Malacky. Nájdu sa maminky alebo tehuľky v okolí?

petronela4
29. jún 2006

hladaju sa tehulky z okolia Malaciek 🙂

zuzitka
13. jún 2008

luci ... aj na azetko si dala nove foto ze?

ja som pridala len 2 nove fotky - tatkovu masinku a nieco z ihriska zase, mam nejaku pauzu vo foteni 😅
ale polepsim sa 😀

zuzitka
13. jún 2008

jejo kati, z coho su vyrobene tie chrobaky??? ja som vzdy tuzila urobit si lienku - namalovat si ju na nejaky kamen 😀 zeby sme sa so samkom vrhli na to? 😵

kattom
14. jún 2008

luci - mne sa pacia tie fotky, co je mala v tom kosiku - ako od fotografa 😉
zuzi - tie chrobaky neni su tazke, my sme volakedy nieco take robili na zakladke - potrebujes noviny (nie leskly papier - klasicku dennu tlac) a skrob, co sa skrobia obrusy - ten zarobis, noviny namocis, vytvarujes, nechas uschnut - dava sa viac vrstiev cez seba, aby to dobre drzalo a namalujes vodovkami alebo temperkami. pocitam, ze tie chrobaky tvarovali na loptach gumenych - spravili loptam prilby a potom len dorobili nozicky. mozno este prelakovat priesvitnym lakom/lakom na vlasy, aby to pri chytani do ruk nepustalo farbu
inak kamene sa daju malovat tiez (jezis, tieto aktivity uz mam davno za sebou - zakladka a stredna skola, tusim budem musiet nieco tiez manualne vyrobit, zacina mi to chybat.. ani pohladnice na vianoce som nerobila minuly rok -to tym scrapovanim..) - ku kamenom - normalne fixkami pomalujes. a ked si pomalujes, este sa daju tenkym drotikom obmotat a dorobit z neho nozicky a tykadla

luculka
15. jún 2008

Kati na niektorom stretku nám das skolenie ako si vyrobit chrobáka,,,, 😀 😀

tie fotky sa aj mne najviac pacia,,,,, 🙂 este ju chcem pofotit v tom malom kresle ako je dostpelácke z IKEA 😉

zuzitka
16. jún 2008

ahoj mauacky 😎

kati, boli ste na vylete? co je to cilistov?
my sme ostali cez vikend zase v blave..... v sobotu sme boli na strkovci, bola akcia na vlnach fantazie - sutaz o najkrajsie bezmotorove plavidlo. ale skoncili sme na preliezkach a smykackach a na nafukovacom hrade 😅

v nedelu bola vystava historickych vlakov - rendez 2008. tuto akciu samko skoro celu preplakal, lebo tam robili rekonstrukciu prepadu vlaku, cize behali policajti a strielali - cize bol hluk a to sa samko "boji boji" 😝
ale tatko si aspon uzil 😀

a potom sme boli este u lenky k meninam gratulovat...

par foto
http://fotoalbumy.azet.sk/zuzot/co-sa-mi-dnes-p...

kattom
16. jún 2008

zuzi - čilistov je dedina, teda skor osada pri samorine - kde byva maja. boli sme u nich kuknut. maly sa vyblaznil s babami totalne. nejake fotky som akurat dala aj na normalny blog.
a kupila som malemu boty u batu na ten kupon od dm, co sme mali 50% zlavu - sa musim pochvalit, lebo povodne stali 1200 sk a my sme ich kupili za 350. dobre, nie? inak, ak neviete, tak bata ma outlet pri carrefouri v petrzalke - posledne kusy tam vzdy predavaju - nemaju vsetky cisla, ale zlavy super super. len teda treba pocitat, ze vascina su inej sezony topanky. teraz mali napr. aj detske cizmy a zimne boty za 200 Sk. dospelacke sme nepozerali. bata ma obchod vedla dracika v rohu.
fotky super - to byva kazdy rok? lebo kubko zacina byt maniak na vlaciky. kazdy den staviame drahu a most a jazdime vlacikom vsade. ale naj fotka je aj tak juro na motorke. aspon budem vediet, ze ked bude na mna nejaka motorka trubit a cela cervena aj jazdec, ze je to on 🙂
v sobotu je streetfest v parku. nedojdete podvecer? my pojdeme do parku, ale nebudeme si kupovat listky, chcela som iba IMT vidiet a o siestej maju vystupovat, tak cez plot aj s kubom si "uzijeme". baby, nejdete niekto? lebo t. ide robit a nevie kedy dojde, aby som tam sama nesaskovala s kocikom.
a stretko nedame zasa v parku na krizovatke? v stredu? stvrtok? 10:00?
jo a v sobotu je aj burza vo vanku - detskych veci. tusim od desiatej do vecera. a vedla v CVcku hracky

luculka
16. jún 2008

stvrtok ...moooze byt 🙂 🙂

zuzitka
16. jún 2008

kati ... niekedy teda zbehnem do toho Batu.... ale je to tak od ruky 😝

o tych vlakoch som pocula prvykrat ale podla mna to byva kazdy rok, aj tu nejaka kocka pisala, ze minuly rok bolo lepsie....

streetfest? mozno ukecam jura.... teda este neviem co nas caka cez vikend, ci zase nebude nejaka grilovacka 😀
keby nieco, tak sa ozvem

juro je fesacik na tej motorke 😵 ... ale co nas to stalo kriku v rodine.... ☹

kattom
17. jún 2008

zuzi - ja by som tiez kricala na tomasa asi.. kym nemame dom (alebo vacsi byt), tak takeho hracky, leda tak nejake modelarske makety.. vsak do batu vezmi auto - a si tam za chvilu
luci - ako sme sa dnes dohodli, vo stvrtok o desiatej. neka, monkula pridate sa?
inak monkula vcera som myslela, ze budes na treningu, ale iba auto a jara som tam videla. takze nic. ale aj tak som nemohla dlho, este sme isli s kubom do mesta nieco vybavit.

neka
17. jún 2008

JAsne prideme aj my. 🙂 Park pred kostolom?

zuzitka
17. jún 2008

kati ... ale za tu motorku bolo zle hlavne u nasich ☹
do Batu do petrzky jedine autom, s MHD by to bolo asi o krk 😝 a normalny Bata v meste nerobi take akcie, nevis? 🙂

monkula
18. jún 2008

Kattom, ja som na tréning prišla neskôr, pretože so mešte doma robial mäso na fašírky a šúpala zemiaky, nech to potom len stavím a vyhladovanec môže jesť... Aj som pozerala, či neprídeš, ja ťa vlastne vždy vykúkam 😀 😀 😀
Cez víkend sme boli u našich, krpci sa vybláznili na dvore, ja som si so sestrou zahrala badbington, či ako sa to píše, ale pochopili sme sa, nie? 😀
Uvidíme, možno sa pridáme... Len mne sa s jarkom nikam nechce, pretože naňho treba dávať 10x väčší pozor, než na malú... 😖 😖 😖

neka
18. jún 2008

Monkula Jarka mas doma?
Skoda mohli sma vacsich drobcov zoznamit. 🙂 Ale Adamko ma zajtra rozluckovu slavnost tak ho dam do skolky. 🙂 Nech si uzije poslednych par dni ako velkac v skolke, potom bude zase zelene ucho v skole. 😀

zuzitka
19. jún 2008

ake bolo stretko? 😀

kattom
19. jún 2008

no ahojte, tak ako som volala, ze nemozem dojst - alergia ako "svina" rano - cele nohy vyhadzane (to mam tu skrizenu reakciu na potraviny, ked kvitnu travy a akurat aj kosili u nas na sidlisku vsetko okolo) ☹ takze sme s kubom stravili tri hodiny po lekaroch. chuda, nervozny, teplo tam bolo, ja nervy z neho.. ale mam tabletky, aj mast, a uz mi to ustupuje. ach jo.. takto sa neopalim vobec 😖 dufam, ze stretko bolo a uzili ste si ho
monkula -no ja by som aj v pondelok isla, ale bud mi maly spi do piatej a potom, kym sa naje, tak len k domu ideme na chvilu alebo dojde tomas domov a sme s nim. ale uz by sme sa mohli vidiet. za chvilu dovolenky a budeme vsetky rozbehane kade-tade
idete niekto v sobotu do toho parku podvecer - okolo piatej-pol siestej? keby nahodou budeme s kubom niekde pobehovat
zuzi - ten outlet ma bata iba tam. ale fakt sa tam oplati. ja som si tam parkrat tiez kupila topanky, co normalne stali aj 1700 a mali ich za 300, lebo skoncila sezona a boli to stare modely, ktore postahovali z predajni z celej blavy - preto nemaju vzdy vsetky cisla, ale da sa najst

luculka
19. jún 2008

cafte tak neviem ci stretko bolo...lebo u mna bola kolegina,,,tak som sla do mesta az o pol jedenástej...
Kati ja by som do parku isla,,inak chodime kazdý rok,,,toto je prvý co sme si nekupili listky,,,njako som to uuplne presvihla 😒 ,,,,len ideme od rána na sportový den z práce,,,tak asi nehrozi,,,,

kattom
20. jún 2008

luci - my tam tiez chodime kazdy rok, od kedy boli prvykrat koncerty - este v cirkevnej skole v areali, ked to bolo.. a do levar na rudavu tiez. len minuly rok uz nie kvoli malemu. len sme sa s kocarom tralakali okolo plota - aj tak sme dost poculi. a teraz tiez nejdeme, tom robi, tak sme ani nezhanali strazenie pre kuba.. tak sa tam uvidime - my budeme tak niekde dole, aby som pocula a kubo mohol behat po trave.

tetkabetka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monkula
20. jún 2008

tak v tom Ti asi pomôže Kattom, ona chodí do Vánku, viem ,že tam niekedy bola poradňa, ale či to tam ešte je...

kattom
20. jún 2008

monkula- no, ja zasa nechodim do vanku casto. poznam baby, co su tam kazdy den - my ideme s kubom radsej von na vzduch.. 😉
tetkabetka - vedla vanku, uplne na konci je nejaka taka ambulancia psychologicka, ci aka, skus sa opytat tam. ale skus pozriet na malacku stranku, ci tam nieco take nenajdes. viem, si predstavit, ze riesit manzelske spory a este ked je tam aj dieta (teda nie som si ista, ci si minule pisala, ci mas alebo nie), sice aj bez dietata, je to zlozite. vobec ti to nezavidim. pripadne skus kuk tu na konikovi cez vyhladavac, ci tu nie je nejaka taka tema zalozena, kde najdes kocky s podobnym problemom. viac hlav, viac rozumu. drzim palce!

neka
20. jún 2008

Ahojte babulky 😀 😀 😀 😀
Tesim, tesim, tesim, sme dnes kupili nove autickooooooo 😉
No to uz vidim ze tu si za volant veru nesadnem Chcela som povodne, ze zacnem znovu jazdit, ale nemam odvahu, uz som za volantom nesedela 6 rokov. Neriskujem naburanie oktavky.
Tak sa budem asi len vyvazat ako spolujazdec. 😀

Kattom, to je dobre, ze ti lieky zaberaju. JA som mala v BA super koznu lekarku . PO porode sa mi na tvari strasne, ale fakt stresne vyhadzalo nieco ako akne ale nie jednotlive pupaciky ale doslova az take mapy. Mala som zasiahnutu celu bradu, a skoro pol praveho lica. A vyliecila na z toho aj bez liekov, len mastickou a kryomasazou tekutym dusikom.

kattom
21. jún 2008

neka - no ono mne sa spravili az pluzgiere - ako ked sa obaris olejom 😖 des a hruza pozriet. a masticka super super, lebo od stvrtka uz to mam skoro prec, sa tesim. a hormonov je tam minimalne,uplne malinkym detom, co sa dava - bola som u olvedyovej, u gajdara ma ambulanciu. strasne som s nou spokojna
s tym soferovanim - odporucam pomalicky zacat jazdit. moja mamina nejazdila uz 10 rokov asi - tiez ked kupili nove auto a ked si ocino zlomil tie rebra, tak bola hotova - ani do obchodu, nikam sa nedalo bez auta 2 tyzdne -potom to uz tato nejako zvladol. tak ju teraz pomaly presviedcame - aby troska jazdila aspon po dedine na chalupe a neskor az do blavy a spat.lebo fakt sa moze stat hocico a potom bude vodicak potrebovat. a kvoli robote je tiez lepsie, ked si budes hladat po materskej nieco, ak budes "pojazdna".len treba nabrat odvahu..
v parku sme dnes boli, ale iba hodinu a pol - do siestej, lebo maly vstaval o pol siedmej rano a spal iba pol hodinu cestou od uja - boli sme oberat ceresne na zavaranie a lekvar a potom uz ani za svet. takze IMT som zmeskala ☹ zasa svet sa nezruti. teraz mam otvorene okno a az sem pocujem hudbu.
inak neviete niekto - mudr. slavikova sa prestahovala? daco som pocula, len neviem, ci je to pravda

monkula
22. jún 2008

juuj, mne ten street fest ani nepripomínajte, pretože budem mať tlak poriadne vysoko 😠 😠 😠 😠 😠

O jedenástej sa začal koncert nejakého rapera, tuším to bol AMO a ja som počula každé slovo.... Ležala som pri malej, pretože zaspávala a držala som jej ušká, aby zaspinkala..
Okolo pol tretej ráno som sa zobudila na strašný hluk a mala som pocit, že niekto robí diskotéku rovno v našej spálni... 😠 😠 😠
Manžel vyšiel von, lebo si myslel, žea to chalani na parkovisku zase súťažia, kto má lepší zosilovač, aj to sa nám pravidelne stáva..
Ale to bolo z parku... tak zavolal na políciu a sťažoval sa na rušenie nočného kľudu a tam mu povedali, že majú do štvrtej rána výnimku a s tým nič neurobia.... Normálne mi bolo do plaču, bola som unavená a nemohla som spať už druhú noc, pretože v sobotu nadránom ma zase budil tvrdý rock 😲 😲 😲
Ale asi napokon to nejako vyriešili, preotže do 15 minút hudbu stíšili, už som počula "len" basy...
Ale tak ma hlava bolela ráno, akokeby som celú noc prežúrovala... 😖 😖 😖

neka
23. jún 2008

No to ste si teda museli uzit, my byvame skoro na opacnam konci malaciek od parku a tiez sme koncert poculi az k nam.

zuzitka
23. jún 2008

kati... mrzi ma ten piatok.... doobeda som sedela u misky, davala som im foto do pocitaca a kvakotali sme a o 12h sa mi uz neoplatilo, ked kubko siel spinkat o 13h a samkovi trva obed niekedy aj hodinu, kedze ma s jedenim trampoty....
o 14h zachrapkal a vstal o 17h, to kym zase nieco zje... fakt sme sa dostali do ulic az okolo 18h 😝
okrem toho dojde juro a zobere samka k jeho rodicom, nech si ho uziju.... inokedy mi ho zobere mama na kolo a vrati mi ho az na obed, co chodia po tetuskach 😀

sak my sme sa nedostali ani do MA na ten streetfest... boli sme u nemetha na cig.pecienke 😝

zuzitka
23. jún 2008

katka ... a ten scrap "pri jazere" som si stiahla do compu..... je to kraaasne 😵

luculka
23. jún 2008

cafte,,,aj ja som tento rok mala nerva na streetfest,,,tiez bola malá stále hore.... 😠 😠 bolo to pocut aj k nám ako keby hrali u nás na dvore 😒

monkula
23. jún 2008

luculka, presne 😠 😠

luculka
23. jún 2008

baby a kedy dame stretko ??,streda,,,stvrtok??

kattom
23. jún 2008

zuzi - v pohode. sak, ked budete chciet dojst sa kupat, staci sa ozvat. v nedelu sme boli v st znova sami- tom bol zasa robit - som ho ani nevidela poriadne od stvrtka (okrem toho, ked sa v noci zobudim a otacam v posteli 😖 ). kubo sa kupal asi 3 x v nedelu vzdy hodinu a potom sa nahaty vyvalil do deky alebo na auto si sadol a jazdil na trave v tiene.
ja rozmyslam, ze v stredu vypadneme do ST az do vikendu - zavisi od pocasia, len vraj tam nieco robia s elektrinou a neni cez den, tak neviem..
to stretko - streda? o kolkej? (ale ked bude ako dnes, tak po desiatej ja asi ne. ja som sa ledva dnes "doplazila" do obchodu a do lekarne - totalne hotova z toho pocasia som) monkula, spal dnes do pol piatej, papal potom a o piatej este furt tak dusno, ze sme isli von len sem za dom do chladku
streetfest - no v sobotu vecer som az do obyvacky zretelne rozumela vsetko, co spieval hex. a este kuba trapia zubky zasa, takze sa aj bez koncertu budil kazdych desat minut ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre