Májovky 2006. Nájdu sa tu nejaké?

davidko
20. sep 2006

Ahojte 😉 nájdu sa tu maminky s detičkami narodené v máji 🙂

maruschka
27. aug 2007

čau mirko.Tento leto sme s deckami skoro každý deň chodili plávať,či na jazero-Zelená voda alebo na termálne kúpaliská-Bojnice,Bánovce,Piešťany.A naša maličká,to je vodný živel.Vôbec sa vody nebojí.Ľahne si s chrbátikom na moju ruku,položím ju na vodu a ona kope s nožičkami o sto šesť.A to,že sa náhodou namočí celá do vody jej vôbec nevadí.Tá staršia je taká bojazlivejšia.Všetko môže byť,ale hlava sa v žiadnom prípade namočiť nesmie-hlavne tvárička.Ale zasa má takú záľubu,že sa postaví v dospeláckom bazéne do najplytšej vody,takže je namočená tak po plecia vo vode a cvičí rôzne cviky.A to ju nesmierne baví,tak s ňou cvičím aj ja.Tak to som veľmi rada,že baby sa vody neboja a dúfam,že ich naučím,čo najskôr plávať,bude to pre ne bezpečnejšie. 🙂

mirko06
27. aug 2007

to je fajn, ze sa baby vody neboja 🙂
sranda, ze malemu ked umyvam vlasky, tak je sem-tam krik a plac, ale v bazene aj ked sa trosku ponori, alebo si logne vody, tak je len taky zarazeny, lebo nechape co sa to stalo, ale potom je zase dobre. a hlavne ho to nebavi v tom plavacom kolese, tak ho nosime na rukach vo vode, ale chodi v plytkej sam 🙂
chcela by som s nim chodit na tie plavacie kurzy, ale je to dost drahe a ked to ma clovek absolvovat vsetko, je to dost penazi... ☹

maruschka
27. aug 2007

aj ja som na to chcela chodiť,alebo do nejakého materského centra,ale je to až v Trenčíne,teda 22 km,spoje chodia dobre,ale s mojimi babami sa autobusom cestovať nedá,to je hororová predstava pre mňa.Ešte že som natrafila na modrého koníka,to je pre mňa také materské centrum.U nás je mamičiek s bábätkami dosť,aj sa dosť bábätiek narodí tento rok,ale sa nestretávame.Sme síce veľká,moderná dedina,sťahujú sa k nám rodiny z celého Slovenska kôli práci,ale stretneme sa tak maximálne v parku na piesku.A inak k tomu koliesku,naša malá koliesko neznáša,asi jej je v ňom zima.Tak s ňou musím stále poskakovať v bazéne na rukách a už som sa s ňou naučila plávať na rukách.Je to makačka,ale jej sa to páči. 😀

mirko06
27. aug 2007

muzov kamarat je z podolia, sem-tam tam chodime, on je stale na zelenej vode, ked je doma, co je teraz casto, lebo chodi makat do zahrady 🙂

maruschka
28. aug 2007

naša maličká sa naučila upratovať a strašne ju to baví.Včera večer sme sedeli pri telke a všetky papuče,čo sme mali na nohách poodnášala do šatníka,pekne si pozbierala hračky a popchala do poličky.Len sa modlím,aby jej to zostalo aj do budúcna,lebo toto naše Julčiatko-staršia je nenormálny malý bordelár.Ale ak poviem,že nenormálny,tak tým myslím extrémny.To čo po nej zostáva je spúšť.Ale Maruschka ma teda potešila. 🙂 🙂

kangaroo
28. aug 2007

ahoj všetci, vidím že máme prírastok - ahoj maruschka
boli sme 3 týždne pri mori a bolo super, žiadne choroby,zdravotný stav sa nám alergikom zlepšil,ešte som aj schudla/aj ked sme sa každý večer napchávali dobrotami/,cesta nám dala zabrať, ale oplatilo sa 🙂
mirko06:boli ste na Polane?

maca793
28. aug 2007

kangaroo
ahoj a kde ste boli? moja sestra bola v chorvátku- ostrov vir.
a ako sa má malá? je taká neposlušná ako tie naše? 😉

mirko06
29. aug 2007

kangaroo: boli sme, akurat nam ale vyslo to prechodne, uprsane a ufukane pocasie ☹
ale neva, sem-tam nam zasvietilo slniecko, tak sme aj dost pochodili, akurat ma bolelo srdiecko, ked som videla ako to tam upada a nikto sa o to poriadne nestara 😲
a vam muselo byt fajn, tri tyzdne, to je dost, museli ste si to tam uzit 😉

kangaroo
29. aug 2007

boli sme v grécku - Sarti, je tam fajn,normálne sa nám také dlhé dovolenkovanie zapáčilo, manžel vraví, že budúci rok pôjdeme do Tatier,už teraz sa teším,je to fakt o niečom inom
malá je potvorka, mušky jej ožívajú, je to osobnosť s velkým O, tak ako aj tie vaše 😀
mirko06:no aj ked to upadá, ešte sa dá, ale mali by sa vážne zamyslieť, to je fakt

maca793
29. aug 2007

grécko to je krajina mojich snov bola som tam 2x po sebe. neviem kedy sa tam najbližšie dostanem, budem si musieť uloviť prachatého chlapa 😀 alebo vyhrať loto.
😀

maruschka
30. aug 2007

ahoj kangaroo.takže čerstvo vydovolenkovaná.Aj my sme mali ísť tento rok do Chorvátska-moji rodičia nás volali,ale som sa bála ísť s drobčekom,predsa len má len rôčik.Tá staršia by išla aj za jedno rebro-to je úplne jasné.Tam,kde naši chodia-Gradac je super,nemôže sa ti stať,že by pršalo,lebo to je celkom na juhu a chodia do súkromných penziónov-takže tam má človek súkromie a chodia tam aj s celkom malými bábätkami.Tak možno na budúci rok.Ak sa osmelíme.Tento rok sme si pocestovali po Slovensku. 🙂 🙂

jaja25
30. aug 2007

Maruschka. My sme boli s nasimi chalanmi v juni v Chorvatsku a bolo to uplne super. Obaja prezili aj cestu autobusom a povedala by som ze Filip lepsie ako Matus. A aj tam to bolo super. Na buduci rok sa znovu chystáme, ale isli by sme autom. Predsa je to pohodlnejsie... 😀

maruschka
31. aug 2007

jaja,možno aj my naberieme odvahu a pôjdeme na budúce leto do Chorvátska.Ale jedine niekde na juh,aby sme mali istotu,že nebude škaredé počasie.Našim babám čo chvíľa narastú plutvy a žiabre,takže to by bolo pre ne,čabrňať sa od rána do večera. 😀

kangaroo
31. aug 2007

no ja som sa cesty dosť bála, bolo to náročné, ale ked toho bolo vela, tak sme sa ubytovali v moteli, bolo mi povedané že deti sa rýchlo prispôsobia a bolo to tak, tam sme išli asi 19 a späť asi 17 hodín, najhoršie bolo to státie na hraniciach v tom výpeku, ani klíma nepomáhla, ale fakt to stálo za to, hlavne kvoli zdraviu

maca793
1. sep 2007

ahojte čo máte nové? nejako sa neozývate? ja som bola 3 dni bez malej, mala som robotu, mamina mi malú naučila spávať 2x denne. niežeby som bola proti, ale mne to nevyhovuje.
vyšiel nám ďaľší zub, očny dolný. a aj stolička. takže už máme 11 zubov.
krpec začína sama papať z tanierika. má z toho zábavu. ani veľa nezamaže okolie.
v pondelok ideme s babami po prvý raz do školy, a aj malá ich tam bude sprevádzať.
to je škoda, že už leto skončilo. 🙄

maruschka
2. sep 2007

čau maca.Naša tiež má snahu papať sama,tak sme jej vo štvrtok kúpili v Ikei umelý riad.Príbory,tanieriky,misky-všetko po 49,-.Takže je rada,že môže dolovať varené zemiaky alebo zeleninu.A my zajtra ideme po prvý krát do škôlky,tak všetci držte palce,aby som tam nerevala viacej ako moja dcéra.A k tým zúbkom,krásavica má zatiaľ iba 6.Neviem,možno jej vyjdú,až keď pôjde na vysokú školu. 😀 😀

kangaroo
2. sep 2007

ahojte, všetci sa niekam chystáte a mne je trošku lúto že starší syn má zostať doma, jemu to ani tak nechýba, len mne je to tak trochu lúto,musím sa logicky presviedčať, že je to pre jeho dobro,.............šlak traf tie naše otrasné škôlky aj s ich nestarostlivosťou ☹

maruschka
3. sep 2007

kangaroo,už sme doma zo škôlky.Muž a ja sme na prášky z toho,že malá išla po prvý krát.A malá suverénka ako hrom,ani sa neobzrela a hneď utekala do triedy.Ja to tu budem celý deň prežívať v slzách.Idem jej urobiť palacinky so šľahačkou,nechávam ju iba na 4 hodiny,teda iba doobeda.Zachvíľu bude bývať skoro tma,tak nech sú s maličkou trošička spolu aj vonku a nech sa moc neodcudzia.Aspoň teraz budem mať trošička viacej času na maličkú,a Julka bude konečne so svojími kamarátmi,lebo mi už asi 1000x vyčítala,prečo ju nechcem dať do škôlky..Ale som rada,že bola taký hrdina,lebo keby sa rozplakala,tak by som ju určite zobrala domov a nechala ešte rok pri mne,ale to by ma už odviezli na psych.oddelenie.Máme vynovenú škôlku a aj Maruschke sa tam veľmi páčilo. 🙂 🙂

mirko06
3. sep 2007

ahojte, tak vidim, ze uz mate skusenosti aj so skolkou aj skolou, no ja si este pockam 😉
my sme boli na vylete bez tatina, s mojou dobrou kamoskou, v piatok sme cestovali vlakom 2,5 hodiny, musela som niest aj autosedacku, lebo naspat sme isli autom, no skoda reci, cely vagon bol maleho mirka, ale hlavne, ze sa zabavil a okolie tiez 😀
v sobotu sme boli na orave u mojej kamosky, ktora zije v istanbule ale teraz bola doma a ma taku usmievavu 8-mesacnu adelku (inak akoze nasu buduce nevestu) 😉 a vcera sme prisli naspat, tak maly mal zaber.
tatino nas prekvapil a premiestnil nabytok v detskej izbe a odniesol zo spalne postielku tam. takze vcera maly prvy krat spinkal sam v inej izbe, no to viete, ze som celu noc behala a nazerala na neho ale prespinkal v pohode celu noc 🙂

maruschka
4. sep 2007

mirko,takže ste už veľkí cestovatelia.Aj ja by som bola najradšej,keby sa baby presťahovali do detskej.Lebo o chvíľu si budem musieť dať napravovať chrbticu,som dokopaná,spím ako paragraf a som rada,ak vôbec spím..Nič,túto sobotu vypraceme prebytočné hračky,premiestnime postieľku a dáme im do detskej babysitter.Keď s ním môže drobček spávať v kočiariku,tak ju budem počuť aj do spálne. 🙂

mirko06
4. sep 2007

my babysitter nepotrebujeme, malysa dostatocne nahlas prihlasi, ked nieco chce 🙂

kangaroo
4. sep 2007

super mirko06, takže už spinkáte sami, my už od 11 mesiacov, len ked idú zuby, tak sa budí,už máme vonku 12, z toho 4 stoličky
inak svätá pravda, aj malú je bez problémov pocuť ked sa zobudí 😝

maruschka
5. sep 2007

my máme detskú ďaleko od spálne,takže to by som ju asi nepočula.A okrem toho ona je taká tichučká.To iba svokra robí okolo toho paniku,aby som si len detičky nechala do 6.rokov pri nás v spálni,že oni tak spávali.Tak,ale to si myslím,že je extrém-to nehodlám urobiť.Ale bežíme sa napapať,maličká sa zobudila,škôlkárka je už v škôlke-tú vodí manželík.Takže mám už pohov.Idem jej robiť buchty,odvčera mi o nich rozpráva.. 😀

mirko06
5. sep 2007

kangaroo: ja uz tie zubky ani nepocitam, za prve sa to neda 😉 a potom uz ich ma plnu pusu 🙂
maruschka: posli buchty 🙂 🙂

maca793
8. sep 2007

ahojte dnes som zistila, že máme o 3 zuby naviac!!!!
máme nové 3 stoličky - jedna dolná a dve horné!!!!!!
máte už očné zúbky? lebo my máme 2 dolné!!!!

jaja25
9. sep 2007

Teda baby vy ste sa s tými zubmi nejako rozbehli. My mame len 5 kusov a nehodla sa dalsí vyklut... Tiez dufam ako Maruschka, ze nam do vysokej vylezu aspon mliecne... 😅

jaja25
9. sep 2007

My sme tiez absolvovali skolku tento tyzden. V prvý den nasi chalani nabehli do skolky a zacali sa hrat. Matusko si trosku poplakal ked sme odchádzali, ale na druhy den uz bol hrdina a zajtra uz budeme v skolke prvý krát aj spat 😒 . No neviem, neviem. Vsak uvidime...

maruschka
10. sep 2007

maca,dostala si ma🙂 .Ako to robíte,že máte toľko zúbkov?Čo čarujete? 😀 😀 A tá naša piraňa má len 5 a 6 sa jej tlačí hádam mesiac.A že stoličky.To nečakáme najbližšie dva mesiace alebo aj tri.Doktorka jej v piatok na poradni 5 minút hľadela do ústočiek a nevedela pochopiť,kde má zuby.
Jaja,naša v škôlke nespí,ale už za ten týždeň vie všetky klebety o p.učiteľkách a obávam sa,že pani učiteľky už toho vedia dosť aj o nás 😀 😀 Máme skrátka také ukecané dieťa.Nepovie len to,čo nevie,ale to teda neviem,čo to je,lebo ona vie všetko. 😉

maca793
11. sep 2007

marushka
ja neviem, dokonca som jej našla 6 nových zúbkov. včera sme nespali celú noc, čo ju boleli. ale teraz je to už lepšie
dokoca nám vybehli už očné, čo chodia posledné!!!!!!!!!!!
takže už máme ako sa hovorí, zubov plnú hubu 😀

maruschka
11. sep 2007

maca obávam sa,že nám pôjdu tak za pol roka a všetky naraz.To ešte len bude masaker.Dúfam,že ju to nebude bolieť.Dneska som sa pozerala,ani ďasienka naliate,nič nie je vidieť,že by jej išlie ešte nejaké nové.Asi sme skončili pri tých 5 zúbkoch.Ale teraz má novú záľubu.Dali sme jej detský mikrofón a stále spieva,hádže neskutočné pózy a ksichtí sa ako speváčka.Tancuje o sto šesť.Takže neviem,či nám doma nevyrastá nejaká superstar. 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre