Malacky. Nájdu sa maminky alebo tehuľky v okolí?

petronela4
29. jún 2006

hladaju sa tehulky z okolia Malaciek 🙂

ani3012
26. nov 2010

@lenka1smejka voľakedy bolo otvorené aj po obede,ale to všetko robia maminky samé,tak asi po obede už nechceli mať ďalšie starosti s Vánkom. Tiež by som išla skôr po obede,si pamätám,že aj prednášky sme tak mali. Dnes-práve v tejto chvíli, je tam premiérka Radičová.
To že tam chodia choré deti.. 😒 ..ja som preto s Patrikom tam prestala chodiť,lebo boli maminky,čo si mysleli,že Vánok zatvoria ,ak budú mať absenciu 😝 teraz som tam bola prvý krát s Evičkou ,ale nikto nemal soplíky ani nekašlal.
Sú tam väčšinou deti do troch rokov,tak určite 2,5 ročné je priebojnejšie ako 1,5 ročné,ale od toho sú tam maminky 😉
Ja som zase rada pozorovala deti,ako si navzájom poradia,veď v škôlke s nimi tiež nebudeme-život je najlepšia škola 😀

lenka1smejka
26. nov 2010

@ani3012 nechcela som narazat ale ja som pocula,ze tam boli aj 5 rocne deticky ale to som iba pocula.Inak to je pravda,ze to je ako v skolke aspon si dieta trocha privikne na ine prostredie 😉

ani3012
26. nov 2010

@lenka1smejka môže sa stať,že ich nedajú do škôlky a s mladšími ich zoberú do toho Vánku.ja som staršie deti zažila až po obede,keď si ich zobrali zo škôlky. Alebo že by nejaká "skvelá" maminka zobrala maródujúce staršie dieťa so sebou,aby sa to mladšie mohlo zahrať ? Ja by som sa tomu nedivila 😝

ani3012
26. nov 2010

a sme na 100. strane 😵 🙂

mateson
26. nov 2010

@ani3012 čo si želá Patko od ježiška? Dajte baby nejaku inšpiráciu.

ani3012
26. nov 2010

@mateson akurát sme to s babami v inej téme preberali..tak Patrik chce všetko možné,čokoľvek mu kúpim, tak bude mať radosť. Idem objednať knižku z www.modryslon.sk , malej odtiaľ zoberiem CDčko a potom župan a nejakú hračku(dve ? tri? 😀 )
a určite lego 😵

mateson
26. nov 2010

@ani3012 lego je základ 🙂

mateson
26. nov 2010

a čo volby ? idete ?

ani3012
26. nov 2010

@mateson idem,mám v tom jasno-aspoň pre teraz 😀 aj ty ideš ?

mateson
26. nov 2010

@ani3012 ja nemožem. Nemám občanstvo SR 😉 ale MM sa chystá. Je treba íst volit.

lenka1smejka
27. nov 2010

Tak ja mam odvolene a jeziskovi napiseme-lego,babiku,detsky klavir a este nevieme a ked sa jej opitam co chce tak povie-PU takze aj neakeho macka pu 🙂 No a my stari napiseme jeziskovi ,ze si prosime nove auto ale nevim co na to jezisek 😀

agentkak
9. dec 2010

ahojte maminky chcem sa spýtat používa tu niekto nutrilon extra ????alebo nevviete o niekom ?

ani3012
14. dec 2010

hura hura huráááá ! Mliečny automat presunuli 🙂
teraz je na križovatke na parkovisku-voľakedy tam predávali oriešky
Inak zdravím zasnežené Malacky 😎

myzma
21. dec 2010

@ani3012 navstevujes automat? mne sa tam pacia tie flase so vzorkou 🙂

sasrnka
22. dec 2010

@ani3012 , no ja mlieko nemusim a malej aj preto nedavam obyc mlieko, ale stale este UM. Clovek ale nevie, v dnesnej dobe, co je horsie. Ale myslela som dnes na teba, lebo u manzela sme si dnes kupovali kaprikov 🙂
@myzma , ako sa dari? Este ziadne brusko? Lebo ja mam uz take, ako ked som bola v 5. mesiaci 🙂 Inak, tebe nebolo vobec zle? Ako zvladas tehu?

myzma
23. dec 2010

@sasrnka jeeeeeeeej, ty si tehu? krasa!!! no mne bolo cca dva mesiace hrozne 24 hod nonstop... nevracala som, ale bola som velmi unavena, nizky tlak, kava nechutila... fakt som nevladala ani k malemu vstat... ale potom sa to zlomilo a uz ani neviem, ze som tehu 🙂 toto mam bruseno v 17+3, uz mam dvakrat take 🙂 pri tomto tehu sa dost hybem, pohyb zaruceny synatorom, zacal nam uz bezkat po vlastnych bez opory a vobec.. stale je v pohybe... akurat sme s mm zjedli pol kolacov k vianociam, tak dufam, ze sa ta vaha moc nerozjede... 😅

mateson
23. dec 2010

prajem všetkým pekné vianoce.
@myzma závidím Ti že vyberáš kočík. Ja som kočíkový maniak ale už mi to nehrozí. Jedine až pre vnučiatko 🙂 Ak možem za seba, mne sa ten Phil Teds nepáči. Verím, že je kvalitný ale žiadny model tejto značky sa mi nepáči. Ten druhý čo si tam ukázala je pekný. Tak prajem správne rozhodnutie. 🙂

myzma
24. dec 2010

@mateson asi mi nemas co zavidiet 😀 lebo pre mna je to skor trapenie 😀 a najmä sa musim zariadit podla nasej penazenky 😀 ten icandy je paradny,a le brutal drahy, len z bazaru vyjde na 550 - 600 e... zatial co PT len na 280 - 500 e (zavisi od modelu, stavua tak, ale za 300e za da v pohode kupit 🙂 ) este je tam treti obaby... cenovo vychadza uplne super, ale len dovoz z GB ☹

sasrnka
25. dec 2010

@myzma , tak to vyzera, ze tehulkujeme spolocne 🙂 Ale brusko mam uz ovela vacsie ako ty. Ani neviem ako a za posledny tyzden uplne vyskocilo. Mozno tym, ze som sa konecne rozjedla. Mne bolo strasne zle, vracala som, ci rano, ci vecer...
@mateson, vidim, ze mame podobne zaujmy. Tiez rada obzeram kociky 🙂 Ani radsej nebudem hovorit, kolky mame teraz doma. Tiez by som radila podobne ako ty. Ono je to aj o tom, ze v jednej sukromnej teme aj kociky preberame a jedna kocka tam ma dvojicky a uz niekolko kocikov surodeneckych vyskusala...

myzma
26. dec 2010

@sasrnka no mam pocit, ze za tychto par dni som s bruchom o mesiac vpredu... sranda, ako to vie z nicoho nic vykuknut... kedy mas termin? asi uz jun? jaaaaaaj, pozeram, ze az jul.... tak ti prajem prijemne tehulkovanie... ak mas tip od tej zienky na surodenecky, hod ho sem... ja mam zatial najvacsi favorit phil&teds... i ked to nie je presne to, co by som chcela.... ale cenovo a funkcne je akurat.. ty uz mas velku babu, takze dilemu so surodeneckym nemusis riesit... cim to mas jednoduchsie 😀

mateson
26. dec 2010

@myzma 600 za kočík z bazáru je dost. Musel by byt fakt v super stave. Ty si vlastne budeš musieť nechať aj jednokočík čo máš teraz keby chcel jísť niekto s malým sám? Velmi neovládam tieto surodenecké ale asi sa s toho dva spravit nedaju?

sasrnka
26. dec 2010

@myzma , vdaka 🙂 Inak, ta kocka, co ma dvojicky vyskusala Bumbleride Indie pre dvojicky. Fajn, ale je siroky. Pre teba by bol asi najlepsi taky, co sa da prerobit pre jedno a aj pre dve deti, ak ti nahodou niekto bude chciet ist kocikovat, nie? Inak, este ta kocka skusala Jane powetwin, nechvalila ho velmi. Teraz ma iCandy dovezeny cez niekoho z Anglicka a urcite nie za 600E. Nema ho dlho, takze velmi vyskusany nie je, ale co s nim bola, tak chvalila. Este mala P&T dash a to hovorila, ze ziadna vyhra. Ona je drobnucka, tak sa jej s nim tazko manipulovalo.
Mna napadol este ABC design Zoom, kde mozes kombinovat. Viem, ze mas tto znacku, tka ak mas vanicku, tak by si kupila iba kocik so sportovymi sedackami... Ako si spokojna s tymto kocikom, co mas teraz?

myzma
26. dec 2010

@sasrnka je dost mozne, ze viem, o koho sa jedna... a nebyva nahodou v DNV? ona mala predtym PT dash a teraz ma icandy 🙂 a toto su prave dva modely, ktore sa daju prerobit na single kocik 🙂 mam este quinny zappa, ale to je taka buginka bez polohovania.... to vyuzijem tak zjara pri velkom bruchu a malom chodulovi, co bude chciet len sam bezkat 🙂 do jane by som nesla, lebo je to tiez klasicky surodenecky... rada by som taky, co sa prerobi... a svoj sucasny single kocik sa uz snazim predat... a inak, keby si videla to moje brusko dnes, neuveris, ze sme jedna a ta ista osoba na tej fotke... brusko mi rastie z hodiny na hodinu... pri malom som pribrala straaaasne vela, dufam, ze pri tomto tehu to bude max polovica z toho 😀
@mateson a icandy som nasla za 550 a 620e z bazaru 😖 zatial ine moznosti na Sk nie su (aspon som zatial na nic ine nenarazila), alebo potom novy alebo dovoz z UK...

sasrnka
27. dec 2010

@myzma , asi hovorime o tej istej osobke 🙂 U nas je to tak, ze este chodime vsade s kocikom, lebo mala sa chce nosit a ja to uz nejako nezvladam. Takze tiez budeme mat urcite este na jar a leto nejaky lahucky kocik. Ked nic ineho, aspon nakup budem mat kam zavesit 😉 Inak, ja som pri prvom tehu strasne pribrala, aj ked mi bolo zle. Nejako sa to na mna nalepilo, ani nevie kedy. Tiez dufam, ze teraz to bude menej, aj ked tomu prestavam verit, ked sa vidim.

mateson
27. dec 2010

@myzma tady na MK je téma icandy a holky tam píšou, že v ČR se normálně prodává. Konkrétně jeden obchod v Olomouci je má v nabídce tak mrkni na to.

mateson
27. dec 2010

obchod se jmenuje Brouček.

myzma
28. dec 2010

@mateson vdaka, uz som nasla i na vyhradneho distributora na sk... na mna je to moc, ta sumu za stary, nieto este za novy 😅

mateson
28. dec 2010

já sem nikde nenašla co stojí nový. Někdy se mi zdá, že za starý kočárek chce nekdo pomalu 80 procent z nového. Tak sem to chtěla porovnat , že kolik je těch 600 eur z ceny nového. No ale jestli stojí nový 1200 tak to je strašná pálka. To bych nedala.Moje sousedka si koupila tedka tuším teutonku za 500 po jednom díteti. Je to teda i s vajíčkem, slunečníkem a je to kombinace. Já bych ale 15000 sk za starý kočár nedala. Po mých zkušenostech kombinace už néé. Koupit hluboký kočár a pak plnohodnotný sporťák. Do toho hlubokého nic moc neinvestovat protože je to na chvilku a radši přidat na sporťák.Ale toť muj názor 🙂 Stejne je to strašné kolik chtějí za ty sourozenecké kočáry.U nás v Lanžhotě mají jedni trojčata. Mají pegperego a říkali, že za to by pomalu koupily ojeté auto.Ono to jinak i vypadá, že na to potřebuješ řidičák.

ani3012
1. jan 2011

Šťastný nový rok 2011,veľa lásky, zdravia, splnených snov a ako pracovných ,tak aj v súkromí veľa úspechov 🙂

som tu bola véééĺmi málo,dalo by s ato rátať na minúty za posledné dva týždne a viete,že mi to nechýbalo ? Nie som teda závisláčka 😀

sasrnka
2. jan 2011

Vsetkym stastny novy rok prajeme aj my 🙂

@ani3012 a kadial si sa tulala, ze si to tu zanedbavala? 😉

@myzma , ako pri vybere kocika? Uz je nejaky favorit? Ja mam zatial PP Skate, ze na prve mesiace a potom uvidime, co vymyslim. Ale tiez sa mi paci ABC design 3tec. Ty mas podony. Ako si s nim spokojna? Nevadi malemu "korytko", teda ze tam nie je polohovanie chrbatika?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre