Malacky. Nájdu sa maminky alebo tehuľky v okolí?

petronela4
29. jún 2006

hladaju sa tehulky z okolia Malaciek 🙂

monkula
6. feb 2008

Luculka, a nemáš náhodou sestru, ktorá pracuje na Malom námestí v lekárni?

luculka
6. feb 2008

nie? preco podob sa na mna? ja mam brata 😉

telinka
6. feb 2008

mon...nezabudni nam 14-teho pripomenut ze ides nato,aby sme ti my nezabudli drzat palce 😎 😎 😎

monkula
6. feb 2008

luculka, ale neskutočne...

Tel, vďakaaaa, pripomeniem sa...

monkula
10. feb 2008

už zase zaháľate? 😀 😀 😀

vrtulka27
10. feb 2008

Aaaaahojte babule 🙂 som tu na skok mala este spinka, ale tu asi nikoho.........................vsetky po obediku oddychujete 😀 a ja stale v pracovnom kolobehu, sup sup nieco porobit zakial Vanesska spinka.....potom sa uz neda.

monkula
10. feb 2008

Ahooooj, vrtulka, malá je strašne krásna...

A aj ty si teda riadna kočka... 😉 😉

neka
10. feb 2008

Ahojte, tak uz mame doma oficialne skolaka 🙂 . V sobotu som ho bola zapisat, bola celkom sranda, lebo ucitelky na mna vybehli ze som akasi prerastena prvacka 😀 😀 😀 .
Tak som im konrovala, ze som ich kolegyna a syna nech si primyslia. 🙂

neka
10. feb 2008

Vrtulka, ze po obediku oddychujeme 😀 , tak to uz u nas neplati skoro rok 😖
Moji drobci odpadnu do postele az vecer, cez den nehrozi, max. ak nahodou niekde cestujeme, tak si schrupnu v aute, aj to len tak pol hodinku 🙂

monkula
10. feb 2008

neka, ty si učiteľka? a čo učíš?Už som sa to raz pýtala, ale som zabudla...

telinka
11. feb 2008

vrtulka ahoooooooj!
tak ako sa s vanesskou mate,ako priberate,spinkate,kojite?????????????

neka
11. feb 2008

Monkula, ucila som fyziku a biologiu na druhom stupni ZS. Ale do skolstva sa neplanujem vratit a to nie koli peniazom. 😔
Ucila som len dva roky, ale v BA( tam som bola rok) som zazila uuuuplnu ignoraciu zo strany rodicov. Ked som nastupila bola som triedna piatakom. To je pre dieta dost vyznamny krok hlavne v sposobe vyucovania, menia sa ucitelia, kolektiv deti a este kopec drobnych veci okolo. Vtedy je potrebna aspon aka taka spolupraca s rodicmi. Tu bola nulova. 😖 Na prve rodicko co sme mali mat, kde som sa mala rodicom predstavit, aby aspon vedeli kto bude triedny ich detom my prisli az dvaja z 25. A tak to bolo az do konca sk.roka. Absolutne sa nezaujimali ako ich deti prospievaju, ako sa chovaju, ci sa nedeju nejake akcie v skole alebo triede a tak .
A tento nezaujem sa premietal aj na deti vo forme drzosti a dovolovania si na ucitela. JA som domov chodila ako zbity pes, psychicky skoro az na dne, doslova som odtial usla.
Hned na konci prveho sk. roku v BA som otehotnela a nas" mily riaditel " ked som mu povedala ze druhy sk. rok budem ucit len do novembra jednoducho so mnou rozviazal pracovnu zmluvu. Tak ze to my tiez nepridalo na radosti. Ale aspon som sa nemusela nervacit.
Za tie dva roky som nazbierala tolko negativnych skusenosti, ze ma to az zaraza, este aj teraz po siestich rokoch.

Teda to som sa rozpisala 😔 . Mozno sa vam bude zdat, za je to dost zatrpknuty prispevok, ale bohuzial pravdivy. ☹

vrtulka27
11. feb 2008

Ahojte monkuli,neka a Telinka 🙂

monkuli mala je ani neviem po kom.................na nikoho sa mi nepodoba ☹ dufam, ze je moja 😉
ja a kocka? tak dik za komplimentik 🙂 to vsetko taaaa priroda 🙂 Ako sa maju tvoje deticky?

Neka a tvoji drobci sa maju ako? ste zdravucky? teraz tie epidemie vselijake......aj sa bojim chodit medzi ludi aby mi mala neochorela.....

Telinka s malou sa mame celkom fajn ako s babatkom :o) poznas to sem tam sa pojeduje, poplacka si pokopka nozickami napapa sa a spinka.
Vecer to je horsie ☹ jeduje ale jak!!! ani lezat ani chovat ked jej dam jest preje sa a ovraca ma.......potom je zas hladna ....... asi ju vecer bolieva brusko myslim si, to je tazko zistit co jej je ked nerozprava....vecer som jej dala cajik potom si grgla a v momente spala......ale pred tym 3 hodiny jedovala! a rumazgala.
Kojim stale mliecko mam a pribera krasne .....teraz ma 6 tyzdnou a 5 kg......dost nie? je to maly cvalik 🙂
a ake škrane ma jak škreček 😀
Skoda nemozem teraz pridat foto do albumu pokazil sa mi fotak.....dneska ho idem dat do servisu.
Dneska po obede ideme na klbiky.............tak som zvedava co a ako.............a tvoja malicka sa ma ako?vsetko ok???

telinka
11. feb 2008

noooo vrtul to teda krasne priberate 🙂 uz ste nas predbehli - my sme mali v stredu 8 tyzdnov a vahu 4600g -a to sme zacali priberat az po dokrmovani nutrilonom,ale inak vsetko v poriadku,nasiroko mame balit uz len v noci a o 7 tyzdnov mame kontrolu tak vam drzim palce potom napis ako ste dopadli 😉 a to brusko to mozu byt tie detske koliky - my to nastastie nemame tak ti neviem poradit co s tym ☹

monkula
11. feb 2008

neka, tak to sú "úžasní rodičia" 😒 😒 😒
Mám kamarátku, jej mama je učiteľka, učila aj na našej ZŠ, ale mňa nie..A po čase som sa strtetla s Miškou, pýtala som sa na túto učiteľky a z toho, čo mi rozprávala, mi vstávali vlasy dupkom 😲 😲

Z "mojej" Z Š odišla, pretože tam začalo chodiť veľa rómskych detí, teda, chodili tam, aj so mnou, ale vtedy bol pomer 70% "bielych a 30% rómskych, teraz to je asi 80 rómskych... Aj ona mala ťahanice s rómskymi rodičmi, tak odišla do dediny, 12 km od tej našej, škola zvonku, krásna, zrekonštruovaná, moderne vybavená, lenže...
Deti majú rodičov, takích, no ako to slušne nypísať, výpalnikov? A nie raz sa jej stalo, že na ňu šiestak! zavolal rodičov, raz sa jej vyhrážali aj zbraňou... 😲 😲 😲
Takže aj ona mala nervy v kýbli, že radšej hádky s Rómami, ako sa naťahovať s rozmaznanými detičkami... 😒 😒 😒

neka
11. feb 2008

Vrtulka, dakujem, sme zdravi, teda okrem Adamka, ale kiahnicky sa mu krasne hoja uz ma led chrasticky. A Evka nic nechytila, krupica spagat 😀

Ved prave Monkula, koli zachovaniu si zdraveho rozumu nehcem naspat do skoly. 😔

vrtulka27
12. feb 2008

Teli takze boli sme na klbikoch a uz mame balit na siroko len na noc..........pravy klbik ma uz uplne OK a lavy este trosicka.......o sedem tyzd. ideme tiez opat na kontrolu.
To brusko ju asi neboli pretoze vcera mi robila to iste a kakala prdela o sto sest......tak ja uz neviem, herecka mala je to 🙂 dam jej napapat grgne si a potom mi sucha tvarickou a nosom o rameno a jeduje sa a hadze hlavickou.....ako keby nevedela ako ma zaspinkat ja neviem.......a po novom uz zacina s tym aj cez den...................na rukach mi zaspi polozim ju a za 3 min uz ma okale otvorene ako sova 😀 myslela som ze take babo bude spinkat stale ale mylila som sa.......alebo aspon bude lezat a pozerat sa v klude....ale kde......tusim si zvyka na nosenie 😒 a vynucuje si to.

telinka
12. feb 2008

ahoj vrtul... 🙂
to je super ze mate klbiky v poriadku 🙂 ja s uspavanim vecer nemem problem 😉 petru okupem ,napapa sa,odgrgne si , dam ju do postielky , pustim jej cd s uspavankami a ona najneskor do 30min pekne sama zaspinka 🙂 tak sa len modlim aby jej to vydrzalo aj nadalej 😅
ja som mala prvorodenu annamariu taku malu potvorku 😉 to bolo dieta odnosene na rukach 😝 ale potom miska a teraz petra su v pohodicke 😀

kuko7
14. feb 2008

Cavte babulky, tak uz som tu dlho nebola, ale nezabudla som na Vas...ako sa tu mate? 😀

neka
14. feb 2008

Tak my sme sa boli dnes konecne trochu vyvetrat po dvoch tyzdnoch domasedenia 😀

Monkula drzime palceky 😀

telinka
15. feb 2008

monkula halooooooooooooo

ako bolo v 5proti5 - som na teba myslela a drzala ti palce - pis a prehanaj 🙂 🙂 🙂

kattom
15. feb 2008

kuko7 - uz si doma z nemocnice? alebo ti priniesli net tam? dufam, ze alicka este pocka ten mesiac. inak bola si v plus jeden den - a tomas ta spoznal az na piatykrat - a to som mu novinami mavala pred nosom

monkula - dufam, ze sa darilo v patprotipat - kedy sa to vysiela?

neka - huraa, tak ked uz skonci potom ta infekcna ci aka doba (vraj az 21 dni to je pri kiahniach?), tak to stretko by mohlo byt. sice teraz aj to pocasie je take nevyspytatelne - dnes to bolo totalne chaoticke..

neka
15. feb 2008

No infekcna doba sa konci v momente, ked zacnu pupaciky zasychat a tvorit sa chrasticky ( povedane lekarkou 🙂 ). Adamkovi uz krasne opadavaju, uz ich ma len zopar. Od pondelka by mal ist uz do skolky, ale este v PO. musime k ortopedovi, ma ploche nozky a vo stvrtok ideme zase k ocnemu ale az po obede. V utorok alebo stredu ak sa uuuplne nezblazni pocasie by sme to mohli skusit. 😀

Aj ja som zvadava na Monkula ako sa im darilo. Ved sa snad pochvali, aspon trosku, lebo sa mi zda, ze asi nemozu velmi o tom hovorit, aby ludia nevedeli vysledok uz dopredu. 😎

kattom
15. feb 2008

neka - daj vediet, kedy. my okrem pondelka poobede mozeme hocikedy - vtedy mame cvicenie vo vanku. monkula asi o tom nemoze hovorit, ale aspon si ju pozrieme v telke nie? inak pisala som ti teraz na scrapmanii.. 😉

vrtulka27
15. feb 2008

Dajte ma do obrazu....co to ta nasa Monkulka bude robit v TV ??? nejako mi to uslo....... citam citam a nachnápem 😀

ninocka
15. feb 2008

hallo vrtulka

neka
16. feb 2008

Kocky, picne ma 🙄 , dnes Evke naskakali pupaciky, takze ma kiahne aj ona, zase budeme dalsie dva tyzdne sediet doma, uz mi z toho asi zacne sibat 😠

Vrtulka, Monkula isla do sutaze 5proti5 🙂

vrtulka27
16. feb 2008

Cau ninocka 😉 ty aj zijes..............................

neka ahaaaaaaaaaaaaaaaa to som nevedela ,,,,,,takze monkulka je sutaziva 😀

kuko7
16. feb 2008

kattom: ahooooj no to je pekne, ze na piaty krat a to som pribtala len 9 kg 😅 , ale je pravda, ze som aj ostrihana, tak mozno preto...no uz som doma druhy tyzden...uvidime ci vydrzi, ale ja si aj tak myslim, ze to bude este vo february 😀 😀 😀 neviem preco, ale mam takeho tusaka....a uz je taka tazka, ze ma aj koza na bruchu boliiiiii, no co ti budem hovorit, ved to poznaaaaaaaaas 😀
Dnes bol u nas tvoj tatuldo 😉

kattom
17. feb 2008

ahoj kuko7 - tatino uz referoval. neboj, 9kg je v pohode.ja som mala 12kg. ja som tiez myslela, ze maly pride na svet skor a potom sa mu ani nechcelo v termine (mal sa narodit 12teho a to sme mysleli, ze 7 by bolo super - ked ma tomas meniny. no, ale aj takto je to fajn.. tak sa drz - to musi byt asi nuda lezat doma a cakat. este ze vymysleli internet 😉

neka - aspon to budete mat za sebou. ale mohla to evka chytit skor, nie? moja mamina hovorila, ze aj s nami bola doma vyse mesiaca, lebo najskor ja a potom to odomna chytil brat.. takze bolo veselo, lebo sme sa hrali na indianov 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre