Májovky 2006. Nájdu sa tu nejaké?

davidko
20. sep 2006

Ahojte 😉 nájdu sa tu maminky s detičkami narodené v máji 🙂

martina2007
14. sep 2008

Maci,ked sa ti narodila KArolinka tak sestricky na nu neziarlili?

evka39
17. sep 2008

Jeej,mati ty už máš bábo???No,už tri mesiace ako čítam,,ako sa držkáte???Asi je toho dosť,že???Krásne meno má maličká 😀

maca793
20. sep 2008

martina2007
nie prečo by aj? boli radi a tehotenstvo zdieľali so mnou od začiatku až do konca. teraz mi strašne pomáhajú s karorínkou, starajú sa o ňu, aj ju prebaľovali, hrajú sa s ňou, a aj ju nakŕmia.

maca793
20. sep 2008

chcem sa ešte pochváliť, plienky sme definitívne na deň odložili, dávam len preventívne na noc a aj to býva viac nepocikaná ako pocikaná. konečne to prišlo

sranda
20. sep 2008

čaute kočky, môžem sa pridať? kedysi som chodievala pravidelnejšie, teraz boli fofry........

kangaroo
27. sep 2008

ahoj sranda 🙂 , no tu to viac menej viazne, tak si moc nezmeškala 😝

maca793
27. sep 2008

tak je neviem kde sa to zadrhlo ☹

maca793
27. sep 2008

konečne nám idú posledné stoličky a od plienok máme pokoj konečne hurá

sranda
27. sep 2008

naše stoličky sú ešte vo hviezdach. Konečne sa to pohlo. Kukám že májovky 2008 tie fičia jak divoké...... a my tu ako také dôchodkyne.

maca793
27. sep 2008

tak to sme, mne dvojičky už mali dávno všetky zuby a tak som prekvapená, že nám idú len teraz ale ťažšie sa nám prerezávajú

maca793
27. sep 2008

a aké pokroky robíte? máte ešte plienky?

sranda
27. sep 2008

plienky???? už dávno sú v háji.... skončili sme v júni. ale vnoci ešte má. Mala také odobie, že po vani čajík a potom ešte 260 mlieka. No tak nepocikaj sa z toho...... teraz zasa pije len 100-150 mlieka, tak rozmyslam, ze to seknem. A pozná celú abecedu to ju hrooooooozne baví keď má ukazovať písmená, alebo značky áut a potom čísla do 10 v angličtine. Toť zhruba vsjo.

maca793
27. sep 2008

tak je šikovná, mne ráta do 10, vie kde býva, ako sa volá, abecedu pozná trošku učia ju baby mne bola cez leto lenivá ale za 2 týždne sa naučila pekne, prvo sme len na doma, na von sme mali plienku keď som išla do mesta, na noc tiež a teraz nič.
s mliekom nesekaj, ja dávam len ráno cez deň má aj 4 jogurty. mne veľmi nechce ale vypije 120ml ráno s babami.

sranda
28. sep 2008

maci, som myslela že seknem s tou plienkou na noc.... No jogurty to je téma....kedysi išli u nás pribináčik, alebo zvolenský, dobrá mama danone..... Potom nechcela nič biele ani len vidieť a teraz fičí na jogurtoch z Rakúska zn. ehrmann griesstraum. To som rada, ak je jeden za den. Ináč aj mlieko tam kupujeme z nášho totižto vracia a má hnačku a toto je krabicové trvanlivé mlieko pre deti zn. Himmeltau. No a s učením ja také nepoznám, ona sa sama spýta toto a toto, raz jej poviem a ona si to zapamätá. Asi bude mať dobrú pamäť aj autom keď niekam ideme hovorí mi cestu. Ukazujem jej doprava, doľava? A ona mi ukáže rovný smer. Tak som niekedy paf ako si to môže pamätať.
A ešte som zabudla, to bude fuška s odnaučaním dudla. Má ho pri zaspávaní a dudle ako na maratóne. Vôbec neviem ako mám ísť na vec, keď ona ho tak miluje keď zaspáva.

maca793
4. okt 2008

ahote, takže už ani na noc nie sú plienky a do mesta ich tiež nechce. takže sme im povedali dovidenia!!!! 😉 😉 😉 😉
minulú nedeľu som bola v kauflande kúpiť jogurty srdiečko po 3,90 2 celé preložky, a zostalo mi ich hádam 10. ☹
ale to nevadí.
s cumlom to skús tak, že na spanie jej ho daj, a hneď ako zaspí, tak jej ho vyber.
a ozaj dobrý nápad na trafil: 😀 idú vianoce, mikuláš a tak jej povedz, že ak bude mať dudlík, tak mikuláš nič nedonesie a aj ježiško. možno si poplače 2-3-4 dni ale to bude potom v pohode. ja som mala cumeľ do 6 rokov, a pred vianocami mi toto povedali rodičia, síce nespala som 2 dni ale odnaučila som sa. skús.

kangaroo
7. okt 2008

ja s dudlom skúsenosti nemám, moji obaja objavili palček a syn s tým už vedome sám od seba prestal...a že má malá palček mi nevadí, pretože si myslím že je ešte malá, a že má zúbok trošilinku krivšie mi neva, lebo je to len mliečny chrup..., cmúla si ho len v noci a ked je chorá a musí mať pritom plienku, bez nej to nerobí, ešte má podla mna čas na to aby prestala...

maca793
11. okt 2008

s palcom opatrne, mne SImonka cmúľa od mala a neviem ju od neho odnaučiť, už jej to vidno aj na trvalom chrupe. 🙄
cmúľa si ho len v noci v spaní a keď jej ho vyberiem, tak sa hneĎ prebudí.

sranda
11. okt 2008

maci, ked tvrdo zaspí, tak sama ho po chvíli vypluje, ale niekedy v noci sa zobudí nato že ho nemá a ak jej ho nedám, tak sa prebudí do bdelosti a začne žúrka. Tak ako tvoja Simi s palcom. A s tým ježiškom to je dobrý nápad, lebo už teraz každý deň počúvam, že príde ježiško a donesie darčeky, tak maminka jej povie, že len vtedy ak vyhodíme dudinu, ale si ju zoberie Ježiško a to možno zaberie ešte lepšie.

maca793
11. okt 2008

tak skús to aj s palcom. možno to zaberie.
dnes sme boli nejaký nesvoji, idú nám posledné stoličky, možno je to tým. len dúfam, že nič nelezie na nás.
a ako sa máte?

maca793
18. okt 2008

ahojte, takže za týždeň nič nové? my sme sa boli dať očkovať proti chrípke. a neviem ako vaše ratolesti, ale tá moja stášne odvráva a háda sa. proste je zlá. mohla som ísť robiť, ale bola to robota len na 2 mesiace. škoda. ☹

maca793
25. okt 2008

takže ako vidím, ani po týždni sa to tu nehlo, tak nič. možno znova o týždeň ☹ ☹ ☹

mirko06
29. okt 2008

ahojte, dlho som tu nebola, tak čítam, čítam, aké pokroky robíte 😉
malý mirko je už pol roka bez "dudy", bolo síce za dva dni plaču a ťažšieho zaspávania, ale na prekvapenie relatívne v pohode to zvládol.
už sám vylieza z postieľky, na noční chodí sám, sám sa povyzlieka, akurát príde, aby sme ho utreli a uteká si umyť rúčky....
akurát na noc mu ešte dávam plienku, ale ráno je vždy suchá, no istota je istota
🙂
teraz skoro po roku poriadne ochorel, má angínu, nevládze ani poriadne rozprávať, zlato malé.... teploty mu ustúpili po troch dňoch, konečne sa dobre vyspinkal...
akurát presedlal na ocinkovské obdobie, nemôžem si vedľa neho ani sadnúť, lebo tam sedí "oko" ako ho volá 🙂
inak na rozprávanie je lenivý, ale rozumie všetko, čo mu povieme, akože zavri dvere, dones si topánočky, polož to sem a tak... a veď načo by rozprával, keď sa tvárime, že mu nerozumieme, tam nás vezme za ruku a ukáže, čo chce... 😀 majú tie deti poriadny rozumček....
tak v skratke, zase niekedy nakuknem.....

kangaroo
30. okt 2008

naša malá je velmi ubrblaná: dnes ráno som ju nakojila, ona sa na mna pozrela a usmiala a ja som jej úsmev opätovala, no a ona na to: mami aj zuby / musela som sa usmiať s vycerenými zubami 😀 - asi takto/

maca793
4. nov 2008

kangaroo
ešte stále kojíš? 😨

maca793
4. nov 2008

baby, rozmýšlali ste už nad robotou? alebo už pracujete?

kangaroo
5. nov 2008

hej 🙂 ešte sa mi nechce prestať 😉 len ráno..

maca793
8. nov 2008

tak to je dobre, kamoška kojila malú do 2,5 roka a potom mala problém ju odnaučiť od prsníka. a dokedy plánuješ, 😉

kangaroo
10. nov 2008

ani neviem, kým mi to nezačne vadiť...asi... má to miesto actimelu nalačno 😀

maca793
21. nov 2008

tak to hej
chceš dať malú do škôlky od 3 rokov? ja hádam hej ak sa mi podarí zohnať si robotu ☹

kangaroo
3. dec 2008

neviem , uvidím ako dopadneme na imunologii

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre