Májovky 2006. Nájdu sa tu nejaké?

davidko
20. sep 2006

Ahojte 😉 nájdu sa tu maminky s detičkami narodené v máji 🙂

maca793
17. máj 2008

baby dodatočne Ďakujem za blahoželania 😉

martina2007
17. máj 2008

Ahojte,

Otrivinkajanka ty mas tiez take nezbedne sidielko?
Maci,my sme na tom tak podobne,ked niekam ideme je vsetko hore nohami 😀 Ani doma nestiham upratovat.

maca793
17. máj 2008

to je u mňa na dennom poriadku, našťastie dvojičky si po sebe ako tak upracú, sú dni, keď behám ako .... celý deň po byte a stále niečo odkladám. 😉
a potom večer idem spať so sliepkami 😵
ale dúfam, že to všetko prejde 😉

evka39
17. máj 2008

jajaj mna už upratovat aj prestalo bavit už som sa zmierila s tým,že poriadok už nikdy mat nebudem ☹ 😉 mna toto moje čertíčatko uplne zničí,teraz chce byt len von no bolo by to v pohode ale aj navarit treba,už neviem či mám grilovat každý den alebo ohen spravit na dvore a varit ako dávni predkovia........... 😖

maca793
17. máj 2008

najlepší poriadok mám v piatok, keď malú dávam ku starkej tak to vydrží do nedele, pokým príde 😀

enajka
20. máj 2008

Píšem za manželku. Dnes o 14:20 sa Nellinka predrala na svet. Má 49 cm a 3 kg. Obe sú v poriadku a tešia sa na celý svet. Foto v albume.

maca793
21. máj 2008

enajka
blahoželám srdečne 😉

otrivinkajanka
21. máj 2008

caute baby no ta moja je strasne sidlo neposedi ani chvilu je velka vymyselnicka aspom viem,ze ju mam ozaj baby uz vase ratolesti rozpravaju?lebo moja simka uplne vsetkemu rozumie co jej hovorim,ale iba ukazuje a hovori len cau ahi je ahoj mama tata baba nechce vobec rozpravat iba tou jej cinstinou ktorej rozumie len ona sama enajke gratulujem k nelinke nech su zdrave aj maminka aj dceruska 😀

jaja25
21. máj 2008

Otrivi. Nič si z toho nerob. My tiež rozprávame velmi málo. A starší syn do dvoch rokov rozprával tiež čínsky 😅 . Nikto mu nerozumel. Síce ani teraz to nie je velká výhra, ale všetci odborníci u ktorých sme boli povedali že je úplne v poriadku, len sa mu nechce a zvykol si na to, že mu rozumieme ked ukazuje a nemusí sa namáhať... 😉

otrivinkajanka
21. máj 2008

no to rada citam,lebo co mam kamosky tak ich deti uz rozpravali od roka alebo od roka a pol ved uvidime kedy zacne rozpravat

evka39
21. máj 2008

no tak našej Emke ide papulka od rána do večera.rozpráva pekne čisto,pekne jej rozumiet ale nebojte nič aj vaše ratolesti sa rozkecajú,sú deti,čo začnú rozprávat ked majú tri....ešte si vychutnajte,že si kecajú po svojom u nás už začali otázky a prečo a čo je toto????aj x-krát za den 🙂
enajka,blahoželáme 😉

maruschka
21. máj 2008

čaute dievčatá...tak som tu po pol roku zasa..už mám čas-konečne sú prázdniny 😀 baby,naša malá má zajtra dva roky a stále rozpráva nejako nenormálne čínsky.Ja pevne dúfam,že sa naučí normálne,ale keby ste ju videli,tá mimika,gestikulácia ručičkami keď niečo vysvetľuje-veľa krát,keď niečo vyvedie a idem ju vyhrešiť,tak mi začne vysvetľovať a ukazovať a ja sa namiesto hnevu pustím do smiechu 🙂 🙂

enajka,gratulujeméééé a Nellinke želáme z celého srdca krásny život,plný radosti a šťastia a zdravia 😵 😵 😵

mirko06
22. máj 2008

ahojte, tak mi už máme po, fotky z oslavy doplním neskôr.
maruschke všetko naj, naj!
to nie je čínsština, čo rozprávajú, ale indiánština 😀

maruschka
22. máj 2008

jéééj,ďakujeme mirko 🙂 😵 😵 dostali šmýkačku-spolu so sestrou Julkou,lebo dnes oslavujú obe-Maruschka narodeniny a Julka meniny-tak si idú zadky zodrať 😀 😀 😀 tak je u nás veselo..Ale včera som si všimla,že keď som s Julkou cvičila logopedické cvičenia,ona sa snažila po nás opakovať,tak som rada,že sa to nejakým smerom už konečne pohlo 😀 😀 😀

otrivinkajanka
23. máj 2008

maruschka tak dodatocne vsetko najlepsie mi uz mame narodeninky za sebou inak kupila som simonke taky klavir s pismenkami a vydava to vseliake zvuky zvierat a normalne to opakuje zatial ju to bavi som zvedava dokedy 😀 teraz je simka chora som na nervy za 3 mesiace treti kratteraz v noci mala hrozne horucky chudatko moje a vonku je pekne a musime byt doma ☹

maruschka
23. máj 2008

otrivinkajanka ďakujeme.. 🙂 🙂 my sme sa rozhodli,že ju dáme zaočkovať pneumokok.vakcinou..No uvidíme,už sme v lekárni na objednávke..Neskoro sme sa dozvedeli,že do 2 r.to celé hradí poisťovňa-to neva,hlavne,že to absolvuje..Je mi ľúto,že to bude pichanec navyše,lebo ideme aj na poradňu a tam nás budú očkovať-to dvojročné očkovanie,ale čo už. ☹ nejako to bude musieť pretrpieť chudiatko maličké.

otrivinkajanka
23. máj 2008

ja som sa uz dohodla s lekarom na ockovanie na jul dufam ze bude zdrava lebo od decembra sa na nu furt nejake choroby lepia nema ani soplik nekasle nic len ma horucky aj teraz v noci mala skoro 40 a teraz cez den skoro vobec dufam,ze jej to coskoro prejde kamoska dala dceru ockovat na pneumokoky a ze to boli a deti maju horucky tak uvidim

maca793
23. máj 2008

ahojte, ako ide? ja som z malej hotová, stále niečo vymýšľa, nestíham sledovať okolie. 😉
nejak viac rozpráva a už úplne všetko a čisto. aj si ponadáva 😉
ale nočník ani za svet, a už to aj vypadalo, že budeme bez plienky. ☹

otrivinkajanka
23. máj 2008

macka moja simca sama zacala chodit na nocnik od 17 mesiacov kupila som jej takeho psika velmi sa jej paci a vzdy ked sa vycika alebo vykaka tak uteka za mnou a hovori mama aa haf haf to akoze robila do psika aa-to je cikanie alebo kakanie a to som jej len raz ukazala,ze tam sa chodi cikat a nazorne som jej to ukazala a sama nanho chodila a sadala si aj ked sa jej cikat nechcelo tak sa jej ten nocnik paci a konecne usetrim na plienkach lebo to je hrozne kolko sme ich spotrebovali teraz jej davam plienku len na noc a to obcas pocika teraz mame jeden balik kupujem tie lidlove plienky aj 3 tyzdne ale zasa nechce rozpravat ve sa ti mala na ten nocnik nauci neboj kup jej nejaky zaujimavy a bude drzim palce

maca793
24. máj 2008

otrivinkajanka
sorry, ale nočník kupovať nebudem nový, lebo mám ešte po dvojičkách. je to síce dobrý nápad, ale na rok sa mi to neoplatí a už dieťa neplánujem 😉
ona sa naučí chce to čas plánujem tak do septembra, lebo by som mala nastúpiť do roboty,

evka39
25. máj 2008

ahojte,dodatočne všetko naj oslávencom 😉
macík ja som z mojej tiež hotová,,,neposedí ani sekundu..a ten nočník tiež máme problem s tým doteraz vobec ani sadnut nan alebo na záchod a ked si už aj sadla,tak na 2sekundy 😖 ale asi pred tromi dnami sa jej podarilo vykakat sa do zachodu,tak sme tlieskali a tešili sa aj dnes ked bola bez plienky,tak som zbadala,že ide cikat tak pekne zadržala kým sme si sadli na wc a tam sa vycikala aaaaaaaaaaaaaaaaaale teraz zase kakat pýtala sas do zachodu,aj sa vykakala ale pokračovanie o 5minút už naložila v spálni na koberec 😖 ale dúfam,že sme už na dobrej ceste

mirko06
26. máj 2008

ahojte,
dnes mi pani z jaslí povedala, že oddnes ide odnaúčať malého od plienky 🤐
tak hovorím, že veľa šťastia jej želám 😀 😀 😀

otrivinkajanka
26. máj 2008

macka ja som jej ho nekupila novy tu na koniku bol inzerat a za 100 sk som ho kupila to zasa neni taka polozka ale mame tu dosku na zachod a ked ju tam posadim bez problemov sa mi tam vycika aj vykaka

maca793
28. máj 2008

tak to je fajn, našťastie si malá uvedomuje čo je nočník a aj vydrží na ňom sedieť tak 5 min. a potom sa zdvihne a odíde preč. včera som jej kúpila v Alltoyse svietiaceho medvedíka za 389,-sk, a čuduj sa svete, j zamilovala si ho hneď. síce ma "obrala" o týždenný rozpočet, ale to má už k Mdd. 😉

otrivinkajanka
28. máj 2008

maca ale hlavne je,ze ti na nom sedi ja som simonke ukazala ako ma donho cikat aj ked to bolo smiesne,ze ja taka velka koza sadam na nocnik ale zabralo to a som strasne rada lebo co mam kamosky ich deti isli na nocnik v 3-3,5 roku

kangaroo
29. máj 2008

tak sa nám to májovčatám kráti..., oslavy končia...., nasa malá ciká tak že opakuje po synovi 😀 , páči sa jej to po stojačky ☹ 😀 , odkedy je teplo behajú v Adamovom rúchu po dvore, ja ich oblečiem a o minutku sú svorne vonku zvlečení, asi mám doma nudistov 😀 , asi sa k nim pridám 😎 😀

mirko06
30. máj 2008

tak my už máme prvé úspechy aj neúspechy bez plienky za sebou 😉
v jasličkách nám ho dávajú bez plienky, len v slipoch, tak sme boli aj my kúpiť chlapské slipy a už sa malému podarilo aj doma čo-to naložiť do nočníka 😀 😀 potom ho vezme a uteká nám ukázať, že čo sam u podarilo, zlatý 😉
minule sme sa s mužom smiali, že aká somarina nás dokáže potešiť 😎

otrivinkajanka
30. máj 2008

kazdy pokrok dietatka je velky uspech a potesi kangaroo aj mne dcera beha stale naha po dvore postavili sme bazen,tak sa v nom stale blazni s deckami od susedy konecne je vonku pekne

kangaroo
2. jún 2008

no a máme tu alergiu na slnko 🙄 včera tu bolo pod mrakom a asi sme ju neskoro nakrémovali a je to tu 😒 , nemáte nejaký recept ako sa z toho rýchlo dostať?

maca793
3. jún 2008

ahojte tak ako som tu len na skok takže len takto: 😉
včera som nechala malú celý deň bez plienky, podarilo sa nám aj do nočníka vycikať, ale po 10 min. sa docikala komplet a tak som včera mala čo robiť a musela som prať, našťastie bolo horúco, takže mi veci vyschli za
chvíľu. prala som len ručne, lebo práčku sa mi nechcelo zapínať. ale už sa to pomaly približuje.
myslím tým bez plienkové obdobie 😉
ako som teraz išla busom, malá si opakovala padla hruška zelená, to ju naučila starká, bola som v šoku, keď ju zvládla celú a skoro bez chyby 😵
teraz si spieva haja haja hajušky, ale hlavne keď pesničku počuje z cd, tak sa rozplače. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre