Májovky 2006. Nájdu sa tu nejaké?

davidko
20. sep 2006

Ahojte 😉 nájdu sa tu maminky s detičkami narodené v máji 🙂

mirko06
9. nov 2006

kangaroo:my sme boli s malym skoro dva tyzdne u svagrinej s rodinou v poprade, takze sme absolvovali aj tie vylety do tatier. na bilikovej chate sme boli presne 17.10 a na druhy den, 18.10 sme boli v tatranskej lomnici a zviezli sme sa aj lanovkou na skalnate pleso 🙂 pocasie bolo uplne fantasticke, len sme boli trosku obmedzeni kocikom, takze sme toho vela nenachodili. a vy ste tam boli kedy?

mirko06
9. nov 2006

maj06: teda vy ste ale sikulkovia s tym nocnikom 🙂 vyzera to tak, ze maly preskocil nejaku tu etapu vyvoja a zacne hned chodit, je to individualne, chlapci su vraj celkove lenivsi ako dievcatka.
vidis, my sa uz veselo prevalujeme, pomaly sa plazime a snazime sa lozit po styroch, ale po zubkoch ani chyru ani slychu...
vsetko ma svoj cas...

davidko
autor
9. nov 2006

maj 06 to ti už aj sám sedí? keď už kaká do nočníka 🙂 ja som už tiež pokukovala po nočníkoch ale ešte tuho rozmýšľam či sa jej bude páčiť na tom nočníku sedieť ked ešte nesedí.Nám totiž chutia iba cmuľať si pršteky na nohách. 😀 Včera sme boli na kontrolu na kĺbiky tak máme v poriadku len ešte musia dorásť že su velmi malinké a už mám malej dávať normálne papať mi vravela lekárka že to urýchli rast kostí 🙂 a že pokiať sa nedvíha sedieť tak ešte baliť na široko 😒 a to ju nebalím cez den už vobec a na noc len niekedy ved to by mi už nevedela ani zaspinkať s tými poštolkami 😉

mirko06
9. nov 2006

davidko: ja som uz tiez rozmyslala nad nocnikom, ale aj ked maly uz sedi viac-menej sam, zda sa mi to este zavcasu. a hlavne si neviem predstavit udrzat ho tam aspon minutu 🙂 ja ho uz nebalim nasiroko od 3 mesiacov, na sono noziciek aj ortoped povedal, ze je vsetko o.k., co som rada, lebo cez leto to bolo hrozne ake mal maly sparene a otlacene nozicky

davidko
autor
9. nov 2006

miro06 tak to máte super ked nemusíte baliť

kangaroo
9. nov 2006

mirko06:my sme boli 14.10 a bývali sme v Starej Lesnej,tam kde sa robí plávanie s rybičkami, boli sme len na dva dni,chceli sme isť aj na Lomnický,no nepremávala lanovka ☹ To je super že ste taký turisti už od malička 🙂
maj06:uf uf to je váha, a tie pokroky.... gratulujem
davidko:no keby si ho nosila v šatke tak s klbikmi no problem 😀

kangaroo
9. nov 2006

kuk čo som kúpila malinkej na zúbky: https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
a prejavuje o to nevídaný záujem,asi bude na tom závislá 😀

mirko06
10. nov 2006

kangaroo: teda na tie zubky je to dobry vymysel 🙂 maly kuse tymi bezzubymi dasnami do vsetkeho a vsade, ma aj take chladive kusatko, ale nato kasle, ved su aj zaujimavejsie veci.
my sme tiez chceli ist na lomnicak, ale boli sme traja a ked som videla tie ceny, tak som bola zhrozena. uz aj ta lanovka na skalnate bola dost, akurat ja som mala s malym vyhodu, ze mali akciu a jazdila som na vsetkych lanovkach na detsky listok 🙂 cize mne by sa to aj oplatilo, ale svagrina so synom, aby dali za taku chvilu 1100sk, sa im zdalo vela, nie su do tych tatier taki fanatici, ked ich vidia vzdy, ked vyzru z okna 🙂

davidko
autor
10. nov 2006

kangaroo: to je normálna kefka na zuby?vyzerá to super 🙂 mirko06: mi tiež berie a kušeme všetko čo do pusy vojde a zubky nikde 😵

kangaroo
10. nov 2006

mirko06:no mna ten Lomničák priťahuje o to viac,že sme sa tam už po druhý krát nedostali.Tak do tretice to hádam výjde.malá tiež pchá do úst v všetko čo schmatne,nedávno nepohrdla ani tatovými trenkami na spanie s takými čertíkmi v určitej polohe,no aspon sme sa zasmiali 😀
davidko: je to taký set od Baby Nova je tam toto,potom gumená kefka a prvá kefka.ak budeš veľmi chcieť odfotím ti to.dá sa to kúpiť v lekárni alebo u niektorých zubárov 🙂

mirko06
11. nov 2006

kangaroo: teda s tymi trenirkami to mohlo by t zlate 🙂 nasmu malemu najviac chutia strapce na kobercoch a fascinuju ho obute ponozky a papuce, muz je z toho na nervy 🙂 lebo maly ma na zemi taku velku podlozku a po nej lozi, teda vacsinou vedla nej, lebo tam su pre neho zaujimavejsie veci ako uz spominane papuce, v ktorych sedi oco na stolicke

kangaroo
11. nov 2006

mirko06:doobré,teda malý fetišista 🙂 to už normálne lozí,akože po štyroch? bo mi ešte nie,len sa gúla ako malý chudý súdok 🙂

mirko06
12. nov 2006

kangaroo: no chodi, klakne si na styri, potom sa postavi uplne na spicky, rucickami sa opiera o zem a nejakymi priskokmi sa posuva vpred 🙂 ale sem, tam sa mu podari uz posunut aj ked klaci na styroch. je strasne zlaty, tak sa na nom nasmejeme, hlavne ked nieco pred sebou vidi a neda sa mu k tomu dostat tak rychlo, ako si predstavuje, vtedy sa zlosti 🙂

kangaroo
12. nov 2006

mirko06:wau,gratulujem,myslím že je veľký šikulko

mirko06
13. nov 2006

sikulko je, len zubkov nikde 🙂

davidko
autor
13. nov 2006

mirko vy ste teda ale šikovný mi zatiaľ len dávame kolienka pod seba ale ručky zabudame

kangaro mi vyzeráme ako salámka ked ju dam do punčošiek,rovná a chudunká 😀

davidko
autor
13. nov 2006

nám asi idú vonku zúbky lebo nejako veľa kakáme a nespinkáme,celú noc len premrnčala ani sa jej dotknuť bruška len do pusy som mohla masírovať 🙂

kangaroo
14. nov 2006

hi hi na čo všetko sú dobré pršteky 😀 inak aj malá stále rexuje

davidko
autor
18. nov 2006

mi sme včera skusili dať malú do chodáku ale len tak aby trošku dotiahla na špičky a ona si nám normálne pobehovala,nieje to skoro 😵 ved jej sa nechce ani posadiť ale tam sa pekne držala 🙂

kangaroo
18. nov 2006

davidko: určite to bolo zlatulinké,no ja si myslím,že dieťa by malo byť v takýchto polohách až ked sa samo posadí/teda najskôr musí ísť na štyri a z toho si sadnúť/ 🙂 nie je to dobré na chrbticu, nám aj lekár povedal že žiadne obkladanie vankúšmi a tak podobne...

maca793
18. nov 2006

ahojte baby, mám dcérku Karolínku, ktorá sa narodila 9. mája 2006. neviem, či je to normálne s jej váhou, ale váži mi 8,5kg a meria 71cm. papá už skoro všetko od 4 mesiaca. strašne je šikovná. už sa dirape na styri loziť a dnes sa jej dokonca prerezali 2 dolné zúbky. chvalabohu nemáme (zatiaľ) nijaké problémy ako hnačka alebo horúčka. aj vám detičky už prespávajú celú noc? mne maličká spáva posledné 2 týždne od 7-8hod.večer do 7 hod ráno. robí mi budíček pre staršie detičky, ktoré musia vstávať do škôlky. tak sa zatiaľ majte. macka papapapap 😉 🙂

kangaroo
18. nov 2006

čauko maca793, vitaj tu.gratulujem ku všetkému, ste šikovnučký 🙂

mirko06
19. nov 2006

vitaj maca793, no malinká je šikulka to je fakt, váha je normálna a výška tiež, môj malý je mladší o nejaký ten týždeň a tiež má takú váhu a výšku 🙂 akurát zúbky nie a nie sa prerezať, aj keď je mu ich už pekne vidno. prespinká mi od desiatej večer do rána, do takej pol siedmej, takže sa dá 🙂

davidko
autor
19. nov 2006

vitaj maca793,ďalšia baba 😀 už tu máme tri slečinky uau 🙂 s tou váhou je to super no a ak ste vysoký tak aj malinká bude rásť do dĺžky ale je rozkošná.Malá mi ešte neprespí celú noc ale budí sa iba raz a to o polnocia potom sa zobudí až o 6aspon manžel nezaspáva do práce 😀 ,zubky ešte nemáme 🙂

kangaroo, ja viem že to je ešte skoror to len tak sme skusili čo bude robiť.Naša je asi lenivá vobec sa jej nechce sedieť,ale ved naňu raz príde ja viem 🙂 len sa neviem dočkať.

kangaroo
19. nov 2006

no davidko nič si z toho nerob,ani naša ešte nesedí a nechce sa jej ani na štvornožky 😠 no nie je sa kam ponáhľať no nie 😉

zara77
22. nov 2006

ahojte maminy, kangaroo ty hovoris ze nie je dobre obkladat vankusmi ze to povedal lekar.. mne zas povedala lekarka ze kludne mozme.. tak obkladame.. 😖 teraz si mi dala chrobaka do hlavy. No neviem. Moja mala je 29. maj

davidko
autor
23. nov 2006

zara77, aj moja je 29.máj 😀 a tiež ju neobkladám ale ked sedí vedľa muža tak len chvilinku,lebo samej jej to nevyhovuje je jej lepšie v polosede tak sa sama zosunie, no a od včera iba cúvame do zadu a robíme koníčky 🙂 😉

mirko06
23. nov 2006

ahojte, my a vam chceme pochvalit, ze sme maleho konecne dali pokrstit, takze uz nemame doma pohana 🙂 a uz sa nam dari aj sediet, ale tak, ze sa maly podopiera na boku jednou ruckou 🙂 prelezie ap replazi uz cely byt, najnovsie pride za mnou do kuchyne a taha ma za nohavice. len ho musim stale prenasat, nakolko tam mame len dlazbu a ta je studena.len tie zubky nie a nie sa prerezat 🙂

davidko
autor
23. nov 2006

mirko to vám gratulujem,vážne už ide za tebou štvornožky? mi iba cúvame dozadu akosi sa jej dopredu nedarí 😀 snád nato príde aj sama že by bolo lepšie vpred 😉 🙂

mirko06
23. nov 2006

davidko: aj my sme presli stadiom cuvania a zabudania si rucicky pod sebou 🙂 teraz vypuci ten maly zadok, postavi sa na zadne nozky na spicky, rucickami sa oprie o zem a takto sa mu podari lozit. a ked uz nevladze, tak sa len proste plazi 🙂 fascinuje ma, aky vlastny rozumcek tie male deti maju 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre