Májovky 2006. Nájdu sa tu nejaké?

davidko
20. sep 2006

Ahojte 😉 nájdu sa tu maminky s detičkami narodené v máji 🙂

zara77
23. nov 2006

mirko06, davidko... coze vasi drobci uz lozia a cuvaju a stavaju sa na spicky? moja mala nic.. ☹ 😒 len na rukach sa dviha ked je na brusku a snazi sa dvihat ritku ale zatial len na mieste.. davidko, ked ju opriem o operado na sedacke a na nozicky dame velky vankusik tak je spokojna a v siedmom nebi vydrzi tak pozerat dost dlho.. inac casto aj na tv pozera.. myslite ze jej neuskodi na ocka??

kangaroo
23. nov 2006

zara77:no nič si z toho nerob.aj moja malá je bufeťáčka 😎 a s tou tv - malá závisláčka 😀 . neviem či to bolo tu na koníkovi,no kdesi som čítala že malé bábo by sa nemalo vystavovať žiareniu....Inak malá má pekné meno 😉

kangaroo
23. nov 2006

zara77:no a s tým obkladaním ja to mám tiež od lekára a kamoška tiež od neurologa,a okrem iného si myslím že by malo sedieť až ked sa samo posadí,aby to bolo prirodzené.....

zara77
23. nov 2006

kangaroo:teda lekar ti tiez povedal ze ziadne sedenie? no super ☹ a este ani ziadna tv ☹ Som zvedava ako jej to vysvetlim... bude na smrt urazena 😀 dakujem za pochvalu za meno.. 😎

kangaroo
23. nov 2006

zara77:no nepovedal že žiadne sedenie,aj moja malá je úplne happy, ked jej dám ručičky a ona sa vytiahne a posadí, no povedal že ju nemám obkladať a že nemá dlho sedieť 😉 ,no a celkom dobrá zábava pre bábo je ked ho nosíš a ono sleduje 🙂

mirko06
23. nov 2006

veru, aj my sme tv maniaci 🙂 neviem, ci to malemu skodi, ale asi tak ako aj nam... no ale odtrhnite ho od telky, ked sa tam vsetko pohybuje, idu odtial zvuky a hudba. najviac sa smejeme, ked idu spravy a maly si mysli, ze ti ludia sa debatuju s nim, tak aj on debatuje s nimi 🙂 a co sa tyka sedenia, tak ho nepodopieram ani nic, ved ked bude nato pripraveny, a hlavne jeho chrbtica a svalstvo, tak sa posadi sam. malo by to byt tak okolo 8-9 mesiaca, aspon podla toho, co som citala. inak, ak si kliknete na www.rehamoon.sk, tak tam je presne popisane a zobrazene, co by malo babo v ktorom mesiaci robit a co je neprirodzene.

davidko
autor
27. nov 2006

ahojte 😀 mi sme dnes povedali prvé slovo tata 🙂 náš tatko je nato taký pyšný 😎 a malá si to dookola opakuje ako malý papagáj 🙂

mirko06
28. nov 2006

teda davidko, vy ste nejako popredu 🙂 mne maly lozi uz ako dabel, vsetko zacina vytahovat a najviac mu chuti zem z crepnikov, takze kvety uz mame povykladane pekne vysoko, aby tam nedociahol 🙂 a zatial sa mu daria len nejake slabiky a tiez zubky nie a nie sa prerezat 🙂

davidko
autor
28. nov 2006

dnes sme boli na poradni tak už máme 7kg 😀 pribrali sme celé kilo za mesiac 🙂 a už môžeme vraj papať kašički bez mlieka na večeru aby mi prespala celú noc tak som zvedavý či to zaberie.

mirko06,to je super ked ti už tak lozí to ti do vianoc bude behať po svojich 😀

mirko06
29. nov 2006

davidko: no behat asi nebude, ale sediet urcite 🙂
a som zvedava, ci ti vydrzi po kasickach spat, lebo ked ja som zacala maleho prikrmovat, tak so si myslela, ze ked mu vecer dam kasicku, bude spat celu noc... omyl... jemu to je asi este stale tazke na brusko, lebo mi premrncal celu noc. tak mu teraz davam 2x denne vyzivu, alebo kasicku, alebo masko, ale pred spanim len a len mliecko a prespinka mi celu noc aj tak 🙂

davidko
autor
29. nov 2006

mirko06: tak máš pravdu tá kašička nám k spánku nepomohla 😠 budila sa ešte častejšie ☹ tak jej už nedám na večer ale doobedu nech ju aspon zúžitkujeme 😉 cez obed tiež papká masko a zeleninku a skusila som už aj tekvicu a brokolicu a dnes mi spapkala dve varechy zemiačikov s mrkvičkov 🙂 a keby ešte mala nabraté tak snad dopapká aj ten zvyšok čo má na zajtra 😉 tvoj je tiež taký hladoško len otvára tú pusinku ked vidí niekoho papkať 😀 je to také rozkošné 😵

mirko06
29. nov 2006

davidko: nas maly je hlados, a to poriadny 🙂 ked ho posadime do stolicky a vidi, ze mu davame podbradnik, tak uz otvara ustocka...smejem sa, ze ako take hladne vtacatko 🙂 a kombinujm mu, ze doobeda ma nejaku vyzivu, alebo rozmixovane ovocie, na obed mu varim zemiacky, cukinu, brokolicu, mrkvu a kuracie masko a to mu davam, inak mu este stale davam mliecko. v tomto veku by mali vypit este 800ml denne. a musime sa este pochvalit, od dnes nas maly sedi sam, bez drzania a podopierania! 🙂 no a lozi o sto sest, vytahuje supliky a tak. uz mame z neho radost 🙂

davidko
autor
2. dec 2006

mirko06:malý je ale šikulka mi sme začali bľabotať tata a o pár dní neskôr mama a hladný sme stále či treba alebo nie aj mliečko pýta za každým napapaním 🙂

mirko06
3. dec 2006

davidko: tak vy uz ste ina trieda, ked uz rozpravate 🙂 je to sranda, ake je kazde dietatko ine, nas uz lozi o sto-sest a sedi uz uplne v pohode, ale zubky nikde a len blaboce nejake slabiky a vy uz rozpravate, ale s lozenim to ide pomalsie 🙂 a k hladu sa vyjadrovat nebudem, tisko zavidim maminam, ktorych ratolesti uz prespinkaju celu noc 🙂

davidko
autor
3. dec 2006

mirko06:ani naša ešte neprespí celú noc ☹ to sme na tom rovnako, zaspí o 20,00 zobudí sa o 00,30 a potom sa zobudí o 2,00 ale o 8,00 až zaspinká.A s tým rozprávaním to je skor viac tata a mama iba ked jej je do plaču 🙂 alebo ked pýta MM, už ho mám asi fakt pomenej lebo som dostala aj MS rovno na jej polrok 😵 , zubky tiež nemáme ale už aj prestala slintať ani neviem kedy 🙂

maj06
19. dec 2006

ahojte ja len v kratkosti. konecne mame aj my album tak ak chcete tak kuk na https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

dufam ze cez sviatky si najdem viac casu a urcite dobehnem vsetky uzameskane chvile s vami 😀 😀 😀 😀 😀

mirko06
19. dec 2006

teda konecne sa zase niekto ozval po dlhsej dobe 🙂

jaja25
28. dec 2006

My tiež ešte nemáme ani jeden zub, ale lozí ako rodený vojak po bruchu. Sem -tam sa podarí aj po štyroch. Teraz sme u našich a spím s ním na manželských posteliach. Má plno priestoru, tak prespí celú noc. Vrátime sa domov a nebude chcieť spať vo svojej "úzkej" ohrádke.

jaja25
28. dec 2006

A zabudla som. Rozprávame daj, daj- ked chceme jesť. 😀

davidko
autor
28. dec 2006

ahoj jaja25 🙂 mi si už tak bľabotáme že už ani neviem čo kedy kecne ale repete je iba tato 🙂 a to na mama si ani nespomenie 😠 guľame sa jedna radosť ale sedieť sa nám nechce no a na nožičky sa postaví len za ručky ju držať 😵

mirko06
28. dec 2006

tak my si momentalne uzivame radosti spojene s prerezavanim sa zubkov a to vratane vysokych teplot a celonocneho placu 🙂
no a maly sa uz sam postavi na nozicky, ked sa ma coho chytit, velmi sa mu to paci a uz sa ani neboji sam pustit sa, padne na ten maly zadok, da sa na styri a uz lezie niekde inde 🙂

maca793
29. dec 2006

ahojte baby, len tak som si ťukla na túto tému. chcem sa aj ja podeliť o moje zlatíčko. Volá sa Karolínka a narodila sa 9.5.2006 v Banskej Bystrici. Je to už moje 3 dieťa, pretože z predošlého vzťahu mám dvojičky, ktoré budú mať v marci 6 rokov. Deti vychovávam sama bez muža. stíham úplne všetko. Karolínka sa narodila z pôrodnou váhou 2910g a merala 52cm. Teraz má 7,5mesiaca a váži 8,4kg a meria 73cm. papáme už všetko. samozrejme nesolené a nesladené. prespíme už konečne celú noc. kojila som ju do 3mesiaca a potom akoby niekto šibol prútikom som zrazu stratila mliečko. bolo mi z toho smutno. konečne som chcela si užiť pohody pri kojení alebo odsávaní mliečka, ktoré som si pri prvých deťom neužila, pretože som dostala silný zápal prsníka. Maličká má už dva dolné zúbky a myslím si, že jej pomaličký idú horné rezáky. pri prerezaní zúbkov sme nemali žiadne problémy. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 tak sa tu majte ahojte 😉 😉 😉 😉

maca793
29. dec 2006

a ešte som zabudla. sedíme už pevne. po lození ani stopy len nejaké náznaky ale zato sa staviame sami na nohy a neviem, či budeme aj skoro chodiť. mojej kamošky dcéra má 11 mesiacov a malá behá už od 10 mesiacov. myslím si, že je to skoro. Nie? aký je váš názor na chodenie? Moje duá začali chodiť presne na 1 rok a nemala som s nimi žiadem problém. mnohí ľudia mi vraveli, že si budem musieť na ne kúpiť remene, aby sa mi nerozutekali. tie remene som vôbec nepotrebovala a zvládla som to úplne v pohode. ahojte

mirko06
30. dec 2006

ahoj maca793, vitaj v klube majoviek!
skoro sme sa trafili, som sice z ba, ale rodila som vo zvolene 🙂
gratulujem k zubkom, my sa mordujeme poriadne, ale to uz k tomu patri. ja som tiez kojila len do 3 mesiacov, maly ma teraz 7 mesiacov a tyzden, vazi nieco cez 9 kg, lebo je to poriadny jedak 🙂
celu noc este nespinka, ale dufam, ze raz.... 🙂
tiez uz pekne sam sedi, pekne lozi po styroch a uz sa aj sam postavi, ked sa ma coho chytit.
myslim si, ze je to zavcasu, ale doktorka povedala, ze to je individualne a dietatko sa postavi na nohy samo vtedy, ked je uz nato pripravene. tak maly je uz pripraveny 🙂
len tych zubkov nikde 🙂

maca793
30. dec 2006

ahoj mirko06 moja malá je tiež jedák a to poriadny. keď si porovnám moje duo v jej veku, tak ma trošku mrzí, že som nemala viacej času na ne. baby mali vyše 9 kilo keď mali 1 rok. to si neviem predstaviť, koľko bude vážiť maličká, keď bude mať 1 rok vzhľadom na to koľko papá. písala som tu na tému strava príspevok, ak chceš, tak si ho prečítaj. dneska si Karolínka sama sadla a je strašne smiešna, keď sa pokúša postaviť na nohy. robí pri tom samé kotrmelce. keď ju postavím, tak sa pridŕža postieľky a postojí aj sama. Keď ju držím za ručičky, tak sa pokúša o kroky a niekedy sa jej to aj podarí. myslím si, že napreduje správne podľa veku a nič nepriebieha. mám taký dojem, že začne skôr chodiť ako loziť po štyroch. zatiaľ ahoj na nete budem do pondelka večera a potom pôjdem od našich domov. Pekného silvestra 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

maca793
30. dec 2006

mirko06 čo už všetko papáte? lebo my už skoro všetko okrem bryndzových halušiek a slaniny 😅 😅 😅 😅 🙂 🙂 😉 😉 pa 😵

maca793
30. dec 2006

a ešte som zabudla konečne spávame celú noc od 6 mesiaca. 🙂
konečne by som sa mala poriadne vyspať však? 😖 ale to nie je tak 😖
v noci sa budím každé 3 hodiny na "kŕmenie" 😠
dúfam, že to "prežijem" 😉 papapapapapapapa

mirko06
30. dec 2006

no, keby sme mohli, tak tiez by sme uz vsetko, ale dodrzujem take, ze nesmie citrusy, jahody a tak, ale v podstate kuracie masko, zemiaky, ryzu, kalerab, mrkvu, brokolicu, cukinu, tekvicu, baklazan a jablcka, hrusky a tak. snazim sa to obmienat a kupujem aj presnidavky s vlockami a cerealiami, alebo lesnym ovocim, to ma rad.
aj broskynu s jogurtom 🙂
ale hlados je to riadny, ved vidis podla vahy, 9 kg 🙂 🙂 🙂
cely tato

maca793
30. dec 2006

ja dávam jogurty aj obyčajne tescové, aké mi prídu pod ruku a aj jahodové, lesne ovocie, skúšali sme aj špagety s omáčkou a nič sa nestalo. čaj s citronom a nič sa nestalo 🙂
teraz sa cez vianoce napapala koláčov, kde boli mleté orechy a nič sa nestalo 🙂
ja tieto "umelé veci"- predsnídavky nekupujem alebo polievky a menu. stojí to dosť peňazí a doma sa to uvarí lacnejšie a zdravšie. duám som niekedy to kupovala, ale stálo to podstatne menej ako teraz 😒
od Hami nám chodia raz za mesiac a pol balíčky a naposledy nám prišla kukuričná kaša s cerealiami 🙂 🙂
keď mala Kajka 4 mesiace tak prišlo zase mliečko Hami2 veľké balenie, kuracia polievka s ryžou a 4 výživy. 🙂 Super nie?

mirko06
30. dec 2006

no a este kasicky, to hej, ale to vies, ja mam prve, tak som opatrna 🙂
ale salonky aj s papierom mu chutia 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre