Májovky 2006. Nájdu sa tu nejaké?

davidko
20. sep 2006

Ahojte 😉 nájdu sa tu maminky s detičkami narodené v máji 🙂

mirko06
11. sep 2007

nas zase dnes nezaockovali, maly ma sopliky az no, ale inak je nastastie v pohode. snad do tretice vsetko dobre 😉

jaja25
11. sep 2007

Maruschka. Nas Matus nevie vela hovorit, takze sa neobavam vyzradenia rodinnych tajomstiev 😎 😎 ... My sme mali byt tiez ockovani, ale kedze nasou pani doktorkou je nasa babinka, tak budeme az ked ju prideme pozriet- co bude na konci mesiaca... ☹

maruschka
12. sep 2007

Dneska som slávnostne vytiahla nočník.Takže ideme na tú strasti plnú cestu ukazovania,prikazovania,nútenia,dlhého čítania rozprávok popri sedení na nočníku.Už sa tešíme.Doteraz sme kupovali jedine Pampers plienky,lebo v pôrodnici bola alergická na mokré utierky,tak nám povedali,že na princezninu rituľku musíme dávať iba nóbl plienky a mokré utierky.Teraz v 15 mesiacoch sme jej prvý raz kúpili Huggies a už nikdy v živote.Tak sa strašne vyhádzala a úplne má namokvanú celú ritku.Pri Pamperskách nič a pri Huggieskách koniec sveta.Manžel sa vyzúril,lebo on by malej nedovolil kúpiť nič okrem Pampers a asi mal pravdu.No skrátka.Idem ju učiť používať nočník,lebo už ma nebaví sa pozerať,aké sú tie plienky chemický bordel. 😉 🙂

jaja25
12. sep 2007

No maruschka vela stastia. My sa snazime uz dva týzdne. Výsledok? 2x nacikane na zemi, 1x kaka na zemi. 1x ciastocne do serbla a vacsina na parkety. Nase sedenie trvá 5 sekund a potom ani za svet opat sa posadit na serblík. Ale pevne dufame ze den D pride.... 😎 😎

kangaroo
12. sep 2007

😎 baby pianko, oni to musia pochopiť sami 😉 , to s tým cikaním a kakaní, ved sú to ešte krpci

jaja25
14. sep 2007

Ja viem kangaroo, ale niekedy si myslim, ze uz by na to mohol prist aj sam...
Ozaj, ty si priamo zo Zl.M.? Lebo ja tiez pochadzam zo Zl.M. a teraz byvam v Bratislave...

kangaroo
16. sep 2007

jaja25:ano som priamo zo zl.m. 🙂
máme malú lezkyňu, aj vaši sú tak neskutočne vytrvalí, ked si niečo zaumienia, tá naša je ako koza tvrdohlavá, bojujeme kazdý den, hlavne pri jedle,no povedzte, dá sa jest polievka holými rukami 😠

maruschka
18. sep 2007

baby je to normálne,keď naša malá už vymenuje každého v rodine ešte aj psa Baka a mama nechce povedať za ten živý svet?? 😅

maruschka
20. sep 2007

jééééééj konečne vyšiel ďalší zúbok,to je neuveriteľnééé.. 😀 😀

maca793
21. sep 2007

gratulujem ku zúbku a koľko ich už máte?
u nás to s tým nočníkom je tiež chabé, sedíme len 5 sekund a potom hop a už sme inde, ani zabávanie na nočníku nepomáha. ale kaka v plienke tak to dáme už pekne vedieť.
zase sme sa za tento týždeň rozhovorili. najnovšie ozenko-hrozienko, toho jeme na kilá každý deň. povieme už aj niečo ako dobrú noc a ahoj.

maruschka
22. sep 2007

ach,naša nechce nič papať.Ani jej obľúbenú škoricovú kašu.To ten zúbok.Ja dúfam,že ju to moc nebolí a dúfam,že ju nebudú bolieť ani tie ostatné,keď pôjdu von.
Maca,máme 7 zúbkov,smiešny počet,že?Ale neva,hryzie nás ako keby mala 20. 😀

maca793
22. sep 2007

tak mi už máme snáď všetky. hrýsť nehryzieme, len papaníčko. konečne sa to lepšie hryzká.
to vieš, každý zúbok bolí. 😨
ja viem svoje, my sme nespali pre zúbky 2 noci a potom sme to doháňali cez deň 😲

mirko06
24. sep 2007

ahojte, tak my sa zase hlasime po dlhšej dobe. 🙂
co sa tyka zubkov, tak my ich uz mame plnu pusu, uz vie hryzt vsetko, teraz uz len musime davat pozor, aby si hned nejaky nevyrazil 😉
teraz sme boli v tatrach, bolo nadherne pocasie, maly sa vybehal, nadychal cerstveho vzduchu, teraz bude doma dospavat 🙂

maruschka
25. sep 2007

mirko,takže ste trocha výletili po Tatrách.Veru,tento týždeň bolo super počasie a malý je určite uchodený.Ja s našimi babami tiež chodím každý deň do hôr pokiaľ sa dá a na zajtra hlásili pršanie,tak to bude pre nás také ťažké byť celý deň doma,keď sme si zvykli na takéto výlety. ☹ Ale nechcem vidieť ten byt.Keď sa nudia,tak robia strašný neporiadok a ja mám z toho hlavu v smútku 😒

mirko06
26. sep 2007

o tom neporiadku mozeme otvorit dalsiu diskusiu 🙂
nudiace sa deti, to je najhorsia pohroma v byte 😀

maruschka
27. sep 2007

jéjéjéj,dneska prší,aká radosť.Ideme aj tak von,lebo malá si uchmatla jednu palacinku a utekala ju jesť do izbičky na koberec a ten je fakt akčný.Už je vonku na balkóne.Ja len neviem,kedy tie deti stihnú niečo uchmatnúť,keď tam stojím pri nich.A to ich učíme,že papať sa musí len za stolom v kuchyni.Jáj a to som našla ešte jednu palacinku napchatú v domčeku pre bábiky.Neviem,asi si robila zásoby na zimu. 😀 A to už sme dneska tancovali,cvičili,hrali sa..Jednoducho mám táááákto živé detičky. 😵

mirko06
29. sep 2007

maruschka: my sme isli do poradne a tak som maleho pekne obliekla, mal nove veci, co dostal a isla som pozatvart okna a este som mu brala nejake veci a ked som vosla naspat do izby, skoro som odpadla. maly nasiel kremik na zadocek, otvoril vrchnak a ten krem bol vsade, na jeho vlaskoch, celom obleceni, gauci, taburetke, koberci... on totiz strasne bazil po tej krabicke a stale som ju odkladala tak,a by nemal sancu sa k nej dostat. no co, moja chyba, musela som ho znovu umyt, obliect a utekat, lebo sme boli objednani...ale maly bol taaaakyyy spokojnucky 🙂
tie nase deti su strasne rychle ked chcu 😉

maruschka
30. sep 2007

Dneska sme išli od našich a maličká pekne zamávala ručičkou,poslala bočenky a zakričala:Majte sa!!Skoro sme odpadli.No to je fantastické,ona si takéto rečové bonbóniky necháva pre seba a nám nepovie nič.Chcela by som vedieť,čo už všetko vie povedať.. 😀 😀

mirko06
1. okt 2007

maruschka: my nevieme povedat nic 😒 maly si sice mrmle a trepe cely den, ale nic poriadne okrem mama a ham a brrrm na auto. jaj a este baba. mavat vie aj ukazat aky je silny a poslat pusu, ukazat ocko, nostek a tak, ale inak ani muk.... o o skor zacal behat, tak asi o to neskor zacne hovorit, no co uz, musime len cakat 🙂

maruschka
1. okt 2007

mirko,naša hovorí stále ale nevieme,aká to je reč,podobá sa to čínštine 😀 😀 ale hovorí v jednom kuse a ešte aj vysvetľuje,rozkladá ručičkami a všetkým je to hrozne smiešne.Ale sem-tam je jej rozumieť-teda ja jej rozumiem.Dneska prišla,podala mi tanierik a hovorí:Páči sa,samozrejme skomolene ale bolo jej pekne rozumieť.Ozajstný gol som dneska zažila,keď mi zobrala nový mobil-zabudla som si ho v obyvačke na stolíku a strčila ho do pohára s kapučínom,čo som si uvarila.No mdloby ma chytajú doteraz,ale muž to zobral s chladnou hlavou-robí u mobilného operátora a tak sa s takými prípadmi už stretol.No čo už,keby ho aspoň vytiahla,ale ona ho tam s kľudom angličana nechala plávať,ja odpadávačky celou cestou z obyvačky do kuchyne 😀 taký pekný deň je dneska,tak idem s nimi von,už sme síce boli v parku,ale vidím,že energie majú ešte aj na rozdávanie 😅

mirko06
1. okt 2007

to je v pohode. my sme tahali za sebou drevenych kacerov a pre nasich malych mobil a obladace nie je nic nove. 🙂 ked zvoni telefon, tak ho zoberie zo stojana a uteka s nim ku mne, alebo si len tak zoberie sluchadlo, polozi si ho na plece a rozprava a vyklada..... a vsetko strasne opakuje, moju celenku si dava do vlasov, veci najskor vyhadze von a potom sa to snazi dat naspat a tak si tu zijeme 😉

maruschka
9. okt 2007

naša malá si už 2x rozbila noštek.Ja neviem,prečo všade uteká,ale takým štýlom,že na špičkách a potom sa jednoudcho v tej strašnej rýchlosti prevrtáti dopredu,keď sa napríklad potkne.Aj môj manžel chodí ako baletka na špičkách a malá to má po ňom a nepomohlo,ani keď sme jej kúpili väčšie topánočky.takže chudiatko maličke,bude to mať ťažké,pokiaľ bude takto cupkať ☹

maca793
12. okt 2007

ahojte, ako pozerám, tak sa to tu nejak nehne. 😢

jaja25
14. okt 2007

Po dlhšom čase sa opat ozyvam... Maruschka, my máme 8 , takze viem o com hovoríš. Naši chalani tak dobre spia cez víkendy, ako keby tusili, ze aj my si chceme pospat. Ako sa vam darí? Vonku je krásne a teplúčko. Ale kým sa drobci zobudia, tak je opat zima. Včera sme sa dostali na prechádzku az po piatej a teda bola riadna kosa... ☹

kangaroo
14. okt 2007

no aby sa to hlo,tak sa pridávam 😎 ,ahojte, naša malá si z nákupu vybrala kvasnice, a kým sme si to všimli ujedla z nich asi za lyžičku,a ked som si ich neskôr davala na kútik tak za mnou chodila a túzobne pozerala a hovorila ham ham 😀 ........proti gustu žiadny dišputát 🙂

maruschka
17. okt 2007

Maca,teba som strašne dlho nevidela na koníkovi.Máš dovolenku??Ani ja nestíham sem chodiť,chodím do školy aj s manželíkom,ale iba v sobotu,ale skúšky máme hneď na budúci týždeň.A okrem toho začal chodiť aj on na koníka a tak mi obsadzuje počítač,aj keď má svoj notebook a PDA,tak neviem,načo mi sem lezie. 😀 😀
Inak baby mám choré-viróza,takže som v jednom kole.
Kangaroo,naša malá mi minulý týždeň uchmatla kvasnice a kúsok z nich zjedla a to si mala vidieť,ako dve hodiny chodila po byte a a ko ju napínalo na vracanie.No ako rodeo,to je nič.Ale inak spapá všetko,len tie kvasnice boli teda gól.Aj mi jej bolo ľúto,aj mi to bolo trocha smiešne,ako sa tvárila. 😅 😨 No tie naše detičky sú fakt výmyselníci. 🙂

jaja25
18. okt 2007

Naši chalani. sú tiež chorí a Matúško bude zajtra doma s tatinom, lebo učitelka povedala ze má zelene soplíky. Neviem ci som farboslepá, ale soplíky má biele, vodové- tipická nádcha. Ale od utorka mi to učitelka stále hovorí. Tak čo uz.. Asi si chce oddýchnut 🙄

maruschka
18. okt 2007

jaja,ide piatok,nepotrebuje mať deciek plnú škôlku,aby ju otravovali..A ktohovie,či nechce priepustku alebo dovolenku,keď chce,aby deti silou-mocou zostávali doma.To sa kedysi tak praktizovalo. 😠 No,radšej nič nepoviem,lebo človek nikdy nevie,komu sa to dostane do uší,ale máme bohaté skúsenosti s pootváranými oknami v škôlkárskej spálni počas zimy,keď detičky spinkali,len aby bolo v škôlke detí čo najmenej a podobné záležitosti... 😖 Už to radšej nechám bez komentára 😎 😎 To bolo kedysi pred niekoľkými rokmi a dúfam,že už sa to zmenilo 😅

jaja25
20. okt 2007

No dufam ze tie okná nemávaju dokorán. Ale tiez to tak vidim, ze učitelka uz potrebovala trochu oddychu. Ved vsetky deti majú soplíky- medzi sebou si ich poprenášajú. Sú to vírusy, tak neviem ako by som ich mala liečit okrem kvapiek do nosa a fukania soplíkov... Dnes uz Matusko vyzerá lepsie a aj Filipkovi soplíky uz prechádzaju. 😀

maca793
20. okt 2007

maruschka
ahoj som len víkendová mamina, teraz sestra maľovala a prerábal sa byt, tak som nemala možnosť. bola som s toho chorá. už som chcela ísť na net do kaviarne, ale majú otvorené len od 15,00 a to dvojičky chodia zo školy domov. tak ako sa máte? ja už ani neviem, kde mi hlava stojí. krpec stále vymýšľa nové veci, stále behá, asi má super životné baterky, aj so zaspávaním je to čoras horšie. 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre