• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Májovky 2006. Nájdu sa tu nejaké?

maca793: mas sikulku, ale dievcatka su vraj sikovnejsie ako chlapci :slight_smile:
maly zatial len sam stoji, ale ked sa mu podari, tak sam urobi taky jeden-dva nesmele krocky, musi mat ale nieco, coho sa zachyti pred sebou dost blizko :slight_smile:
4. mar 2007 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maca793: chápem ťa, ale netráp sa je to tak ako to malo byť, určite už má dostatočne silné klbiky a je taká šikulka že už sama chodí, ja som počula o dietati čo chodilo v 9 mesiacoch, takže aj to býva :wink: , aspon to budete mat rýchlejšie za sebou toto nebezpečné obdobie, lebo ja som sa nikdy tak nenamakala ako práve vtedy ked malý začal chodiť :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. mar 2007 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte maminky a mimča,
mohla bych se přidat k vám? Založila jsem na cz květen 2006, ale nikdo tam nechodí. Chodí sem i české maminky?
6. mar 2007 o 07:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj lucie, vitaj. :slight_smile:
jasne, ze sa mozes pridat, budeme radi.
zatial si prva zahranicna :slight_smile:
a mas peknu fotku v profile :slight_smile:
6. mar 2007 o 10:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vitaj lucie, super zahraničná účasť :wink:
obdivujem malinkú,ako má premyslené pády zo stoja na ritku, nohu zakročí a pomaly sa spustí :grinning:
6. mar 2007 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahojte :slight_smile: vitaj lucka medzi nami,naša sa začala odvážne púšťat bez ručičiek :grinning: no zistila pritom že si iba poobíja ten svoj malý zadok :grinning: baby začala mi trucovať v kočiari príde nanu chvíľa ked nechce sedieť ležať iba revať :confused: :rolling_eyes: aj vaše maju take obodbie lebo u syna som to nemala tak mám strach že sa mi zachvíľu bude hádzať o zem aj v ochodoch :confounded: :slight_smile:
8. mar 2007 o 07:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tá moja si zase sem tam, ale čoraz častejšie zmyslí, že sa chce v kočíku uspat a že doma spať nebude, tak musím íst pochodovať :stuck_out_tongue_closed_eyes: a včera prvý krát škrípala zubami,takže to bol dôkaz že je už konečne aj horný zúbok vonku...uf.........a ide aj druhý, v noci sa stále budí :angry:
8. mar 2007 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kangaroo: sa mate, ze spite v kociku :slight_smile:
my mozeme chodit po vonku aj 3 hodiny, ale nemame cas spat. ked behaju psikovia, lietaju holubkovia, idu elektricky a auta, vsetko musime vidiet, tak jasne, ze nemame cas spat v kociku :slight_smile: a potom prideme domov a uz pri vyzliekani mi maly zaspinka :slight_smile:
a gratulujeme ku skripaniu zubkov :grinning:
9. mar 2007 o 09:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
mirko: chcela by som zažiť že pri vyzliekaní mi malá zaspí :grinning: to musí vyzerať super :grinning: naša tak obzerá kolieska na druhých kočiarikoch :grinning:

kangaro v noci sa budíme aj mi a hlavne po polnoci asi každu hodinu,ale to robia tie zubky začali nám naraz tri a to už je aj na mna priveľa :confused: :cry:
10. mar 2007 o 08:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby už viem z čoho má maličká hnačky a vyparený zadoček už jej vykukli 2 horné zúbky a čoskoro jej vylezú ďaľšie 2. už vidím biely povlak na ďasne. śtarším deťom nikdy nešli 4 zuby naraz. chvalabohu, maličká v noci krásne spinká a už si pomaly zvykáme na nočník. v piatok sme dokonca 6x cikali a 2x kakali do nočníčka. maličká sa myslím si že aj pýta, vraví cccc. tak ju zoberiem a dám sadnúť a čo čert nechce, vždy tam nájdeme bibi.
už sme si zvykli hlavne ráno po prebudení si sadnúť na nočníček a vycikať sa. plienočku po noci nemáme až tak veľmi zacikanú ako voľakedy. :wink:
10. mar 2007 o 15:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maca793: tak gratulujem k zubkom aj k tomu nocniku :slight_smile:
ja sa este neviem rozhodnut, ci uz ma vyznam maleho na ten nocnik davat alebo nie, uvidim...
my mame teraz starosti s chodenim, maly sa uz pekne pusta sam, coraz castejsie nas sokuje samostanym prichodom po vlastnych, velmi sa mu to paci, objavil zase nove obzory, tak sa z toho tesi a my samozrejme s nim :slight_smile:
10. mar 2007 o 16:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mirko06
skúšaj ho dávať na nočník ak by ti nechcel spočiatku sedkať, tak ho pri tom zabávaj je to sranda. :wink:
keď som dala malú prvý krát na nočník tak sa jej tam sedieť nechcelo síce mala 7 mesiacov :wink:
10. mar 2007 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gratulujem k nocníku aj k prvým kročikom :slight_smile: a zároven vás aj obdivujem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
no mne v kočíku malá zaspí rýchlo, ale musím vystihnúť čas, ked je unavená, rýchlo ju obliecť a zababušiť, zamedziť pohyb a najlepšie je pravidelné hrkotanie na zámkovej dlažbe :grinning:
maca ja som tiež uvazovala o nočníku, ale neviem si na nom predstaviť tú jej malú ritku, ona by na to snád potrebovala ešte dalšie sedátko :grinning:
10. mar 2007 o 22:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kangaroo
to sa ti len zdá :wink:
sedátko len na záchodík :slight_smile:
skús ju dať na nočníček a uvidíš ako sa jej bude tam páčiť :dizzy_face:
teraz som u našich a tu je iný nočník ako mám doma malá na ňom nechce sedieť škerí sa ale trošku vydrží a urobí tam bibi. mám dojem že do leta by sme mohli zvládnuť denné plienky ak to pôjde takto ďalej :dizzy_face:
ja som vraj podľa mamy nemala plienky v 11 mesiacoch :fearful:
10. mar 2007 o 22:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maca :slight_smile: dík za povzbudenie, ja som v tomto strašne lenivá :sunglasses: , no polepším sa ......dúfam xi xi
10. mar 2007 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak sa schop a zabudni na lenivosť :wink:
ja som tiež niekedy tak strašne lenivá že sa mi nechce niekedy ani malú prebaliť alebo nakŕmiť :fearful: a ani sa s ňou pohrať ale vschopím sa a už to idééééé a potom sa nezastavím do večera :frowning2:
"tak sa polepši" a daj vedieť ako pokračujete pa
10. mar 2007 o 22:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no dobre dobre, tak zbehnem k mamine pre nočník, tam mám taký na malú ritku, ružovučký a skúsim to,juj ale strašne sa mi do toho nexce,no je mi to treba,robiť si takýto pakec :angry: , ale ak sa to malej bude pozdávať, - čo by človek nespravil pre svoje dieťa :grinning:
11. mar 2007 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
maca a ako často ukladáš na nočník :confused: mi sme tiež začali, malej som kupila taký nočník čo ked sa don vypišká tak jej hraje melodiu :grinning:
12. mar 2007 o 18:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak to teda skusim aj ja, som zvedava, co to spravi a hlane, kolko maly natom nocniku vydrzi :slight_smile:
zacal teraz chodit, strasne sa mu to paci, tak pochybujem, ze bude vysedavat na nocniku :grinning:
12. mar 2007 o 19:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
mirko06 skus ho niečím zaujať :dizzy_face: moja rada pozerá leporelá ale viac jak 10-15 min ani neposedí :frowning2:
12. mar 2007 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
davidko: ďakujem za radu, vyskúšam to, potom napíšem ako sme dopadli. :slight_smile:
ale najskôr musíme kúpiť nočník :grinning:
13. mar 2007 o 08:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no mi nič moc s nočníkom, chvílu sedí a nič sa jej nepodarilo, tak sme nemohli ani chváliť, ale chce to čas :slight_smile:
14. mar 2007 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kangaroo mi sme na tom asi rovnako sedí sedí a nič,ale zistila som že mi pišká ked kojím :grinning: rozkošné a rovno do ruky kedže ju pridržiavam pod zadkom :grinning: :wink:
15. mar 2007 o 10:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
davidko malú dávam na nočník každú hodinu zvyčajne sa vyciká a niekedy to nestihneme.
zato mi začala strašne papuľovať a každý deň sa vadíme. :dizzy_face:
15. mar 2007 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jeane1: :grinning:
maca: :grinning:
my nemáme nič zvláštne,
17. mar 2007 o 11:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kangaroo
ahoj mi sme z malej takmer na "nervy". bude to asi druhá Maťka, lebo len čo stane, tak bľaboce. cez deň teraz pomenej spinká, lebo stále niečo nové objavuje a najnovšie našla uši na psovi, tak ich len ťahá. pes si to nechá a ani do nej nebrechne.
už nám vyšli horné zúbky a tlačia sa aj horné dvojky. už len asi 2 dni a budú von. problémy nie sú žiadne, zatiaľ.(hnačky, nespavosť).
na nočník sme trošku zleniveli, nepomáhajú ani rôzne zábavky, aby tam mohla sedkať.
len stále chodíme a chodíme. ja sa len s úžasom divím, ako to dieťa dokáže celý deň prepochodovať po byte a vládze toľko toho. :slight_smile:
17. mar 2007 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fú maca, ako to zvládaš? moja len stvornožkuje a baví ju to, dokonca tomu dáva prednosť,a dobre tak ako je,lebo má velmi malú nohu, netuším kde jej zozeniem 18 topánočky :frowning2:
18. mar 2007 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kangaroo: my sme 18 topanocky kupili po dlhom chodeni po ba, vacsinou maju len 19 a vacsie cisla. predavacky krutili hlavou, ze si asi vymyslam, ze moj skoro 10 mesacny syn uz sam v pohode chodi :astonished: inak skus nejake zdravotnicke potreby, tam take topanocky zvyknu mat, my sme tiez kupili tam
maca: viem, o ocm hovoris, maly je uz samostatna jednotka, len mu poviem, pod sem za mnou a uz aj pochoduje, prejde si sam, kde potrebuje, aspon sa mu konecne zahoja kolienka, co mal uplne odrete od lozenia :slight_smile:
no a najviac sa tomu tesi tato, ked pride vecer z roboty, zakrici na maleho a on uz aj cupita za nim :slight_smile:
je podareny.
19. mar 2007 o 08:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mirko06: to je dojemné a milé :wink:
20. mar 2007 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a vcera mi prislo body a natelnik s napisom lubim ocka, tak som to malemu obliekla. :slight_smile:
no viete si predstavit tata, ked prisiel vecer z roboty a maly ho vtom vital :slight_smile:
bol uplne hotovy :astonished:
21. mar 2007 o 10:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok