpcami čoraz veselšie 😀 , tiež má rada ovládatká/ked si má vybrať tak radšej s farebnými pupčekmi 😀 /, mne sa páči že ostala mojkavá, bo doteraz a ešte stále ju viac zaujíma/la kvalita látky ako mamina 😠 , v poslednej dobe v noci vymýšla, ale som neústupná a žiadne vzrúšo nebude, i ked som z toho niekedy vyčerpaná /dobrý spôsob chudnutia 😀 /, tiež je prefíkaná: dnes som jej vybrala zo škatule v stolíku hračku, tú si však nevšímala, bo ju viac trápilo, čo by ešte v tej škatuli mohlo byť 🙂

mirko06
28. jan 2007

su proste zlati a vynaliezavi, ti nasi dorbci 🙂
myslim si, ze teraz je asi najkrajsie obodbie, lebo za chvilku uz budu odvravat a tak... to mi povedali kocky, co uz maju nejaky ten porod za sebou.
malemu sme urobili taky jeho kutik v obyvacke, ma tam hraciek od vymyslu sveta a myslite, ze ho zaujimaju? ked trciaci sacok zo smetiaku je taky zaujimavy 🙂

titkovamiriam
29. jan 2007

Veru je to najkrajsie obdobie .Od 5-12m su babatka namilsie.Potom je to uz o uceni co smu a nesmu,neskor pojdu do skolky a skoly.My mame Mareka hlavne preto ze ti starsi akosi vyrasli a uz je to o tom ci mozu byt vonku do deviatej,ci musim tu ,,trapnu,, hudbu 80-tich rokov pocuvat ked su oni doma,ci maju kozmetiku na akne a nedajboze ich pohladit.
nechcem tym povedat ze si s nimi nerozumiem,prave naopak mam s nimi dobry vztah,daju si aj povedat ked si myslim ze ako riesi niaky problem nieje najlepsie- no uz niesu malinky.
Tak si to mimi nkovske obdobie uzime lebo naozaj to uletiiii 🙂 🙂

mirko06
29. jan 2007

uf, aspon vidim, co nas caka a neminie 😀
ale ja to vidim na mojom 11 rocnom synovcovi, ktory nemoze ist do skoly v hocicom, gel na vlasy je uz bezna vybava, stale pozera, ci uz ma chlpky, na vsetko prevracia oci a my uz nic nechapeme, ved sme stari 🙂

davidko
autor
30. jan 2007

baby chcem sa vás opýtať už ste skušali dávať sadať na nočník svoje detičky ak nie čo si myslíte kedy by bol najvhodnejší čas 🙂 mi sme to už skušali ale moc sa jej to neľubi tam sedieť a ak ju aj zabavím tak len 10 min. 🙂

kangaroo
30. jan 2007

davidko: ja si myslím,že ak sa mu nepáči netreba ho nútiť, aby k tomu nedostal odpor a myslím že dieťa si je schopné ovladať zvierače tak kolo 1,5 roka, ak sa nemýlim, v tomto čase je to len o "odchytávaní moču" - na toto ja čas ani chuť nemám takže to nerobím 🙂 ,takže tak.no vraj to niektorí vedia vystihnúť, kedy ich dieťa chce cik a kedy kak, nie je o tom niečo aj v téme "bezplienková metoda"
čítala som v jednej múdrej knižke,že je dôležité v tomto období vývoja, aby sa deti hrali s malinkými vecami /práve takými pred akými ich máme chrániť, bo sú pre nich nebezpečné- malé guličky, korálky.../, pretože,ak sa s nimi nebudú hrať, môže to spôsobiť problémi s oboznamovaním sa s ceruzkou a v kreslení a písaní, no skrátka je dobré aby sa aj s tými drobnými vecami teraz stretli 😉

mirko06
1. feb 2007

ja ho na nocnik este nedavam, nechape, co od neho chcem. vraj treba zacat davat maleho na nocnik ked ma okolo 15 mesiacov. vtedy zacina chapat, co ma robit.
teraz sa akurat tak zabava a 1x sme ho tam skusali posadit a vydrzal asi 10 sekund 🙂

davidko
autor
11. feb 2007

chcem sa popýtať mala mi od včera iba kaká a spotreba plienok je poriadna,asi to bude zo zubčeka neviem ale neviete nejaký vývar čo pomaha proti prehánaniu 😕

kangaroo
11. feb 2007

ryžový a mrkvový odvar

kangaroo
13. feb 2007

no nás pre zmenu zapeká a tak jej pomáham kakať 🙄 , nechápem ako v poslednej dobe robí pokroky vo vývoji a ako je jej vývoj súmerný, brdo
asi máme vela práce, bo je tu nejak pusto 😀

mirko06
18. feb 2007

ahojte, my sme boli teraz dlho prec a vidim, vidim, nejak to tu vázne 🙂 musime s tym nieco urobit...
malemu uz ide hore aj ocne zubky, ked sa zasmeje, tak vyzera ako maly upir 🙂 a ked sa pozabudne, tak uz aj sam stoji, sice len pra sekund, ale predsa. a potom sup na zadok, to je istota, tam je makko, ked tam ma plienku 🙂

kangaroo
19. feb 2007

mirko06: gratulujem 🙂

davidko
autor
21. feb 2007

ahojte 🙂 tiež sme včera došli domov tak som tu nebola,začali nám deti pobehovať tak už beháme za nimi a nestíhame popísať aké su šíkovné 😀

mirko mi predné zubky ešte nemáme zato hore rezák vyzerá super tiež ako úpírča 😉 no a vykompenzujem to dvoma zubkami dole s ktorými ma kušeee 🙂

mirko06
21. feb 2007

inak, ze to boli, ked ta tymi malymi zubkami pohryzie? 🙂 take ich ma ostre, ono sa to nezda...
ale je fakt, ze male deti s tymi dvomi, ci styrmi zubkami su strasne zlate, ked sa usmeju 😀

grmitko
22. feb 2007

nasi drobci maju Dominik sedem zubov, styri hore a tri dole, a Leusko ma sest, dva dole a styri hore. A boli to poriadne, ked ma pokusu, minule mi az slzy vyhrkli, ako ma kusol Leo. Dominik mi hrozne rad hryzie do kolena 😀 neviem preco, ale vzdy, ako zbada koleno, hned mam v nom otlacky zubov. 🙂 A tie ich usmevy, no jedna radost. Uz sa pustaju chodit, tak mame radost veliku 😎 ale inak je to zatial fakt najkrajsie obdobie, su uz taki sikovni a zlati 😉 😀

mirko06
23. feb 2007

grmitko: teda ty to mas vsetko dvojmo 😀 s tym kolenom to musi byt podarene 🙂
vela kociek, ktore maju uz starsie deturence hovori, ze toto je u deti najkrajsie obdobie a plne s nimi zatial suhlasim. 🙂
inak s tym hryzenim si nic nerob, ked drzim maleho za rucky a chodime spolu, tak si silou-mocou taha moju ruku do jeho ust a ohryza mi prsty, co fakt niekedy dost boli 🙂 niekedy sa malemu smejem, ze mame doma hava, lebo do vsetkeho hryzie a akonahle mu dam dole plienku, uz aj cika, tak mame sem-tam na dlazke mlacku...

maca793
28. feb 2007

baby čaute, ako tu čítam len tak zbežne zubov máte už neúrekom my máme 2 dolné a v nedeľu nám vykukol horný. dostali sme hnačky také, že sme strašne vyparené. vieme povedať mama, vava(to malá kričí na moju sestru Ivu), pa(papať), ham(papať), bľaboceme, púšťame sa do chodu už od 8 mesiaca. papáme všetko čo sa len dá. najradšej zaspávame na brušku. na nocník sa bojíme chodiť predtým sme sedávali pekne a aj sme sa vycikali a aj vykakali a teraz ani sedieť a robime taký cirkus akoby nás išli vybiť. tak sa majte pa

kangaroo
1. mar 2007

ale sú tie naše slniečka s tými pár zúbkami zlaté 🙂 , nasa malá liezla do schodov a strašne sa mi to lúbilo, všetko ju zaujíma, o všetko sa postaví, a je strašne rýchla, včera sa zakusla do brezového polena nachystaného pri krbe 😀

mirko06
2. mar 2007

kangaroo: ked to tak pojde dalej, tak nemusite pilit drevo 😀

davidko
autor
2. mar 2007

mirko 😀 😀

mi vyzeráme so zubkami ako upíri horné nemáme predné ale rezáky 😀 už len vyciciavať 🙂

mirko06
2. mar 2007

davidko: maly tiez vyzera ako taky upir, dole ma dva zubky predne, hore ma uz ocne zubky, ale dnes som si vsimla, ze mu uz idu aj horne predne zubky, tak snad bude vyzerat normalne 😀

kangaroo
2. mar 2007

fú vy ste ale zubatý 😉

mirko06
3. mar 2007

co zubaty, ale ako to boli, ked nas uhryzne, normalne sa v tom vyziva, asi ho to boli, ked mu idu dalsie zubky, tak hryzie do vsetkeho co vidi, tak aj do ruk, noh a tak 🙂

davidko
autor
3. mar 2007

mirko naša nekuše ale ked tatko chce zistiť počet zubkov či sa nezvíšil tak si zgustne a poriadne 😀

maca793
3. mar 2007

baby čafte, je to normálne, že mi moja malá začína sama chodiť v tomto veku? dvojičky mi začali chodiť keď mali 1 rok. pa 🙂

kangaroo
3. mar 2007

maca793:gratulujem a normálne to je sú aj také prípady 😉 .......super

maca793
3. mar 2007

díky 😉
ale čakala som že to bude trošku neskôr 😒
ale som rada 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre