Májovky 2006. Nájdu sa tu nejaké?

davidko
20. sep 2006

Ahojte 😉 nájdu sa tu maminky s detičkami narodené v máji 🙂

maca793
3. aug 2007

nám idú von zadné stoličky a máme teploty. dosť ma to trápi, pretože sme teraz dobrali znova antibiotiká. zajtra ak to neustúpi, pôjdem ku doktorke. dúfam, že jej nedajú znova lieky, pretože od mája ich brala 5x!!!
s vyhadzovaním prádla si nerob hlavu, deti majú z toho sradnu a my len nervy. tie vstavané skrine ťa pred pohromou ochránia 😀
a tie hrnce 😅 tie ani neviem, kde sú... 😀
vlastne v ktorej poličke... stále ich krpec prehadzuje... 😵

maruschka
3. aug 2007

aká som šťastná..dnes je práve ten deň-katastrofy.Maruschka si rozrazila kožu pod očkom a Júlia sa napila kofoly.Maruschka je už v pohode, aj keď sme plakali celá rodina s ňou, ale Julka, tá to válí..Neviem, či dneska zaspí. 😅 Toto robí vždy, keď sa napije kofoly.Už neviem,kde by som ju mala pred ňou ukryť.No neviem,idem si dať sirky do očí, aby som neprespala ďalšiu katastrofu,keby Julku v tom kofeínovom opojení ešte niečo spásonosného napadlo a nedajbože to ešte aj zrealizovala.. 😀

maca793
3. aug 2007

to je nič dnes malá ochutnala cibuľu a nebolo jej do smiechu. uškrňala sa a prskala.
a tie naše nožičky samá modrinka
horšie ako chlapec modrinky má aj na zadočku.
krpatá má strašne rada periny hlavne v posteli starkej. vždy, keď sme tam, musím ju dať do perín a ona strašne vystrája. behá po nich, skáče, váľa sa.
kedy je narodená tvoja malá? moja je 9.5.2006
už ti behá po schodoch? to je zábava!!! len trpnem, kedy z nich zletí 😵

maruschka
3. aug 2007

malá je narodená 22.5 o 14.48.A schody?to je nočná mora, dneska som ju asi tak 15x dávala dolu.ale je odvážna na môj vkus až moc.Ale obe ich nechávam, nech sú ostrieľané a odvážne-takým deckám sa menej často stávajú úrazy.Práve teraz nás trápi televízna obrazovka,sklo na krbe,elektrické zásuvky.A naj ju baví vyhadzovať v kuchyni z otvorenej poličky na kávovar kávu,šálky a iné blbosti ktoré tam máme, ale už sme na to prišli a máme všetko povykladané až celkom hore na kredenci.Inak sa tam už nezmestí,je tam úplne všetko a už len čakám,kedy sa to celé odtrhne a spadne.Pre takéto živé stvorenia by mali vymyslieť nábytok, ktorý sa pripevňuje na plafón.Staršia sa vyžíva v tom, že mi vylieva šampóny a aviváže a sleduje, ako sa to vo vani zlieva dokopy.Asi ju fascinujú farby alebo čo..

maca793
5. aug 2007

tá telka je nočná mora aj u nás, stále vypína a zapína telefón, a cestovanie autobusom je utrpenie. neobsedí ani trošku. 😝
zásuvky mám pozakrývané, takže sa tam nedostane. len jej teaz ide očný zub!!!!!!!!!!!!!!!!! 😲
tie chodia až posledné!!!!

mirko06
5. aug 2007

ahojte majovky, tak my sme sa po mesiaci u nasich vratili domov a tak studujem, ze ako ste pokrocili 😉
citam, citam, ze mame rovnake problemy, co sa tyka schodov, vyhadovanie zasuviek, aj ked maly je uz skor v stadiu ukladania vsetkeho naspat. a konecne zacal sam pit z flase a uz aj z poharika!!!! huraaaaa 🙂
a zubky nas trapia permanentne, uz ani neviem ktore, lebo do ust si pozriet neda, tak len sledujem stopy po uhryznuti na ruke a viem, ci mu nejake zubky pribudli 😲

maca793
7. aug 2007

ahoj mirko06
u nás pohárik je na dennom poriadku, ja tiež študujem, kde idú nové zúbky 😀
zatiaľ sa tlačia a mám dojem, že vyrastú všetky naraz, také máme zdurené ďasná 😔
upratovanie vecí to aj moja zvláda sama od seba, najprv vyhádže a potom to "pekne" poupratuje.
a tá fľaša, problém storočia, ani za svet si ju nechce chytiť, aj mlieko pije dosť problematicky, furt musí mať niečo v ruke a zabávať sa aby ho vypila. koľko mlieka ti vypije Mirko?
my ledva 150 a niekedy som rada, keď do nej spracem hlavne večer 200.
aké pijete UM alebo obyčajneé? mne už UM nechce, tak jej dávam obyčajné aj keď sa to nesmie, ale čo už, som rada, že to aspoň vypije. 😉
niekedy jej urobím UM a dám to toho granko 😅 to vypije ako tak 😕

mirko06
7. aug 2007

no maca, s tym mlieckom.... pijeme stale nutrilon ale s troskou granka, niekedy vypije v pohode cez 200, niekedy len 60, to zavisi od nalady, aky je napapany a hlavne unaveny 🙂
ale ved popritom papa puding a syry a tvaroh, tak neriesim problem dostatocnej vyzivy 😀
a teraz, ked sa naucil pit sam, strasne sa mu to paci, takze vypije vzdy tolko, kolko je vo flasi, stale ju nosi v rukach a pije a pije, takze pohoda 😀

maca793
7. aug 2007

aj ja jej dávam tvarohy, jogurty, pudingy hlavne doma robené lebo tým z obchodu neverím, dosť smrdia po umeline ☹
skúšala som aj cez jupík fľašku ale nejde to ☹
vieš, som zvyknutá u dvojičiek na pitie mlieka aj 4x denne po 200-250ml
asi to bude aj tým, že vždy sa fajn napapá cez deň a potom už nechce nič. už som si 100x vravela, že ju nechám "vyhladovať"aj4 hodiny, aby vypila mlieko, ale nedá mi to. ☹ 😉
a ako je to u vás so spaním? niekedy spíne aj 2x , inokedy len raz ale to poriadne aj 4 hod. v kuse. 😝

maruschka
7. aug 2007

čaute rodičia.Ako dovolenkujete, ak dovolenkujete.U nás je ešte stále čakacia fáza na dovolenku,lebo tatík sa nejako nemôže odtrhnúť z práce.Zvažujeme,či s babami nepôjdeme aspoň na tri dni do Podhájskej alebo do Tatralandie.Ale ešte stále nemám odvahu si niečo dopredu zaplatiť a po prvom dni odísť domov,kôli nejakej chorobe z vody alebo stravy.Predsa malá je ešte dosť malá.No tak sa neviem rozhodnúť.Alebo budeme s nimi chodiť na jednodňové výlety po kúpaliskách.neviem, ale mám z toho hlavybolenie, lebo som strašne nerozhodná.Neviem, či by malá vydržala niekde aj 3 dni.Predsa len ešte potrebuje svoj bábätkovský komfort.Aké máte skúsenosti vy všetci s cestovaním s bábätkami?

maruschka
8. aug 2007

ľudiáá, Maruschka dneska povedala vtáčik.To asi preto, lebo stále listuje v knižkách je taká múdručká.Ale mama ešte nepovedala.Každého v rodine oslovuje, meno,síce skomolene a všeliako,ale mama sa ani neobťažuje povedať.Tak nič, ale ten vtáčik ma teší.. 😀

mirko06
9. aug 2007

maruschka: gratulujeme ku vtacikovi 😉
u nas ziadne slovko na obzore, len si tak zvatlame a jedine co vie maly povedat je ham 🙂
co sa tyka cestovania, tak v aute maly precestoval uz strasne vela kilometrov, uz prakticky od prveho mesiaca a vo vlaku tiez. teraz sme boli s nim na chate na dovolenke a bola to zaberacka, neviem si predstavit s takym malym dovolenku niekde pri mori a obdivujem maminy, co sa nato daju...
totiz maly akonahle zbada vodu koniec, neplati ziadne nono a nechod tam, stale sa s muzom striedame bud na kupalisku alebo pri jazere, ze kto za nim beha a snazi sa ho udrzat pri brehu 🙂 a ked je vo vode v tom speci plavacom kolese, ma aj modre pery a von nie a nie... to su nase deti, my sme neboli ini...
tak snad uz o rok to bude lepsie a vyberieme sa aj k tomu moru.
kym bol mensi a nemobilny, to sa inak cestovalo a dovolenkovalo 😉

maruschka
9. aug 2007

díky za radu mirko06.Tak sme sa rozhodli,že budeme pekne cestovať na jednodňovky ako doteraz.Teda Bojnice,Bratislava-dinopark,nejake aquaparky.Predsa len malá potrebuje svoju postieľku a svoju deku,inak nezaspí.Tak to vyskúšame na budúci rok-možno aj k moru..

maca793
9. aug 2007

ahojte dúfam, že ste tu zdraví narozdiel od nás. malá je znova chorá po týždni. ide ma poraziť. od mája berie už 5antibiotiká. 😢
na dovolenku si ja trúfať nemôžem, lebo nemám za čo. ale ak by sa pošťastilo, tak by som išla s deťmi nabudúci rok. uvidíme.
to je pravda s tým cestovaním, keď boli menšie, tak to bolo OK, ale teraz. už ani neobsedí v buse na 4 zástavky!!!!!! 😠

mirko06
10. aug 2007

maca: maly ochorel na dovolenke, lebo tam pobehovale vela ukaslanych deti, kolkokrat s teplotou, tak sme sa tomu nevyhli. ale berie nejaky antibiotikovy sirup a vyzera, ze je to uz v pohode, dnes ideme na kontrolu 🙂

maca793
10. aug 2007

mirko06
vieš, ale mňa už dosť unavuje to behanie po samých vyšetreniach po doktoroch. či nemocnica a to vysedávanie donekonečna. aj tak jej nič nezistili. tak prečo je stále chorá? od začiatku roka už berie asi 12 antibiotiká, včera som to rátala aj s doktorkou. od začiatku roka som bola s ňou u doktorky 28x z toho na 4 preventívnych prehliadkach a očkovaniach. 😢
ja už idem ku doktorke aj s malým kašlíkom a soplíkom a vždy keď jej zoberie výter, tak tam má nález ☹

maruschka
11. aug 2007

ahoj maca.Moja sestra má ročného chlapčeka.Hneď prvý mesiac života mu doktorka predpísala troje rôzne antibiotiká.Keď som to spomínala len tak mojej pani doktorke detskej tak tomu nemohla uveriť a pýtala sa ma,či chcú malého zničiť.Tak som to hovorila segre a tá na radu mojej dr.dala urobiť malému výter a čuduj sa svete, nič nenašli.Takže tie troje atb boli zbytočné.Tak ich poslala na otorhlar.odd a tak mu zistili krivú prepážku v nošteku.Tak mu predpísali fenistil,na noc,aby ho nedusilo.Stále má soplíky a ťažšie sa mu v noci dýcha.Ale plastika je možná až vo vyššom veku.
Tak môžeš byť rada,že tvoja dr.malému robí výtery a až potom mu dáva atb.Kiež by boli všetci dr. takí poctiví.
Inak takýto problém sme mali s mojim bráškom,keď bol maličký a keďže som robila v zdravotnictve,kúpila som mu Rybomunyl,bral ho rok vždy jeden týždeň v mesiaci.A všetko mu prešlo.Tiež dostávala samé lieky a raz som iba doktorke oznámila,že som na také niečo natrafila a že mu to začnem dávať.Ona súhlasila a chalanovi už potom nič nebolo.A inak keď navštíviš www.mamaaja.sk,fórum na tému Oslabená imunita,tak tam sa dočítaš,aké skúsenosti majú iné mamičky s deťmi a je to dosť podobné tvojmu prípadu.Držím palce.

maca793
11. aug 2007

maruschka
díky za podporu aj ten ribonumil berie ale nič sa jej nezlepšuje 😔
aj na inulogii sme boli a nič, tak neviem. či je to vo vzduchu alebo jednoducho musí s toho vyrásť.

mirko06
12. aug 2007

maca: mozno si to karolinka odbije teraz a potom budete mat pokoj 🙂

maca793
12. aug 2007

to dúfam 😀

maruschka
12. aug 2007

ľudia,maličká mi začala strašne nervačiť.Neviem,či sa jej to páči,práve sa to naučila,ale pre všetko sa hádže dozadu-už sa niekoľko krát aj buchla-hlavičku.Alebo si sadne na zem a buchne čielkom o ňu.Ale ja jej nerozumiem,čo chcel odo mňa.Aj sa hneď snažíme odviesť jej pozornosť od toho.Dúfam,že keď sa toho nabaží,že to prestane robiť,lebo by som nechcela,aby z nej vyrástol malý nervák. 😖

mirko06
13. aug 2007

maruschka: z toho si nic nerob, maly tiez mava take stavy, hlavne, ked mu nieco vezmem, alebo nechcem dat, aj sa hodi o zem. ale ja si ho nevsimam a hlavne nikde neustupujem, a uz ho to pomaly prechadza, ked vidi, ze to so mnou nic nerobi a nic tym nedosiahne. oni uz maju svoj rozumcek a podla mna vedia, co si uz mozu a nemozu dovolit 😉
takze klud, ju to prejde...

maca793
18. aug 2007

ahojte dnes som bola s deťmi na vláčiku, čo máme v meste. malej sa to strašne páčilo. bola som aj v obchodnom centre, a malá hneď ako uvidela autíčko na 10sk, tak sa k nemu rozbehla a nechcela od neho. tak sme sa vozili. strašne sa hnevala, keď som ju dávala dole z autíčka. aj dnes bola nejaká zlostná. nehnevala ale strašne sa rozkrikovala, hádzala rukami a brala so sebou všetko, čo videla. aj na balkóne sa vyhrala s pohárikmi na zaváranie, aj bola na hojdačkách a stále sa hnevala. aj pri spaní. fľašu ani zasvet vidieť a tobôž ju dať do pusy a ťahať.
ale nesťažujem si, len na to, že som z toho behania okolo nej oveľa viac unavenejšia ako z dvojičiek.
teraz našťastie spinká od 18,30. je zlatá. aspoň si oddýchnem. pa 😉

maruschka
19. aug 2007

čaute.naša maličká už spinká a ďalšia malá je síce decht,ale nespí.Tento týždeň sme im pripravili program,behali sme každý deň na výlety po Slovensku.Bojnice,Bratislava,Piešťany-2x-kúpalisko,TN,Nitra-agráč a tak.Ale zistili sme,že Maruschka je citlivá na jazdu v aute.Krásne nám ovracala novú autosedačku a hneď dva krát,aby sa nepovedalo.. ☹ Keby sme jej mohli dať aspoň Kinedryl,aby jej nebolo zle,ale to je až od dvoch rokov.Tak sme išli maximálne opatrne a pomaly.Takže keby som kráčala vedľa auta,tak idem zarovno ním,no slimáci na cestách..Ale už to máme za sebou a tak sme ukončili letnú dovolenku.Dneska sú u nás hody,tak sme boli na zábave.Babám sa to páčilo,ja som lietala po nich ako odtrhnutý plagát,ale pohoda. 😎 Takže mám nohy vyložené a píšem o sto šesť-total relax.. 😎

mirko06
20. aug 2007

maruschka: existuje nejaké homeopatikum, ktoré už malá môže, neviem ako sa volá, ale keď povieš v lekárni, že potrebuješ niečo proti nevoľnosti na cestách, tak ti ho predajú a môžete zase cestovať 🙂
jéééj, hody 😀 už sa aj my tešíme, keď začnú v okolí vonobrania, mňam lokše a husacinka a ani taký dobrý burčák nie je zlý 😉

maruschka
23. aug 2007

mirko díky za radu,skočím do lekárne.A inak ako?Na budúci týždeň sú zasa v Čachticiach hody a hrá tam Slniečko alebo Punto a rybacé hlavy.Je to ohromná skupina,takže všetci z okolia sa tešíme na nich.Ale inak vidím,že deckám musíme stále vymýšľať nejaký program,lebo to sú adrenalínové deti.Ony nepoznajú normálnu zábavu.Liezť po skalách,potápať sa,bezdržiačky sa bicyklovať a rozbiť si pri tom obe kolená,to je naša zábava.A to sú maličké,čo budú robiť,až budú mať 10 rokov? 😅 😅 😅 Vylezú na Mount Everest?Normálne už nevládzem.Včera som sa pristihla,ako v parku n pieskovisku pomaly zaspávam.Som totálne decht.Jediné,čo ma drží nad vodou je nenormálne silná káva 10x denne.Ale priznám sa,že som rada,že baby sú také veselé a živé.Máme doma Timura a jeho družinu.. 😀 😀

maca793
24. aug 2007

čaute baby tak ako? my sme chceli tento týždeň ísť na kupko, ale malá dostala zase po 3 týždňoch soplíky a kašeľ, tak z toho nič nebolo. stále hnevá. niekedy si s ňou neviem dať rady. ☹

maca793
25. aug 2007

ahojte dnes máme prehodený deň, síce sme spali cez deň len raz teraz sme hore, ide ma poraziť a znova sme choré po necelých 2 týždňoch. soplíky a veľký dusivý kašeľ. sme bez horúčky. a ako sa máte vy? dlho ste sa neozvali. tak píšte, čo máte nové. 😉

mirko06
26. aug 2007

maruschka: tak vidim, ze sa nenudis, ale radsej nech su tie baby take divoke, nech sa vyburia teraz ako potom v 15-tich 😝

mirko06
26. aug 2007

my sme boli vcera v aquaparku v senci a maleho sme tak ustvali, ze spal v kuse od vecera do rana nieco cez 12 hodin!!!! 😲 chodili sme na neho nazerat, ci dycha, je to nezvyk 😀
odkedy sa naucil sam pit z flase, tak ju ma stale v rukach, pride za mnou, ked dopije, ze ju mam zatvorit, lebo to este nevie. inak telku vypiname z elektriky, lebo sa mu strasne paci zapinat a vypinat ten maly gombik, najlepsie 30x za sebou a vobec, neviem co to ma najnovsie za zvyk, ale vlezie alebo vylezie a skryva sa do prazdnych policiek, ale je zlaty, len musim na neho davat pozor. je to proste nase zlato, aj ked niekedy si uz pri nom trham vlasy, lebo vzdy si najde akurat tu najnevhodnejsiu zabavu 😉
ale to urcite poznate, no nie? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre