Malacky. Nájdu sa maminky alebo tehuľky v okolí?

petronela4
29. jún 2006

hladaju sa tehulky z okolia Malaciek 🙂

neka
6. aug 2009

Kocky diky skusim aj pri stanici aj v afk. 🙂

luculka
6. aug 2009

cafte,,,neka ako ??? evicka je uz v pohode? 🙂

luculka
6. aug 2009

jeeeej Katka nový look na blogu,,,supeeeer,,,som najprv myslela ze som zabludila 😀 😀

neka
6. aug 2009

Uz sme v pohode, neviem co to bolo, trosku ju poprehanalo a uz je dobre, asi jej nezapasovala zmrzlinka, co sme mali v pondelok.

musino
7. aug 2009

Dobre ranko prajeme, nie je tu mamicka s drobcom okolo roka a pol ktora by sa s nami obcas stretavala na pokec a hranie sa ??? Moja Zuzanka ma 15mesiacov, potrebuje kamaratku alebo kamarata, radi sme vonku, hlavne nech je okolo vela zelene, stale beha a objavuje. Zboznuje deti a zvieratka. Par mesiacov byvame v Jablonovom (pri Lozorne) a nemame tu ziadne kamosky.......ozvite sa nam, budeme sa velmi velmi tesit 🙂

silvuska
8. aug 2009

Ahoj Musino,
sice nie som mamicka s drobcom, ale uz co chvila budem. Byvam tiez v Jablonovom, len 4 mesiace. Takze pokec by sme mohli dat a na hranie si Zuzanka bude musiet chvilu pockat 🙂 kym nas drobec trosku vyrastie. Ak mas zaujem ozvi sa, mozno este stihneme kym som 2v1 😉

ribizek
9. aug 2009

neka - takže tiež Stiavničan? Možno sa aj poznáme. Aj ked ja som už pár rokov len taký občasník v tomto meste. Už počas výšky som bývala na intráku vo ZV, potom smer Záhorie. Ale človek niekdy nevie. 🙂
Inak, už si skúsila tie krajčírstva, čo ti poradili baby? Tá kamoška nie je momentálne doma, tak aby som sa vedela zariadiť.

musino
10. aug 2009

Silvuska, ahoj 🙂 No to je super, my tu byvame tiez 4 mesiace 🙂))))) Urcite by sme sa mohli stretnut, napisem ti cisielko do IP a keby sa ti chcelo, tak napis alebo zavolaj, velmi sa tesim 🙂

Ribizek, ja mam najlepsiu kamaratku zo Stiavnice, Ivanu Jaskovu, nepoznas???

ribizek
10. aug 2009

musino - no, meno mi takto nič nehovorí. Záleží aj, aký je ročník. Ja som 75-ka a už skoro 10 rokov som presťahovaná na Záhorí, takže v Stiavnici som sporadicky. Ale podľa tváre možno poznám. 🙂

neka
11. aug 2009

Ribizek, dakujem, uz to mam vyriesene s tymi satami. 🙂
No Stiavnican je ale sa tiez vela tulal po slovenasku, najprv v Ziari n.H., potom Zilina, dokonca na styri roky Pariz, Blava( to uz spolu 🙂 ) a zaparkovali sme tu. 😀 😀 😀

ribizek
12. aug 2009

neka- svet je teda malý. A ja vsade natrafím na Stiavnicana. 😀 Nás zatúlaných Stiavnicanov je vela. 🙂

myzma
14. aug 2009

ahojte, zienky,

po dlhej dobe sa ozyvam s prosbou o pomoc. potrebujem poradit v niektorych veciach:

1. Poradne od 37. tyzdna:
po tom, co zrusili porodnicu v MA, kazda mamina musi chodit do BA od 37.tyzdna, vsak? je nejaka moznost pokracovat v navstevovani svojho gynekologa v MA v ramci poradni? pytam sa z dovodu, ze si neviem predstavit sama cestovat do BA kvoli poradni v zime, mraze a snehu, no a najmä s takym bruchom a kazdy tyzden, ci 2x do tyzdna.... 😅 aka je vasa skusenost?

2. Predporodne kurzy:
v minulosti boli vo Vanku predporodne kurzy, resp. kurzy pripravy na porod. stranka Vanku nie je velmi aktualizovana, takze neviem, ci tieto kurzy stale prebiehaju. do BA jednoznacne chodit nemozem kvoli PNke. mate nejake infosky, prosim vas, ci je mozne tieto kurzy stale v MA absolvovat a za aku cenu?

Vopred velmi pekne dakujem 🙂

mizu416
14. aug 2009

Poradi mi niekto????
Syncek bude mat za mesiac 1 rocik a chcela by som mu dat upiect tortu s jedlou fotografiou.Len neviem ci to niekto v malackom okrese robi.Neviete mi niekto poradit?Dakujem

myzma
15. aug 2009

Ahoj, Mizu,

prave dnes som zistila, ze taketo torty robia i predajni peciva pri hlavnej krizovatke v MA. Taka mala pekarnicka/predajnicka pred cervenym obchodakom pred byvalym srdieckom.

Ale verim, ze i v kazdej cukrarni sa to uz dnes da urobit.

J

mizu416
15. aug 2009

Dakujem Myzma.pobeham Ma a urcite nieco najdem. 😎

monkula
15. aug 2009

mizu, myzma asi myslí pekáreň u BOba 😉

kattom
16. aug 2009

myzma - vo vanku byvaju tie kurzy predporodne kazdy utorok. stranku nema vanok aktualizovanu, skus zavoat tej pani, co to vedie, na toto cislo: 0908/773 182 (neviem, ci je aktualne, je zo stranky vanku alebo priamo do vanku a oni ti na nu cislo daju) - teraz cez prazdniny ziadne kurzy nie su, ale mozno od septembra zacne nove. ona ti povie aj cenu, nebolo to vela, ja som tusim v roku 2007 platila 50Sk za jedno sedenie

k tej poradni posledny mesiac - musis chodit do poradne do porodnice, kde chces rodit - ak v Blave, tak tam. myslim, ze ak by si tam nechodila, tak stratis narok na prispevok zo socialky pri narodeni dietata - dako tak je to podmiene zakonom.. a tvoj gynekolog ta nevysetri, mu to nepreplati poistovna, takze kvoli babatku by som to neriskovala.
do poradne do porodnice sa chodi raz do tyzdna - skus si potom niekoho zohnat, aby ta vozil autom - manzel, rodicia, kamaratka... pripadne nech sa tvoj muz opyta u svojho zamestnavatela, ako je to podla zakona s uvolnenim zo zamestnania, ked ta bude sprevadzat, malo by sa tam daco vstahovat - niekolko hodin do roka myslim.
ja som pri prvom dietati "veselo" cestovala do blavy vlakom kazde rano az do doby 3 tyzdne pred porodom. pri druhom ma do blavy vozil muz, lebo musel strazit aj syna, kym som bola v poradni. kamoska zasa chodila na kramare sama autobusom az do porodu - vystupila na patronke a odtial na trolejbus.. vsetko vsak bude zavisiet od toho, ako sa budes citit.

myzma
18. aug 2009

Dakujem za infosky 🙂 skusim crknut 🙂

J

ribizek
18. aug 2009

myzma - súhlasím s kattom. Ja som tiež chodila autobusom posledný mesiac a nebolo to také hrozné. Chodila som na Kramáre. Na Patronke som vystúpila a asi tak do 10 minút mi išla vždy MHD-čka. Tuším to bola 22-ka. Ja tam chodím aj teraz a minule som išla busom aj s kočíkom a zvládla som to. Teraz je to tam síce rozkopané, ale kým budeš chodiť ty, tak to dajú do poriadku. 🙂 Momentálne je z Patronky lepšie prejsť pešo, ako autom takú obkľuku a zostať v kolone stáť.

A to vo Vánku by malé stále fungovať vraj za 50-ku. Aspon také som dostala info.

eta
19. aug 2009

Ahojte malacanky 🙂 ,
chcem sa spytat ci nahodou niektora nepoznate na juhu to sukromne ortopedicke centrum, resp. neviete nejake kontakty, neviem sa po nich na nete nijako dopatrat, dakujem 🙂

petinka11
20. aug 2009

Ahojte mamicky ma tu niektora kocka z malaciek narodene babatko januar 2009 ,rada by som vedela ako sa ma co uz vsetko vie,ake je velke .............a tak..........mne sa narodil chlapec 11.1.2009....mozno sa aj niecomu priucim,napriklad tym hroznym prikrmom..........

myzma
20. aug 2009

ahoj, petinka,

ozyvam sa ti, aby si vedela, ze sem chodim/e 🙂 zial, s tymto ti neporadim, my rodime az januar 2010. Ale mozno skusenejsie mamicky odtialto ti daju overene tipy 🙂

myzma
20. aug 2009

K tym poradniam. Rada by som rodila v Ruzinove.

Nechcem robit z komara slona, jasne, ze sa to da zvladnut, len si to neviem predstavit, ak pojdem sama s bruskom v zime, je to min. na 3 - 4 hodiny mimo domu, ked nie viac, ak zapocitam i cestovanie. Takze bude musiet mangel pocestovat so mnou. Som na PNke, mam rizikove. Uz dnes je pre mna narocne byt hodinu na prechadzke a to som na konci 5. mesiaca.... takze som chcela vediet, ci je mozne tu poradnu od 37. tyzdna stale absolvovat u svojho lekara v MA, ale asi nie ☹ no dakujem za info 🙂

Do Vanku zavolam 🙂 Vy ste absolvovali taketo kurzy? Oplati sa? MAte dobre skusenosti? POmohlo vam to nejako? ak ano? ako? 😀

kattom
21. aug 2009

petinka, hanka je decembrova, takze kludne sa napis sem alebo do IP
myzma - no jo, to cestovanie.. ale neboj, bude dobre a zvladnes to 😉 na kurze u pani Zdenky som bola asi 3x.. vela veci som vedela, ale napr. o dojceni vobec, ze predne a zadne mlieko a let-down reflex..takze som si potom este nasla info.. a spoznas dalsie tehulky

ribizek
26. aug 2009

myzma - ja som tam bola asi 4 krát. Síce v praxi som to potom veľmi nevyužila, lebo som išla CS, ale to cvičenie bolo fajn. Clovek sa tam aj odreagoval, popýtal na to, čo ho zaujímalo, a tiež som si tam našla "kočíkpartnerky" do terénu. 🙂 Takže čo sa týka mna, odporúčam.
Držím palce teda pri tom dochádzaní. Prípadne si skôs prezistiť, či tam nechodí niektorá babenka tu z okolia autom, išli by ste potom spolu dve. Ja mám pocit, že na každom kroku stretnem nejakú tehu, tak hádam sa aspon 1 nájde. 🙂

kattom
31. aug 2009

ahojte, ak niekto neviete, tak v cvecku existuje "klub lienka" pre deti od 3 rokov, co nechodia do skolky. je to 1x do tyzdna na hodinu-hodinu a pol (stvrtky 10:00 hod - 11:30 hod), na sposob skolky. mesiac stoji €3, plati sa do septembra do konca kalendarneho roka spolu €12, zacina sa uz bud. tyzden (ak bude dost deti), pripadne od oktobra. nie je to na dlho, ale aspon chvilu su deti v kolektive.. prihlasky sa daju vyzdvihnut v cvecku, pripadne hned vypisat aj zaplatit.. tak dufam, ze tam kubko nebude chodit sam 😉

(pytala som sa aj na tvorive dielne, ale tie su od 5 rokov az)

kuko7
31. aug 2009

Ahojte babulky, zelam pekny vecer....aho j Kati, ako sa mate? My sme dnes boli v zoo aj som pridala nejake fotos, teda pridavam na fb, tak ked to zverejnim kukni🙂 , dnes som videla tvojho tatka🙂)))

baruskah
3. sep 2009

Ahojte....hladame nejakych partakov na kocikovanie v malackach...napiste....

sweetangel20
4. sep 2009

ahojte, je tu niekto z Rohožníka? my sme sa sem v pondelok presťahovali a nikoho tu nepoznáme ☹

emjee
7. sep 2009

caute kocky
chodite niektora do maliny na plavaren aj s babatkom? aky je tam system - mozem s nim ist do toho maleho bazenika alebo ho musim drzat zhora?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre