Májovky 2006. Nájdu sa tu nejaké?

davidko
20. sep 2006

Ahojte 😉 nájdu sa tu maminky s detičkami narodené v máji 🙂

kangaroo
14. jan 2007

no ja si tiež tento hororový zážitok pamätám dodnes a preto sme ho dali do narkozy, na bolesť sa zabudnúť dá 😉

mirko06
17. jan 2007

no my sa musime pochvalit, od dnes maly hovori, resp. skusa ma-ma a ham. nie je to ani slovo mama, ako skor spoji dve slabiky, ale tesime sa z toho strasne 🙂 🙂 🙂
opakuje to stale dookola, je zlaty

emina
17. jan 2007

ahojte kvietky majove, som nova takze mame chlapceka Kristiana 04.05. vazime cez
9kg a mame 80 cm. Chcem sa Vas spytat citala som tak sporadicky ake su Vase deticky chytre, no neviem ci som zaregistrovala vsetko.... my mame totiz jeden problem: nas chlapcek, ktory ma momentalne 8 mesiacov a 2 tyzdne, sa zatial sam neposadi a ani nevie lozit po styroch. Lekarka nam vsak dala termin, ze do konca januara to musi zvladnut. Snazim sa ho ucit na styri ale nejako nam to nejde. Napiste prosim Vase deturence sa uz dokazu same krasne posadit aj lozit??? Ja viem, ze uz by to hadam mohol vediet pretoze mame 5 rocnu dcerku, ktora presne v
8 mesiacoch a 2 tyzdnoch uz sama chodila ale to bolo dievcatko take ciperne a cule. A tento pokladik je taky pohodlny ci lenivy.... ☹

mirko06
17. jan 2007

vitaj v klube, emina! 🙂
som rada, ze nielen moj maly, ktory sa narodil 20.5 ma cez 9 kg 🙂 , aj ked tvoj je o cosi starsi.
co sa tyka toho lozenia a sedenia, neviem, ja si myslim, ze maly to urobi vtedy, ked bude nato pripraveny. napr. moj bratranec nelozil vobec, ten sa pre istotu hned postavil 🙂 je tu u deti individualne, aspon tak to vidim ja, nerobila by som si z toho hlavu.
ja som maleho maximalne davala na zem, ziadne sedacky, lehatka a pod., proste mal maximalnu volnost pohybu.
ked mal nieco cez 6 mesiacov, tak zacal pomaly lozit po styroch, ked mal presne 7 m, tak sa prvy krat posadil a teraz v sobotu bude mat 8m a uz sam stoji a ked sa ma coho drzat, tak uz aj prejde popri stene, okolo stolicky a tak. mozno ta s nim doktorka posle niekde cvicit, aby si precvicil a zlepsil motoriku. daj vediet, ake robite pokroky 🙂

emina
17. jan 2007

vies, my sme chodili cvicit ked mal 3 - 5 mesiacov. Nepozdavalo sa im trupove svalstvo. Pretoze v tom zavese nedvihal hlavicku ako by mal. Potom to bolo v poriadku no a teraz nam zase vravia ze zaostava tak neviem ☹

davidko
autor
18. jan 2007

emina neboj všetko chce čas, moja sa nar.29.5 a má do 9kg a tiež ešte nesedí 😉 kým ju sama neposadím 😵po štyroch pobehuje ,no najradšej postáva, ale pozerám že snaha sadnuť tu je len sa dosť poobíja v postielke lebo to skuša zo stoja 😕 ale príde čas ked si sadka aj tvoj kristiánko chlapci su trošku lenivší 🙂

mirko vy už bľabotáte 😀 našu to už prešlo už len pišťíme ako najhlasnejšie vieme 😀 a vychádzajú nám dolné dve zubký tak okusujeme nie hračky ale konferenčný stolík 😀

titkovamiriam
18. jan 2007

Ahojte som sice junavka,no akosi je nas tam malo,tak sa pridavam k vam.

Emina neboj,my sme s Marekom cvicili,lebo sa tocil len na jednu stranu a aj hlavicka mu padala na jednu stranu.Cvicili sme Vojtovku,vsetko sa narovnalo a je o.k.,kazde dieta je ine.mam tri a kazde sa inak vyvyjalo.jedno chodilo pa 4,druhe hned stalo.prvi chodil ako 10m a druhy az po roku.neporovnavaj ine deti,tvoje je jedinecne a aj keby bolo trosku po zadu tak lekari to vedie zistit a pomoct,a urcite to dobehne a bude sikovnejsi v inom.

mirko06
18. jan 2007

tak davidko, my to okusovanie uz pozname na stole, na postielke a tak, je to sranda, ked sa tak usmeje a ma len dole tie dva zubky 🙂 a to pistanie ho prave zacalo velmi bavit, tak nemame sancu ani telku pozerat, ako dobre, aj tak tam nie je 🙂
ahoj miriam, sa tvarime, akoze si majovka 🙂

emina
18. jan 2007

dakujem davidkovi, mirkovi a aj miriam za utechu. Ja som tiez toho nazoru, ze nie kazde dieta je rovnake. Lenze uz mam obavy kedze sme chodili na neurologiu od 3 mesiacov kvoli hlavicke, pretoze ju nedvihal. A v 5 mesiaci mi povedali ze uz to je dobre 🙂 ale zaciatkom roka mame prist na kontrolu. Samozrejme ze cely cas sme cvicili Vojtovou met., podobne ako Miriam, no a na kontrole mi lekarka povedala, ze proste pozrite sa na plagat /tam bolo zaznamenany pohybovy vyvoj dietatka/, vidite dieta by v 7-8 mesiaci malo vediet lozit a samo sa posadit. A ten Vas to nevie takze dame mu cas do konca januara... obavam sa ze sa to do 31.1. nenaucime ☹

mirko06
19. jan 2007

...tak sa to naucite 1.2 🙂

kangaroo
19. jan 2007

ahoj emina a miriam, vitajte v klube, emina no ja ti poviem že môj malý sa plazil ako postrelený partizán, jednu nohu vôbec nepoužíval a nikde som s ním nebola a nemá žiaden problém.Tiež ma strašili že dieta musí aspon 3 mesiace liezť, aby sa mu správne zakrivila chrbica a tak som s ním tak blbla, že som mu dala pod brucho šál a tak som ho dvíhala, aby liezol po 4 a nie sa plazil,no on mal svoj vývojový proces 😠 Malá si akože sadá no stále je pritom opretá o ruku,len ked ju ja posadím tak sedí ako svieca, lozí normálne - ešte s poskokmi ako žabka niekedy, a kosím sa ked urobí mostík a ešte k tomu aj zdvihne vysoko jednu nohu -hotové labutie jazero 😀 Inak by som ti odporučila plávanie,tam sa tiež dobre dá zacvičiť, aj cvičenie na lopte, a možno aj nosenie v šatke, ergu a pod. pretože aj tam dieťa získava koordináciu a vníma tvoj pohyb a tak ..,😉,i ked Kiko je inééé závažie, no čo hlavne že je zdravý 🙂

titkovamiriam
20. jan 2007

ked si pod kontrolou lekarky neboj sa no asi by som tiez skusila to plavanie.S marekom obcas vobec nepohnem nasponuje sa ako spagat a mozem ja chciet nech robi co chcem ja,no ked sa mu chce tak si zacvici ako atlet.velmi mu pomohla aj hrazdicka,stale na nej nieco docahuje alebo ju vseliako podlieza.Skusala som aj choditko tak na dve minutky no este sa mi zda maly aj ked sa v nom dokaze pohybovat.

emina
22. jan 2007

ahojte, chcem sa pochvalit, ze dnes sa nam uz podarilo asi trikrat posunut do predu na styroch 🙂. Sice sa hned unavil a bol plac, ale mame hroznu radost. Takze asi nam to pojde...prajem vam pekny den

mirko06
22. jan 2007

no tak vidis, este to stihate v temine 🙂

kangaroo
23. jan 2007

super gratulujem, neboj bude to všetko ok

davidko
autor
24. jan 2007

emina gratulujem 🙂

titkovamiriam
24. jan 2007

emina vidis vsetko chce cas,takze gratulujem.marek zaspal na postely stredneho syna tak som mu dala na zem deky,keby sa prevalil,no chodim ho pozerat to len keby nahodou.Vacsinou ked sa zobudi zacne si rozpravat,tak viem ze je hore.Dala som ho tam hrat sa s mackom a za minutu zaspal.idem varit a porozmyslat co spravim krpcekovi,zvysok rodiny chce palacinky.

davidko
autor
26. jan 2007

predstavte si nám vyšiel očný zubček 😕 najprv jeden dolný a potom tento očný nejak to má ta naša v puse pomýlené 😀

mirko06
26. jan 2007

davidko: teda vam to ide ako po masle, gratulujem 🙂 my mame zatial len tie dva dole, mozno sa deje nieco aj hore, ale ked maly si to neda dat pozriet 🙂

titkovamiriam
26. jan 2007

My sme tiez dvojzuby dole.dnes sme boli na dvoch prechadzkach,je vonku kraasne.

mirko06
26. jan 2007

fakt dnes bolo super 🙂
u nas 2x tak, lebo rano nas doma prepadol tato s novym kocikom 😲

grmitko
26. jan 2007

emina,
moji drobci maju 8 mesiacov a tyzden a tiez sa este sami neposadia, nemusis byt sklamana. Ked ich dam sadnut, tak sedia, ale sami to este nedokazu. Lozia uz po styroch, to mam co robit, ale tiez sa im do toho nechcelo. Niektore deti nelozia vobec, rovno zo sedu sa postavia a je to vybavene. Moja neter bola taka, ona nelozila, ona uz v deviatich mesiacoch chodila 😀 . ale kazde dieta je ine, netreba sa znepokojovat. 😎

grmitko
26. jan 2007

davidko,
gratulujem k ocnemu zubku. Moji drobci maju spodne dva zubky, tie im vysli prve a minuly tyzden sa im vytlacili obidva ocne. Takze sme stvorzubkovy 😀
mirko06, my sme dnes boli ako kazdy den vonku 2krat. Vacsinou chodime trikrat, dnes bolo skutocne nadherne pocasie. Uvidime ci bude snezit, tak ako predpovedaju, v snehu sme este vonku neboli 😀 😖

davidko
autor
26. jan 2007

grmitko dík a to je super ked už máte horné dva mi budeme asi ako upíri 😀 iba sa zahryznuť 😝

kangaroo
26. jan 2007

babenky gratulujem k zubíkom, takže už nemáte prázdne divadlo 😀 .My máme za sebou prvé antibiotiká,možno to bolo aj zbytočné a bola som z toho hoto, bo malý mal prvé až v 15 mesiacoch,brali sme ich sice len 3 dni, no malej to organizmus rozladilo ☹ .mala 39,7 tri dni za sebou, hlavne v noci,mala zapálené hrdlo.Včera sa malá sama 1x posadila rovno ako svieca a dnes to celkom často robila a ešte k tomu sa aj postavila na nohy, asi jej budem musieť prispôsobiť terén 😅

mirko06
26. jan 2007

inak kocky, aj vasi drobci zacali byt okolo 8 mesiaca tak pritulni? nas uz pekne po nozickach ruckuje okolo nabytku a vsetkeho, coho sa da chytit a ked napr. sedim na gauci alebo v kresle, tak chodi popri a len ma chyta, ked stojim v kuchyni a nieco robim, tak sa drzi mojich noh alebo nohavic, ked sa sprchujem, tak stoji a drzi sa vane, stale ma musi mat v dohlade a pyta sa na ruky. aj vasi boli taki?
ale vam poviem, ze vsetko uz mame poukaldane hore v polickach a ze otvara vsetky supliky, dvierka, uz si vie otvorit aj zasuvacie dvere, video a dvd mame uz zapaskovane ale najvacsiu maniu ma na ovladace a mobil 🙂
neviem, po kom to to dieta ma 🙂
jej a este, tv moze ist cely den, nic ho nezaujima, nic si nevsima, ale ked na prime pustia reklamu na vodafone, s tym pankom, co drzi ten umely stromcek a s tym psikom, to moze byt kdekolvek, akonahle to pocuje, len tak plieskaju tie rucicky o zem, co tak rychlo lezie po styroch a sadne si pred telku a sa smeje 🙂
strasne je vtedy zlaty.. jaj, a este mavam budicky, ked ma taha z postielky ruckou za vlasy.. 🙂

titkovamiriam
27. jan 2007

Marek by sa tiez stale mojkal,hlavne s tatom a strednym bratom.Na co najvyssie som uz dala vsetky noze,lieky cistiace prostiedky.Sice chodenie nehrozi este niaky cas no preventivne.
Tiez sme reklamny maniaci,neviem ci som to pisala tu alebo v inej diskusii.Reklamy na mobily,banky to je Marekove,len pozera z ktorej izby to ide.Ci je to v spalni,alebo u bratov a usmev od ucha k uchu.No a samozrejme dedusko vecernicek a ine znelky co sa opakuju.

mirko06
27. jan 2007

veru,ke ti nasi mali uz dociahnu vsade, niekedy mam pocit, ze maly ma 5 ruk, lebo jednu vec odlozim a dalsich 5 je vonku 🙂
aspon si precvicim reflexy 🙂

davidko
autor
28. jan 2007

mirko06,ty tomu hovoríš prítulný 😀 ja už tej mojej hovorím naša cicina môže byť na ručkach ocinovi alebo sa hrať z braškom ako náhle ma zbadá je plač a krik lebo chce byť so mnou, samozrejme tiež sme začali otvárať všetko načo dočiahne a hlavne čo vidí že mi otvárame 😕 🙂

mirko06
28. jan 2007

davidko: pekny vyraz 🙂 mna to napadlo ako prve, ale je fakt, ze vystiznejsie je asi privesok 🙂
u nas vyvstal problem, ze akonahle nieco s muzom jeme, tak maly prilezie a zacne mrncat a kricat a chce, aby sme mu dali "ham". a to vraj deti nemaju rozum 🙂 ale maju a aky, strasne rychlo sa teraz vselico uci, je to zazrak ako to ta priroda zariadila. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre