Májovky 2006. Nájdu sa tu nejaké?

davidko
20. sep 2006

Ahojte 😉 nájdu sa tu maminky s detičkami narodené v máji 🙂

mirko06
4. mar 2007

maca793: mas sikulku, ale dievcatka su vraj sikovnejsie ako chlapci 🙂
maly zatial len sam stoji, ale ked sa mu podari, tak sam urobi taky jeden-dva nesmele krocky, musi mat ale nieco, coho sa zachyti pred sebou dost blizko 🙂

kangaroo
4. mar 2007

maca793: chápem ťa, ale netráp sa je to tak ako to malo byť, určite už má dostatočne silné klbiky a je taká šikulka že už sama chodí, ja som počula o dietati čo chodilo v 9 mesiacoch, takže aj to býva 😉 , aspon to budete mat rýchlejšie za sebou toto nebezpečné obdobie, lebo ja som sa nikdy tak nenamakala ako práve vtedy ked malý začal chodiť 😝

lucie85
6. mar 2007

Ahojte maminky a mimča,
mohla bych se přidat k vám? Založila jsem na cz květen 2006, ale nikdo tam nechodí. Chodí sem i české maminky?

mirko06
6. mar 2007

ahoj lucie, vitaj. 🙂
jasne, ze sa mozes pridat, budeme radi.
zatial si prva zahranicna 🙂
a mas peknu fotku v profile 🙂

kangaroo
6. mar 2007

vitaj lucie, super zahraničná účasť 😉
obdivujem malinkú,ako má premyslené pády zo stoja na ritku, nohu zakročí a pomaly sa spustí 😀

davidko
autor
8. mar 2007

ahojte 🙂 vitaj lucka medzi nami,naša sa začala odvážne púšťat bez ručičiek 😀 no zistila pritom že si iba poobíja ten svoj malý zadok 😀 baby začala mi trucovať v kočiari príde nanu chvíľa ked nechce sedieť ležať iba revať 😕 🙄 aj vaše maju take obodbie lebo u syna som to nemala tak mám strach že sa mi zachvíľu bude hádzať o zem aj v ochodoch 😖 🙂

kangaroo
8. mar 2007

tá moja si zase sem tam, ale čoraz častejšie zmyslí, že sa chce v kočíku uspat a že doma spať nebude, tak musím íst pochodovať 😝 a včera prvý krát škrípala zubami,takže to bol dôkaz že je už konečne aj horný zúbok vonku...uf.........a ide aj druhý, v noci sa stále budí 😠

mirko06
9. mar 2007

kangaroo: sa mate, ze spite v kociku 🙂
my mozeme chodit po vonku aj 3 hodiny, ale nemame cas spat. ked behaju psikovia, lietaju holubkovia, idu elektricky a auta, vsetko musime vidiet, tak jasne, ze nemame cas spat v kociku 🙂 a potom prideme domov a uz pri vyzliekani mi maly zaspinka 🙂
a gratulujeme ku skripaniu zubkov 😀

davidko
autor
10. mar 2007

mirko: chcela by som zažiť že pri vyzliekaní mi malá zaspí 😀 to musí vyzerať super 😀 naša tak obzerá kolieska na druhých kočiarikoch 😀

kangaro v noci sa budíme aj mi a hlavne po polnoci asi každu hodinu,ale to robia tie zubky začali nám naraz tri a to už je aj na mna priveľa 😕 😢

maca793
10. mar 2007

baby už viem z čoho má maličká hnačky a vyparený zadoček už jej vykukli 2 horné zúbky a čoskoro jej vylezú ďaľšie 2. už vidím biely povlak na ďasne. śtarším deťom nikdy nešli 4 zuby naraz. chvalabohu, maličká v noci krásne spinká a už si pomaly zvykáme na nočník. v piatok sme dokonca 6x cikali a 2x kakali do nočníčka. maličká sa myslím si že aj pýta, vraví cccc. tak ju zoberiem a dám sadnúť a čo čert nechce, vždy tam nájdeme bibi.
už sme si zvykli hlavne ráno po prebudení si sadnúť na nočníček a vycikať sa. plienočku po noci nemáme až tak veľmi zacikanú ako voľakedy. 😉

mirko06
10. mar 2007

maca793: tak gratulujem k zubkom aj k tomu nocniku 🙂
ja sa este neviem rozhodnut, ci uz ma vyznam maleho na ten nocnik davat alebo nie, uvidim...
my mame teraz starosti s chodenim, maly sa uz pekne pusta sam, coraz castejsie nas sokuje samostanym prichodom po vlastnych, velmi sa mu to paci, objavil zase nove obzory, tak sa z toho tesi a my samozrejme s nim 🙂

maca793
10. mar 2007

mirko06
skúšaj ho dávať na nočník ak by ti nechcel spočiatku sedkať, tak ho pri tom zabávaj je to sranda. 😉
keď som dala malú prvý krát na nočník tak sa jej tam sedieť nechcelo síce mala 7 mesiacov 😉

kangaroo
10. mar 2007

gratulujem k nocníku aj k prvým kročikom 🙂 a zároven vás aj obdivujem 😝
no mne v kočíku malá zaspí rýchlo, ale musím vystihnúť čas, ked je unavená, rýchlo ju obliecť a zababušiť, zamedziť pohyb a najlepšie je pravidelné hrkotanie na zámkovej dlažbe 😀
maca ja som tiež uvazovala o nočníku, ale neviem si na nom predstaviť tú jej malú ritku, ona by na to snád potrebovala ešte dalšie sedátko 😀

maca793
10. mar 2007

kangaroo
to sa ti len zdá 😉
sedátko len na záchodík 🙂
skús ju dať na nočníček a uvidíš ako sa jej bude tam páčiť 😵
teraz som u našich a tu je iný nočník ako mám doma malá na ňom nechce sedieť škerí sa ale trošku vydrží a urobí tam bibi. mám dojem že do leta by sme mohli zvládnuť denné plienky ak to pôjde takto ďalej 😵
ja som vraj podľa mamy nemala plienky v 11 mesiacoch 😨

kangaroo
10. mar 2007

maca 🙂 dík za povzbudenie, ja som v tomto strašne lenivá 😎 , no polepším sa ......dúfam xi xi

maca793
10. mar 2007

tak sa schop a zabudni na lenivosť 😉
ja som tiež niekedy tak strašne lenivá že sa mi nechce niekedy ani malú prebaliť alebo nakŕmiť 😨 a ani sa s ňou pohrať ale vschopím sa a už to idééééé a potom sa nezastavím do večera ☹
"tak sa polepši" a daj vedieť ako pokračujete pa

kangaroo
11. mar 2007

no dobre dobre, tak zbehnem k mamine pre nočník, tam mám taký na malú ritku, ružovučký a skúsim to,juj ale strašne sa mi do toho nexce,no je mi to treba,robiť si takýto pakec 😠 , ale ak sa to malej bude pozdávať, - čo by človek nespravil pre svoje dieťa 😀

davidko
autor
12. mar 2007

maca a ako často ukladáš na nočník 😕 mi sme tiež začali, malej som kupila taký nočník čo ked sa don vypišká tak jej hraje melodiu 😀

mirko06
12. mar 2007

tak to teda skusim aj ja, som zvedava, co to spravi a hlane, kolko maly natom nocniku vydrzi 🙂
zacal teraz chodit, strasne sa mu to paci, tak pochybujem, ze bude vysedavat na nocniku 😀

davidko
autor
12. mar 2007

mirko06 skus ho niečím zaujať 😵 moja rada pozerá leporelá ale viac jak 10-15 min ani neposedí ☹

mirko06
13. mar 2007

davidko: ďakujem za radu, vyskúšam to, potom napíšem ako sme dopadli. 🙂
ale najskôr musíme kúpiť nočník 😀

kangaroo
14. mar 2007

no mi nič moc s nočníkom, chvílu sedí a nič sa jej nepodarilo, tak sme nemohli ani chváliť, ale chce to čas 🙂

jeane1
15. mar 2007

kangaroo mi sme na tom asi rovnako sedí sedí a nič,ale zistila som že mi pišká ked kojím 😀 rozkošné a rovno do ruky kedže ju pridržiavam pod zadkom 😀 😉

maca793
15. mar 2007

davidko malú dávam na nočník každú hodinu zvyčajne sa vyciká a niekedy to nestihneme.
zato mi začala strašne papuľovať a každý deň sa vadíme. 😵

kangaroo
17. mar 2007

jeane1: 😀
maca: 😀
my nemáme nič zvláštne,

maca793
17. mar 2007

kangaroo
ahoj mi sme z malej takmer na "nervy". bude to asi druhá Maťka, lebo len čo stane, tak bľaboce. cez deň teraz pomenej spinká, lebo stále niečo nové objavuje a najnovšie našla uši na psovi, tak ich len ťahá. pes si to nechá a ani do nej nebrechne.
už nám vyšli horné zúbky a tlačia sa aj horné dvojky. už len asi 2 dni a budú von. problémy nie sú žiadne, zatiaľ.(hnačky, nespavosť).
na nočník sme trošku zleniveli, nepomáhajú ani rôzne zábavky, aby tam mohla sedkať.
len stále chodíme a chodíme. ja sa len s úžasom divím, ako to dieťa dokáže celý deň prepochodovať po byte a vládze toľko toho. 🙂

kangaroo
18. mar 2007

fú maca, ako to zvládaš? moja len stvornožkuje a baví ju to, dokonca tomu dáva prednosť,a dobre tak ako je,lebo má velmi malú nohu, netuším kde jej zozeniem 18 topánočky ☹

mirko06
19. mar 2007

kangaroo: my sme 18 topanocky kupili po dlhom chodeni po ba, vacsinou maju len 19 a vacsie cisla. predavacky krutili hlavou, ze si asi vymyslam, ze moj skoro 10 mesacny syn uz sam v pohode chodi 😲 inak skus nejake zdravotnicke potreby, tam take topanocky zvyknu mat, my sme tiez kupili tam
maca: viem, o ocm hovoris, maly je uz samostatna jednotka, len mu poviem, pod sem za mnou a uz aj pochoduje, prejde si sam, kde potrebuje, aspon sa mu konecne zahoja kolienka, co mal uplne odrete od lozenia 🙂
no a najviac sa tomu tesi tato, ked pride vecer z roboty, zakrici na maleho a on uz aj cupita za nim 🙂
je podareny.

kangaroo
20. mar 2007

mirko06: to je dojemné a milé 😉

mirko06
21. mar 2007

a vcera mi prislo body a natelnik s napisom lubim ocka, tak som to malemu obliekla. 🙂
no viete si predstavit tata, ked prisiel vecer z roboty a maly ho vtom vital 🙂
bol uplne hotovy 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre