Malacky. Nájdu sa maminky alebo tehuľky v okolí?

petronela4
29. jún 2006

hladaju sa tehulky z okolia Malaciek 🙂

emjee
21. mar 2011

@saeda neviem ako je to v MA, u nas stacilo dodat prihlasku a vraj poslu vyrozumenie
ak ti mozem poradit - nechod s malym na zapis ty - si tehotna a mohli by vas znevyhodnit 😔

canadaz33
22. mar 2011

krasne rano mamicky co uz nespite,chcem sa opytat od kedy mozu babatka do plavarne...???
maly ma 7 tyzdnov ale bol uz chory,sopliky,teplota a kasel,tak radsej pockam,no tiez by som rada vedela ci je tu v MA nejake centrum pre mamicky s detickami,kde sa hraju a cvicia na fit loptach..
za skoru odpoved dakujem.......zuzu

ani3012
22. mar 2011

ty chceš ísť so 7 týždňovým ? Či som zle pochopila ? Inak zabaviť sa môžeš v detskom centre Vánok..tu je link

http://www.mcvanok.sk/index.php?option=com_cont...

a skupinka na fb-tam sú aktuálne INF. 😉
http://www.facebook.com/group.php?gid=170790331063

myzma
22. mar 2011

@saeda ahoj 🙂 ak vym prisla pozvanka na zapis, tak vas beru 😵 ja by som to takto pochopila 😀

a co? konika ste vcera nasli?

ja som pochodila rychlo na danovom, co ma potesilo...

@anny1987 my sme zdravi, ale dakujeme, skor chcem predist tomu, aby teraz nieco "chytil"... zvycajne si hlavu z takych veci "nerobim", ale dlho nas to drzalo a sme pozadu s tymi ockovaniami.... (co som na druhej strane i rada 😉 )

ani3012
22. mar 2011

@saeda pri Paťkovi sme tiež dostali papier na 2% -nedávali sme a aj tak nás prijali...určite to nie je podľa toho 😉
ale neviem,čo ti teraz prišlo,my sme na zápise boli vo február-marec a potom v máji prišlo vyrozumenie .... ale to bolo 4 roky dozadu 🙂

ani3012
22. mar 2011

@myzma ja by som sa bála do plavárne ísť ako tehulka...že tam niečo chytím ..ale ja vlastne do vody vôbec nechodím,lebo je mi studená..ja potrebujem teplúčku vodu 😵

ani3012
22. mar 2011

@renatad som ešte chcela,že ak chceš s ním ísť do vody,tak skôr ako je plávanie pre miminká a tak..je tam teplá a hlavne čistá voda

sasrnka
22. mar 2011

@canadaz33 , s tak malinkym babatkom by som sem do plavarne urcite nesla. Su specialne plavania pre babatka a tam je tepla vodicka a cistia ju kazdy den(ako uz pisala ani). My sme chodili do Devinskej Novej Vsi, ale to az ked mala dcerka 3 mesiace. Mladsie deticky neberu.

@myzma , Ako sa mate vy? Co brusko, poslucha?
@saeda a co vy? Som sa tesila, ze sa konecne stretneme v piatok a take hnusne pocasie ☹ No a dnes sa Sara zobudila a ma trosinka zvysenu teplotu. Tak som zvedava, co z toho bude. Lebo celu noc sa prehadzovala a knucala ☹
@ani3012 , ja by som si teda zaplavat isla. Trocha uvolnit chrbticu, lebo ako som pribrala, tak ma strasne boli... Ale ako pises, bojim sa, ze by som tam nieco nachytala...

saeda
22. mar 2011

@canadaz33 ahoj, myslim, ze najidealnejsie pre deti je do vody od 3 mesiacov... tu v MA nie je plavaren prisposobena uplne malilinkym babenkam... ja by som aspon pre babenka privitala teplejsiu vodicku...
Co sa tyka materskeho centra, to je v MA na Razusovej ... doobeda byva herna pre deti a poobede byvaju kruzky.... najpovolanejsia nasa pani zastupkyna je @renatad ... ona vie uplne vsetko, nakolko vsetko chysta, organizuje, pripravuje, zabezpecuje... ona zvlada preoste vsetko 🙂 V pondelok poobede mame aj fitlopty ... je to kurz Max. 10 detí v skupinke a cena 10 € / 5 stretnutí ... momentalne vekovo obmedzene pre deticky od 8 mesiacov do 1,5 roka... je o to velky zaujem a radi by sme sporavili kurzov viac, ale nasa Andrejka cvicitelka to casovo nemoze robit a inu nemame

saeda
22. mar 2011

@myzma no to by bolo dobre, keby nas tak lahko vzali ... jasne, ze sme konika nasli...skoda, ze aj pri maline je uz len jeden-.... ten druhy tam tiez zmizol...

@emjee no urcite pojde manzel 🙂

saeda
22. mar 2011

@sasrnka joooj aj ja by som isla do bazena... ked som cakala matka, bola som vo vode stale...2x do tyzdna som chodila do SNOPu na cvicenie pre tehulky v tepluckej vode v bazene.... to bola parada...
inak my prave vyrazame do Vanku...je take pekne pocko, tak ideme zase prechadzkou peso...s teplotou asi nepridete, co? dufam, ze vam to prejde...

myzma
22. mar 2011

@sasrnka
@saeda sranda, akurat pozeram, ze mate rovnako stare deti 😉

ja som prave dobojovala so synom, ktory uz spi... sme mu urobili "postielkovy balkon" z nasej postele, tak polhodinu len skumal nove prostredie, ale potom zrazu zalomil... by som si aj isla lahnut s nim,a le tak sa tesim z tejto chvile osamote... zjedla som treti kolac, este kavu by to chcelo, lebo zalomim nad klavesnicou 😀 priberam kazdy den... mam sice o polovicu menej ako pri matuskovi, ale citim sa niekedy ako slon v porcelane... vcera som si urobila radost a kupila dve tricka vhodne aj pre tehu aj pre netehu zienky... tak som si aspon trocha ozivila satnik... aj marnosti vedia potesit... 😅

v noci ma trosku potrapili krce, tak dnes som zase na magneziu, ale nechem ho brat dlhodobo...

poobede sa chystame von, je krasne, i ked to vyzera len na 10st. na slniecku bude dobre 🙂

idem si urobit kavu a popremyslat, co by som stihla prijemneho za taku necelu hodinku... potom vstane uz krpcek...

priebezne sem nakuknem 😉

drzte sa...

saeda
22. mar 2011

@myzma nase deti so sasrnkou su nerodene presne v ten isty den... ked som sasrnke posielala sms, ze sa narodil Matko, odpisala mi, ze jej sa narodila Sarinka 😀

myzma
22. mar 2011

@saeda 😀 mne sa stalo nieco podobne s kamaratkou.. ja som bola uz porodnici, ked mi prisla sms, ze sa narodil matias... o par hodin neskor sa narodil nas matus 🙂 ale nakoniec to bolo v noci, po polnoci, takze ten isty den to nie je...

maly spal 2 hod a 30 min... trenuje k surodencovi, aby s nim mohol vyspavat, ked sa narodi 😀

renatad
22. mar 2011

baby ale ste sa rozpísali 🙂
@saeda ale si ma vychválila 😀 😀 😀 až sa červenám 😅

@canadaz33 kludne ma ohladom MC VANOK kontaktujte, tu mu reklamu nerobim, sú tu ine maminy, ktoré ked su spokojne sem napíšu a ja si to potom prečítam a som happy 😵

@ani3012 to si asi nechcela mne adresovat to info, či? 😎

baby my sme boli v Mederi cez vikend sa kupat a tam bolo v bazene 32 stupnov, jpooj to bolo super 😀 som sa tam vyvalovala ako ... 😀 😀 aj deťúchom sa veľmi páčilo

@sasrnka dufam, že to nič vážne nebude a budete fit, riško mal dnes o 16tej 39 teplotu, ale má tak opuchnuté jedno ďasno že až - očný zub, veľmi zle všetky zuby znášame ☹

prajem Vám všetkým pekný večer a jeje mám kilometrový koment 😅

renatad
22. mar 2011

@saeda miláčku ani som nemala čas s tebou dnes pokecať, ale vieš ako to je teraz, boli sme tam skoro do pol tretej :( hladné, decka unavene a ešte to nemame 😖 ale o inom som chcela: ohladom školky - normalne tam mozes isť bez maťka, neznamená to, že vas prijali, bohužial, alebo tam pošli manžela a nech povie, že ty si chora, nemusí povedať, že čakáte babatko, ak sa ho to samozrejme nespýtaju, lebo to je potom horšie , ved vieš aká je situácia.
Budu sa pýtať ako sa správa pri deťoch, či je alergický atd. Až potom chodí domov rozhodnutie, koncom maja.
Tak držím palce aby vas prijali

ani3012
22. mar 2011

@renatad 😀 😀 že by som vodu do mora nosila ? 😉 🙂

saeda
23. mar 2011

@renatad no veru neviem, ci skor lutovat vas s Andreou, ci deti 😀 ja som nastastie uz danove odovzdala, ale u mna je to easy, ked mi to napise Milan ...
S tou skolkou som si to aj myslela... poslem tam Milana, nas Mato bude aj tak v tom case, ked tam mame ist spat, takze lepsie bude ak ma neuvidia...

Inak vcera poobede sa Matkovi pustil sopel z nosika a v noci sa nam pocikal ☹ to sa stalo prvy krat za pol roka, co nenosi na noc plienky.... predpokladam, ze to bude asi predzvest nejakeho prechladnutia.... lebo rano mal plny nos ... zobudil sa a strasne plakal, ze je pocikany ... sam bol z toho uplne prekvapeny a mimo ... akurat ze bol vlezeny uz v nasej posteli, takze sme mali o pol stvrtej v noci riadne postarane....

sasrnka
23. mar 2011

@renatad , tak poobede sme vas s tou teplotou dobehli... Aj v noci sme teplotovali, ale uz je to teraz lepsie. Snad to bude len pardnova viroza.
@saeda , som zvedava, ci vas zoberu. Ja som malu ani neprihlasovala, ze az o rok. Mama zostala na dochodku a strasne sa tesi, ako s nou bude chodit na vylety...tak som jej to nemohla urobit, hlavne, ked isla len kvoli malej a svoju pracu milovala.
@myzma , tiez ked mi mala zaspi, tak sa vytesujem, ze si mozem dat nieco sladke a na nete popozerat vsetko mozne 😉

renatad
23. mar 2011

@ani3012 😀 😀 😀

renatad
23. mar 2011

@saeda jejda ☹ no tak som zvedava, my sme ostali dnes doma, sice Riško nemá teraz teplotu, ale nie som si 100% istá či to bolo zo zubov, musela som v tom andrejku nechať 😒

saeda
23. mar 2011

@renatad jasne, ze je lepsie zostat doma a uistit sa, ci to bude ok... ved este aj Laurinka ma soplik, tak nech to radsej vylezia...

saeda
23. mar 2011

@sasrnka ja budem rada, ak matka zoberu, lebo predpokladam, ze s Miskom budeme mat o problemy postarane... a je lepsie ak matko bude v skolke, kym ja budem behat s Miskom po lekaroch kade tade...neviem si predstavit tahat ho vsade zo sebou a byt po lekaroch s dvoma detmi naraz, hlavne teraz ked Mato nikde nevydrzii cakat...
No to som prekvapena, ze tvoja mamina uz zostala na dochodku... ved este taka mladica.... ale aspon ti bude mat kto pomoct, v tom mas vyhodu...hlavne, ked mate s mamou dobry vztah 🙂

renatad
23. mar 2011

@saeda Laurinka je v pohode, zajtra ide do školky, tento týžden ju nemal kto zobrať a ja teda do osmej nestíham s obidvomi 😎

myzma
23. mar 2011

ahojte, tak verejne hlasim, ze sukromne forum pada, osobne citlive veci mozeme riesit cez IP ako doteraz 😉

ja mam dnes po poradni, resp. po UTZ... vsetko vyzera by t ok 🙂 schiller mi na otazku, co ma drobec medzi nozkami, nakoniec neodpovedal, nakolko si nechce dovolit dalsie faux pas, kedze pri prvorodenenom nam hovoril viackrat, ze dievca... povedal, ze radsej bude ticho, nez aby si pokazil reputaciu 😀 ale tesne predtym nez sme to zacali rozoberat povedal, ze pindika nevidi... no to nevidel ani matuskovi a urcite ho ma 😀

drobatko je o nieco mensie (podla UTZ 30+daco tt, podla terminu 31+3tt), ale aspon pojde lahsie von... @saeda sa nam to krati... @sasrnka neviete, co cakate? ci nechcete? ci ako ste na tom vy? my nevieme, tentoraz sme ani nechceli velmi, ale spytali sme sa... no vsetko nasvedcuje tomu, ze pol na pol... i po dnesku

saeda
23. mar 2011

@myzma joj, no niektori chlapi sa riadne schovavaju... aj ked ti moji dvaja budu asi exhibicionisti 🙂 Lebo aj teraz v piatok na UZV sa ma Schiller pytal, ci uz viem, co to je, lebo sa mu krasne ukazal pindik, aj mi ho ukazoval...ale predtym si tiez myslel, ze dievca 😀
Ked ty si taka drobunka aj malinke moze byt take.... ver mi, je lahsie rodit drobceka 🙂 ... Martinko mal riadne miery a ja som uplne nevladala... mal 53cm a 3750g.... to da veru zabrat...

U nas to vyzera, ze Misko je presne na termin... ma okolo 1600g .... dufam, ze tentokrat bude take normalne velke...

@sasrnka no veru aj ja som zvedava, co cakate 🙂

sasrnka
24. mar 2011

@myzma , @saeda , ale ja som zvedava, hned som sa pytala. Len primar najprv nechcel povedat, ze to este nie je take iste a nechce sa mylit. Ale nakoniec, kedze tam bola aj moja mama a videla cely ultrazvuk, tak prezradil, ze to vyzera na 70% na chlapceka 🙂 Uvidime, ci sa to potvrdi neskor... Mne je to uplne jedno. Len pre chlapceka budeme musiet komplet vsetko dokupovat, lebo mame skoro vsetko v ruzovom. Este aj kocik mame ruzovy a ja som do neho tak zamilovana, ze ho nechcem predat. Tak skusam vymenit potah, ale nikto sa neozyva.
Inak, teplotujeme. Teda tuto noc to uz nebolo nad 38. Tak som zvedava, ako prebehne dnesny den.

myzma
24. mar 2011

@sasrnka jeeeeeeeee... drzte sa, nech to rychlo prejde

saeda
24. mar 2011

@sasrnka xixi, no ved ked budete zase taki drobucki, ponosite este aj vecicky po nas 🙂)))

renatad
24. mar 2011

@sasrnka juj chlapec 😵 to bude zmena. my už neteplotujeme - soplikujeme ale vo velkom ☹
skoro sa uzdravte

ked to tak čítam, človek by mal chuť hned byť tehotný, ešte že ten rozum funguje 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre