Malacky. Nájdu sa maminky alebo tehuľky v okolí?

petronela4
29. jún 2006

hladaju sa tehulky z okolia Malaciek 🙂

saeda
18. feb 2011

ahojte, tak dnes v noci dostal aj nas matko hrozny kasel, celu noc sa dusil a pustil sa mu spolik... zatial to vyzera na nachladnutie, teplotu nema...no na karneval ist nemozeme ☹ som sa tak hrozne tesila a teraz nic z toho....

myzma
18. feb 2011

@sasrnka
@saeda
@petinka11 nech su deticky rychlo ydrave... aj bojujeme, cela rodinka, dusivy kasel, bolesti v krku, soplik... maly mal i teplotu takmer 38st. bez drobnych ☹ myslim, ze najhorsie mame za sebou - pon+utor, ale dnes kasle drobec inak, tak vykasliava ten hlen, je to pocut.... drzte sa

monkula
18. feb 2011

@myzma ja Ti na kašel vrele odporúčam Mucoplant sirup od Dr. Theissa. Je ho veľa, nie je drahý a veľmi pomáha 😉

saeda
18. feb 2011

@myzma ja sa uz len modlim, aby uz toto obdobie konecne preslo.... este ani raz sme chripkove takto nevnimali ako teraz.... 😒
Ono to musi byt aj len tak vonku vo vzduchu, lebo raz sme isli von a hned sme chori... a najhorsie, ze sa nam to strieda, raz on, raz ja a nemozeme sa z toho vyhrabat...

Inak boli sme na Kramaroch na tej urologii a nakoniec nas predsa objednali na tu obriezku...mame si rozhodnut ci ciastocnu, ci celkovu... tak sme boli hned nahlasit operaciu aj na anesteziologickom, nakolko sa to robi v narkoze... a termin sme dostali 6.6. - to ja budem uz hadam doma z porodnice a muz pojde do nemocky s malym.... ale moze len na VIP izbu za 30Eciek na noc....

myzma
18. feb 2011

@monkula, dakujem za tip...

mne dr. predpisala bioparox+paralen a keby nezabral, supla mi do receptu i ATB (snad ich nebudem musiet uzivat), manzel uziva moj bioparox+paralen+neoangin a malemu davam teraz thymomel+panadol+nasivin... mne to uz prechadza, to citim, i pocujem, manzel je no...hm...hm... stabilizovany, ja som to znasala horsie ako on... a maly? no dufam, ze dnesny kasel je len odpovedou na ten thymomel, ze to zacal vykasliavat....

vy ste zdravi? ak ano, vdaka Bohu 😉

saeda
18. feb 2011

@monkula u nas Mucoplant vobec nezabral na kasel...ani nam len nechutil.... ani matkovi ani mne....ale ktore lieky uz chutia... aj doki povedal, ze ten sirup nic moc....tak berieme Mucosolvan junior... tie su pre nas lepsie...

monkula
18. feb 2011

@saeda na bežné prechaldnutie to myslím úplne stačí, keď mal Jarko silnejší kašel, zaberal len Bioparox, nič viac..
teraz mal chrípku s kašľom, a krásne mu zabral..
my sme zdraví, Jarko bol chorý rped dvomi týždňami, mal chrípku, Chiare sme to podchytili, ja som bola len malátna, ale nič vážne...

myzma
18. feb 2011

@saeda uplne s tebou suhlasim....

co sa tyka matka, nechces skusit este take tie rady z obdobnej temy? kupele v repiku, masticky... baby pisali, ze to pomohlo nakoniec...

myzma
18. feb 2011

@saeda
@monkula inak myslite, ze by dr. predpisala dalsie ATB malemu, ked jedny len pred nejakym casom dobral? mate taku skusenost?

myzma
18. feb 2011

@saeda a tesim sa tescovej vymene 😵 😀

monkula
18. feb 2011

@myzma nemám skúsenosti, naša lekárka ATB veľmi nepredpisuje, naozaj už musia byť veľmi chorý, veď malá mala ATB le nraz a Jarko tri razy v živote..

saeda
18. feb 2011

@myzma my nemame vobec prilepenu predkozku.... nam masticky a repik uz vraj nepomozu ☹ ... mame tu prednu dierocku taku malicku, ze nie je vidiet ani spicka zaluda, takze sa to musi vraj odrezat... tak nam povedala doki na Kramaroch... kamoska tam bola s dvojrocnym par dni dozadu a nim povedala, ze este maju stale skusat, ze do troch rokov pri prilepenej urcite takyto zasah nerobia.... no ale ked nas objednali, tak asi uz nie je ina moznost ☹

My skusenost s atb nemame, mali sme ich zatial nastastie len 2x a to rok po sebe...takze netusim, ci by mu dala tak kratko po sebe... aj ked stale lepsie vydrzat naprv bez nich... a pri nadche a kasli ich hadam nebudete uz potrebovat... horsie by bolo, keby vam stupla teplota nad 39 a to na par dni za sebou...to by ich urcite predpisala... ja som matkovi teraz tiez dala len panadol, do nosteka otrivin baby care, na kasel ten mucosolvan junior

@monkula ono aj rozne lieky zaberaju roznym ludom 🙂 ale dobre, ze vam mucoplant zabral, aspon vam nezostala polka flase v skrinke tak ako nam.... ☹

saeda
24. feb 2011

@myzma videla si uz tento nosic liliputi? mozno dobra nahrada za manducu a nie je ani tak drahy ...
http://www.liliputi.sk/index.php?page=shop.prod...

myzma
24. feb 2011

@saeda vdaka, vdaka, ten sme mali, predali sme, nesedel nam.. preto by som radsej manducu 😉 ma jednu velku nevyhodu, uzky pas, a jednu mensiu nevyhodu, tie popruhy su nedobre hrube a pripevne k chrbatiku/opierke, cim to bolo dost nepohodlne pre maleho... prepac, neda sa mi to moc dobre vysvetlit takto narychlo... 😅

saeda
24. feb 2011

@myzma pohodicka, ved ked chces, pridi si vyskusat tu manducu 🙂

padielko
1. mar 2011

Ahojte, chcela by som vás poprosiť, neviete niektorá niečo o fotografke zo Studienky?(meno, príp. kontakt na ňu)

miselar
1. mar 2011

hladam mamicku z obce zavod na prechadzky s detmi a pokec

zuzitka
3. mar 2011

@padielko myslíš petronella photography? ona je zo studienky .... ak si na facebooku, tak si to naklikaj do vyhladávača

@scandy stani, tá fotografka zo studienky, mohla by to byť petra, že?

padielko
3. mar 2011

@zuzitka Díky, už sa mi ozvala a je to naozaj ona. Ste zlaté, že ste si na mňa spomenuli 🙂

zuzitka
3. mar 2011

@padielko pojdeš sa k nej fotiť? potom daj fotky, nech pochválime 😵

scandy
3. mar 2011

@zuzitka ...hej, môže to byť ona, a je v tom veľmi dobrá, krásne fotky 🙂

padielko
3. mar 2011

@zuzitka Uvidíme, má toho asi sama dosť, snáď to vyjde niekedy v máji,a úplne súhlasím fotky má teda naozaj parádne 🙂

zuzitka
3. mar 2011

detska fotografia - Sandra
mrkni aj toto na facebooku ... úžasnééé foto 😵

to petronella má do mája obsadené? tak potom jej to dobre šlape 😉

@padielko
@scandy

stani nepojdeš k nej sa fotiť s malou?

scandy
3. mar 2011

@zuzitka ...chcela by som, keď bude mať malá rok, uvidíme, prečo sa pýtaš?

kattom
3. mar 2011

ahojte, zdravim scandy a zuzitku 😀 ja uz sem ani nechodim

k foteniu - Peta zo Studienky je fajn.. a este je jedna kocka v MA - Andrejka - doma ma aj atelier - obidve maju uzasny cit pre fotenie deticiek. Andrejku najdete na FB pod Záblesk - rodinná fotografia.. Petu pod Petronella photography

ale k veci: Vanok zacina od buduceho tyzdna robit tvorive dielnicky, staci sa prihlasit vo Vanku
ŠTVRTOK 16.00 -17.00 hod / 2,5 -3,5 ročné deti/ - ešte 2 miesta volné
PIATOK 16 -17.00 hod / 2 - 2,5 ročné deti/ - 8 miest volných
...Cena za 4 stretnutia je 8 €

zuzitka
3. mar 2011

@scandy no vidíš, hned máš 3 príspevky 😀

@kattom ahoj kati 😀

emjee
4. mar 2011

@padielko toto su fotky od Andrejky, ktoru spomina @kattom, mozem fakt odporucit 😉

anny1987
7. mar 2011

Ahojte, da sa niekde v Malackach alebo v okoli kupat s malymi detmi? tak 10-mesacnymi?

saeda
7. mar 2011

@anny1987 ahoj, zatial iba v sportovej hale Malina v detskom bazene. Cez leto je otvorene aj kupalisko, tam je tiez detsky bazenik 🙂

agentkak
7. mar 2011

@anny1987 ahojky to uz napadlo aj mna..ale bohuzial asi neda...čo je velka škoda do maliny neviem či pustia ked sa dieťatko ešte nevie same vycikať resp. nosi plienočky a na kupku by som to neriskkovala toto leto tam bola daka pliaga 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre